Anastasia Kuzminová víťazkou šprintu žien v nemeckom Ruhpoldingu (VIDEO)

Anastasia Kuzminová víťazkou v šprinte žien Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu. Slovenská biatlonistka suverénne ovládla preteky.

TIP: Slovenské double v biatlone (VIDEO)

Famózna Anastasia Kuzminová víťazkou, konkurencii nedala šancu

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km 5. kola Svetového pohára a pripísala si druhý triumf v sezóne. V bavorskom Ruhpoldingu predviedla perfektnú streľbu a aj ako je u nej zname perfektný beh. V cieli mala čas 19:15,1 min a pred druhou Taliankou Lisou Vittozziovou náskok 11,5 s. Na treťom mieste skončila Švédka Hanna Öbergová (+29,1 s).

Anastasia Kuzminová víťazkou šprintu žien v Ruhpoldingu video

Kuzminová s čistou streľbou a rýchlym behom

Tridsaťštyriročná slovenská reprezentantka vybehla na trať s číslom 24 a v dvoch streľbách neurobila ani jednu chybu. Ak má Anastasia perfektnú streľbu nemá jej kto konkurovať.

Som rada, že som konečne predviedla čistú streľbu. Či chytám streleckú formu? Bojím sa to zakríknuť. Ale som rada, že som si dnes dokázala, že viem nielen strieľať, ale už aj triafať, povedala Kuzminová v prvej reakcii pre RTVS.

Jedná strelecká chyba v ležke, stála lepšie umiestnenie aj Paulínu Fialkovú, ktorá musela absolvovať jeden trestný okruch a celkovo skončila na 14. mieste. Jej mladšia sestra Ivona urobila tri chyby a obsadila 62. miesto.

Anastasia Kuzminová sa vďaka premiérovému triumfu v nemeckom Ruhpoldingu posunula na štvrté miesto v celkovom poradí Svetového pohára, na svojom konte má 387 bodov. Prvá je so 476 bodmi Talianka Dorothea Wiererová, druhá je jej krajanka Lisa Vittozziová (450), tretiu priečku si udržala Paulína Fialková (401).