Zabojujú slovenské biatlonistky Kuzminová a Fialková v Oberhorfe o pódium?

Slovenské biatlonistky Anastasia Kuzminová a Paulina Fialková dnes zabojujú v Oberhorfe o pódiové umiestnenie, ktoré sa im naposledy podarilo v Novom Meste na Morave. Potvrdia výkonnosť a potešia fanúšikov aj v ďalšom pokračovaní Svetového pohára?

Slovenské biatlonistky Paulina Fialková a Anastasia Kuzminová v Oberhorfe

Anastasia Kuzminová vyhrala v Novom Meste na Morave preteky s hromadným štartom, Paulína Fialková skončila druhá. Druhá je Paulína aj v priebežnom hodnotení Svetového pohára so ziskom 345 bodov. Na vedúcu Talianku Dorotheu Wiererovú stráca 36 bodov.

Svetový pohár bude dnes (10.01.19) pokračovať 4.kolo v nemeckom Oberhofe. V tomto stredisku, je veľkou lotériou počasie, Kuzminová pred rokom vyhrala rýchlostné i stíhacie preteky.

Anastasiu v tejto sezóne pripravili o lepšie výsledky chyby na strelnici, zato v behu nepozná konkurenciu. Skvelú formu od začiatku biatlonovej sezóny má Paulína Fialková, ktorá je ako sme spomenuli v priebežnom poradí druhá.

Robili sme na streľbe, tréning je tréning, ale preteky sú niečo iné. Chyby sú rôzneho charakteru, no pracujeme poctivo, aby každý výstrel bol dobre vypracovaný. Bežecky sa dostala na tú svoju úroveň, uviedol tréner a manžel Daniel Kuzmin pre Biatlon-Info.