F1 Veľká cena USA 2023 – program, kvalifikácia, poradie a výsledky

F1 Veľká cena USA je ďalšou Grand Prix v Severnej Amerike a uskutočnila sa 22. októbra 2023. Víťazom sa stal Max Verstappen, pre ktorého to bol 14 triumf v sezóne. F1 Veľká cena USA, informácie o okruhu, program, poradie, výsledky a kde sledovať Formula 1 live.

F1 Veľká cena USA

Nasledujúcim kolom F1 kalendára boli druhé preteky v USA na okruhu Circuit of The Americas v Austine. F1 Veľká cena USA 2023 sa uskutočnila 22. októbra 2023.

Preteky Veľkej ceny USA vyhral zo šiesteho miesta štartujúci Max Verstappen, na druhom mieste skončil Lewis Hamilton a tretí Lando Norris.

Lenže po pretekoch boli Hamilton a Leclerc diskvalifikovaní, pretože ich monoposty neprešli technickou kontrolou. Na tretie miesto sa posunul Carlos Sainz.

Sobotňajšie šprint preteky vyhral Max Verstappen, druhý skončil Lewis Hamilton a tretí Charles Leclerc. Holandský pilot tak získal najviac bodov

VC USA 2023

Veľká cena USA F1

Pozrite sa na časový program tréningov, kvalifikácie, pretekov Veľká cena USA F1, sledujte F1 program 2023, ďalšie užitočné informácie a neunikne vám nič dôležité.

F1 Veľká cena USA F1
Hodnotenie 9/10
Dejisko Austin – Circuit of The Americas
Dĺžka okruhu 5.513 km
Dĺžka pretekov 56 okruhov (308.405 km)
Najrýchlejšie kolo 1:36.169 (Charles Leclerc – 2019)

F1 USA kvalifikácia

Výsledky kvalifikácie F1 VC USA, ktorá sa konala v piatok 21. októbra.

Do nedeľňajších pretekov vyštartuje z prvého miesta Charles Leclerc na Ferrari, za ním je v prvom rade na McLarene Lando Norris a tretí skončil so svojim Mercedesom Lewis Hamilton.

V prvej päťke nefiguruje ani jeden Red Bull. Najrýchlejší čas zo všetkých bol Maxovi Verstappenovi zmazaný pre porušenie traťových limitov a vyštartuje ako šiesty.

Formula 1 2023 poradie

Priebežné F1 poradie si môžete pozrieť na našom webe kliknutím na link. Poradie aktualizujeme po každých pretekoch.

Okruh Austin USA F1

Veľká cena USA  F1 sa prvý krát išla na tomto okruhu Circuit The Americas v roku 2012 a bola to prvá Veľká cena Spojených štátov od roku 2007, ktorá sa vtedy jazdila v Indianapolise.

Viac ako 100 000 divákov bolo svedkami posledného víťazstva Lewisa Hamiltona v McLarene, pred jeho prestupom v roku 2013 do Mercedesu.

Je to prvý okruh v USA, ktorý bol špeciálne postavený pre preteky Formule 1. Trať má byť „zmesou“ slávnych zákrut z okruhov Silverstone (Maggotts, Backetts a Chapel), Hockenheimring (štadión) a tureckého Istanbul Racing Circuit (niekoľkokrát lomená zákruta č. 8).

Zaujímavá je tiež prvá zákruta tohto okruhu, ktorá sa dvíha na niekoľkých desiatkoch metrov, presne o 42 m.

Zdroj: formula1.com

Formula 1 live dnes

Formula 1 live sa dá v priamom prenose sledovať na viacerých platformách, ci už v televízii, alebo online na mobile, PC, či tablete.

F1 VC USA live na Skylink

Preteky F1 VC USA live sledujte cez Skylink, ktorý je najväčší poskytovateľ televízie na Slovensku.

Má širokú ponuku TV programov a nechýbajú Sport 1 a Sport 2 ktoré vysielajú F1 naživo.

Operátor ponúka satelitnú, alebo internetovú televíziu a má prepracovanú mobilnú aplikáciu, s ktorou možete sledovať Formulu 1 kdekoľvek kde máte pripojenie na internet.

CHCEM SKYLINK ▷

VC USA 2023 naživo

F1 VC USA 2023 naživo môžete aj v novej sezóne sledovať na platených športových kanáloch Sport 1 a Sport 2, ktoré vám prinášajú prenos z kompletného závodného víkendu, počnúc tréningami a až po samotné preteky.

Formula 1 preteky odvysiela v priamom prenose Sport 2 live.

USA F1 live stream

Okrem live prenosov v TV, môžete VC USA F1 livestream pretekov sledovať cez oficiálnu platenú službu F1 TV.

Formula 1 online je dostupná aj cez vysielanie TV poskytovateľov, ktorí majú mobilné aplikácie (webové vysielanie) a ponúkajú program Sport 1 a Sport 2.

Obidve možnosti sú dostupné v PC, tablete, alebo mobile.

TIP ❱ Všetky možnosti ako sledovať F1 naživo ›

Veľká cena USA víťazi

Veľká cena USA F1 víťazi posledných ročníkov. Najviac triumfov má britský pilot Lewis Hamilton (6 titulov).