Kto je Ronald Rony Paradeiser? Profil slovensk├ęho MMA bojovn├şka, ┼ítatistiky a v├Żsledky. Z├ípas o titul na Oktagone 21! (VIDEO)

Zdie─żan├ş

Ronald Paradeiser je slovensk├Ż MMA bojovn├şk, ktor├Ż bojuje pod organiz├íciou Oktagon MMA. M├í len tie najvy┼í┼íie amb├şcie a s├ím povedal, ┼że jeho snom je dosta┼ą sa do svetovej TOP 10 . Ronald Paradeiser ÔÇô profil, z├ípasy a ┼ítatistiky talentovan├ęho fightera zo Slovenska.┬á

Kto je Ronald Paradeiser

Ronald Paradeiser je slovensk├Ż MMA z├ípasn├şk, ktor├Ż aktu├ílne bojuje v organiz├ícii Oktagon MMA. Rony z├ípas├ş v ─żahkej v├íhovej kateg├│ri├ş do 70 kilogramov. V tejto v├íhe mal┬á 30. 1. 2021 na turnaji Oktagon 21 svoj prv├Ż titulov├Ż z├ípas, v ktorom v┼íak ┼ąahal za krat┼í├ş koniec.

St├íle len 23-ro─Źn├Ż talentovan├Ż bojovn├şk zo Slovenska m├í v┼íak pred sebou ve─żk├║ bud├║cnos┼ą.

RONALD ÔÇ×RONYÔÇť PARADEISER

Oktagon 21: Ronald Paradeiser vs. Ivan Buchinger

Ronald Rony Paradeiser na turnaji Oktagon 21 bojoval o svoj prv├Ż titul v Oktagone. Proti nemu sa postavila legenda Ivan Buchinger, ktor├Ż ho dok├ízal ukon─Źi┼ą hne─Ć v prvom kole na submisiu. V z├ípase rozhodli najm├Ą sk├║senosti, ktor├ę Buki po─Źas svojej kari├ęry zbieral po celom svete.

Rony sa v┼íak nevzd├íva. Z prehry je s├şce ve─żmi sklaman├Ż, no ver├ş, ┼że jedn├ęho d┼ła z├şska vyt├║┼żen├Ż titul v organiz├ícii Oktagon MMA.

TIP ÔŁ▒┬áV┼íetky mo┼żnosti ako sledova┼ą Oktagon ÔÇ║

Ronald PARADEISER SKVK profil bojovn├şka
Meno Ronald Paradeiser
Prez├Żvka Rony
Dátum narodenia 13. 6. 1997, Gbely, Slovensko
Bydlisko Bratislava
N├írodnos┼ą Slovensk├í
V├Ż┼íka 187 cm
Váha  70 kg
V├íhov├í kateg├│ria ─żahk├í v├íha
Organiz├ície v ktor├Żch bojoval Oktagon, XFN
Najv├Ą─Ź┼í├ş ├║spech V├ş┼ąaz slovenskej ─Źasti pyram├şdy Oktagon Underground
V┼íetky z├ípasy v MMA 17 z├ípasov (11 ÔÇô 6 ÔÇô 0)
V├Żhry v MMA 11 (7x KO/TKO; 2x submisia , 2x rozhodnutie)
Prehry v MMA 6 (1x KO/TKO; 4x submisia, 1x rozhodnutie)
T├şm Octagon Fighting Academy
Tr├ęneri Ilja ┼ákondri─Ź, Boris Top─Źi─Ź
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Ronald Paradeiser ┼żivotopis

Ronald Rony Paradeiser sa narodil 13. j├║na 1997 v Gbeloch. U┼ż od skor├ęho detstva ho rodi─Źia viedli ku ┼íportu a ako mal├Ż chlapec za─Źal s futbalom. Jeho tr├ęner v┼íak povedal, ┼że na futbal nem├í talent a tak s n├şm skon─Źil.

N├ísledne ho rodi─Źia ako 6-ro─Źn├ęho zap├şsali na karate a bojov├ę ┼íporty mu hne─Ć u─Źarovali. Karate sa venoval nieko─żko rokov a pr├íve v─Ćaka tomu je dnes skvel├Żm z├ípasn├şkom v postoji.

Ke─Ć mal 16 rokov, tak na strednej ┼íkole sa po prv├Żkr├ít stretol s MMA. Dal si cie─ż, ┼że do jedn├ęho roka sa chce predstavi┼ą v prvom riadnom MMA z├ípase. A tak sa aj stalo. Na svoj prv├Ż profesion├ílny z├ípas tak nast├║pil ako 17-ro─Źn├Ż v roku 2014.

TIP ÔŁ▒┬á─îo je to MMA, UFC, Bellator ÔÇ║

Rony Paradeiser vek, v├íha, v├Ż┼íka, ┼ít├Żl boja

Rony Paradeiser je mlad├Ż z├ípasn├şk naroden├Ż v roku 1997, ktor├Ż z├ípas├ş v ─żahkej v├íhovej kateg├│ri├ş do 70 kg, no na za─Źiatku svojej kari├ęry s├║┼ąa┼żil v ┼ąa┼ż┼í├şch kateg├│ri├ích. Jeho najv├Ą─Ź┼íia v├Żhoda je vysok├í postava s v├Ż┼íkou 187 cm, v─Ćaka ─Źomu si ve─żmi ─żahko udr┼ż├ş s├║perov od tela.

Najlep┼íie sa c├şti v postoji. S├ím sa pova┼żuje za stand-up fightera a jeho s├║peri by vedeli rozpr├íva┼ą o tvrd├Żch ├║deroch ─Źi presn├Żch highkickoch. V poslednom ─Źase v┼íak zlep┼íil aj boj na zemi a st├íva sa z neho komplexn├Ż z├ípasn├şk. Na turnaji Oktagon 16 ukon─Źil na submisiu Karola Ry┼íav├ęho.

TIP ÔŁ▒ Kde sledova┼ą jednotliv├ę ┼íporty ÔÇ║

Ronald Rony Paradeiser a za─Źiatky v MMA

Vstup do profesion├ílneho sveta MMA nebol pre Ronyho v├┤bec jednoduch├Ż. Na svoj prv├Ż z├ípas nast├║pil ako 17-ro─Źn├Ż proti Michalovi Petri┼íovi a prehral v 1.kole na submisiu. V ─Ćal┼í├şch z├ípasoch striedal v├Żhry s prehrami a po ├┤smich z├ípasoch mal sk├│re 4-4.

Ronald Paradeiser v┼íak s├ím povedal, ┼że v tom obdob├ş nebral MMA ├║plne v├í┼żne. Po nejakom ─Źase si uvedomil, ┼że m├┤┼że budova┼ą kari├ęru z├ípasn├şka a zmenil tak i pr├şstup k pr├şprave. Presunul sa do ─żahkej v├íhy a v posune nahor mu v├Żrazne pomohla organiz├ícia Oktagon MMA.

Aktu├ílne sk├│re 11-6 nie je ├║plne priazniv├ę, ale je to pr├íve kv├┤li tomu, ┼że do profesion├ílneho z├ípasenia nast├║pil Rony ve─żmi mlad├Ż, bez sk├║senost├ş a poriadnej pr├şpravy.

TIP ÔŁ▒┬áAko sledova┼ą MMA na┼żivo ÔÇ║

Ronald Paradeiser Oktagon V├Żzva

Oktagon V├Żzva je reality show, s ktorou pri┼íla organiz├ícia Oktagon MMA vo svojich ├║pln├Żch za─Źiatkoch. Kv├┤li ve─żk├ęmu ├║spechu vznikali ─Ćal┼íie ─Źasti, no a v 3. s├ęrii sa medzi 8 ├║─Źastn├şkmi predstavil aj Rony Paradeiser. Bol stavan├Ż do role najv├Ą─Ź┼íieho favorita a┼ż k├Żm sa nezranil a musel reality show opusti┼ą.

Celkov├Żm v├ş┼ąazom Oktagon V├Żzvy 3. s├ęrie sa nakoniec stal Karol Ry┼íav├Ż, ktor├Ż na turnaji Oktagon 10 zdolal Jakuba Dohnala v 2. kole. Na tomto turnaji sa predstavili aj ostatn├ş ├║─Źastn├şci v├Żzvy, vr├ítane vylie─Źen├ęho Paradeisera. Proti borcovi menom Aziz Dauliatov si prip├şsal svoje prv├ę v├ş┼ąazstvo na body.

Projekt Oktagon V├Żzva pomohol viacer├Żm fighterom zo Slovenska a ─îeska. V minulosti t├║to reality show vyhrali aj Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź ─Źi G├íbor Bor├íros. V├ş┼ąazom poslednej 5. s├ęrie Oktagon V├Żzvy sa stal n├ídejn├Ż bojovn├şk Roman Paulus.

Ronald Rony Paradeiser Oktagon Underground

Svoj doposia─ż najv├Ą─Ź┼í├ş ├║spech zaznamenal Rony Paradeiser v projekte Oktagon Underground, s ktor├Żm pri┼íiel Oktagon v dobe pand├ęmie koronav├şrusu. Rony sa prebojoval a┼ż do fin├íle slovenskej pyram├şdy, v ktorom n├ídherne ukon─Źil Michala Petri┼ía.

V n├íslednom superfin├íle Oktagon Underground 7 mal by┼ą jeho s├║perom Leo Brichta. Ten v┼íak nemohol nast├║pi┼ą kv├┤li zraneniu a zast├║pil ho talentovan├Ż Mat├║┼í Kohout. V tomto z├ípase v┼íak ┼ąahal Rony Paradeiser za krat┼í├ş koniec, ke─Ć prehral na body.

Ronald Paradeiser vs Mateusz Legierski

Posledn├Ż bojovn├şk, ktor├Ż dok├ízal porazi┼ą Ronalda Paradeisera je poliak Mateusz Legierski. Na turnaji Oktagon 12 zdolal Ronyho po presnom ├║dere v 2.kole na TKO. Z tejto prehry sa v┼íak otriasol a n├ísledne porazil Lea Brichtu, ─Źi Karola Ry┼íav├ęho na Oktagone 16.

V┼íetko nasved─Źovalo tomu, ┼że sa do─Źk├íme odvety medzi Ronym a Legierskim. Po─żsk├Ż bojovn├şk sa v┼íak v Oktagone tak skoro nepredstav├ş, bol mu odobran├Ż titul ─żahkej v├íhy a Rony sa m├┤┼że pripravova┼ą na ─Ćal┼íieho s├║pera.

Ronald Rony Paradeiser ┼ítatistiky a v├Żsledky z├ípasov

Sledujte aktualizovan├ę ┼ítatistiky MMA z├ípasov Ronalda Paradeisera.

TIP ÔŁ▒┬áAktu├ílny kalend├ír MMA turnajov ÔÇ║

V┼íetky z├ípasy v MMA: 17 z├ípasov (11 ÔÇô 6 ÔÇô 0)

  • V├Żhry: 11 v├Żhier: 7x KO/TKO, 2x submisia , 2x rozhodnutie
  • Prehry: 6 prehier: 1x KO/TKO, 4x submisia, 1x rozhodnutie
  • Rem├şzy: 0

Pre zobrazenie celej tabu─żky v mobile, si ho sta─Ź├ş oto─Źi┼ą 7sport.sk v mobile alebo pos├║va┼ą tabu─żku do str├ín

V├Żsledok S├║per Sp├┤sob Kolo(─Źas) Podujatie D├ítum
Prehra Ivan Buchinger Submisia 1 (2:29) Oktagon 21 (Brno) 30.1.2021
V├Żhra Karol Ry┼íav├Ż Submisia 1 (3:30) Oktagon 16 (Ostrava) 26.9.2020
V├Żhra Leo Brichta Submisia 2 (3:41) Oktagon 14 (Bratislava) 14.9.2019
Prehra Mateusz Legierski TKO 2 (1:41) Oktagon 12 (Bratislava) 8.6.2019
V├Żhra Aliston Cordeiro Aguiar Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon Prime 1 (Ko┼íice) 26.4.2019
V├Żhra Aziz Dauliatov Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 10 (Praha) 17.11.2018
V├Żhra Vladislav Genov TKO 1 (5:00) Oktagon 6 (Ko┼íice) 26.5.2018
Prehra Mat─Ťj Kuzn├şk Submisia 2 (4:29) Oktagon 4 (Bratislava) 12.11.2017
V├Żhra Jaroslav Poborsk├Ż KO 1 (0:27) XFN 4 15.9.2017
V├Żhra Jan ┼áirok├Ż TKO 2 (0:40) Oktagon 3 Open Air 29.7.2017
V├Żhra Michal Stefanov TKO 3 Fusion FN 15 (Bratislava) 15.6.2017
Prehra Mat─Ťj Truhan Rozhodnutie 2 (5:00) MFC 21.1.2017
Prehra Michal Wiencek Submisia 2 Cage Club – Fight Night 1 22.10.2016
V├Żhra Adrian Barkac TKO 1 (0:38) PCF 14 18.6.2016
V├Żhra Hovhanes Markarian TKO 1 (3:12) X Fight 1 20.5.2016
Prehra Burak Kizilirmak Submisia 2 (0:00) LCC 30.4.2016
V├Żhra Mikail Ozen TKO 2 (1:47) Iron Fist Gym Vienna – Vendetta 10 12.3.2016
Prehra Michal Petri┼í Submisia 1 Gape Fight Night 1 – Open Air 2014 22.6.2014

Ronald Paradeisier UFC

Po neuverite─żnej a ├║spe┼ínej premi├ęre ─Żudov├şta Kleina, prv├ęho Slov├íka v najlep┼íej MMA organiz├ícii na svete, sa za─Źalo ┼ípekulova┼ą kto ─Ćal┼í├ş by sa mohol z dom├ícej sc├ęny presadi┼ą v UFC. Spom├şnaj├║ sa r├┤zne men├í, ako napr├şklad Martin Buday v ┼ąa┼żkej v├íhe ─Źi mlad├şk Roman Paulus.

POZRITE SI ÔŁ▒┬áProfil ─Żudov├şta Kleina┬áÔÇ║

Medzi potencion├ílnych adeptov patr├ş aj Ronald Paradeiser. Je to st├íle mlad├Ż bojovn├şk, ktor├Ż sa neust├íle zlep┼íuje. Netaj├ş sa amb├şciou dosta┼ą sa do niektorej z TOP MMA organiz├íci├ş na svete. UFC by bolo pre neho splnen├Żm snom, ktor├Ż v├┤bec nie je nere├ílny.

TIP ÔŁ▒┬áAko sledova┼ą UFC ÔÇ║

Spáring: Jon Jones a Ronald Paradeiser

Rony neust├íle zbiera sk├║senosti a jedna z t├Żch najcennej┼í├şch je ur─Źite sp├íring s legendou UFC menom Jon Jones. Rony spom├şna na t├║to udalos┼ą celkom vtipne a s├ím povedal:

ÔÇ×Zbil ma ako psa. Mo┼żno, keby mi i┼ílo o ┼żivot, vytiahol by som nejak├ę eso. No┼żom alebo pi┼íto─żou by som ho dok├ízal zastavi┼ą. Ot├ízka je, ─Źo by potom vytiahol on (smiech).ÔÇť┬á

Spáring: Ronald Rony Paradeiser a Jon Jones (Zdroj: Instagram)

Rony Paradeiser v s├║krom├ş

Progres v tr├ęningu, nov├Ż merch ─Źi v├Ż┼żivov├ę typy Rony ve─żmi r├íd zdie─ża so svojimi fan├║┼íikmi na soci├ílnych sie┼ąach. Svoje s├║kromie v┼íak dr┼ż├ş v tajnosti a len m├ílo ─Źo vypust├ş von. Ned├ívno sa v┼íak podelil na Instagrame o skvel├║ spr├ívu. Jemu a jeho partnerke sa narodil syn.

Ronald Paradeiser so svojim synom (Zdroj: Instagram)

Ronald Paradeiser ako s├║kromn├Ż tr├ęner

Rony Paradeiser popri z├ípasen├ş pracuje aj ako s├║kromn├Ż tr├ęner v jednej posil┼łovni v Bratislave. Dvojf├ízov├ę tr├ęningy a regener├ícia si v pr├şprave vy┼żaduj├║ nemal├ę finan─Źn├ę prostriedky.

Peniaze od sponzorov mu nepokryj├║ v┼íetko a tak pracuje, aby dok├ízal zabezpe─Źi┼ą rodinu. Pod─ża jeho slov je to v┼íak n├íro─Źn├ę a jedn├ęho d┼ła by sa r├íd ┼żivil len z├ípasen├şm.

Ronald Paradeiser – Instagram, Facebook

Zauj├şmavosti z tr├ęningov, pr├şpravy na z├ípas a mnoho ─Ćal┼íieho m├┤┼żete sledova┼ą na Ronyho Instagrame, kde m├í viac ako 16k followerov. Na facebooku nie je pr├şli┼í akt├şvny.

Ronald Rony Paradeiser Tapology

Podrobn├ę ┼ítatistiky o Rony Paradeiserovi n├íjdete na zn├ímom port├íli o bojov├Żch umeniach Tapology.

Rony Paradeiser Sherdog

D├┤le┼żit├ę ┼ítatistiky o Paradeiserovi a taktie┼ż jeho podrobn├ę sk├│re n├íjdete aj na webovej str├ínke Sherdog, najpopul├írnej┼íom webe o bojov├Żch ┼íportoch.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz
Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest