Kto je Ronald Rony Paradeiser? Profil slovenského MMA bojovníka, štatistiky a výsledky (VIDEO).

Ronald Paradeiser je slovenský MMA bojovník, ktorý bojuje pod organizáciou Oktagon MMA. Má len tie najvyššie ambície a sám povedal, že jeho snom je dostať sa do svetovej TOP 10 . Ronald Paradeiser – profil, zápasy a štatistiky talentovaného fightera zo Slovenska. 

Kto je Ronald Paradeiser

Ronald Paradeiser je slovenský MMA zápasník, ktorý aktuálne bojuje v organizácii Oktagon MMA. Rony zápasí v ľahkej váhovej kategórií do 70 kilogramov. V tejto váhe mal  30. 1. 2021 na turnaji Oktagon 21 svoj prvý titulový zápas, v ktorom však ťahal za kratší koniec.

Stále len 23-ročný talentovaný bojovník zo Slovenska má však pred sebou veľkú budúcnosť.

RONALD RONY PARADEISER
Ronald PARADEISER SKVK profil bojovníka
Meno Ronald Paradeiser
Prezývka Rony
Dátum narodenia 13. 6. 1997, Gbely, Slovensko
Bydlisko Bratislava
Národnosť Slovenská
Výška 187 cm
Váha  70 kg
Váhová kategória ľahká váha
Organizácie v ktorých bojoval Oktagon, XFN
Najväčší úspech Víťaz slovenskej časti pyramídy Oktagon Underground
Všetky zápasy v MMA 18 zápasov (12 – 6 – 0)
Výhry v MMA 12 (7x KO/TKO; 2x submisia , 3x rozhodnutie)
Prehry v MMA 6 (1x KO/TKO; 4x submisia, 1x rozhodnutie)
Tím Octagon Fighting Academy
Tréneri Ilja Škondrič, Boris Topčič
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Ronald Paradeiser životopis

Ronald Rony Paradeiser sa narodil 13. júna 1997 v Gbeloch. Už od skorého detstva ho rodičia viedli ku športu a ako malý chlapec začal s futbalom. Jeho tréner však povedal, že na futbal nemá talent a tak s ním skončil.

Následne ho rodičia ako 6-ročného zapísali na karate a bojové športy mu hneď učarovali. Karate sa venoval niekoľko rokov a práve vďaka tomu je dnes skvelým zápasníkom v postoji.

Keď mal 16 rokov, tak na strednej škole sa po prvýkrát stretol s MMA. Dal si cieľ, že do jedného roka sa chce predstaviť v prvom riadnom MMA zápase. A tak sa aj stalo. Na svoj prvý profesionálny zápas tak nastúpil ako 17-ročný v roku 2014.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator ›

Rony Paradeiser vek, váha, výška, štýl boja

Rony Paradeiser je mladý zápasník narodený v roku 1997, ktorý zápasí v ľahkej váhovej kategórií do 70 kg, no na začiatku svojej kariéry súťažil v ťažších kategóriách. Jeho najväčšia výhoda je vysoká postava s výškou 187 cm, vďaka čomu si veľmi ľahko udrží súperov od tela.

Najlepšie sa cíti v postoji. Sám sa považuje za stand-up fightera a jeho súperi by vedeli rozprávať o tvrdých úderoch či presných highkickoch. V poslednom čase však zlepšil aj boj na zemi a stáva sa z neho komplexný zápasník. Na turnaji Oktagon 16 ukončil na submisiu Karola Ryšavého.

TIP ❱ Kde sledovať jednotlivé športy

Ronald Rony Paradeiser a začiatky v MMA

Vstup do profesionálneho sveta MMA nebol pre Ronyho vôbec jednoduchý. Na svoj prvý zápas nastúpil ako 17-ročný proti Michalovi Petrišovi a prehral v 1.kole na submisiu. V ďalších zápasoch striedal výhry s prehrami a po ôsmich zápasoch mal skóre 4-4.

Ronald Paradeiser však sám povedal, že v tom období nebral MMA úplne vážne. Po nejakom čase si uvedomil, že môže budovať kariéru zápasníka a zmenil tak i prístup k príprave. Presunul sa do ľahkej váhy a v posune nahor mu výrazne pomohla organizácia Oktagon MMA.

Aktuálne skóre 11-6 nie je úplne priaznivé, ale je to práve kvôli tomu, že do profesionálneho zápasenia nastúpil Rony veľmi mladý, bez skúseností a poriadnej prípravy.

TIP ❱ Ako sledovať MMA naživo ›

Ronald Paradeiser Oktagon Výzva

Oktagon Výzva je reality show, s ktorou prišla organizácia Oktagon MMA vo svojich úplných začiatkoch. Kvôli veľkému úspechu vznikali ďalšie časti, no a v 3. sérii sa medzi 8 účastníkmi predstavil aj Rony Paradeiser. Bol stavaný do role najväčšieho favorita až kým sa nezranil a musel reality show opustiť.

Celkovým víťazom Oktagon Výzvy 3. série sa nakoniec stal Karol Ryšavý, ktorý na turnaji Oktagon 10 zdolal Jakuba Dohnala v 2. kole. Na tomto turnaji sa predstavili aj ostatní účastníci výzvy, vrátane vyliečeného Paradeisera. Proti borcovi menom Aziz Dauliatov si pripísal svoje prvé víťazstvo na body.

Projekt Oktagon Výzva pomohol viacerým fighterom zo Slovenska a Česka. V minulosti túto reality show vyhrali aj Samuel Pirát Krištofič či Gábor Boráros. Víťazom poslednej 5. série Oktagon Výzvy sa stal nádejný bojovník Roman Paulus.

Ronald Rony Paradeiser Oktagon Underground

Svoj doposiaľ najväčší úspech zaznamenal Rony Paradeiser v projekte Oktagon Underground, s ktorým prišiel Oktagon v dobe pandémie koronavírusu. Rony sa prebojoval až do finále slovenskej pyramídy, v ktorom nádherne ukončil Michala Petriša.

V následnom superfinále Oktagon Underground 7 mal byť jeho súperom Leo Brichta. Ten však nemohol nastúpiť kvôli zraneniu a zastúpil ho talentovaný Matúš Kohout. V tomto zápase však ťahal Rony Paradeiser za kratší koniec, keď prehral na body.

Ronald Paradeiser vs Mateusz Legierski

Posledný bojovník, ktorý dokázal poraziť Ronalda Paradeisera je poliak Mateusz Legierski. Na turnaji Oktagon 12 zdolal Ronyho po presnom údere v 2.kole na TKO. Z tejto prehry sa však otriasol a následne porazil Lea Brichtu, či Karola Ryšavého na Oktagone 16.

Všetko nasvedčovalo tomu, že sa dočkáme odvety medzi Ronym a Legierskim. Poľský bojovník sa však v Oktagone tak skoro nepredstaví, bol mu odobraný titul ľahkej váhy a Rony sa môže pripravovať na ďalšieho súpera.

Oktagon 21: Ronald Paradeiser vs. Ivan Buchinger

Ronald Rony Paradeiser na turnaji Oktagon 21 bojoval o svoj prvý titul v Oktagone. Proti nemu sa postavila legenda Ivan Buchinger, ktorý ho dokázal ukončiť hneď v prvom kole na submisiu. V zápase rozhodli najmä skúsenosti, ktoré Buki počas svojej kariéry zbieral po celom svete.

Rony sa však nevzdáva. Z prehry je síce veľmi sklamaný, no verí, že jedného dňa získa vytúžený titul v organizácii Oktagon MMA.

TIP ❱ Všetky možnosti ako sledovať Oktagon ›

Oktagon 25: Paradeiser vs. Adas

Ronald Paradeiser sa naposledy predstavil 19. 6. 2021 na turnaji Oktagon 25! Jeho súperom bol nebezpečný bojovník z Nemecka Arda Adas, ktorého Rony porazil na body. Pre Ronyho to bol prvý zápas odvtedy, čo prehral boj o titul s Ivanom Buchingerom. Napravil si tak chuť a jeho cieľom je dostať sa opäť ku titulovému zápasu ľahkej váhy.

Ronald Rony Paradeiser štatistiky a výsledky zápasov

Sledujte aktualizované štatistiky MMA zápasov Ronalda Paradeisera.

TIP ❱ Aktuálny kalendár MMA turnajov ›

Všetky zápasy v MMA: 18 zápasov (12 – 6 – 0)

  • Výhry: 12 výhier: 7x KO/TKO, 2x submisia , 3x rozhodnutie
  • Prehry: 6 prehier: 1x KO/TKO, 4x submisia, 1x rozhodnutie
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

Výsledok Súper Spôsob Kolo(čas) Podujatie Dátum
Výhra Arda Adas Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 25 (Brno) 19.6.2021
Prehra Ivan Buchinger Submisia 1 (2:29) Oktagon 21 (Brno) 30.1.2021
Výhra Karol Ryšavý Submisia 1 (3:30) Oktagon 16 (Ostrava) 26.9.2020
Výhra Leo Brichta Submisia 2 (3:41) Oktagon 14 (Bratislava) 14.9.2019
Prehra Mateusz Legierski TKO 2 (1:41) Oktagon 12 (Bratislava) 8.6.2019
Výhra Aliston Cordeiro Aguiar Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon Prime 1 (Košice) 26.4.2019
Výhra Aziz Dauliatov Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 10 (Praha) 17.11.2018
Výhra Vladislav Genov TKO 1 (5:00) Oktagon 6 (Košice) 26.5.2018
Prehra Matěj Kuzník Submisia 2 (4:29) Oktagon 4 (Bratislava) 12.11.2017
Výhra Jaroslav Poborský KO 1 (0:27) XFN 4 15.9.2017
Výhra Jan Široký TKO 2 (0:40) Oktagon 3 Open Air 29.7.2017
Výhra Michal Stefanov TKO 3 Fusion FN 15 (Bratislava) 15.6.2017
Prehra Matěj Truhan Rozhodnutie 2 (5:00) MFC 21.1.2017
Prehra Michal Wiencek Submisia 2 Cage Club – Fight Night 1 22.10.2016
Výhra Adrian Barkac TKO 1 (0:38) PCF 14 18.6.2016
Výhra Hovhanes Markarian TKO 1 (3:12) X Fight 1 20.5.2016
Prehra Burak Kizilirmak Submisia 2 (0:00) LCC 30.4.2016
Výhra Mikail Ozen TKO 2 (1:47) Iron Fist Gym Vienna – Vendetta 10 12.3.2016
Prehra Michal Petriš Submisia 1 Gape Fight Night 1 – Open Air 2014 22.6.2014

Ronald Paradeisier UFC

Po neuveriteľnej a úspešnej premiére Ľudovíta Kleina, prvého Slováka v najlepšej MMA organizácii na svete, sa začalo špekulovať kto ďalší by sa mohol z domácej scény presadiť v UFC. Spomínajú sa rôzne mená, ako napríklad Martin Buday v ťažkej váhe či mladík Roman Paulus.

POZRITE SI ❱ Profil Ľudovíta Kleina 

Medzi potencionálnych adeptov patrí aj Ronald Paradeiser. Je to stále mladý bojovník, ktorý sa neustále zlepšuje. Netají sa ambíciou dostať sa do niektorej z TOP MMA organizácií na svete. UFC by bolo pre neho splneným snom, ktorý vôbec nie je nereálny.

TIP ❱ Ako sledovať UFC ›

Spáring: Jon Jones a Ronald Paradeiser

Rony neustále zbiera skúsenosti a jedna z tých najcennejších je určite spáring s legendou UFC menom Jon Jones. Rony spomína na túto udalosť celkom vtipne a sám povedal:

„Zbil ma ako psa. Možno, keby mi išlo o život, vytiahol by som nejaké eso. Nožom alebo pištoľou by som ho dokázal zastaviť. Otázka je, čo by potom vytiahol on (smiech).“ 

Spáring: Ronald Rony Paradeiser a Jon Jones (Zdroj: Instagram)

Rony Paradeiser v súkromí

Progres v tréningu, nový merch či výživové typy Rony veľmi rád zdieľa so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach. Svoje súkromie však drží v tajnosti a len málo čo vypustí von. Nedávno sa však podelil na Instagrame o skvelú správu. Jemu a jeho partnerke sa narodil syn.

Ronald Paradeiser so svojim synom (Zdroj: Instagram)

Ronald Paradeiser ako súkromný tréner

Rony Paradeiser popri zápasení pracuje aj ako súkromný tréner v jednej posilňovni v Bratislave. Dvojfázové tréningy a regenerácia si v príprave vyžadujú nemalé finančné prostriedky.

Peniaze od sponzorov mu nepokryjú všetko a tak pracuje, aby dokázal zabezpečiť rodinu. Podľa jeho slov je to však náročné a jedného dňa by sa rád živil len zápasením.

Ronald Paradeiser – Instagram, Facebook

Zaujímavosti z tréningov, prípravy na zápas a mnoho ďalšieho môžete sledovať na Ronyho Instagrame, kde má viac ako 16k followerov. Na facebooku nie je príliš aktívny.

Ronald Rony Paradeiser Tapology

Podrobné štatistiky o Rony Paradeiserovi nájdete na známom portáli o bojových umeniach Tapology.

Rony Paradeiser Sherdog

Dôležité štatistiky o Paradeiserovi a taktiež jeho podrobné skóre nájdete aj na webovej stránke Sherdog, najpopulárnejšom webe o bojových športoch.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz
Zdieľaní

Pin It on Pinterest