Kalendár Rally Slovensko 2023 – majstrovstvá Slovenska v rally, výsledky, live prenos

Pozrite si kalendár rally Slovensko 2023, plán podujatí pretekov v novom ročníku. Aké sú zmeny v sezóne, miesta pretekov, čo sú MSR v relly a čo je Slovenský relly pohár.

Kalendár Rally Slovensko 2023

Kalendár Rally Slovensko 2023 obsahuje deväť pretekov, z toho dva sú mimo územia SR. Pozrite si, ktoré preteky uvidíme v tomto ročníku. Môžeme sa tešiť na skvelé jazdy a napínavé momenty, ako tomu býva aj v seriáli WRC Rally.

Rally kalendár 2023

Rally Slovensko 2023

Na pretekoch Rally Slovensko 2023 uvidíme viacero disciplín. Ide o majstrovstvá Slovenska v rally (MSR), medzinárodné majstrovstvá Slovenska v rally (MMSR) a Slovenský rally pohár (SRP). V rámci jedných pretekov sa môže konať viacero disciplín.

Okrem toho sa na niektorých pretekoch konajú aj rally legiend (RL) a majstrovstvá Slovenska rally historických automobilov (MSR RHA).

Kalendár Rally Slovensko 2023

Pozrite si kalendár Rally Slovensko 2023, ktorý v tomto ročníku obsahuje 10 podujatí.

RALLY SLOVENSKO 2023
Dátum Názov Disciplína
24. – 25. 3. OMV Maxx Motion Slovakia ring MMSR, MSR, SRP
14. – 15. 4. Rally Maad Sečovce SRP
5. – 6. 5. Síť 21 Rallysprint Kopná MMSR, SRP
25. – 27. 5. Slovakia Rallye Tatry MMSR, MSR, SRP
23. – 24. 6. Rally Prešov MSR, SRP
21. – 22. 7. Rally Vranov MSR, SRP
10. – 12. 8. Rajd Rzeszowski MMSR
22. – 23. 9. Rallye Dobšiná MMSR, MSR, SRP
29. – 30. 9. Rally Liptovské Sliače SRP
20. – 22. 10. Rally Košice MMSR, MSR, SRP

Rally Slovensko 2023 dejiská

Pozrite si dejiská, v ktorých sa koná rally Slovensko 2023. Preteky v Rzeszowe a v Košiciach sú dvojetapové, ostatné majú len jednu etapu.

OMV Maxx Motion Slovakia ring

Na slovenskom okruhu Slovakia Ring Orechová Potôň, sa 24. a 25. marca konajú prvé preteky v kalendári rally Slovensko 2023.

Slovakia Ring je profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého dominantou je pretekárska dráha disponujúca homologáciou FIA II. stupňa, ako aj Medzinárodnej motocyklovej federácie (FIM).

Okruh pogumovali aj monoposty stajne Toro Rosso, ktorá v minulosti figurovala v F1 programe.

Rally Maad Sečovce

Rally Maad Sečovce sú tradičné rally podujatie, ktoré sa tento rok koná od 5. do 6. mája. Uskutoční sa tu Slovenský rally pohár.

Síť 21 Rallysprint Kopná

Síť 21 Rallysprint Kopná sú druhé preteky v kalendári Rally Slovensko a konajú sa 5. až 6. mája. Trať súťaže je tradične umiestnená na rozhraní Hostýnskych a Vizovických vrchov a jej centrum sa ako obvykle nachádza v Slušoviciach.

Slovakia Rallye Tatry

Preteky Slovakia Rally Tatry sa konajú hlavne okolo mesta Poprad. Tento rok sa závody konajú 25. až 27. mája. Fanúšikovia motošportu sa môžu tešiť aj tento rok na slávnostný štart v centre mesta.

TIP ❱ Pozrite si poradie F1 ›

Rally Prešov

V prešovskom kraji budú pokračovať aj ďalšie rally preteky. Rally Prešov sa koná od 23. do 24. júna a aj tento rok by mal byť slávnostný štart na Hlavnom námestí a rýchlostné úseky budú v okolí krajského mesta.

Rally Vranov

Ďalšie preteky na východe Slovenska sú Rally Vranov, ktoré sa konajú od 21. do 22. júla 2023. Organizátori pravdepodobne siahnu po osvedčenej trati Banské – Herľany, ktorá by nemala chýbať.

Rajd Rzeszowski

Druhými pretekmi mimo Slovenka sú Rajd Rzeszowski v okolí mesta Rzeszow. Tieto preteky mimo Slovenska sa uskutočnia od 10. do 12 augusta 2023.

Rally Dobšiná

Preteky Rally Dobšiná organizuje klub z Popradu, ktorý pripravuje aj Rally Tatry. Tieto preteky sú známe pre Dobšinský kopec, kde sa konajú preteky do vrchu. V Dobšinej je rally na programe od 22. do 23. septembra.

Rally Liptovské Sliače

Rally Liptovské Sliače sa konajú na jeseň 29. a 30.9. na Liptove.

Rally Košice

V kalendári nesmú chýbať zaujímavé preteky Rally Košice, ktoré sa konajú okolo metropoly východu a v obľube sú aj u zahraničných jazdcov. Tento rok sa konajú od 20. do 22. októbra.

Rally Slovensko 2023 výsledky

Výsledky Rally Slovensko 2023 nájdete na oficiálnej stránke Slovenskej asociácie motoristického športu sams-asn.sk.

Tam nájdete všetky výsledky motošportu na Slovensku.

Rally Slovensko 2023 live prenos

Live prenos Rally Slovensko 2023 nevysiela žiadna televízia a preteky si nepozriete ani cez live stream stávkových kancelárii.

Ak chcete sledovať jednotlivé preteky naživo, tak najlepší spôsob je zúčastniť sa osobne na podujatí.

TIP ❱ Kde sledovať motošport naživo ›

Slovensko rally 2023 zmeny

Vzhľadom na neľahkú ekonomickú situáciu dochádza k zníženiu minimálnej dĺžky na MSR (Majstrovstvá Slovenska) celkových kilometrov rýchlostných skúšok (RS).

Pre jednoetapové súťaže bude minimum 50 km s maximom 85 km a pre dvojetapové súťaže bude minimum 105 km.

Aj pri Slovenskom rally pohári (SRP) dochádza k zníženiu km RS, kde celková dĺžka musí byť v rozmedzí 20 až 35 km. Rovnako ako pri MSR, aj pri SRP sa bude výška štartovného poplatku odvíjať od celkovej dĺžky rýchlostných skúšok.

Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v rally (MMSR)

Medzinárodných Majstrovstvách Slovenska v rally (MMSR) sa môžu zúčastniť aj zahraničné posádky. Do absolútneho poradia bodujú všetci okrem vozidiel skupiny 1 (vozidlá WRC s platnou homologáciou).

Majstrovstvá Slovenska v rally (MSR)

Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) sú uzatvorené majstrovstvá len pre jazdcov s licenciou Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) a body do poradia sa budú zbierať len na podujatiach na Slovensku.

Slovenský rally pohár

Slovenský rally pohár je najstaršou slovenskou automobilovou súťažou a v tomto roku 2023 to bude už jeho 50. ročník.

Amatérske rally preteky 2023

Množstvo ľudí nazýva preteky Rally Slovensko aj amatérske rally preteky. Z časti je to pravda, keďže len máloktorí jazdci sa tím dokážu živiť profesionálne a väčšinou majú popri súťažení aj iné práce. Veľkú časť svojich nákladov vykrývajú vďaka sponzorom.

Zdroj: motorsportmedia.sk, sams-asn.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest