Formula 1 kalendár 2020 – aktualizovaný program a výsledky (VIDEO)

Zdieľaní

Pozrite si aktualizovaný program Formule 1 a kalendár F1 2020. V našom článku sa dozviete ktoré VC v tomto roku neuvidíme a ktoré boli pridané. Formula 1 sa definitívne začala 5. júla v Rakúsku. F1 zverejnila kalendár VC, ktorý ešte nie je kompletný, ale vieme ktoré VC sa uskutočnia. Problémy kvôli šíriacemu koronavírusu po celom svete neobišli ani F1.

V roku 2020 bolo pôvodne na programe 21 Veľkých cien, kvôli Koronavirové pandémií sa ale nakoniec odíde len časť z nich.

Majstrovstvá sveta F1 sa v roku 2020 zúčastní 20 jazdcov z 10 tímov. Titul obhajuje Lewis Hamilton, ktorý dopomohol svojmu tímu k víťazstvu aj v Pohári konštruktérov.

🏁 2020 Formula 1 prehľad a informácie

Formula 1 Naživo prenos na Sport 1 a Sport 2.
Formula 1 Naživo prenos na Sport 1 a Sport 2.

F1 kalendár 2020 aktuálny program pretekov

Sezóna Formuly 1 sa v začala 5. júla v Rakúsku. O tom že sa F1 začne práve v Rakúsku sa špekulovalo dlhšie. V novom kalendári nás čakajú aj novinky. Dve európske krajiny budú hostiť dve veľké ceny Rakúsko a Veľká Británia.

Donedávna bolo známych len 10 Grand Prix a teraz vedenie F1 zverejnilo, že v tomto roku neuvidíme Veľké ceny USA, Kanady, Mexika a Brazílie.

Nahradia ich VC Eifelu na nemeckom okruhu v Nürburgringu, o dva týždne neskôr bude mať premiéru portugalské Portimao, kde sa pôjde VC Portugalska a potom zamieri šampionát do talianskej Imoly na VC Emilia-Romagna. Ani jedna z týchto Veľkých cien a tratí nefigurovala v pôvodnom kalendári.

Vedenie F1 rozšírilo počet veľkých cien v tomto ročníku na číslo 17. V tomto ročníku ešte uvidíme VC Turecka na okruhu v Istanbule a taktiež sa pôjde VC Bahrajnu, ktorá bola na začiatku roku zrušená. Na okruhu v Sachíre sa pôjdu rovno dva závody.

Formula 1 ukonči tuto rozpačitú sezónu VC Abu Dhabí 13. decembra na okruhu v Yas Marina.

Program F1 2020

Program a výsledky Veľkých cien F1 2020
5. 7.VC Rakúska – Red Bull ringValtteri Bottas
12. 7.VC Štajerska – Red Bull ringLewis Hamilton
19. 7.VC Maďarska – HungaroringLewis Hamilton
2. 8.VC Veľkej Británie – SilverstoneLewis Hamilton
9. 8.VC 70 výročia F1 – SilverstoneMax Verstappen
16. 8.VC Španielska – CatalunyaLewis Hamilton
30. 8.VC Belgicka – Spa-FrancorchampsLewis Hamilton
6. 9.VC Talianska – MonzaPierre Gasly
13. 9.VC Toskánska – MugelloLewis Hamilton
27. 9.VC Ruska – SochiValtteri Bottas
11. 10.VC Eifelu – Nürburgring?
25. 10.VC Portugalska – Portimao?
1. 11.VC Emilia-Romanga – Imola?
15. 11.VC Turecka – Istanbul?
29. 11.VC Bahrajnu – Sachír?
6. 12.VC Bahrajnu – Sachír?
13. 12.VC Abu Dhabi – Yas Island?

Kompletný kalendár F1 2020

Novinky vo Formuly 1 2020

Pre pandémiu sa nezmenil len kalendár F1, ale aj zaužívané zvyky, ktoré fungovali niekoľko rokov. Piloti Formuly 1 zostanú v tohtoročných pretekov bez tradičných osláv na stupňoch víťazov, kvôli hygienickým opatreniam.

Vo Veľkých cenách tento rok neuvidíme tradičné predstavovanie jazdcov a ani odovzdávanie cien z rúk miestnych usporiadateľov.

V tomto rozpačitom ročníku F1 2020, boli pridané do kalendára ďalšie dve veľké ceny. Piloti a priaznivci F1 sa môžu tešiť na Veľkú cenu Toskánska 13. septembra na okruhu v Mugellu a VC Ruska 27. septembra.

Úvodná časť bude zatiaľ bez divákov, no časom sa možno situácia zmení.  Táto sezóna je poslednou pred revolučnými zmenami pravidiel, ktoré by mala priniesť sezóna v roku 2021.

V sezóne určite spoznáme majstra sveta F1

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) zverejnila, že ak sa kvôli koronavirovým obmedzeniam nepodarí v sezóne usporiadať preteky na minimálne troch kontinentoch, ako to vyžadujú pravidlá aj tak nového majstra sveta vyhlási.

Podľa medzinárodného športového kódexu FIA, je potreba usporiadať preteky minimálne na troch svetadieloch, aby mohli byť MS považované za majstrovstvá sveta.

Kde sledovať F1 2020 live (online sk a TV prenosy)

Formulu 1 môžete aj v roku 2020 sledovať na športových kanáloch Sport1 a Sport2, ktoré sú ale platené. Kanály tradične ponúkajú všetky tréningy, kvalifikácie a preteky v priamom prenose a zo záznamu. Situácia by mala byť rovnaká ako v minulom roku – tréningy a kvalifikácia bude vysielať Sport 1, preteky na Sport 2.

F1 2019 naživo – rozpis live prenosov Formule 1 na Sport TV

Formula 1 tento rok spustila v mnohých krajinách službu F1 TV Pro, ktorá ponúkne nielen všetky live prenosy F1, ktoré je možné sledovať v televízii a na internete online. Bohužiaľ služba zatiaľ nebude dostupná v ČR a SK. Online písaný komentár zo všetkých Veľkých cien (Grand Prix) F1 bude prístupný aj na našom webe 7sport.sk.

Pozrite si ❱ Ako a kde sledovať F1 naživo ›

Formula 1 program pretekov 2020 dnes

Sezóna 2020 Formuly 1 bude 71. ročníkom svetového šampionátu jazdcov a 61. ročníkom pohára konštruktérov. Nová sezóna mala začať v marci a posledné VC sa mali konať v novembri 2020. Pôvodne malo byť tento rok až dvadsať dva veľkých cien, čo mal byť rekordný počet v histórii Formuly 1. Avšak pre rozsiahle problémy s koronavírusom sa kalendár F1 2020 zmenil.

Do kalendára F1 2020 pribudla nová Veľká cena Vietnamu, ktorá mala mať tento rok premiéru.

Formula 1 informácie a zaujímavosti

Pretekať sa malo na mestskom okruhu vo vietnamskom hlavnom meste Hanoj. Do kolotoča F1 sa vrátila Veľká cena Holandska na okruhu Zandvoort, ktorá sa konala naposledy v roku 1985, avšak pre problémy s pandémiou, Grand Prix tento rok neuvidíme.

Z kalendára vypadla Veľká cena Nemecka. Veľká cena Mexika po novom nesie názov hlavného mesta, t. j. Mexico City, slovensky len Mexiko.

Ako sa boduje F 1 – systém bodovania

F1 funguje na princípe bodovacieho systému, kde má každý jazdec možnosť za veľkú cenu získať maximálne 25 bodov. Tie získa, ak sa umiestni na prvej priečke. Body môžu získať jazdci až do 10. miesta v nasledujúcom kľúči.

Bodovací system Formuly 1

V poslednom závode sezóny sa na viac na každej priečke udeľuje dvojnásobný počet bodov. Môže sa však stať, že nebudú pridelené žiadne body, ak sa celý závod preruší v prvých dvoch kolách.

V roku 2019 taktiež do bodovacích pravidiel prišla novinka. Jeden bod sa udeľuje jazdcovi s najrýchlejším kolom danej Grand Prix.

Ako sa boduje pohár konštruktérov?

Od roku 1958, teda desať rokov po prvom ročníku Formuly 1 sa svojej bodovacej súťaže dočkali aj samotné tímy.

V súčasnosti je bodovací systém o pohári konštruktérov nastavený tak, že sa sčítava bodový zisk oboch jazdcov v danej etape.

Čo je pole position F 1?

Pole position je prvé miesto na štartovacom rošte. Ide o najvýhodnejšiu pozíciu pre pretekára Formuly 1. Častokrát sa totiž stáva, že pokiaľ pretekár získa v kvalifikácii pole position, nakoniec vyhrá aj celý závod.

Zmeny Formuly 1 v roku 2020

Je monopost Mercedes W11 autom Lewisa Hamiltona, s ktorým získa siedmy titul Majstra sveta, alebo Valtteri Bottas svoj prvý? Vedúci tímu Toto Wolff očakáva, že sezóna 2020 bude Mercedes tou najťažšou.

Generálny riaditeľ spoločnosti Ferrari v tejto sezóne znížil nádeje na titul a zdôraznil, že tím pod vedením Mattia Binotta sa sústredí na dlhodobé ciele a na výzvy.

Stajňa Red Bull dosiahla v roku 2019 úspechy so spoločnosťou Honda a tento rok bude v spolupráci pokračovať s monopostom označený RB16.

McLaren uviedol svoj MCL35 vo svojej základni vo Woking pred zimnými testami. Pod vedením Andreasa Seidla, McLaren od prechodu od Hondy k Renaultu, dosiahol značný pokrok.

Toro Rosso sa pred sezónou premenoval na AlphaTauri, názov odevnej rady spoločnosti Red Bull. AT01 je vývojom minuloročného modelu Toro Rosso STR14. Uvádza sa, že ponúka vylepšený balík a zlepšenú aerodynamiku.

Investícia Lawrenca Strolla (otec pilota Lance Strolla) začala výstavbu novej továrne pre tím so sídlom v Silverstone. Avšak, teraz sa ešte od tohto tímu neočakávajú veľké veci. Tím odhalil nový monopost RP20 v hlavnom sídle sponzora BWT v rakúskom Mondsee.

Rok 2019 bol pre švajčiarsky tím Alfa Romeo sklamaním. Tím, ktorý sa počas roka mierne prepadol, bude dúfať v zlepšenie s novým autom s označením C39.

Haas bol prvým tímom, ktorý predstavil svoj monopost VF-20 iba na digitálnej prezentácii. Tím vytváral monopost počítačom a prvé testy budu pre nich veľkou neznámou.

Zástupkyňa tímu Williams Claire Williams pripustila, že nová sezóna bude pre budúcnosť tímu jednou z hybných síl budovania, pretože stajňa sa bude chcieť vrátiť späť.

Nové pravidlá pre Formula 1

Svetová motoristická rada FIA na svojom stretnutí v roku 2019 schválila, nové pravidlá Formuly 1, ktoré vstúpia do platnosti počnúc rokom 2021.

Predbiehanie by malo byť jednoduchšie, šport menej komplexný a ľahšie pochopiteľný. Formula 1 bude mať od sezóny 2021 rozpočtový strop (175 miliónov dolárov ročne).

Monoposty budú „robustnejšie“ a bezpečnejšie čo sa týka úlomkov. Autá F1 budú ťažšie, minimálna váha spolu s jazdcom porastie zo súčasných 743 na 768 kilogramov.

Tímy a piloti Formule 1 v roku 2020

 • SCUDERIA FERRARI: Sebastian Vettel, Charles Leclerc
 • MERCEDES: Lewis Hamilton, Valtteri Bottas
 • RED BULL RACING: Max Verstappen, Alexander Albon
 • RENAULT: Daniel Riccardo, Esteban Ocon
 • HAAS F1 TEAM: Romain Grosjean, Kevin Magnussen
 • MCLAREN: Carlos Sainz, Lando Norris
 • RACING POINT: Sergio Perez, Lance Stroll
 • ALFA ROMEO RACING: Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi
 • ALPHATAURI: Pierre Gasly, Daniil Kvyat
 • WILLIAMS: George Russell, Nicholas Latifi

Program F1 kalendar VC live

F1 kalendár 2020 – program a výsledky Grand Prix Formula 1

ZRUŠENÉ PRETEKY

Program Veľká cena Austrálie 2020

 • Termín: 13. – 15. marec 2020
 • Okruh: Melbourne Grand Prix Circuit (5.303k km)
 • Dĺžka pretekov: 58 kôl (307,574 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Valtteri Bottas / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Sebastian Vettel

Program Veľká cena Vietnamu 2020

 • Termín: 3. – 5. apríl 2020
 • Okruh: Hanoi Street Circuit (5.607 km)
 • Dĺžka pretekov: 55 kôl (308.385 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ

Program Veľká cena Číny 2020

 • Termín: 17. – 19. apríl 2020
 • Okruh: Shanghai International Circuit (5.451 km)
 • Dĺžka pretekov: 56 kôl (305.066 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Daniel Ricciardo

Program Veľká cena Holandska 2020

 • Termín: 1. – 3. máj 2020
 • Okruh: Circuit Zandvoort (4.252 km)
 • Dĺžka pretekov: 72 kôl (306.144 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ 

Program Veľká cena Monaka 2020

 • Termín: 21. – 24. máj 2020
 • Okruh: Circuit de Monaco (3.337 km)
 • Dĺžka pretekov: 78 kôl (260.286 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Daniel Ricciardo

Program Veľká cena Azerbajdžanu 2020

 • Termín: 5. – 7.  jún 2020
 • Okruh: Baku City Circuit (6.003 km)
 • Dĺžka pretekov: 51 kôl (306.06 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ resp. ODLOŽENÁ
 • Víťaz 2019: Valtteri Bottas / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Kanady 2020

 • Termín: 12. – 14. jún 2020
 • Okruh: Circuit Gilles-Villeneuve (4.361 km)
 • Dĺžka pretekov: 70 kôl (305.27 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Sebastian Vettel

Program Veľká cena Francúzska 2020

 • Termín: 26. – 28. jún 2020
 • Okruh: Circuit Paul Ricard (5.842 km)
 • Dĺžka pretekov: – kôl (305.066 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Singapuru 2020

 • Termín: 18. – 20. september 2020
 • Okruh: Marina Bay Street Circuit (5.063 km)
 • Dĺžka pretekov: 61 kôl (308.828 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ 
 • Víťaz 2019: Sebastian Vettel / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Japonska 2020

 • Termín: 9. – 11. október 2020
 • Okruh: Suzuka International Racing Course (5.807 km)
 • Dĺžka pretekov: 53 kôl (307.471 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Valtteri Bottas / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena USA 2020

 • Termín: 23. – 25. október 2020
 • Okruh: Circuit of The Americas (5.513 km)
 • Dĺžka pretekov: 56 kôl (308.405 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Kimi Räikkönen

Program Veľká cena Mexika 2020

 • Termín: 30. okt. – 1. november 2020
 • Okruh: Autódromo Hermanos Rodríguez (4.304 km)
 • Dĺžka pretekov: 71 kôl (305.354 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Max Verstappen

Program Veľká cena Brazílie 2020

 • Termín: 13. – 15. november 2020
 • Okruh: Autódromo José Carlos Pace (4.309 km)
 • Dĺžka pretekov: 71 kôl (305.909 km)
 • Víťaz 2020: ZRUŠENÁ
 • Víťaz 2019: Max Verstappen / Výsledky a video
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

REŠTART SEZÓNY 2020

Program Veľká cena Rakúska 2020

 • Termín: 3. – 5. júl 2020
 • Okruh: Red Bull Ring (4.318 km)
 • Dĺžka pretekov: 71 kôl (307.02 km)
 • Víťaz 2020: Valtteri Bottas / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2019: Max Verstappen
 • Víťaz 2018: Max Verstappen

Program Veľká cena Štajerska 2020

 • Termín: 10. – 12. júl 2020
 • Okruh: Red Bull Ring (4.318 km)
 • Dĺžka pretekov: 71 kôl (307.02 km)
 • Víťaz 2020: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›

Program Veľká cena Maďarska 2020

 • Termín: 17. – 19. júl 2020
 • Okruh: Hungaroring (4.381 km)
 • Dĺžka pretekov: 70 kôl (306.63 km)
 • Víťaz 2020: ?
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Velkej Británie 2020

 • Termín: 31. júl – 2. august 2020
 • Okruh: Silverstone Circuit (5.891 km)
 • Dĺžka pretekov: 52 kôl (306.198 km)
 • Víťaz 2020: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton
 • Víťaz 2018: Sebastian Vettel

Program Výročná Grand Prix 70 rokov 2020

 • Termín: 7. – 9. august 2020
 • Okruh: Silverstone Circuit (5.891 km)
 • Dĺžka pretekov: 52 kôl (306.198 km)
 • Víťaz 2020: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›

Program Veľká cena Španielska 2020

 • Termín: 14. – 16. august 2020
 • Okruh: Circuit de Barcelona-Catalunya (4.655 km)
 • Dĺžka pretekov: 66 kôl (307.066 km)
 • Víťaz 2020: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Belgicka 2020

 • Termín: 28. – 30. august 2020
 • Okruh: Circuit de Spa-Francorchamps (7.004 km)
 • Dĺžka pretekov: 44 kôl (308.052 km)
 • Víťaz 2020: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2019: 1. Charles Leclerc
 • Víťaz 2018: Sebastian Vettel

Program Veľká cena Talianska 2020

 • Termín: 04. – 06. september 2020
 • Okruh: Autodromo Nazionale Monza (5.793 km)
 • Dĺžka pretekov: 53 kôl (306.72 km)
 • Víťaz 2020: Pierre Gasly / sledky a video ›
 • Víťaz 2019: Charles Leclerc
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Toskánska 2020

 • Termín: 10. – 12. september 2020
 • Okruh: Autodromo Internazionale del Mugello (5.245 km)
 • Dĺžka pretekov: ? kôl (? km)
 • Víťaz 2020: Lewis Hamilton / sledky a video ›

Program Veľká cena Ruska 2020

 • Termín: 25. – 27. september 2020
 • Okruh: Sochi Autodrom (5.848 km)
 • Dĺžka pretekov: 53 kôl (309.745 km)
 • Víťaz 2020: Valtteri Bottas / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton
 • Víťaz 2018: Lewis Hamilton

Program Veľká cena Eifelu 2020

 • Termín: 09. – 11. október 2020
 • Okruh: Nurburgring
 • Dĺžka pretekov: ?
 • Víťaz 2020: ?

Program Veľká cena Portugalska 2020

 • Termín: 23. – 25. október 2020
 • Okruh: Portimao
 • Dĺžka pretekov: ?
 • Víťaz 2020: ?

Program Veľká cena VC Emilia-Romagna 2020

 • Termín: 30. oktober – 01. november 2020
 • Okruh: Imola
 • Dĺžka pretekov: ?
 • Víťaz 2020: ?

Program Veľká cena Turecka 2020

 • Termín: 13. – 15. november 2020
 • Okruh: Istanbul park (5.338 km)
 • Dĺžka pretekov: 58 kôl, 309.396 km
 • Víťaz 2020:

Program Veľká cena Bahrajnu 2020

 • Termín: 27. – 29. november 2020
 • Okruh: Bahrain International Circuit (5.412 km)
 • Dĺžka pretekov: 56 kôl (305.066 km)
 • Víťaz 2020:
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Sebastian Vettel

Program Veľká cena Bahrajnu II 2020

 • Termín: 4. – 6. december 2020
 • Okruh: Bahrain International Circuit (5.412 km)
 • Dĺžka pretekov: 56 kôl (305.066 km)
 • Víťaz 2020:
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2018: Sebastian Vettel

Program Veľká cena Abu Dhabí 2020

 • Termín: 11. – 13. december 2020
 • Okruh: Yas Marina Circuit (5.554 km)
 • Dĺžka pretekov: 55 kôl (305.355 km)
 • Víťaz 2020:
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton / Výsledky a video ›
 • Víťaz 2019: Lewis Hamilton

Titul Formule 1  v 2019 obhájil Lewis Hamilton

Britský pilot Lewis Hamilton obhájil titul majstra sveta Formule 1. V sezóne 2019 sa mu podarilo obhájiť titul už dva preteky pred koncom ročníka. Britský pilot si upevnil druhé miesto v historických tabuľkách, keď sa odpútal od Juan Manuel Fangio, ktorý má päť titulov (1951, 1954, 1955, 1956, 1957).

Na rekord sedemnásobného majstra sveta Michaela Schumachera (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004) mu chýba už len jeden titul. Prvý titul 34-ročný pilot získal s McLarenom v sezóne 2008, pre Mercedes vyhral okrem tohtoročnej tiež v sezónach 2014, 2015, 2017, 2018 a 2019.

Asi najväčším konkurentom Hamiltona v boji o titul bude Sebastian Vettel, ktorý vyhral titul majstra sveta 4 krát (2010, 2011, 2012, 2013).

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton je momentálne najúspešnejším jazdcom Formule 1. Ide o skutočnú superstár motorsportu a 6-násobného šampióna F1. V tabuľke šampiónov sa vyrovnal Juanovi Manuelovi Fangiovi a dýcha na krk najväčšej legende tohto športu – Michaelovi Schumacherovi.

Profil ❱ Kto je Lewis Hamilton ›

Sebastian Vettel

Najväčším konkurentom Lewisa Hamiltona je nemecký pilot F1 hájaci farby Ferrari, Sebastian Vettel. Tridsaťjedenročný Nemec je štvornásobným šampiónom F1. Naposledy však titul získal v roku 2013, a preto je jeho túžba poraziť Hamiltona naozaj veľká.

Valleri Bottas

Valleri Bottas je fínsky pilot Formuly 1, ktorý jazdí za tím Mercedes. Spoločne s Hamiltonom tento rok vytvorili neporaziteľné duo, ktoré si etapu čo etapu ide pre víťazstvo. Predtým jazdil v tíme Williams. Na svoj prvý titul majstra sveta však zatiaľ čaká.

Prehľad víťazov Veľkých cien F1 v sezóne 2019

Rekordmanom v počte titulov je Michael Schumacher (7), v pohári konštruktérov vládne Ferrari (16).

 • VC Austrálie – Valtteri Bottas
 • VC Bahrajnu – Lewis Hamilton
 • VC Číny – Lewis Hamilton
 • VC Azerbajdžanu – Valtteri Bottas
 • VC Španielska – Lewis Hamilton
 • VC Monaka – Lewis Hamilton
 • VC Kanady – Lewis Hamilton
 • VC Francúzska – Lewis Hamilton
 • VC Rakúska – Max Verstappen
 • VC Veľkej Británie – Lewis Hamilton
 • VC Nemecka – Max Verstappen
 • VC Maďarska – Lewis Hamilton
 • VC Belgicka – Charles Leclerc
 • VC Talianska – Charles Leclerc
 • VC Singapuru – Sebastian Vettel
 • VC Ruska – Lewis Hamilton
 • VC Japonska – Valtteri Bottas
 • VC USA – Lewis Hamilton
 • VC Mexika – Lewis Hamilton
 • VC Brazílie – Max Verstappen
 • VC Abu Dhabí – Lewis Hamilton

Pretekári s najvyšším počtom titulov majstra sveta

 • 7 – Michael Schumacher (Nem./1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004)
 • 6 – Lewis Hamilton (V.Brit./2008, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019)
 • 5 – Juan-Manuel Fangio (Arg./1951, 1954, 1955, 1956, 1957)
 • 4 – Alain Prost (Fr./1985, 1986, 1989, 1993)
 • 3 – Jack Brabham (Austr./1959, 1960, 1966)
 • 3 – Niki Lauda (Rak./1975, 1977, 1984)
 • 3 – Nelson Piquet (Braz./1981, 1983, 1987)
 • 3 – Ayrton Senna (Braz./1988, 1990, 1991)
 • 2 – Alberto Ascari (Tal./1952, 1953)
 • 2 – Graham Hill (V.Brit./1962, 1968)
 • 2 – Jim Clark (V.Brit./1963, 1965)
 • 2 – Emerson Fittipaldi (Braz./1972, 1974)
 • 2 – Mika Häkkinen (Fín./1998, 1999)
 • 2 – Fernando Alonso (Šp./2005, 2006)
 • 1 – Nico Rosberg (Nem./2016)

Lewis Hamilton – profil majstra sveta F1

Pozrite si profil päťnásobného majstra sveta v F1 Lewisa Hamiltona

 • Dátum a miesto narodenia: 7. januára 1985 v Stevenage (Anglicko)
 • Bydlisko: Monako
 • Výška: 174 cm
 • Hmotnosť: 67 kg
 • Webová stránka: http://www.lewishamilton.com/
 • Tímy: McLaren (2007-2012), Mercedes AMG (2013-)
 • Najväčšie úspechy: šesťnásobný majster sveta automobilov F1 – 2008, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019
 • Štarty na Veľkých cenách: 250
 • Víťazstvá na Veľkých cenách: 84
 • Počet umiestnení na pódiu: 151
 • Prvý štart v F1: 18. marca 2007 v tíme McLaren na VC Austrálie
 • Prvé víťazstvo v F1: 10. júna 2007 v tíme McLaren na VC Kanady
 • Umiestnenia Lewisa Hamiltona v šampionáte F1: 2007: 2. miesto, 2008: 1., 2009: 5., 2010: 4., 2011: 5., , 2012: 4., 2013: 4., 2014: 1., 2015: 1., 2016: 2., 2017: 1., 2018: 1., 2019: 1.

Zdroj: youtube, f1.com, wikipedia.com, sport1tv.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest