Formula 1 Veľká cena Ruska 2022 sa pravdepodobne do kalendára F1 nevráti

Veľká cena Ruska nebude v kalendári pre tento rok a pravdepodobne ani v budúcnosti. Vedenie F1 ukončilo s ruskými organizátormi zmluvu, kvôli ruskej inváziu na Ukrajinu.

Veľká cena Ruska (Soči) 2022

Pozrite sa na časový program tréningov, kvalifikácie, pretekov a ďalšie užitočné informácie. Pozrite si kalendár a program F1 2022.

F1 Veľká cena Ruska F1
Dejisko Soči/Sochi Autodrom
Dĺžka okruhu 5.848 km
Dĺžka pretekov 53 okruhov (309.745 km)
Najrýchlejšie kolo 1:35.761 (Lewis Hamilton – 2019)
Divácka kapacita 55 000
Posledný víťaz VC Ruska Lewis Hamilton (Mercedes)
Rekordér v počte víťazstiev – jazdec Lewis Hamilton 5
Rekordér v počte víťazstiev – tím Mercedes 10
TV prenos Sport 2 (závod), Sport 1

VC Ruska 2022 sa konať nebude

Vojnový atak Ruska na Ukrajinu prehodnotilo aj vedenie Formuly 1, ktoré zrušilo VC Ruska pre túto sezónu.

Osud veľkej ceny spečatil fakt, že F1 zrušila s ruským organizátorom zmluvu a preteky v Rusku neuvidíme ani v budúcnosti.

VC Ruska sa od sezóny 2023 mala konať v Petrohrade.

POZRITE SI ❱ Priebežné poradie F1 2022 ›

Okruh Grand Prix v Soči/Sochi – VC Ruska F1

Trať využíva aj cesty olympijského parku vybudovaného pre zimné hry v roku 2014. S dĺžkou 5.848 kilometrov, patrí tento okruh v kalendári F1 medzi štvrtý najdlhší. Prvá Veľká cena Ruska Grand Prix Formule 1 sa konala 12. októbra 2014.

Väčšina okruhu je charakterizovaná radom 90-stupňových zákrut, spojené s rýchlymi rovinami. Najzaujímavejšia je zákruta číslo tri, ktorá ma konštantný polomer 750 metrov.

Zdroj: formula1.com

Formula 1 live dnes

Formula 1 live sa dá v priamom prenose sledovať na viacerých platformách, či už v televízii, alebo online na mobile, PC alebo tablete. Pozrite si všetky možnosti, ako sledovať VC Austrálie live.

Kde sledovať F1 live

Sledovať F1 live je možné sledovať na platených športových kanáloch Sport 1 a Sport 2, ktoré vám prinášajú prenos z kompletného súťažného víkendu, počnúc tréningami a až po samotné preteky.

Kvalifikáciu F1 si môžete pozrieť na programe Sport 1 live a nedeľňajšie preteky na stanici Sport 2 live.

TIP ❱ Všetky možnosti ako sledovať F1 naživo ›

Formula online

Priebeh kvalifikácie a pretekov Formula online môžete sledovať aj cez textový online komentár na našom webe 7sport.sk

Výsledky F1 dnes – VC Ruska 2021

Len niekoľko pár kôl delilo skoro 22-ročného Landa Norrisa na McLarane od prvého triumfu vo Formuly 1. Lenže asi 5 kôl pred koncom sa zhoršilo počasie a začalo pršať.

Druhý Lewis Hamilton počúvol svoj tím nerozdivel od Norrisa a išiel si vymeniť pneumatiky za prechodné, čo bolo kľúčové a vyhral preteky VC Ruska. Druhý skončil Max Verstappen, ktorý štartoval z posledného miesta a tretí Carlos Sainz z Ferrari.

1. Lewis Hamilton (V.Brit./Mercedes) 1:30:41.001
  2. Max Verstappen (Hol./Red Bull) +53.271
  3. Carlos Sainz (Špa./Ferrari) +1:02.475
  4. Daniel Ricciardo (Aus./McLaren) +1:05.607
  5. Valtteri Bottas (Fin./Mercedes) +1:07.533

Veľká cena Ruska /Soči – 2020 Formula 1

Veľkú cenu Ruska vyhral fínsky jazdec Valtteri Bottas na Mercedese. Druhý skončil Holanďan Max Verstappen na Red Bulle. Tretí skončil Bottasov tímový kolega Brit Lewis Hamilton, ktorý dostal na dve päťsekundové penalizácie.