Hokejová TIPOS Extraliga 2021/2022 – program, tabuľka, informácie

Domáca hokejová Tipos Extraliga vstúpi do novej sezóny 2021/22 už 24. septembra. Ktoré tímy sa pobijú o play-off a kde si môžete pozrieť hokejové zápasy live v TV, či online na internete zadarmo? My vám dnes prinášame kompletný prehľad, program, novinky či ďalšie zaujímavé a dôležité informácie ohľadom najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku.

TIPOS EXTRALIGA ONLINE ›

TIPOS EXTRALIGA prehľad

Čo je hokejová Tipos Extraliga?

Tipos Extraliga je najvyššia hokejová súťaž na Slovensku, ktorú organizuje a reguluje Slovenský zväz ľadového hokeja. Majster ligy si okrem titulu vybojuje aj účasť v hokejovej lige majstrov v nasledujúcej sezóne.

Aj napriek tomu, že Tipos Extraliga patrí medzi tie menšie súťaže, podľa renomovaných hokejových magazínov je spolu s českou Tipsport extraligou jednou z najlepších hokejových líg na svete.

SKVK TIPOS EXTRALIGA
KrajinaSlovensko
Rok založenia1993 (29. sezóna)
Úradujúci šampiónHKM Zvolen
Najúspešnejší klubHC Košice
Počet klubov12
Hokejová Liga majstrov1 miesto
Vysielacie práva (SK)RTVS, Sport 1 a 2, Tipsport
Nižšia súťaž St. Nicolaus 1. hokejová liga SR
Off. webtipsportliga.hockey

Tipos Extraliga 2021/2022

Tipos Extraliga 2021/2022 odštartuje základnou časťou 24. septembra a predpokladaný štart vyraďovacej časti play-off je v marci 2022. V aktuálnej sezóne sa odohrá celkovo už 29. ročník najvyššej hokejovej súťaže.

Kto obhajuje titul v hokejovej extralige?

Titul v hokejovej Tipos extralige bude zo sezóny 2020/2021 obhajovať klub HKM Zvolen, ktorý ovládol základnú časť ligy a tiež vyraďovaciu časť play-off. Vo štvrťfinále porazil Nové Zámky jednoznačne 4:0 na zápasy.

V semifinále natrafil na HC Slovan Bratislava, ktorý taktiež porazil pomerne rýchlo 4:1 na zápasy. Finálovú sériu proti tímu HK Poprad zvládol Zvolen takisto 4:1 na zápasy a po ôsmich rokoch získal už celkovo tretí majstrovský titul.

TIP ❱ Ako pozerať slovenskú Tipos Extraligu naživo ❱

Koľko tímov hrá hokejovú extraligu?

V najnovšom ročníku súťaže bude o trofej bojovať celkovo 12 tímov, pričom všetky z nich sú zo Slovenska. Oproti minulej sezóne tak najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž opúšťa maďarské mužstvo DVTK Miškovec.

Namiesto neho sa v súťaži predstaví tím HK Spišská Nová Ves, ktorý v sezóne 2020/2021 vyhral 1. ligu. Nováčikom v lige sa stal tím HC 21 Prešov, ktorý nahradí mužstvo HC 07 Detva.

Tipos extraliga tímy v sezóne 2021/2022

 • HC 05 Banská Bystrica
 • HK Spišská Nová Ves
 • MHk 32 Liptovský Mikuláš
 • HC 21 Prešov
 • HC Košice
 • HK Dukla Ingema Michalovce
 • HK Nitra
 • HC Mikron Nové Zámky
 • HK Poprad
 • HC Slovan Bratislava
 • HK Dukla Trenčín
 • HKM Zvolen

Hokejová Tipos extraliga – formát súťaže

Celá súťaž sa delí na dve časti, na tú základnúvyraďovaciu, alebo inak povedané play-off.  Základná časť súťaže sa rozdelila na dve fázy, kde v prvej sa stretne každý s každým dokopy 4-krát.

Následne sa v posledných šiestich kolách spraví rozlosovanie tímov podľa geografického kľúča, kde sa proti sebe postavia tímy z jednotlivých regiónov dokopy šesťkrát.

V základnej časti sa zápas nemôže skončiť remízou a tak v prípade nerozhodného výsledku nasleduje 5 minútové predĺženie. Ak sa počas neho nerozhodne, nasledujú samostatné nájazdy.

Do vyraďovacej fázy play-off postupuje najlepších desať mužstiev základnej časti. Prvých šesť mužstiev postupuje okamžite do štvrťfinále celej súťaže.

Tímy, ktoré sa umiestnili na 7. až 10. mieste hrajú predkolo play-off na tri víťazné zápasy o ďalšie 2 miestenky v play-off. Tímy sa rozdeľujú na základe umiestenia v tabuľke.  Vo štvrťfinále play-off sa už potom hrá na 4 víťazné zápasy. Tím, ktorý vyhrá celú súťaž získa pohár legendárneho Vladimíra Dzurillu.

Sledujte Tipos extraligu live v TV a online

Slovenskú Tipos extraligu si budete aj tento rok môcť vychutnať live na kanáloch RTVS, ktorá s vedením súťaže podpísala zmluvu minimálne do konca aktuálnej sezóny 2021/2022.

Hokejovú Tipos Extraligu si môžete  vďaka exkluzívnym prenosom pozrieť aj na staniciach Sport 1 a Sport 2. Diváci sa môžu tešiť na live prenosy z každého kola.

Jedinou možnosťou, ako si vychutnať zápasy slovenských hokejových tímov pomocou online vysielania je cez televíziu TV Tipsport, ktorú prevádzkuje stávková kancelária Tipsport.

TIPOS EXTRALIGA LIVE ›

Slovenská Tipos extraliga naživo na TV Tipsport

Aktuálna tabuľka Tipos Extraligy 2021/2022

Pozrite si aktualizovanú tabuľku hokejovej Tipos Extraligy pre sezónu 2021/2022.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Tipos Extraliga 2021/2022 – program, výsledky

Aktuálny program a live výsledky si môžete pozrieť na portáli flashscore.sk. Nájdete tu aktuálny prehľad, program najbližších kôl, live výsledky, štatistiky, predzápasové kurzy a mnoho ďalšieho.

Individuálne ocenenia hráčov TL

Okrem tímových ocenení sa v Tipsport lige oceňujú aj individuálne schopnosti hráčov. Tieto ocenenia sa zaviedli pomerne nedávno, no ocenili ich hráči aj samotný fanúšikovia.

Zlatá korčula

Táto cena sa udeľuje najužitočnejšiemu hráčovi celej play – off Tipsport ligy. Víťaznú trofej vytvorila návrhárka Mira Podmanická a v minulej sezóne ju získal mladý Samuel Buček z tímu HK Nitra.

Zlatá prilba

Zlatá prilba je cenou, ktorá sa udeľuje každý mesiac počas celého trvania sezóny. Jedná sa o ocenenie za najkrajší gól mesiaca. Trofej pre hráča taktiež vytvorila návrhárka Mira Podmanická.

Víťazi Tipos Extraligy šampióni

 • 2021/2022 – ?
 • 2020/2021 – HKM Zvolen
 • 2018/2019 – HC Banská Bystrica
 • 2017/2018 – HC Banská Bystrica
 • 2016/2017 – HC Banská Bystrica
 • 2015/2016 – HK Nitra
 • 2014/2015 – HC Košice
 • 2013/2014 – HC Košice
 • 2012/2013 – HKM Zvolen
 • 2011/2012 – HC Slovan Bratislava
 • 2010/2011 – HC Košice
 • 2009/2010 – HC Košice

Päť najúspešnejších víťazov Tipos extraligy

 1. HC Košice, Slovan Bratislava – 8 titulov
 2. HK Dukla Trenčín – 3 tituly
 3. HC ´05 iClinic Banská Bystrica – 3 tituly
 4. HKM Zvolen – 3 tituly
 5. HK Nitra – 1 titul

Hokejová Liga majstrov

Hokejová Liga majstrov je medzinárodnou európskou súťažou, v ktorej sa medzi sebou stretnú tie najlepšie tímy z niekoľkých európskych hokejových líg. Tento rok pôjde už o 7. ročník tejto súťaže, keďže minulý ročník sa neuskutočnil  z dôvodu pandémie koronavírusu.

Počas krátkej histórie tejto súťaže v nej hralo niekoľko slovenských klubov. Trikrát si európsku medzinárodnú súťaž zahrali HC Košice, dvakrát HK Nitra a pred dvoma rokmi po prvýkrát HC´05 iClinic Banská Bystrica.

V tejto sezóne sa hokejovej Ligy Majstrov zúčastní tím HC Slovan Bratislava, ktorý i napriek tomu, že nevyhral domácu súťaž, dostal pozvánku kvôli svojej histórii a dobrému menu.

TIP ❱ Všetko o hokejovej Lige majstrov  ›

Zápas Hviezd Tipsport liga – All star game

All Star event je populárnou udalosťou nie len v NHL, ale obľúbili si ho aj domáci fanúšikovia Tipsport ligy. Vôbec prvý ročník tohto projektu sa uskutočnil v roku 1996, kedy proti sebe nastúpil výber hráčov z klubov Východného Slovenska a výber hráčov z klubov zo Západného Slovenska.

V posledných rokoch sa však štruktúra tohto projektu niekoľkokrát menila a minulý rok sa z neho stala medzinárodná udalosť.  Vytvoril sa totiž All Star CUP, kde sa proti sebe postavili výbery zo Slovenskej, Rakúskej, Nemeckej a Českej ligy.

Prvý ročník tohto pohára sa odohral v Bratislave. All Star CUP nakoniec vyhral výber hráčov z Tipsport ligy. Počas celého tohto pohára bol pre fanúšikov pripravený aj pestrý sprievodný program vo forme koncertov či iných zábavných aktivít spojených s hokejom.

Winter Classic Tipsport Ligy

Winter Classic, alebo inak povedané hokejový zápas pod holým nebom, je ďalším z projektov NHL, ktorý sa rozhodli predstavitelia Tipsport ligy priniesť aj na Slovensko. V týchto zápasoch pod holým nebom proti sebe nastupujú dva tímy zo súťaže.

Posledné dva ročníky sa konali v Banskej Bystrici začiatkom februára. Miesto a dátum tohtoročného Winter Classic zatiaľ nepoznáme, no je veľký predpoklad, že sa toto atraktívne podujatie opäť vráti do Bystrice.


Tipos Extraliga 2020/2021

Majstrovský titul v sezóne 2020/2021 získali hokejisti Zvolena, ktorý vo finálovej sérii zdolali hráčov Popradu celkovo 4:1 na zápasy. Zvolenčania získali celkovo svoj tretí majstrovský titul v histórii klubu.

Tipos Extraliga 2020/2021 Play-off

Víťazom základnej časti Tipos Extraligy sa stali hokejisti Zvolena. Play – off časť celej extraligy začala 24. marca 2021. V nadstavbovej časti Tipos Extraligy sa mužstvá rozdelili do dvoch skupín, kde prvých šesť mužstiev postúpilo rovno do štvrťfinále súťaže.

Tímy, ktoré skončili na siedmom až desiatom mieste si zahrali medzi sebou osemfinále na tri víťazné zápasy.

Tímy, ktoré postúpili do štvrťfinále play-off Tipos Extraligy

 • Zvolen
 • Michalovce
 • Poprad
 • Slovan Bratislava
 • Nitra
 • Detva

Tímy, ktoré postúpili do osemfinále play-off Tipos Extraligy

 • Dukla Trenčín
 • Košice
 • Nové Zámky
 • Banská Bystrica
TIPOS EXTRALIGA PLAY-OFF 2021
FINÁLE
od 29.4.Zvolen – Poprad4:1
SEMIFINÁLE
od 13.4.Slovan Bratislava – Zvolen1:4
od 15.4.Poprad – Michalovce4:2
ŠTVRŤFINÁLE
od 31.3.Zvolen – Nové Zámky4:0
od 31.3.Michalovce – Dukla Trenčín4:2
od 31.3.Slovan Bratislava – Nitra4:1
od 31.3.Poprad – Detva4:0
OSEMFINÁLE
od 24.3.Dukla Trenčín – Banská Bystrica3:1
od 24.3.Košice – Nové Zámky1:3

Zdroj: tipsport.sk, huste.sk, wikipedia.com, hokej.sk, etipos.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest