Skoky na lyžiach program – kalendár SP muži aj ženy 2022/2023, výsledky, poradie

Skoky na lyžiach a ich program budú baviť fanúšikov zimných športov aj v sezóne 2022/2023. Pozrite si ako vyzerá kompletný kalendár SP, v ktorom budú nastupovať muži aj ženy. Dokopy nás čaká vyše 100 pretekov. Všetky dôležité termíny a miesta podujatí nájdete v našom článku! 

Tipujte skoky na lyžiach s bonusom
TIPSPORT 20 € zadarmo STAV SI ›
FORTUNA 30 € bez rizika STAV SI ›
NIKÉ 20 € zadarmo STAV SI ›

Skoky na lyžiach program

Skoky na lyžiach sa v sezóne 2022/23 začnú na najvyššej úrovni Svetového pohára začiatkom novembra v Poľsku. Ich program sa v mužskej časti končí začiatkom apríla a v ženskej koncom marca, podobne ako kalendár SP v alpskom lyžovaní.

Pozrite si kompletný program tejto sezóny v našom článku nižšie.

Skoky na lyžiach Svetový pohár

Skoky na lyžiach dnes

V skokoch na lyžiach nemáme dnes žiadneho reprezentanta na najvyššej úrovni. Na rozdiel od zjazdového lyžovania, kde nás dlhé roky teší Petra Vlhová.

Aj napriek tomu je však tento svetovo populárny šport v našich končinách celkom slušne sledovaný, a preto vám nižšie ponúkame kompletný program SP mužov aj žien.

Podujatí bude viac ako sto po celom svete, vrátane svetového šampionátu v slovinskej Planici, ktorý sa bude konať od 22. februára do 4. marca 2023.

SKOKY NA LYŽIACH PROGRAM SP 2022/23 – MUŽI

November | December | Január | Február | MS | Marec

NOVEMBER 2022

V novembri 2022 nás čakajú dve podujatia. Prvé začiatkom mesiaca v Poľsku a to druhé na jeho konci vo Fínsku.

DÁTUM MIESTO
4.-6. november Wisla (Poľsko)
25.-27. november Ruka/Kuusamo (Fínsko)

DECEMBER 2022

December 2022 prinesie aj prvé prestížne turné štyroch mostíkov, ktoré sa budú konať koncom mesiaca, počas sviatočných dní v Nemecku.

DÁTUM MIESTO
9.-11. december Titsee-Neustadt (Nemecko)
16.-18. december Engelberg (Švajčiarsko)
28.-29. december Obertsdorf (Nemecko)
31. december- 1. január Garmisch (Nemecko)

JANUÁR 2023

Aj začiatok nového roka 2023 bude v januári v znamení turné štyroch mostíkov, ktoré sa tentokrát organizuje v Rakúsku. Skokani sa vrátia po ročnej odmlke aj do Japonska, kde bolo podujatie SP minulý rok zrušené.

DÁTUM MIESTO
3.-4. január Innsbruck (Rakúsko)
5.-6. január Bischofshofen (Rakúsko)
13.-15. január Zakopané (Poľsko)
19.-22. január Sapporo (Japonsko)
27.-29. január Kulm/Mitterndorf (Rakúsko)

FEBRUÁR 2023

Vo februári nás čaká pravdepodobne len jeden pretek Svetového pohára. Na pláne sú síce v kalendári zatiaľ dva, ale je vysoko pravdepodobné, že SP v Rusku bude zrušený kvôli vojne na Ukrajine.

DÁTUM MIESTO
10.-12. február Iron Mountain (USA)
17.-19. február Rasnov (Rusko)

MS v skokoch na lyžiach

Mužské súťaže v MS v skokoch na lyžiach sa budú konať v termíne od 24. februára do 4. marca 2023 v slovinskej Planici.

MAREC 2023

Po MS v skokoch na lyžiach sa svetová špička presunie na záverečné preteky SP na sever Európy. Až tri podujatia sú tu na pláne v Nórsku, jedno vo Fínsku a záver Svetového pohára bude rovnako ako MS v slovinskej Planici.

DÁTUM MIESTO
10.-12. marec Oslo (Nórsko)
13.-16. marec Lillehammer (Nórsko)
17.-19. marec Vikersund (Nórsko)
25.-26. marec Lahti (Fínsko)
30. marec – 2. apríl Planica (Slovinsko)

SKOKY NA LYŽIACH PROGRAM SP 2022/23 – ŽENY

November | December | Január | Február | MS | Marec

NOVEMBER 2022

Ženy čaká na rozdiel od mužov v novembri 2022 iba jedno podujatie a to hneď začiatkom mesiaca v poľskej Wisle.

DÁTUM MIESTO
4.-6. november Wisla (Poľsko)

DECEMBER 2022

V decembri ženy odštartujú v Nórsku odkiaľ sa presunú na spoločné podujatie s mužmi v Nemecku. Koncom mesiaca ich potom čakajú dva tzv. silvestrovské turnaje a to v Rakúsku a Slovinsku.

DÁTUM MIESTO
2.-4. december Lillehammer (Nórsko)
8.-10. december Titisee-Neustadt (Nemecko)
27.-29. december Villach (Rakúsko)
30.december – 1.január Ljubno (Slovinsko)

JANUÁR 2023

Január v novom roku 2023 bude v ženskej časti SP v skokoch na lyžiach patriť výlučne pretekom na území Japonska.

DÁTUM MIESTO
6.-8. január Sapporo (Japonsko)
12.-15. január Zao (Japonsko)

FEBRUÁR 2023

Vo februári 2023 majú ženy v skoky na lyžiach program na pláne tri podujatia. Rovnako ako u mužov je však veľmi pravdepodobné, že to v ruskom Rasnove bude zrušené kvôli vojne na Ukrajine.

DÁTUM MIESTO
2.-5. február Willingen (Nemecko)
10.-12. február Hinzenbach (Rakúsko)
17.-19. február Rasnov (Rusko)

MS skoky na lyžiach

Ženské disciplíny sa na MS skoky na lyžiach rozbehnú 22. februára a uzavrú 1. marca 2023 v slovinskej Planici.

Marec 2023

Tak ako muži, tak aj ženy sa v marci, v posledný mesiac Svetového pohára, presunú na sever starého kontinentu do Nórska a Fínska, kde uzavrú svoje snaženie pre sezónu 2022/23.

DÁTUM MIESTO
10.-12. marec Oslo (Nórsko)
13.-16. marec Lillehammer (Nórsko)
23.-24. marec Lahti (Fínsko)

Skoky na lyžiach poradie SP

Skoky na lyžiach – poradie SP mužov a žien, a výsledky jednotlivých podujatí môžete sledovať na oficiálnych stránkach medzinárodnej lyžiarskej federácie fis-ski.com.

Skoky na lyžiach výsledky dnes

Každý správny fanúšik športu dnes vie, že všetky dôležité výsledky, ktoré prinášajú skoky na lyžiach môžete sledovať na webe s najlepším výsledkovým servisom flashscore.sk.

Skoky na lyžiach dnes v TV

Dnes je jasné, že aj túto sezónu bude kompletný program Skoky na lyžiach live vysielať Eurosport live v TV. Eurosport je totiž už dlhé roky oficiálnym vysielateľom drvivej väčšiny zimných športov.

Prenosy z tých najprestížnejších podujatí SP v skokoch na lyžiach prinesie opäť aj ČT sport live, keďže vo Svetovom pohári reprezentuje Česko viacero nádejných pretekárov.

TIP ❱ Ako sledovať lyžovanie live ›

Skoky na lyžiach live stream

Live stream zo skokov na lyžiach prinesú webové stránky oficiálnych vysielateľov – eurosport.com alebo ctsport.cz. V prípade Eurosportu je možné toto vysielanie sledovať za cca 5,30 eur mesačne a k dispozícii máte aj bohatý archív.

Pri ČT sporte môžete live internetové vysielanie sledovať iba v prípade, že sa nachádzate na území ČR.

Skoky na lyžiach online

Online v mobile môžete skoky na lyžiach sledovať cez mobilnú aplikáciu Eurosport live, ktorá je dostupná na Android aj Apple.

Skoky na lyžiach Slovensko

Skoky na lyžiach sú vo svete mimoriadne populárnym športom. Kvalitných závodníkov majú z európskych krajín Nóri, Slovinci, Rakúšania, Poliaci, ale aj Fíni, Švajčiari, Nemci či Česi. Aj mimo Európy sa nájdu reprezentácie na kvalitnej úrovni a to hlavne Japonsko alebo Kanada.

A ako je na tom Slovensko? V súčasnosti nemáme reprezentantov kvalít Svetového pohára, no ale snažíme sa z úplného dna vyhrabať a to vďaka aktívnej mládeži pri Banskej Bystrici.

A všetci veria, že z mladých nádejí ako Kapustíková, Zelenčíková, Mesíková či Kapustík sa časom stanú úspešní reprezentanti. Veď Tamara Mesíková v letnej Grand Prix dokázala už ako 16-ročná stanoviť slovenský rekord medzi ženami výkonom 110 metrov.

TIP ❱ Petra Vlhová dnes live ›

Skoky na lyžiach letná grand prix

Lyžiarska federácia FIS organizuje aj špeciálnu letnú grand prix na mostíkoch s keramickou stopou. Podujatia sa konajú v júli a auguste a naposledy to bolo 5 podujatí s deviatimi súťažami v mužskej časti a 4 podujatia so siedmimi súťažami v ženskej časti.

Skoky na lyžiach hry

Skoky na lyžiach sú obľúbené aj v hernom svete a rôzne hry s touto tematikou sú dostupné nielen na počítač a herné konzoly, ale aj na mobil. Hráči určite poznajú špeciálne hry k zimnej olympiáde, kde sú skoky na lyžiach ich súčasťou.

Stačí sa však iba pozrieť napríklad do internetových obchodov s aplikáciami na vašom mobile a pod heslom „ski jumping“ si niečo s touto tematikou vyhľadať.

Skoky na lyžiach wikipedia

Všetko dôležité o skokoch na lyžiach sa môžete dočítať aj na webe wikipedia, ktorá je obľúbenou online encyklopédiou s informáciami takmer o všetkom, na čo si spomeniete.

Pre zástancov oficiálnych zdrojov potom odporúčame sledovať oficiálny web a štatistiky na stránkach medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS.

Zdroj: wikipedia.com, fis-ski.com, eurosport.com

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest