Hektor Kapustík – profil, životopis, štatistiky, program, výsledky, súkromie

Hektor Kapustík je talentovaný slovenský skokan na lyžiach, ktorého podľa všetkého čaká skvelá budúcnosť. Pozrite si profil a životopis tejto slovenskej nádeje. V článku nájdete aj Hektorove štatistiky, očakávaný program na túto sezónu, dosiahnuté výsledky a info o súkromí. 

Hektor Kapustík

Skoky na lyžiach program už dlhé roky neobsahoval meno slovenského športovca, no Hektor Kapustík to môže zmeniť a prelomiť slovenské skokanské suchoty v rámci Svetového pohára.

Ide totiž o jeden z najväčších svetových talentov a vy môžete byť už pri jeho začiatkoch. Zistite viac o slovenskom mladíkovi s obrovským potenciálom do budúcna.

Kto je Hektor Kapustík?

Hektor Kapustík profil

V zimných športoch zo Slovákov kraľuje momentálne najmä Petra Vlhová, no Hektor Kapustík môže byť ďalším zaujímavým menom, ktoré bude tešiť slovenských fanúšikov.

Ročník narodenia 2007 napovedá, že k veľkým výkonom mu ešte chýba množstvo skúseností, no jeho talent ukazuje, že je na najlepšej ceste za kvalitnou kariérou. V tabuľke nižšie nájdete základný prehľad informácii.

HEKTOR KAPUSTÍK  SKVK
Meno Hektor Kapustík
Dátum narodenia 23. apríl 2007
Miesto narodenia Badín (okres Banská Bystrica)
Zamestnávateľ VŠC Dukla Banská Bystrica
Disciplíny normálny mostík, veľký mostík, severská kombinácia
Tréner  Vladimír Frák
Najväčšie úspechy 19. miesto na MSJ, bodované umiestnenie v Európskom pohári

Začiatky Hektora Kapustíka

Začiatky Hektora Kapustíka na skokanských mostíkoch sa datujú do piateho roku jeho života. Ako povedal v rozhovore pre skoky.net, tak sa vtedy bál spustiť z hrany, a tak to rýchlo zabalil.

Nakoniec však bez skokov dlho nevydržal, s rodičmi tomu dali ešte jednu šancu o pár mesiacov neskôr, a tak ho tento šport drží dodnes.

Kvôli zlej situácii na Slovensku, kedy chýba kvalitná infraštruktúra pre skokanov na lyžiach, musí Hektor Kapustík aj s ďalšími nádejnými skokanmi trénovať primárne v Poľsku. Jeho trénerom je Vladimír Frák a ďalším pomocníkom aj Hektorov otec Adrián Kapustík.

Hektor Kapustík skoky na lyžiach

Skoky na lyžiach sú atraktívnou zimnou disciplínou, a preto sa fanúšikovia tešia, že máme v nej veľký talent, ktorým je Hektor Kapustík. Ten si uvedomuje, že má ešte nedostatky, ktoré musí vylepšovať.

V spomínanom rozhovore pre skoky.net uviedol, že musí zapracovať najmä na nájazdovom postavení a prvej časti letu (prvých cca 20 metrov). Za svoju silnú stránku naopak označuje druhú fázu letu, ktorú vyzdvihuje aj jeho tréner.

V minulej sezóne štartoval na MSJ, kde sa ešte vo veku len 15 rokov umiestnil na fantastickom 19. mieste z 54 štartujúcich, z ktorých bola väčšina starších, ako náš reprezentant.

Skvelý výkon predviedol aj na Európskom Pohári v Zakopanom. Tu skončil na 23. mieste a podarilo sa mu poraziť napríklad aj svoj vzor – Kamila Stocha. Práve týmto výsledkom vybojoval pre Slovensko po dlhých rokoch sucha právo štartu vo Svetovom pohári.

TIP ❱ Sledujte skoky na lyžiach naživo ›

Hektor Kapustík výsledky

Výsledky Hektora Kapustíka z jednotlivých podujatí môžete sledovať pravidelne aktualizované na oficiálnom webe lyžiarskej federácie fis-ski.com v jeho osobnom profile.

Kapustík program skokov na lyžiach

Program skokov na lyžiach Hektora Kapustíka sa v sezóne 2023/24 sústredí najmä na dve veľké podujatia.

Prvým sú ZOH mládeže 2024, ktoré sa konajú od 19. januára do 1. februára v Kórei. Tu má podľa svojich slov za cieľ umiestnenie v TOP 3 v rámci skokov a taktiež chce dosiahnuť čo najlepší výsledok v severskej kombinácii.

Druhým podujatím je tesne potom, svetový šampionát juniorov v skokoch na lyžiach v slovinskej Planici, od 5. do 11. februára 2024. Tu by Kapustík rád zakotvil v TOP 10-tke výsledkovej listiny.

Čo sa týka štartov vo Svetovom pohári, tak všetko závisí od výkonnosti v danej sezóne, no a taktiež od finančných prostriedkov. Jeho snom je však zúčastniť sa na prestížnom Turné štyroch mostíkov.

TIP ❱ Program talentovanej Rebeky Jančovej ›

Hektor Kapustík súkromie

Hektor Kapustík sa okrem skokov na lyžiach venuje aj štúdiu na Strednej športovej škole, no vzhľadom na jeho stúpajúcu kvalitu zvažujú s rodičmi individuálny študijný plán. Okrem skokov na lyžiach má rad ešte aj bicyklovanie.

Okrem neho sa skokom na lyžiach venuje aj o dva roky mladšia sestra Kira Kapustíková, ktorá taktiež patrí k top mladým talentom.

14-ročná skokanka zahviezdila v októbri 2023 na Majstrovstvách Poľska, kde skončila na famóznom 2. mieste, ako najmladšia štartujúca. Prvá bola ďalšia Slovenka – Tamara Mesíková, ktorá podujatie ovládla vo veku 17 rokov.

V rodine Kapustíkovcov sú teda skoky na lyžiach „denným chlebom“ a zatiaľ to vyzerá tak, že ak talentovaným súrodencom vydrží zdravie, tak sa o pár rokov môžeme tešiť na fantastické výsledky zo skokanských mostíkov.

Skoky na lyžiach Slovensko dnes

Všetko podstatné o skokoch na lyžiach dnes na Slovensku môžete sledovať na oficiálnych kanáloch našej reprezentácie, pričom najviac aktuálnych info nájdete na jej Facebooku.

Zdroj: wikipedia.com, fis-ski.com, skoky.net, facebook.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest