Ľudovít „Lajoš“ Klein UFC zápas: Lajoš Klein spoznal súpera v ďalšom zápase!

Viete, kedy bude mať Ľudovít Lajoš Klein ďalší UFC zápas? Sledujte cestu slovenského bojovníka v najlepšej MMA organizácii na svete. Program zápasov, štatistiky, výsledky, aktuálne poradie v rebríčku, všetky novinky, zaujímavosti a mnoho ďalšieho na jednom mieste! 

Lajoš Klein UFC zápas na turnaji Fight Night

Ďalší Ludovít Lajoš Klein UFC zápas sa mal uskutočniť na turnaji UFC Fight Night a jeho súperom mal byť veľmi skúsený fighter Jim Miller.

Pre slovenského zápasníka to mal byť siedmy zápas v najprestížnejšej MMA organizácii na svete, ale jeho choroba mu nedovolila na súboj nastúpiť.

Jeho manažment chcel posunúť zápas o 2 až 4 týždne neskôr, s čím súper nesúhlasil.

 SKVK  Ľudovít Klein ďalší zápas v UFC
Kedy 3.6.2023 (00:00)
Súper Jim Miller zrušené
Turnaj UFC Fight Night
Kde UFC Apex, Las Vegas (USA)
TV prenos Premier Sport
Online Fortuna TV, Tipsport TV, TV Niké, VOYO

KEDY má Lajoš Klein UFC zápas?

Ďalší UFC zápas Klein vs Miller sa mal uskutočniť 3. júna (u nás 4.6.) 2023 v UFC Apex Las Vegas, USA.

Tento súboj zatiaľ figuruje na hlavnej karte.

KTO bude Kleinov súper v ďalšom UFC zápase?

Kleinov súper na UFC Fight Night mal byť skúsený bojovník Jim Miller, ktorý pôsobí v organizácii od roku 2008.

Jeho bilancia je 53 zápasov 35 výhier, z toho iba 6 KO/TKO, 19x vyhral na submisiu, 10 rozhodnutím a 17 súbojov prehral.

Má za sebou niekoľko zaujímavých zápasov s bojovníkmi a aj šampiónmi ako Donald Cerrone, Charles Oliveira, Dustin Poirier, Nate Diaz, Ben Henderson a ďalší.

KDE sa uskutoční ďalší zápas v UFC?

Ľudovít Klein sa mal predstaví v UFC Apex, ktorá je hala v blízkosti sídla organizácie. Počas pandémie slúžil Apex na organizovanie MMA zápasov za zavretými dvermi a využívaný je doteraz predovšetkým a turnaje Fight Night.

Ako sledovať Lajoša v UFC live?

Každý UFC zápas Lajoša Kleina môžete sledovať pomocou viacerých spôsobov. Môžete si vychutnať live prenos v TV, online prenosy na internete či live stream u stávkových kancelárií.

Pozrite si kompletný prehľad možností ako sledovať UFC live a zápasy Lajoša Kleina.

 1. Live prenos – VOYO – (celý turnaj)
 2. Live stream – Fortuna TV – (celý turnaj) návod ›
 3. Live stream- TV Tipsport – (celý turnaj) návod ›
 4. Live stream –  TV Niké – (celý turnaj) návod ›
 5. PPV – UFC Fight Pass – (celý turnaj)

SLEDUJTE UFC LIVE ▷

Zápasy Lajoša Kleina v UFC sledujte naživo!

UFC zápas Klein vs. Miller kurzy

Stávková kancelária Fortuna má fantastickú bonusovú ponuku! Buď vyhráte balík peňazí alebo vám Fortuna vráti vklad! So stávkou bez rizika teraz nemôžete prehrať! Užite si celý turnaj UFC a zápas Ľudovíta Kleina online a zabavte sa s bonusom až 100 eur!

Okrem stávky bez rizika získate 100 € stávkový kredit a 100 free spinov do Fortuna casino.

Klein v UFC live na Fortuna TV

Lájoš Klein UFC ranking dnes

UFC ranking už pozná aj meno Ľudovít Klein a my veríme, že sa v ňom bude posúvať na popredné priečky. Nižšie nájdete rebríček ľahkej váhy, v ktorej bojuje práve Lajoš Klein. Rebríček všetkých váhových kategórií si môžete pozrieť na oficiálnej stránke organizácie UFC.

UFC rebríček – ľahká váha (do 70,3 kg)

1. Islam Makhachev
2. Charles Oliveira
3. Dustin Poirier
4. Justin Gaethje
5. Beneil Dariush

104. Ľudovít Klein

TIP ❱ Sledujte najlepšieho Čecha v UFC ›


Kto je Ľudovít Lajoš Klein

Rodák z Nových Zámkov, Ľudovít „Lajoš“ Klein je prvým slovenským bojovníkom v UFC. V septembri 2020 zaznamenal víťazný debut a prepísal tak históriu slovenského MMA.

Vstup do najprestížnejšej MMA ligy si vybojoval v domácich organizáciách XFN a Oktagon MMA. Lajoš Klein si splnil veľký sen, no tu jeho cesta nekončí, naopak práve začína. V UFC rozhodne nie je do počtu a má len tie najvyššie ambície. Jeho cieľom je získať titul UFC šampióna perovej váhy.

Ľudovít Lajoš Klein UFC zápas štatistiky a výsledky

Sledujte aktualizované štatistiky a výsledky UFC zápasov Ľudovíta Kleina.

Všetky UFC zápasy Kleina: 6 zápasy (3 – 2 – 1)

 • Výhry: 3 výhry – 1x KO, 2 rozhodnutie
 • Prehry: 2 prehry – 1x rozhodnutie, 1x submisia
 • Remízy: 1
Aktualizované 9.1.2023
Výsledok Súper Spôsob Kolo(čas) Podujatie Dátum
Jim Miller zrušený UFC FN (Las Vegas) 3.6.2023
Remíza Jai Herbert 3 (5:00) UFC 286 (London) 18.3. 2023
Výhra Mason Jones Na body 3 (5:00) UFC FN (London) 23.7.2022
Výhra Devonte Smith Na body 3 (5:00) UFC 272 (Las Vegas) 5.3.2022
Prehra Nate Landwehr Submisia 3 (2:22) UFC FN (Las Vegas) 16.10.2021
Prehra Mike Trizano Na body 3 (5:00) UFC FN (Las Vegas) 08.05.2021
Výhra Shane Young KO 1 (1:16) UFC 253 (Abu Dhabi) 26.09.2020

TIP ❱ Kompletné štatistiky a výsledky Ľudovíta Kleina ›

Ľudovít Lajoš Klein UFC zápas kariéra

Ľudovít Lajoš Klein si musel na prvý UFC zápas trpezlivo počkať a jeho kariéra v najlepšej MMA organizácii na svete sa rodila veľmi ťažko. Už v roku 2018 podpísal zmluvu s americkým agentom, ktorého cieľom bolo dostať Lajoša do UFC v čo najkratšom čase.

Na začiatku figuroval Lajoš Klein len ako náhradník. Ak by sa nejaký zápasník zranil, príležitosť by získal práve slovenský bojovník. Takýmto náhradníkom bol na dvoch turnajoch, no svoju však šancu nedostal.

V riadnom zápase sa mal konečne predstaviť na začiatku roku 2020, no všetky nádeje však pochoval koronavírus a turnaj sa nekonal. Lajoš sa však nakoniec dočkal a svoj prvý UFC zápas podpísal na short notice v septembri 2020.

TIP ❱ Aktuálny kalendár MMA turnajov ›

Lajoš Klein vyhral na body VIDEO

Lajoš Klein sa predstavil v sobotu 23. júla vo svojom 5. zápase v organizácii UFC. Jeho súperom bol domáci bojovník menom Mason Jones, ktorý bol považovaný za veľkého favorita zápasu.

Slovenský bojovník Ľudovít Klein však už od 1. kola rozdal niekoľko nádherných úderov, vrátane povestných high-kickov. V celom zápase dominoval a pripísal si ďalšie víťazstvo na body.

Klein podpísal novú zmluvu s UFC

Ľudovít Lajoš Klein podpísal novú zmluvu s UFC a bude pokračovať v najlepšej MMA organizácii na svete.

Prvý Slovák v Ultimate Fighting Championship si podpisom poistil kontrakt na ďalšie štyri zápasy a veríme že sa jeho bilancia v UFC (2 výhry/2 prehry) ešte vylepší.

Debutový zápas UFC 253: Ľudovít „Lajoš“ Klein vs. Shane Young

Svoj debutový zápas v UFC zažil Ľudovít Klein 26.9.2020 na turnaji UFC 253, kde bol jeho súperom novozélandský bojovník Shane Young. Klein nesplnil váhový limit, keď prevážil o 1,8 kg, no Young i napriek tomu so zápasom súhlasil.

Bojovník z Nového Zélandu pôsobil veľmi sebavedome, no to sa zmenilo už po úvodných sekundách zápasu. Lajoš ukončil súpera na KO za 76 sekúnd po tom, čo vytiahol svoj povestný highkick a následne sériu presných úderov.

Druhý zápas UFC FN: Ľudovít „Lajoš“ Klein vs. Mike Trizano

Ľudovít Klein na turnaji UFC Vegas 26 absolvoval svoj druhý zápas v organizácii UFC. Tentoraz to však nebolo so šťastným koncom. Po vyrovnanom zápase Lajoš prehral na body a z víťazstvo si na svoju stranu pripísal americký bojovník Mike Trizano. Video zostrihy zo zápasu si môžete pozrieť nižšie.

Tretí zápas UFC FN: Ľudovít „Lajoš“ Klein vs. Nate Landwehr

Ľudovítovi Kleinovi nevyšiel ani tretí zápas v UFC. Klein vs. Landwehr UFC zápas skončil v 3. kole, keď americký bojovník ukončil Lajoša v 3. kole na submisiu. Klein má tak v UFC negatívnu bilanciu 1-2 a zmluvu ešte na jeden zápas, v ktorom sa pravdepodobne rozhodne o jeho ďalšej budúcnosti v organizácii.

Lajoš Klein UFC zápas zaujímavosti

Zaujímavosti Lajoša Kleina z UFC zápasov, tréningov i tlačových konferencií si môžete prečítať nižšie:

 • Ľudovít Klein je známy tým, že súperov si nevyberá. Jednoducho vezme toho, koho mu ponúknu.
 • Slovenský bojovník Lajoš Klein na svojom prvom turnaji UFC 253 prevážil o 1,8 kg. Zápas však zobral na poslednú chvíľu a na konci zhadzovania mu telo nedovolilo zhodiť viac.
 • Ľudovít Klein si za svoj prvý UFC zápas zarobil 20 200 eur, keď 8600 eur získal za štartovné, ďalších 8600 eur za víťazstvo a 3000 eur ako motivačný bonus.
 • Kvôli prekročeniu váhy prišiel o bonus 50 000 dolárov za výkon večera,ktorý by inak dostal za nádherné ukončenie súpera highkickom v 1. kole.
 • Generálnym partnerom Lajoša v UFC je stávková kancelária Fortuna, ktorá vysiela všetky UFC turnaje na Fortuna TV.
 • Slovenských fanúšikov baví Ľudovít Klein a jeho angličtina, ktorou sa prezentoval na tlačovej konferencii po prvom zápase. Video si môžete pozrieť nižšie.

Ľudovít Klein originálnou angličtinou rozpráva o svojich pocitoch po prvom zápase

Ľudovít Klein UFC zápas tím a tréneri

Ľudovít Klein sa na UFC zápas pripravuje v SFG, kde pôsobí jeho tím a tréneri. Trnavský Spartakus Fight Gym mu poskytuje ideálne podmienky na tréning. Na každý UFC zápas ho pripravuje Attila Végh, najlepší MMA zápasník na Slovensku a v súčasnosti aj tréner viacerých bojovníkov.

V Trnave trénuje a spáruje s tými najlepšími MMA bojovníkmi zo Slovenska. Medzi nimi nechýba napríklad ani Roman Paulus, o ktorom sa hovorí, že by mohol nasledovať kroky Lajoša Kleina a taktiež sa prebojovať až do UFC.

Na každý UFC zápas Ľudovíta Kleina cestuje s ním aj jeho tím, ktorý tvorí spomínaný tréner Attila Végh, manažér tímu Eduard Gerek a tréner Richard Konc.

Ľudovít Klein a jeho tím v UFC
Ľudovít Klein a jeho tím v UFC, zľava: Eduard Gerek, Attila Végh, Ľudovít Klein a Richard Konc (zdroj: Instagram)

UFC Ľudovít Klein zápas – sherdog, tapology

UFC zápasy Ľudovíta Kleina, výsledky a podrobné štatistiky môžete sledovať na známych portáloch o bojových športoch sherdog a tapology.

Zdroj: ufc.com, sherdog.com, youtbue.com,  wikipedia.com, instagram.com

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest