Svetový pohár lyžovanie – pozrite si kalendár SP. Kedy sa ide alpské lyžovanie, aký je program mužov a žien a aktuálne výsledky. U nás nájdete kompletný prehľad dátumov a dejísk jednotlivých zastávok svetového pohára, ktorý sa koná od októbra 2023 do marca 2024.
Svetový pohár lyžovanie
Svetový pohár lyžovanie má presne stanovené termíny. Nižšie sa dozviete, aký mala pred zranením Petra Vlhová program, kedy sú preteky žien a mužov, víťazov jednotlivých podujatí a aj to, kde sledovať alpské lyžovanie live.
Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zjazdové lyžovanie program
Sledujte všetko čo prináša zjazdové lyžovanie program – kedy, kde a o koľkej sa konajú najbližšie preteky mužov a žien, aké je bodovanie SP a výsledky jednotlivých pretekov.
Veľký krištáľový glóbus za celkové víťazstvo, obhajuje Američanka Mikaela Shiffrin..
Svetový pohár v lyžovaní ženy
Svetový pohár v lyžovaní ženy majú túto sezónu poriadne nabitý.
Ženská súťaž má v tomto ročníku naplánovaných 39 pretekov a na svahoch nechýbala ani naša hviezdna lyžiarka Petra Vlhová, pred jej zranením.
Petra Vlhová program 23/24 bol nehodou v Jasnej značne okresaný a veríme že sa v ďalšiej sezóne vráti v rovnakej forme ako v tejto.
Alpské lyžovanie ženy program 2023/24
OKTÓBER 2023
Zjazdové lyžovanie ženy odštartoval sezónu SP 2023/2024 obrovským slalomom v rakúskom Söldene. Petra Vlhová live tu skončila na pódiu!
OKTÓBER 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
28.10. | Sölden | Obr. slalom | L. Gut-Behrami |
NOVEMBER 2023
Obľúbené dejisko Levi nechýbalo v kalendári SP. Preteky v Zermat/Cervinia boli, podobne ako minulý rok, zrušené pre nepriaznivé počasie.
Svetový pohár Killington uzavrel mesiac november.
NOVEMBER 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
11.11. | Levi | Slalom | P. Vlhová | |
12.11. | Levi | Slalom | M. Shiffrin | |
18.11. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
19.11. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
25.11. | Killington | Obr. slalom | L. Gut-Behrami | |
26.11. | Killington | Slalom | M. Shiffrin |
DECEMBER 2023
V decembri bol program svetového pohára v alpskom lyžovaní hustejší, ako v predošlom mesiaci a technické disciplíny sa striedali s tými rýchlostnými.
DECEMBER 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
02.12. | Mt. Tremblant | Obr. slalom | F. Brignone | |
03.12. | Mt. Tremblant | Obr. slalom | F. Brignone | |
8.12. | St. Moritz | Super-G | S. Goggia | |
9.12. | St. Moritz | Zjazd | M. Shiffrin | |
10.12. | St. Moritz | Super-G | zrušené | |
16.12. | Val d'Isere | Zjazd | J. Flury | |
17.12. | Val d'Isere | Super-G | F. Brignone | |
21.12. | Courchevel | Slalom | P. Vlhová | |
28.12. | Lienz | Obr. slalom | M. Shiffrin | |
29.12. | Lienz | Slalom | M. Shiffrin |
JANUÁR 2024
V januári 2024 mal v tejto sezóne svetový pohár lyžovanie najviac pretekov. Dohromady sme videli až 12 disciplín, vrátane toho v Jasnej.
Pribudol Super-G za zrušené preteky v St. Moritz.
JANUÁR 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
06.01. | Kranjska Gora | Obr. slalom | V. Grenier | |
07.01. | Kranjska Gora | Slalom | P. Vlhová | |
12.01. | Zauchensee | Super-G | C. Huetter | |
13.01. | Zauchensee | Zjazd | S. Goggia | |
14.01. | Zauchensee | Super-G | L. Gut-Behrami | |
16.01. | Flachau | Slalom | M. Shiffrin | |
20.01. | Jasná | Obr. slalom | S. Hector | |
21.01. | Jasná | Slalom | M. Shiffrin | |
26.01. | Cortina D’Ampezzo | Zjazd | S. Venier | |
27.01. | Cortina D’Ampezzo | Zjazd | R. Mowinckel | |
28.01. | Cortina D’Ampezzo | Super-G | L. Gut-Behrami | |
30.01. | Kronplatz | Obr. slalom | L. Gut-Behrami |
FEBRUÁR 2024
Aj február, ako posledný zimný mesiac mal byť plný pretekov. Videli sme ich však len päť, keďže dva preteky v Garmisch-Partenkirchene a dva preteky vo Val di Fassa boli zrušené.
FEBRUÁR 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
03.02. | Garmisch-Partenkirchen | Zjazd | zrušené | |
04.02. | Garmisch-Partenkirchen | Super-G | zrušené | |
10.02. | Soldeu | Obr.slalom | L. Gut-Behrami | |
11.02. | Soldeu | Slalom | A. Swenn-Larsson | |
16.02. | Crans Montana | Zjazd | L. Gut-Behrami | |
17.02. | Crans Montana | Zjazd | M. Bassino | |
18.02. | Crans Montana | Super-G | S. Venier | |
24.02. | Val di Fassa | Super-G | zrušené | |
25.02. | Val di Fassa | Super-G | zrušené |
MAREC 2024
Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2023/2024 vrcholí tradične v marci a tento rok sa bude finále SP v zjazdovom lyžovaní konať v rakúskom stredisku Saalbach Hinterglemm. Ešte predtým uvidíme preteky v Kvitfjell a Are.
MAREC 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
02.03. | Kvitfjell | Super-G | L. Gut-Behrami | |
03.03. | Kvitfjell | Super-G | F. Brignone | |
09.03. | Are | Obr. slalom | F. Brignone | |
10.03. | Are | Slalom | M. Shiffrin | |
16.03. | Saalbach Hinterglemm | Slalom | M. Shiffrin | |
17.03. | Saalbach Hinterglemm | Obr. slalom | F. Brignone | |
22.03 | Saalbach Hinterglemm | Tím. súťaž | – | |
23.03. | Saalbach Hinterglemm | Zjazd | – | |
24.03. | Saalbach Hinterglemm | Super-G | – |
SP lyžovanie ženy program
Pozrite si v grafickom znázornení na obrázku nižšie, aký je program SP lyžovanie ženy na rok 2023/24.
Alpské lyžovanie muži program 2023/24
OKTÓBER 2023
Svetový pohár v alpskom lyžovaní mužov mal odštartovať v Söldene. V sezóne nemali chýbať ani Adam a Andres Žampa program, ale peteky sa zrušili.
OKTÓBER 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
29.10. | Sölden | Obr. slalom | zrušené |
NOVEMBER 2023
V novembri pokračoval Svetový pohár v alpskom lyžovaní pozvoľna a videli sme iba podujatie v Gurglu, kdeže v taliansku sa preteky zrušili.
NOVEMBER 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
11.11. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
12.11. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
18.11. | Gurgl | Slalom | M. Feller |
DECEMBER 2023
Taliansky december. Aj tak by sa dal pomenovať posledný mesiac roka v rámci programu alpských lyžiarov. Tí si talianske alpské prostredie užili do sýtosti.
DECEMBER 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
01.12. | Beaver Creek | Zjazd | zrušené | |
02.12. | Beaver Creek | Zjazd | zrušené | |
03.12. | Beaver Creek | Super-G | zrušené | |
09.12. | Val d'Isere | Obr. slalom | M. Odermatt | |
10.12. | Val d'Isere | Slalom | zrušené | |
15.12. | Val Gardena | Super-G | V. Kriechmayr | |
16.12. | Val Gardena | Zjazd | D. Paris | |
17.12. | Alta Badia | Obr. slalom | M. Odermatt | |
18.12. | Alta Badia | Obr. slalom | M. Odermatt | |
22.12. | Madonna di Campiglio | Slalom | M. Schwarz | |
28.12. | Bormio | Zjazd | C. Sarrazin | |
29.12. | Bormio | Super-G | M. Odermatt |
JANUÁR 2024
Desať pretekov na území Švajčiarska a Rakúska čakalo lyžiarov v januári, ktorý zabezpečil najlepšie lyžiarske podmienky z celej sezóny SP.
JANUÁR 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
06.01. | Adelboden | Obr. slalom | M. Odermatt | |
07.01. | Adelboden | Slalom | M. Feller | |
12.01. | Wengen | Super-G | C. Sarazin | |
13.01. | Wengen | Zjazd | M. Odermatt | |
14.01. | Wengen | Slalom | M. Feller | |
19.01. | Kitzbuehl | Tímová súťaž | C. Sarrazin | |
20.01. | Kitzbuehl | Zjazd | M. Odermatt | |
21.01. | Kitzbuehl | Slalom | L. Strasser | |
23.01. | Schladming | Obr. slalom | M. Odermatt | |
24.01. | Schladming | Slalom | L. Strasser | |
27.01. | Garmisch-Partenkirchen | Super-G | N. Allegre | |
28.01. | Garmisch-Partenkirchen | Super-G | – |
FEBRUÁR 2024
Február prinesiesol zaujímavú destináciu v Bulharsku a taktiež sa lyžiari presunili do Francúzska či Nórska, pričom zväčša sa išli rýchlostné preteky.
FEBRUÁR 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
03.02. | Chamonix | Zjazd | zrušené | |
04.02. | Chamonix | Slalom | D. Yule | |
10.02. | Bansko | Obr.slalom | M. Odermatt | |
11.02. | Bansko | Slalom | C. Noel | |
17.02. | Kvitfjell | Zjazd | N. Hintermann | |
18.02. | Kvitfjell | Super-G | V. Kriechmayr | |
24.02. | Palisades Tahoe | Obr. slalom | M. Odermatt | |
25.02. | Palisades Tahoe | Slalom | M. Feller |
MAREC 2024
SP v lyžovaní mužov, vyvrcholí rovnako ako u žien v marci 2024 v rakúskom stredisku Saalbach Hinterglemm.
MAREC 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
02.03. | Aspen | Obr. slalom | M. Odermatt | |
03.03. | Aspen | Slalom | L. Meillard | |
09.03. | Kranjska Gora | Obr. slalom | zrušené | |
10.03. | Kranjska Gora | Slalom | zrušené | |
16.03. | Saalbach Hinterglemm | Obr.slalom | L. Meillard | |
17.03. | Saalbach Hinterglemm | Slalom | T. Haugan | |
22.03. | Saalbach Hinterglemm | Tím. súťaž | – | |
23.03. | Saalbach Hinterglemm | Zjazd | – | |
24.03. | Saalbach Hinterglemm | Super-G | – |
Alpské lyžovanie muži program
Na fotografii nižšie si môžete pozrieť program, aký prináša alpské lyžovanie muži pre sezónu 2023/2024.
Výsledky lyžovanie
Výsledky alpského lyžovania mužov a žien si môžete pozrieť vyššie v tabuľkách, kde nájdete víťaza každých pretekov. Kompletné výsledky je možné sledovať na výsledkovom portáli flashscore.sk
Alpské lyžovanie poradie
Priebežné poradie SP v alpskom lyžovaní môžete sledovať na našom webe kliknutím na odkaz.
Kde sledovať Alpské lyžovanie 2023/24
Je niekoľko možností ako sledovať alpské lyžovanie 2023/24. Pozerať preteky a počínanie Petry Vlhovej nemusíte len na TV, ale preteky môžete vidieť na svojom mobile a to kdekoľvek sa nachádzate.
☑️ Kliknite tu a sledujte lyžovanie naživo »
Svetový pohár lyžovanie 2023 live
Stávková kancelária Tipsport bude vysielať preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní v priamom prenos na svojej online TV Tipsport.
TV Tipsport nebude vysielať preteky, ktoré sa konajú v Rakúsku!
Sledujte preteky SP v alpskom lyžovaní live stream zadarmo už dnes. Stačí sa zaregistrovať na tipsport.sk a môžete sledovať Petru Vlhovú online na internete – pc, tablet a mobil. Najväčšou výhodou je to, že pri sledovaní športového live prenosu môžete tipovať a vyhrať peniaze zadarmo.
Postup ako sledovať SP v lyžovaní live
- Kliknite tu a vytvorte si účet v Tipsporte
- Teraz môžete sledovať live streamy po dobu 7 dní zadarmo.
- Potom si stačí tipnúť aspoň v hodnote 1,20 EUR
- Navyše od Tipsportu po registrácii získate 20 EUR zadarmo na prvé stávky
- Náš tip: 20 EUR, ktoré získate za registráciu použite na sledovanie celej sezóny v zjazdovom lyžovaní!
SP v alpskom lyžovaní v TV
Je niekoľko spôsobov, ako sledovať živý prenos SP v alpskom lyžovaní v TV, pozrite si ich nižšie.
SP v lyžovaní live na JOJ Šport
Vysielanie priameho prenosu zo SP v zjazdovom lyžovaní budete v tejto sezóne sledovať aj na novom športovom kanál JOJ Šport TV. Tento program ponúkne niekoľko živých prenosov a zameria sa na alpské lyžovanie ženy, ktoré budete môcť sledovať naživo.
TIP ❱ Zimné športy live ›
Alpské lyžovanie naživo na RTVS
Slovenská televízia odvysiela tie preteky, ktoré neuvidíme na JOJ Sport. Sledovať ich budete môct na športovom kanály RTVS Šport live.
Svetový pohár lyžovanie vysiela aj Česká televízia na svojom športovom kanáli ČT šport. Zjazdové lyžovanie a Ester Ledeckú môžete pozerať kdekoľvek ste pomocou online vysielanie na webe tejto televízie.
Alpské lyžovanie môžete sledovať aj v českej verzii na Eurosport, ktorá je v ponuke na Slovensku a v Čechách u viacerých poskytovateľov televízie.
TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy ›
Alpské lyžovanie kurzy
Alpské lyžovanie sa, ako inak, nachádza v kurzových ponukách jednotlivých stávkových kancelárii. Môžete si tak tipnúť, ako dopadne Petra Vlhová a jej súperky.
Stávkové spoločnosti majú taktiež pre nových hráčov k dispozícii aj zaujímavé bonusy na prvé tipy po registrácii.
STAVTE SI NA LYŽOVANIE S BONUSOM | |||
---|---|---|---|
TIPSPORT | 20 € bez vkladu | STAV SI › | |
FORTUNA | 30 € bez rizika | STAV SI › | |
DOXXBET | 20 € bez rizika | STAV SI › | |
NIKÉ | 20 € zadarmo | STAV SI › | |
SYNOTTIP | 40 € bez rizika | STAV SI › | |
Zodpovedné hranie [18+] |
SP lyžovanie 2023
📌 Dôležité novinky, kompletný program a časy pretekov, live výsledky, priebežné poradie, video zostrihy ďalšie dôležité informácie o alpskom lyžovaní nájdete aj na oficiálnych stránkach a sociálnych sieťach.
1️⃣ Koľko pretekov má SP v alpskom lyžovaní 23/24?
Svetový pohár v alpskom lyžovaní má 41 mužských pretekov a 43 pretekov žien.
2️⃣ Ktorí slováci sa predstavia vo svetovom pohári?
Vo svetovom pohári v alpskom lyžovaní sa predstavia: Petra Vlhová, Rebeka Jančová, Adam Žampa, Andreas Žampa.
Alpské lyžovanie program 22/23
Program alpského lyžovania v sezóne 22/23 bol poriadne nabitý.
Ženská súťaž mala v tomto roku naplánovaných 41 pretekov plus tie na MS v alpskom lyžovaní. Na svahoch nechýbala ani Petra Vlhová!
Vyvrcholenie sezóny bolo v andorskom stredisku Soldeu od 15. do 19 marca 2023.
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE ŽENY – kalendár 2022/23
OKTÓBER 2022
Petra Vlhová mala tradične odštartovať lyžiarsku sezónu 2022/2023 obrovským slalomom v rakúskom Söldene. Ten bol však pre zlé počasie zrušený a namiesto neho sa pôjde jeden obrovský slalom navyše v Semmeringu.
OKTÓBER 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
23.10. | Sölden | Obr. slalom | zrušené |
NOVEMBER 2022
Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2022/23 mali v novembri doplniť dve rýchlostné disciplíny, no tie boli zrušené pre nedostatok snehu, podobne ako aj paralelný slalom v Lech Zurs. V novembri sa tak išli preteky v Levi a Killingtone.
NOVEMBER 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
5.11. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
6.11. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
12.11. | Lech Zürs | Par. slalom | zrušené | |
19.11. | Levi | Slalom | Mikaela Shiffrin | |
20.11. | Levi | Slalom | Mikaela Shiffrin | |
26.11. | Killington | Obr. slalom | Lara Gut Behrami | |
27.11. | Killington | Slalom | Holdener / Swenn-Larsson |
DECEMBER 2022
V decembri bol program svetového pohára v alpskom lyžovaní hustejší ako v predošlom mesiaci a technické disciplíny sa striedali s tými rýchlostnými.
DECEMBER 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
02.12. | Lake Louise | Zjazd | Sofia Goggia | |
03.12. | Lake Louise | Zjazd | Sofia Goggia | |
04.12. | Lake Louise | Super-G | Corinne Suter | |
10.12. | Sestriere | Obr. slalom | Marta Bassino | |
11.12. | Sestriere | Slalom | Wendy Holdener | |
16.12. | St. Moritz | Zjazd | Elena Curtoni | |
17.12. | St. Moritz | Zjazd | Sofia Goggia | |
18.12. | St. Moritz | Super-G | Mikaela Shiffrin | |
27.12. | Semmering | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | |
28.12. | Semmering | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | |
29.12. | Semmering | Slalom | Mikaela Shiffrin |
JANUÁR 2023
V januári 2023 bude aj v tejto sezóne mať svetový pohár lyžovanie najviac pretekov. Dohromady uvidíme až 13 podujatí a v Špindlerovom Mýne sa pôjde náhradný slalom za Zahreb. V talianskom Kronplatz sú na programe dva obrovské slalomy.
JANUÁR 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
04.01. | Záhreb | Slalom | Mikaela Shiffrin | |
05.01. | Záhreb | Slalom | zrušené | |
07.01. | Kranjska Gora | Obr. slalom | Valerie Grenier | |
08.01. | Kranjska Gora | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | |
10.01. | Flachau | Slalom | Petra Vlhová | |
14.01. | St. Anton | Super-G | Federica Brignone | |
15.01. | St. Anton | Super-G | Lara Gut-Behrami | |
20.01. | Cortina D’Ampezzo | Super-G | Sofia Goggia | |
21.01. | Cortina D’Ampezzo | Zjazd | Ilka Stuhec | |
22.01. | Cortina D’Ampezzo | Super-G | Ragnhild Mowinckel | |
24.01. | Kronplatz | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | |
25.01. | Kronplatz | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | |
28.01. | Špindleruv Mlýn | Slalom | Mikaela Shiffrin | |
29.01. | Špindleruv Mlýn | Slalom | Lena Duerr |
MS v alpskom lyžovaní 2023
V tomto roku sa budú vo februári od 6. do 19. februára konať MS v alpskom lyžovaní, kde Petra Vlhová zabojuje o cenné kovy. Svetový pohár v alpskom lyžovaní bude mať tak vyše 3-týždňovú prestávku.
TIP ❱ Petra Vlhová program 22/23 ›
MS V LYŽOVANÍ 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
06.02. | Courchevel,Meribel | Kombinácia | Frederica Brignone | |
08.02. | Super-G | Marta Basino | ||
11.02. | Zjazd | Jasmine Flury | ||
15.02. | Par. Slalom | M.T. Tviberg | ||
16.02. | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | ||
18.02. | Slalom | Laurence St.Germain |
FEBRUÁR 2023
Okrem MS v zjazdovom lyžovaní, sa pôjdu vo februári 2023 dva rýchlostné preteky.
FEBRUÁR 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
26.02. | Crans Montana | Zjazd | Sofia Goggia | |
26.02. | Crans Montana | Super-G | zrušené |
MAREC 2023
Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2022/2023 tradične vrcholí v marci a tento rok sa bude finále SP v zjazdovom lyžovaní konať v andorrskom stredisku Soldeu. Ešte predtým uvidíme preteky v Kvitfjell a Are.
MAREC 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
03.03. | Kvitfjell | Super G | Cornelia Huetter | |
04.03. | Kvitfjell | Zjazd | Kajsa V. Lie | |
05.03. | Kvitfjell | Super-G | Nina Ortlieb | |
10.03. | Are | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin | |
11.03. | Are | Slalom | Mikaela Shiffrin | |
15.03. | Soldeu | Zjazd | Ilka Stuhec | |
16.03. | Super-G | Lara Gut-Behrami | ||
17.3. | Tím. súťaž | Nórsko | ||
18.03. | Slalom | Petra VLHOVÁ | ||
19.03. | Obr. slalom | Mikaela Shiffrin |
ALPSKÉ LYŽOVANIE MUŽI – kalendár 2022/23
OKTÓBER 2022
Svetový pohár v alpskom lyžovaní mužov odštartoval v Söldene. V sezóne nebudú chýbať ani Adam a Andres Žampa program ich pretekov nájdete v odkaze.
V pretekoch svetového pohára v zjazdovom lyžovani sa predstaví aj ďalší slovenský lyžiar Martin Bendík.
OKTÓBER 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
23.10. | Sölden | Obr. slalom | Marco Odermatt | |
29.10. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené | |
30.10. | Zermat/Cervinia | Zjazd | zrušené |
NOVEMBER 2022
NOVEMBER 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
13.11. | Lech Zürs | Par. slalom | zrušené | |
25.11. | Lake Louise | Zjazd | zrušené | |
26.11. | Lake Louise | Zjazd | Aamodt Kilde | |
27.11 | Lake Louise | Super-G | Marco Odermatt |
DECEMBER 2022
DECEMBER 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
2.12. | Breaver Creek | Super-G | zrušené | |
3.12. | Breaver Creek | Zjazd | Aamodt Kilde | |
4.12. | Breaver Creek | Super-G | Aamodt Kilde | |
10.12. | Val d'Isere | Obr. slalom | Marco Odermatt | |
11.12. | Val d'Isere | Slalom | Lucas Braathen | |
16.12. | Val Gardena/Groeden | Super-G | zrušené | |
17.12. | Val Gardena/Groeden | Zjazd | Aamodt Kilde | |
18.12. | Alta Badia | Obr. slalom | Lucas Braathen | |
19.12. | Alta Badia | Obr. slalom | Marco Odermatt | |
22.12. | Madona di Campiglio | Slalom | Daniel Yule | |
28.12. | Bormio | Zjazd | Vincent Kriechmayr | |
29.12. | Bormio | Super-G | Marco Odermatt |
JANUÁR 2023
V januári sa pôjdu na začiatku a na konci mesiaca preteky v Garmisch-Partenkirchene.
JANUÁR 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
04.01. | GA-PA | Slalom | Henrik Kristoffersen | |
07.01. | Adelboden | Obr. slalom | Marco Odermatt | |
08.01. | Adelboden | Slalom | Lucas Braathen | |
13.01. | Wengen | Super-G | Aamodt Kilde | |
14.01. | Wengen | Zjazd | Aamodt Kilde | |
15.01. | Wengen | Slalom | Henrik Kristoffersen | |
20.01. | Kitzbuehl | Zjazd | Vincent Kriechmayr | |
21.01. | Kitzbuehl | Zjazd | Aamodt Kilde | |
22.01. | Kitzbuehl | Slalom | Daniel Yule | |
24.01. | Schladming | Slalom | Clement Noel | |
25.01. | Schladming | Obr. slalom | Loic Meillard | |
28.01. | Cortina d Ampezzo | Super G | Marco Odermatt | |
29.01. | Cortina d Ampezzo | Super G | Marco Odermatt |
FEBRUÁR 2023
Okrem MS v zjazdovom lyžovaní, sa pôjdu vo februári 2023 tri technické disciplíny.
FEBRUÁR 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
04.02. | Chamonix | Slalom | Ramon Zenhaeusern | |
25.02. | Palisades Tahoe | Obr. slalom | Marco Schwarz | |
26.02. | Palisades Tahoe | Slalom | A. Steen Olsen |
MS v alpskom lyžovaní 2023
V tomto roku sa budú vo februári od 6. do 19. februára konať MS v alpskom lyžovaní.
MAREC 2023
Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2022/2023 vyvrcholí v marci a tento rok bude sa bude finále SP v lyžovaní konať v andorrskom stredisku Soldeu. Ešte predtým uvidíme preteky v Aspene a Kranjskej Gore.
MAREC 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
DÁTUM | MIESTO | DISCIPLÍNA | VÍŤAZ | |
03.03. | Aspen | Zjazd | A. S. Sejersted | |
04.03. | Aspen | Zjazd | Aamodt Kilde | |
05.03. | Aspen | Super-G | Marco Odermatt | |
11.03. | Kranjska Gora | Obr. slalom | Marco Odermatt | |
12.03. | Kranjska Gora | Obr. slalom | Marco Odermatt | |
15.03. | Soldeu | Zjazd | V. Kriechmayr | |
16.03. | Super-G | Marco Odermatt | ||
17.3. | Tím. súťaž | Nórsko | ||
18.03. | Obr. slalom | Marco Odermatt | ||
19.03. | Slalom | Ramon Zenhaeusern |
KALENDÁR SP V APLSKOM LYŽOVANÍ 2021/22 – ŽENY
Veľký a malý krištáľový glóbus za sezónu 2021/22
Pozrite si celkových víťazov a najlepších športovcov a športovkýň v jednotlivých disciplínach a kto získal veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v sezóne.
VÍŤAZI KRIŠTÁLOVÝCH GLÓBUSOV | ||
---|---|---|
Disciplíny | Ženy | Muži |
Celkový víťaz | M. Shiffrin (USA) | M. Odermatt (SUI) |
Zjazd | S. Goggia (ITA) | A. A. Kilde (NOR) |
Slalom | P. Vlhová (SVK) | H. Kristoffersen (NOR) |
Obrovský Slalom | T. Worley (FRA) | M. Odermatt (SUI) |
Super-G | F. Brignone (ITA) | A. A. Kilde (NOR) |
OKTÓBER 2021
Svetový pohár v alpskom lyžovaní odštartoval obrovským slalomom v rakúskom stredisku Sölden.
OKTOBER 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Vlhová | Víťazka | |
23.10. | Sölden | 3. miesto | Mikaela Shiffrin |
NOVEMBER 2021
V novembri boli na programe len technické disciplíny a to slalom, obrovský slalom a pararelný slalom.
NOVEMBER 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Vlhová | Víťazka | |
13.11. | Lech Zürs | neštartovala | Andreja Slokar | |
20.11. | Levi | 1. miesto | Petra Vlhová | |
21.11. | Levi | 1. miesto | Petra Vlhová | |
27.11. | Killington | ZRUŠENÉ | – | |
28.11. | Killington | 2. miesto | Mikaela Shiffrin |
DECEMBER 2021
Svetový pohár lyžovanie žien pokračoval v decembri ďalšími pretekmi, vrátane tých v kanadskom Lake Louise, kde sa lyžiarky vrátili po dvoch rokoch.
DECEMBER 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Vlhová | Víťazka | |
03.12. | Lake Louise | neštartovala | Sofia Goggia | |
04.12. | Lake Louise | neštartovala | Sofia Goggia | |
05.12. | Lake Louise | neštartovala | Sofia Goggia | |
11.12. | St. Moritz | neštartovala | Lara Gut-Behrami | |
12.12. | St. Moritz | neštartovala | Federica Brignone | |
18.12. | Val d’Isere | neštartovala | Sofia Goggia | |
19.12. | Val d’Isere | neštartovala | Sofia Goggia | |
21.12. | Courchevel | 4. miesto | Mikaela Shiffrin | |
22.12. | Courchevel | 5. miesto | Sara Hector | |
28.12. | Lienz | 2. miesto | Tessa Worley | |
29.12. | Lienz | 1. miesto | Petra Vlhová |
JANUÁR 2022
Petra Vlhová vstúpila do nového roku 2022 pretekmi v chorvátskom Záhrebe a čakal ju nabitý program počas celého mesiaca.
JANUÁR 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Vlhová | Víťazka | |
04.01. | Záhreb | 1. miesto | Petra Vlhová | |
08.01. | Kranjska Gora | 15. miesto | Sara Hector | |
09.01. | Kranjska Gora | 1. miesto | Petra Vlhová | |
11.01. | Schladming | 2. miesto | Mikaela Shiffrin | |
15.01. | Zauchensee | 26. miesto | Lara Gut-Behrami | |
16.01. | Zauchensee | 18. miesto | Frederica Brignone | |
22.01. | Cortina D’Ampezzo | neštartovala | Sofia Goggia | |
23.01. | Cortina D’Ampezzo | neštartovala | Elena Curtoni | |
25.01. | Kronplatz | 2. miesto | Sara Hector | |
29.01. | Ga-Pa | neštartuje | Corinne Suter | |
30.01. | Ga-Pa | neštartuje | Federica Brignone |
ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PEKING 2022
V tomto roku sa uskutočnili aj Zimné olympijské hry 2022, ktoré hostilo mesto Peking.
ZOH 2022 – PEKING, ČÍNA | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Disciplína | Vlhová | Víťaz | |
07.02. | Obrovský slalom | 14. miesto | Sara Hector | |
09.02. | Slalom | 1. miesto | Petra Vlhová | |
11.02. | Super-G | neštartovala | Lara Gutová-Behrami | |
15.02. | Zjazd | neštartovala | Corinne Suter | |
17.02. | Alp. kombinácia | neštartovala | Michelle Gisin | |
19.02. | Tímová súťaž | neštartovala | Rakúsko |
FEBRUÁR 2022
Vo februári bolo okrem ZOH v Pekingu na programe aj ďalšie kolo svetového pohára. V Crans Montane sa išli rýchlostné disciplíny.
FEBRUÁR 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Vlhová | Víťazka | |
26.02. | Crans Montana | 29. miesto | Ester Ledecká | |
27.02. | Crans Montana | 16. miesto | Priska Nufer |
MAREC 2022
Svetový pohár lyžovanie vyvrcholil v lyžiarskom stredisku Courchevel/Meribel vo Francúzsku.
MAREC 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Vlhová | Víťazka | |
05.03. | Lenzerheide | 18. miesto | Romane Miradoli | |
06.03. | Lenzerheide | nedokončila | Tessa Worley | |
11.03. | Are | 1. miesto | Petra Vlhová | |
12.03. | Are | 4. miesto | Katharina Liensberger | |
16.03. | Courchevel/Meribel | 16. miesto | Mikaela Shiffrin | |
17.03. | Courchevel/Meribel | 17. miesto | Mikaela Shiffrin | |
18.3. | Courchevel/Meribel | – | Švajčiarsko | |
19.03. | Courchevel/Meribel | 3. miesto | Andreja Slokar | |
20.03. | Courchevel/Meribel | 3. miesto | Federica Brignone |
KALENDÁR SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2021/22 – MUŽI
SP program OKTOBER 2021
OKTOBER 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Slováci | Víťaz | |
23.10. | Sölden | Adam Žampa 28. miesto |
Marco Odermatt |
SP programNOVEMBER 2021
NOVEMBER 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Slováci | Víťaz | |
14.11. | Lech Zürs | 46. miesto Andreas Žampa | Christian Hirschbuehl | |
26.11. | Lake Louise | ZRUŠENÉ | – | |
27.11. | Lake Louise | 59. miesto Martin Bendik | Matthias Mayer | |
28.11. | Lake Louis | ZRUŠENÉ | – |
SP program DECEMBER 2021
DECEMBER 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Slováci | Víťaz | |
02.12. | Breaver Creek | – | Marco Odermatt | |
03.12. | Breaver Creek | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
04.12. | Breaver Creek | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
05.12. | Breaver Creek | ZRUŠENÉ | – | |
11.12. | Val d’Isere | Adam Žampa 26. miesto | Marco Odermatt | |
12.12. | Val d’Isere | – | Noel Clement | |
17.12. | Val Gardena | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
18.12. | Val Gardena | – | Bryce Bennett | |
19.12. | Alta Badia | – | Henrik Kristoffersen | |
20.12. | Alta Badia | Adreas Žampa 23. miesto | Marco Odermatt | |
22.12. | Madonna di Campiglio | – | Sebastian Foss-Solevaag | |
28.12. | Bormio | – | Dominik Paris | |
29.12. | Bormio | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
30.12. | Bormio | ZRUŠENÉ | – |
SP program JANUÁR 2022
JANUÁR 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Slováci | Víťaz | |
05.01. | Záhreb | ZRUŠENÉ | – | |
08.01. | Adelboden | Andreas/Adam 32./33. | Marco Odermatt | |
09.01. | Adelboden | – | Johannes Strolz | |
14.01. | Wengen | – | Marco Odermatt | |
14.01. | Wengen | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
15.01. | Wengen | – | Vincent Kriechmayr | |
16.01. | Wengen | – | Lucas Braathen | |
21.01. | Kitzbuehel | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
22.01. | Kitzbuehel | – | Dave Ryding | |
23.01. | Kitzbuehel | – | Beat Feuz | |
25.01. | Schladming | – | Linus Strasser |
ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PEKING 2022
ZOH 2022 – PEKING, ČÍNA | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Disciplína | Slováci | Víťaz | |
07.02. | Zjazd | neštartovali | Beat Feuz | |
08.02. | Super-G | neštartovali | Matthias Mayer | |
10.02. | Alp. kombinácia | neštartovali | Johannes Strolz | |
13.02. | Obrovský slalom | Adam/Andreas 15./16. | Marco Odermatt | |
16.02. | Slalom | Adam 25. /Andreas nedokončil | Clement Noel | |
19.02. | Tímová súťaž | 12. miesto | Rakúsko |
SP program FEBRUÁR 2022
FEBRUÁR 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Slováci | Víťaz | |
26.02. | Ga-Pa | – | Henrik Kristoffersen | |
27.02. | Ga-Pa | – | Henrik Kristoffersen |
SP program MAREC 2022
MAREC 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Slováci | Víťaz | |
04.03. | Kvitfjell | – | Hintermann/Alexander | |
05.03. | Kvitfjell | – | Dominik Paris | |
06.03. | Kvitfjell | – | Aleksander Aamodt Kilde | |
09.03. | Flachau | – | Atle Lie McGrath | |
12.03. | Kranjska Gora | Adam 25. /Andreas 34. | Henrik Kristoffersen | |
13.03. | Kranjska Gora | nedokončili | Henrik Kristoffersen | |
16.03. | Courchevel/Meribel | – | Vincent Kriechmayr | |
17.03. | Courchevel/Meribel | – | Vincent Kriechmayr | |
18.03. | Courchevel/Meribel | – | Švajčiarsko | |
19.03. | Courchevel/Meribel | – | Marco Odermatt | |
20.03. | Courchevel/Meribel | – | Lie Atle McGrath |
Sezóna 2020/2021
Petra Vlhová sa stala víťazkou veľkého krištáľového glóbusu v svetovom pohári v sezóne 2020/21.
Krištáľový glóbus 2021 – poradie a výsledky
ŽENY
- Petra Vlhová (Svk.) → CELKOVÉ PORADIE (veľký krištáľový glóbus)
- Sofia Goggiová (Tal.) → ZJAZD (malý krištáľový glóbus)
- Lara Gutová-Behrami (Šva.) → SUPER G (malý krištáľový glóbus)
- Marta Bassinová (Tal.) → OBROVSKÝ SLALOM (malý krištáľový glóbus)
- Katharina Liensbergerová (Rak.) → SLALOM (malý krištáľový glóbus)
MUŽI
- Alexis Pinturault (Fra.) → CELKOVÉ PORADIE (veľký krištáľový glóbus)
- Beat Feuz (Šva.) → ZJAZD (malý krištáľový glóbus)
- Vincent Kriechmayr (Šva.) → SUPER G (malý krištáľový glóbus)
- Marco Schwarz (Rak.) → SLALOM (malý krištáľový glóbus)
- Alexis Pinturault (Fra.) → OBROVSKÝ SLALOM (malý krištáľový glóbus)
Poradie zárobkov na prémiách v sezóne 2020/21
/Sumy sú vo švajčiarskych frankoch/
ŽENY:
- Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 485 091
- Petra VLHOVÁ (SR) 444 501
- Mikaela Shiffrinová (USA) 410 978,53
- Katharina Liensbergerová (Rak.) 333 129,52
- Marta Bassinová (Tal.) 288 606
MUŽI:
- Alexis Pinturault (Fr.) 379 064,88
- Vincent Kriechmayr (Rak.) 335 090
- Marco Odermatt (Švaj.) 285 920
- Marco Schwarz (Rak.) 263 780,57
- Beat Feuz (Švaj.) 226.440
PORADIE ZNAČIEK:
- Head 6975 b, (muži 3860/ženy 3115)
- Rossignol 6570 (2450/4120)
- Atomic 5380 (2930/2450)
- Salomon 2075 (740/1335)
- Stöckli 1185 (1010/175)
- Fischer 1015 (760/255)
/Zdroj: Agentúra APA/
KALENDÁR SP V APLSKOM LYŽOVANÍ 2020/21 – ŽENY
OKTÓBER 2020
Petra Vlhová program a výsledky na SP – obrovský slalom
OKTOBER 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
17.10. | Sölden | Obrovský slalom | 3. miesto | M. Bassinová (Tal.) |
NOVEMBER 2020
Petra Vlhová program a výsledky SP – slalom, obrovský slalom a paralelný slalom
NOVEMBER 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
21.11. | Levi | Slalom | 1. miesto | P. Vlhová |
22.11. | Levi | Slalom | 1. miesto | P. Vlhová |
26.11. | Lech Zürs | Paralelný slalom | 1. miesto | P. Vlhová |
28.11. | Killington | Obrovský slalom | ❌zrušené | |
29.11. | Killington | Slalom | ❌zrušené |
DECEMBER 2020
Petra Vlhová program a výsledky na SP – slalom, obrovský slalom, zjazd a super-G
DECEMBER 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
04.12. | Lake Louise | Zjazd | ❌zrušené | |
05.12. | Lake Louise | Zjazd | ❌zrušené | |
06.12. | Lake Louise | Super-G | ❌zrušené | |
5.12. | St. Moritz | Super-G | zrušené (pre husté sneženie) | |
6.12. | St. Moritz | Super-G | zrušené (riziko padajúcich lavín) | |
12.12. | Courchevel | Obrovský slalom | 3. miesto | M. Bassinová (Tal.) |
14.12. | Courchevel | Obrovský slalom | nedokončila | M. Shiffrinová (USA) |
18.12. | Val d’Isere | Zjazd | 26. miesto | C. Suterová (Švaj.) |
19.12. | Val d’Isere | Zjazd | 33. miesto | S. Goggiová (Tal.) |
20.12. | Val d’Isere | Super-G | 6. miesto | E. Ledecká (ČR) |
28.12. | Semmering | Obrovský slalom | zrušené (pre silný vietor) | |
29.12. | Semmering | Slalom | 4. miesto | M. Gisinová (Švaj.) |
JANUÁR 2021
Petra Vlhová program a výsledky na SP – slalom, obrovský slalom, zjazd a super-G
JANUÁR 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
03.01. | Záhreb | Slalom | 1. miesto | P. Vlhová |
09.01. | St. Anton | Zjazd | 12. miesto | S. Goggiová (Tal.) |
10.01. | St. Anton | Super-G | 19. miesto | L. Gutová-Behramiová (Šva.) |
12.01. | Flachau | Slalom | 4. miesto | M. Shiffrinová (USA) |
16.01. | Krajnska Gora | Obrovský slalom | 4. miesto | M. Bassinová (Tal.) |
17.01. | Krajnska Gora | Obrovský slalom | 10. miesto | M. Bassinová (Tal.) |
22.01. | Crans Montana | Zjazd | 4. miesto | S. Goggiová (Tal.) |
23.01. | Crans Montana | Zjazd | 7. miesto | S. Goggiová (Tal.) |
24.01. | Crans Montana | Super G | nedokončila | L. Gutová-Behramiová (Šva.) |
26.01. | Kronplatz | Obrovský slalom | 12. miesto | T. Worleyová (Fra.) |
30.01. | Ga-Pa | Super G | 10. miesto | L. Gutová-Behramiová (Šva.) |
MS v APLSKOM LYŽOVANÍ 2021
Petra Vlhová program a výsledky na MS v alpskom lyžovaní 2021 – slalom, obrovský slalom, paralelný slalom, alpská kombinácia, zjazd, super-G a tímová súťaž
MS 2021 – TALIANSKO | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
11.02. | Cortina D’Ampezzo | Super-G | 9. miesto | Lara Gutová-Behrami (Šva.) |
13.02. | Cortina D’Ampezzo | Zjazd | neštartovala | Corinne Sutterová (Šva.) |
15.02. | Cortina D’Ampezzo | Alpská kombinácia | 2. miesto | Mikaela Schiffrinová (USA) |
16.02. | Cortina D’Ampezzo | Paralelný slalom | vypadla v kvalifikácii | Bassinová (Tal.) Liesbergerová (Rak.) |
17.02. | Cortina D’Ampezzo | Tímová súťaž | neštartovala | Nórsko |
18.02. | Cortina D’Ampezzo | Obrovský slalom | 12. miesto | Lara Gutová-Behrami (Šva.) |
20.02. | Cortina D’Ampezzo | Slalom | 2. miesto | K. Liensbergerová (Rak.) |
FEBRUÁR 2021
Petra Vlhová program a výsledky na SP – zjazd a super G
FEBRUÁR 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
01.02. | Ga-Pa | Super-G | 2. miesto | L. Gutová-Behramiová (Šva.) |
26.02. | Val di Fassa | Zjazd | 9.miesto | L. Gutová-Behramiová (Šva.) |
27.02. | Val di Fassa | Zjazd | 12. miesto | L. Gutová-Behramiová (Šva.) |
28.02. | Val di Fassa | Super G | 32. miesto | F. Brignoneová (Tal.) |
27.02. | Yanqing | Zjazd | ❌zrušené | |
28.02. | Yanqing | Super-G | ❌zrušené |
MAREC 2021
Petra Vlhová program a výsledky na SP – slalom, obrovský slalom, zjazd, super-G a tímová súťaž.
MAREC 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Vlhová | Víťazka |
06.03. | JASNÁ | Obrovský slalom | 2. miesto | M. Shiffrinová (USA) |
07.03. | JASNÁ | Slalom | 1. miesto | P. Vlhová |
12.03. | Are | Slalom | 1. miesto | P. Vlhová |
13.03. | Are | Slalom | 8. miesto | K. Liensbergerová (Rak.) |
17.03. | Lenzerheide | Zjazd | ❌zrušené | |
18.03. | Lenzerheide | Super-G | ❌zrušené | |
19.03. | Lenzerheide | Tímová súťaž | (12:00) | Nórsko |
20.03. | Lenzerheide | Obrovský slalom | (10:30) | 6. miesto |
21.03. | Lenzerheide | Slalom | (09:00) | 11. miesto |
KALENDÁR SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2020/21 – MUŽI
SP program OKTÓBER 2020
OKTOBER 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
18.10. | Sölden | Obrovský slalom | 28. miesto Žampa |
L. Braathen (Nór.) |
SP program NOVEMBER 2020
NOVEMBER 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
27.11. | Lech Zürs | Paralelný slalom | nepostupili | A. Pinturault (Fra.) |
28.11. | Lake Louise | Zjazd | ❌zrušené | |
29.11. | Lake Louis | Super-G | ❌zrušené |
SP program DECEMBER 2020
DECEMBER 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
04.12. | Breaver Creek | Super-G | ❌zrušené | |
05.12. | Breaver Creek | Zjazd | ❌zrušené | |
06.12. | Breaver Creek | Obrovský slalom | ❌zrušené | |
05.12. | Santa Catarina | Obrovský slalom | 7. miesto Žampa | F. Zubcic (Cho.) |
07.12. | Santa Catarina | Obrovský slalom | 8. miesto Žampa | M. Odermatt (Šva.) |
12.12. | Val d’Isere | Super -G | – | M. Caviezel (Šva.) |
13.12. | Val d’Isere | Zjazd | – | M. Cater (Slo.) |
18.12. | Val Gardena | Super-G | – | A. Kilde (Nór) |
19.12. | Val Gardena | Zjazd | – | A. Kilde (Nór) |
20.12. | Alta Badia | Obrovský slalom | 27. Andreas Žampa | A. Pinturault (Fra.) |
21.12. | Alta Badia | Slalom | – | R. Zenhäusern (Šva.) |
22.12. | Madonna di Campiglio | Slalom | – | H. Kristoffersen (Nór.) |
29.12. | Bormio | Super G | – | R. Cochran-Siegle (USA) |
30.12. | Bormio | Zjazd | – | M. Mayer (Rak.) |
SP program JANUÁR 2021
JANUÁR 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
06.01. (12:15) | Záhreb | Slalom | – | L. Strasser (Nem.) |
08.01. (10:30) | Adelboden | Obrovský slalom | 31. Adam Žampa | A. Pinturault (Fra.) |
09.01. (10:30) | Adelboden | Obrovský slalom | 23. Adam Žampa | A. Pinturault (Fra.) |
10.01. (10:30) | Adelboden | Slalom | – | M. Schwarz (Rak.) |
16.01. (9:30) | Flachau | Slalom | – | M. Feller (Rak.) |
17.01. (10:30) | Flachau | Slalom | – | S. Foss-Solevaag (Nór.) |
22.01. (11:30) | Kitzbuehel | Zjazd | – | B. Feuz (Šva.) |
24.01. (11:30) | Kitzbuehel | Zjazd | 49. M. Bendík | B. Feuz (Šva.) |
25.01. (10:20) | Kitzbuehel | Super G | – |
V. Kriechmayr (Rak.)
|
26.01. (17:45) | Schladming | Slalom | – | M. Schwarz (Rak.) |
30.01. (09:30) | Chamonix | Slalom | – | C. Noël (FRA) |
31.01. (09:30) | Chamonix | Slalom | – | H. Kristoffersen (Nor.) |
MS v ALPSKOM LYŽOVANÍ 2021
MS 2021 – TALINASKO | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
11.02. | Cortina D’Ampezzo | Super-G | Bendík 31. miesto | V. Kriechmayr (Rak.) |
14.02. | Cortina D’Ampezzo | Zjazd | Bendík 31. miesto | V. Kriechmayr (Rak.) |
15.02. | Cortina D’Ampezzo | Alp. kombinácia | – | M. Schwarz (Rak.) |
16.02. | Cortina D’Ampezzo | Paralelný slalom | – | Vítěz: M. Faivre (Fra.) |
17.02. | Cortina D’Ampezzo | Tímová súťaž | – | Nórsko |
19.02. | Cortina D’Ampezzo | Obrovský slalom | Žampa Ad. – 8.miesto | M. Faivre (Fra.) |
21.02. | Cortina D’Ampezzo | Slalom | Baláž – 24. miesto | S. Foss-Solevaag (Nór.) |
SP program FEBRUÁR 2021
FEBRUÁR 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
05.02. (11:30) | Ga-Pa | Super-G | 49. M. Bendík | D. Paris (Tal.) |
06.02. (11:30) | Ga-Pa | Zjazd | V. Kriechmayr (Rak.) | |
27.02. (10:00) | Bansko | Obrovský slalom | 22. Ad. Žampa | M. Faivre (Fra.) |
28.02. (10:00) | Bansko | Obrovský slalom | 21. Ad. Žampa | M. Faivre (Fra.) |
SP program MAREC 2021
MAREC 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Dátum | Miesto | Disciplína | Slováci | Víťaz |
06.03. (11:00) | Saalbach-Hinterglemm | Zjazd | – | V. Kriechmayr (Rak.) |
07.03. (10:30) | Saalbach-Hinterglemm | Super-G | – | M. Odermatt (Šva.) |
13.03. (09:30) | Kranjska Gora | Obrovský slalom | 26. Ad. Žampa | M. Odermatt (Šva.) |
14.03. (09:30) | Kranjska Gora | Slalom | – | C. Noël (Fra) |
17.03. (09:30) | Lenzerheide | Zjazd | ❌zrušené | |
18.03. (11.00) | Lenzerheide | Super-G | ❌zrušené | |
19.03. (12:00) | Lenzerheide | Tímová súťaž | – | Nórsko |
20.03. (09:00) | Lenzerheide | Obrovský slalom | 17. Ad. Žampa | A. Pinturault |
21.03. (10:30) | Lenzerheide | Obrovský slalom |
SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2019/20 – ŽENY
OKTÓBER 2019
- 26. 10. 2019 – Sölden (Rakúsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ – 14. miesto
NOVEMBER 2019
- 23. 11. 2019 – Levi (Fínsko) – slalom / VLHOVÁ – nedokončila
- 30. 11. 2019 – Killington (USA) – obrovský slalom / VLHOVÁ – 6. miesto
DECEMBER 2019
- 1. 12. 2019 – Killington (USA) – slalom / VLHOVÁ – 2. miesto
- 6. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – zjazd – Ester Ledecká
- 7. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – zjazd – Nicole Schmidhofer
- 8. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – super-G – Viktoria Rebensburgová
- 14. 12. 2019 – St. Moritz (Švajčiarsko) – super-G – Sofia Goggiová
- 15. 12. 2019 – St. Moritz (Švajčiarsko) – paralelný slalom / VLHOVÁ 🥇 1. miesto
- 18. 12. 2019 – Courchevel (Francúzsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ – 4. miesto
- 21. 12. 2019 – Val d’Isère (Francúzsko) – zjazd / VLHOVÁ – neštartovala
- 22. 12. 2019 – Val d’Isère (Francúzsko) – alpská kombinácia / VLHOVÁ – neštartovala
- 28. 12. 2019 – Lienz (Rakúsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ – 5. miesto
- 29. 12. 2019 – Lienz (Rakúsko) – slalom / VLHOVÁ – 2. miesto
JANUÁR 2020
- 4. 1. 2020 – Záhreb (Chorvátsko) – slalom / VLHOVÁ 🥇 1. miesto
- 11. 1. 2020 – Zauchensee (Rakúsko) – zjazd / VLHOVÁ – neštartovala
- 12. 1. 2020 – Zauchensee (Rakúsko) – alpská kombinácia / VLHOVÁ – nedkončila
- 14. 1. 2020 – Flachau(Rakúsko) – slalom / VLHOVÁ🥇1. miesto
- 18. 1. 2020 – Sestriere (Taliansko) – obrovský slalom / VLHOVÁ 🥇1. miesto
- 19. 1. 2020 – Sestriere (Taliansko) – paralelný obrovský slalom / VLHOVÁ – nedokončila
- 24.1. 2020 – Bansko (Bulharsko) – zjazd / VLHOVÁ – 6. miesto
- 25. 1. 2020 – Bansko (Bulharsko) – zjazd / VLHOVÁ – 11. miesto
- 26. 1. 2020 – Bansko (Bulharsko) – super-G / VLHOVÁ – 6. miesto
FEBRUÁR 2020
- 1. 2. 2020 – Rosa Chutor (Rusko) – zjazd / VLHOVÁ – neštartovala
- 2. 2. 2020 – Rosa Chutor (Rusko) – super-G / VLHOVÁ – neštartovala
- 8. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchene (Nemecko) – zjazd / VLHOVÁ – 8. miesto
- 9. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchene (Nemecko) – super-G / VLHOVÁ – 9. miesto
- 15. 2. 2020 –
MariborKranjskej Gore (Slovinsko) – obrovský slalom / VLHOVÁ – 2. miesto - 16. 2. 2020 –
MariborKranjskej Gore (Slovinsko) – slalom / VLHOVÁ 🥇 1.miesto - 21. 2. 2020 – Crans Montana (Svajčiarsko) – zjazd / VLHOVÁ – 4. miesto
- 22. 2. 2020 – Crans Montana (Svajčiarsko) – zjazd / VLHOVÁ – 14. miesto
- 23. 2. 2020 – Crans Montana (Svajčiarsko) – alpská kombinácia / VLHOVÁ – nedokončila
- 29. 2. 2020 – La Thuile (Taliansko) – super-G
MAREC 2020
- 1. 3. 2020 – La Thuile (Taliansko) – alpská kombinácia / zrušené
- 7. 3. 2020 – Ofterschwang (Nemecko) – obrovský slalom / zrušené pre počasie
- 8. 3. 2020 – Ofterschwang (Nemecko) – slalom / zrušené pre počasie
- 12. 3. 2020 – Aare (Švédsko) – paralelný slalom / zrušené pre koronavírus
- 13. 3. 2020 – Aare (Švédsko) – obrovský slalom / zrušené pre koronavírus
- 14. 3. 2020 – Aare (Švédsko) – slalom / zrušené
- 18. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – zjazd / zrušené
- 19. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – super-G / zrušené
- 22. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – súťaž tímov / zrušené
- 21. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – slalom / zrušené
- 22. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – obrovský slalom / zrušené
SP V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2019/20 – MUŽI
OKTÓBER 2019
- 27. 10. 2019 – Sölden (Rakúsko) – obrovský slalom / Alexis Pinturault (Fra.)
NOVEMBER 2019
- 24. 11. 2019 – Levi (Fínsko) – slalom / Henrik Kristoffersen (Nór.)
- 30. 11. 2019 – Lake Louise (Kanada) – zjazd / Thomas Dressen (Nem.)
DECEMBER 2019
- 1. 12. 2019 – Lake Louise (Kanada) – super / Matthias Mayer (Rak.)
- 6. 12. 2019 – Beaver Creek (USA) – super-G / Marco Odermatt (Švaj.)
- 7. 12. 2019 – Beaver Creek (USA) – zjazd / Beat Feuz (Švaj.)
- 8. 12. 2019 – Beaver Creek (USA) – obrovský slalom / Tommy Ford (USA)
- 15. 12. 2019 – Val d’Isère (Francúzsko) – slalom / Alexis Pinturault (Fra.)
- 20. 12. 2019 – Val Gardena (Taliansko) – super-G / Vincent Kriechmayr (Rak.)
- 22. 12. 2019 – Alta Badia (Taliansko) – obrovský slalom / Henrik Kristoffersen (Nór.)
- 23. 12. 2019 – Alta Badia (Taliansko) – paralelný obrovský slalom / Rasmus Windingstad (Nór.)
- 28. 12. 2019 – Bormio (Taliansko) – zjazd / Dominik Paris (Tal.)
- 29. 12. 2019 – Bormio (Taliansko) – alpská kombinácia / Alexis Pinturault (Fra.)
- 29. 12. 2019 – Bormio (Taliansko) – super G / Aleksander Aamodt Kilde (Nór.)
JANUÁR 2020
- 5. 1. 2020 – Záhreb (Chorvátsko) – slalom / Clement NOEL (Fra.)
- 8. 1. 2020 – Madonna di Campiglio (Taliansko) – slalom / Daniel Yule (Švaj.)
- 11. 1. 2020 – Adelboden (Svajčiarsko) – obrovský slalom / Zan Kranjec (Slo.)
- 12. 1. 2020 – Adelboden (Švajčiarsko) – slalom / Daniel Yule (Švaj.)
- 17. 1. 2020 – Wengen (Švajčiarsko) – alpská kombinácia / Matthias Mayer (Rak.)
- 18. 1. 2020 – Wengen (Švajčiarsko) – zjazd / Beat Feuz (Švaj.)
- 19. 1. 2020 – Wengen (Švajčiarsko) – slalom / Clement NOEL (Fra.)
- 24. 1. 2020 – Kitzbühel (Rakúsko) – super-G / Kjetil Jansrud (Nór.)
- 25. 1. 2020 – Kitzbühel (Rakúsko) – zjazd / Matthias Mayer (Rak.)
- 26. 1. 2020 – Kitzbühel (Rakúsko) – slalom / Daniel Yule (Švaj.)
- 28. 1. 2020 – Schladming (Rakúsko) – slalom / Henrik Kristoffersen (Nór.)
FEBRUÁR 2020
- 1. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchen (Nemecko) – zjazd / Thomas Dressen (Nem.)
- 2. 2. 2020 – Garmisch-Partenkirchen (Nemecko) – obrovský slalom / Alexis Pinturault (Fra.)
- 8. 2. 2020 – Chamonix (Francúzsko) – slalom / Clement NOEL (Fra.)
- 9. 2. 2020 – Chamonix (Francúzsko) – paralelný obrovský slalom / Loic Meillard (Švaj.)
- 15. 2. 2020 – Saalbach-Hinterglemm (Rakúsko) – zjazd / DRESSEN Thomas Dressen (Nem.)
- 16. 2. 2020 – Saalbach-Hinterglemm (Rakúsko) – super-G /KILDE Aleksander Aamodt Kilde(Nór.)
- 22. 2. 2020 – Naeba (Japonsko) – obrovský slalom / Filip Zubcic (Chor.)
- 23. 2. 2020 – Naeba (Japonsko) – slalom / zrušené
- 29. 2. 2020 – Hinterstoder (Rakúsko) – super-G (12:30)
MAREC 2020
- 1. 3. 2020 – Hinterstoder (Rakúsko) – alpská kombinácia (09:45/12:45)
- 7. 3. 2020 – Kvitfjell (Nórsko) – zjazd (11:00)
- 8. 3. 2020 – Kvitfjell(Nórsko) – super-G (10:30)
- 14. 3. 2020 – Kranjska Gora (Slovinsko) – obrovský slalom (09:30/12:30)
- 15. 3. 2020 – Kranjska Gora (Slovinsko) – slalom (09:30/12:30)
- 18. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – zjazd FINÁLE (9:30)
- 19. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – super-G FINÁLE (11:00)
- 20. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – súťaž tímov (11:45)
- 21. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – slalom (09:00/12:15)
- 22. 3. 2020 – Cortina d’Ampezzo (Taliansko) – obrovský slalom (10:00/13:15)
Zdroj: fis-ski.com/, facebook.com, wikipedia.com, tasr.sk, youtube.com