Sölden svetový pohár 2023 – Obrovský slalom žien. Vlhová skončila na 3. mieste! (VIDEO)

Sölden svetový pohár aj tento rok odštartoval lyžiarsku sezónu žien 2023/2024. Preteky žien sa uskutočnili 28. októbra, víťazkou sa stala Lara Gut-Behrami a Petra Vlhová skončila na skvelom 3. mieste. Pozrite si kompletné výsledky, video a ďalšie informácie o SP v alpskom lyžovaní v Söldene.

Sölden svetový pohár 2023

Úvodné podujatie novej lyžiarskej sezóny Sölden svetový pohár 2023 sa uskutočnil v sobotu 28. októbra. Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien tak začal tradične obrovským slalomom v tomto stredisku, ako tomu bolo po minulé roky.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová toto podujatie nevynechala a na začiatok sezóny zaznamenala skvelý výsledok, keď skončila na pódiu.

Obrovský slalom Sölden

Hodnotenie: 9/10

Petra Vlhová Solden

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v Soldene obhájila 3. miesto z predminulého roka. V prvom kole bola na 3. mieste a v druhom kole opäť predviedla skvelú jazdu a túto priečku potvrdila.

Obrovský slalom Sölden 2023 výsledky

Obrovský slalom Sölden 2023 vyhrala švajčiarska pretekárka Lara Gut-Behrami, na druhom mieste skončila Frederica Brignone a pódium doplnila naša lyžiarka Petra Vlhová.

Obrovský slalom Solden 2023 live

Obrovský slalom Solden 2023 live a Petru Vlhovú live môžete sledovať naživo na športovom programe RTVS Šport live.

Slovenská televízia má práva na všetky preteky z Rakúska.

Preteky z ostatných krajín odvysiela aj v tejto sezóne JOJ Šport live a bude spolu s verejnoprávnou televíziou vysielať preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Športová televízia získala vysielacie práva do roku 2026.

Ak by ste chceli sledovať preteky z Českej republiky, tak priamy prenos odvysiela stanica ČT Sport. Na tomto programe môžete sledovať live prvé a druhé kolo obrovského slalomu.

Preteky v Söldene má v ponuke aj česká verzia Eurosport live, ktorá je v ponuke na Slovensku a v Čechách u viacerých poskytovateľov televízie.

Solden lyžovanie live stream

Sledujte Solden lyžovanie live stream cez aplikáciu RTVS, ktorá vysiela na smart zariadeniach cez apku všetky tv programy slovenskej televízie.

RTVS Šport má v ponuke aj TV poskytovateľ Skylink, ktorá vysiela viacero športových programov.

Aj aplikácia Eurosport umožňuje divákom sledovať lyžovanie live na mobilných zariadeniach.

Aplikácia je dostupná na zariadenia s operačným systémom Android a aj iOS.

TIP ❱ Ako sledovať alpské lyžovanie ›

Svetový pohár Solden

Svetový pohár Solden sa jazdí v lyžiarskom  stredisku, ktoré má súčasne aj priamy prístup k ľadovcovej oblasti  v údolí Oetztal.

Mesto Sölden patrí k najpopulárnejším destináciám v Rakúsku. Tradičné dejisko pretekov Svetového pohára, je jedno z najobľúbenejších lyžiarskych a snowboardových stredísk v Alpách.

Bodovanie SP lyžovanie ženy

Bodovanie SP v lyžovaní sa hodnotí podľa umiestnenia v pretekoch. Boduje sa prvých 30 pretekárok a víťazka berie 100 bodov, za druhé miesto sa udeľuje 80, za tretie 60.

Počet bodov sa zostupne boduje menej a posledná pretekárka z tridsiatich si na svoje konto pripíše 1 bod.

SP Solden 2023 novinky dnes

Všetky dôležité výsledky, štatistiky a najnovšie novinky o obrovský slalom lyžovanie Solden môžete sledovať na oficiálnych kanáloch FIS.

Sölden alpské lyžovanie 2022

Preteky Sölden alpské  lyžovanie 2022 sa neuskutočnilo pre nepriaznivé počasie.

SP v alpskom lyžovaní Solden 2021

Pozrite si výsledky a video Petry Vlhovej na SP v zjazdovom lyžovaní Solden 2021.

Obrovský slalom žien, 1. kolo (sobota, 23. 10.)

Najrýchlejšou v prvom kole sa stala Lara Gutová-Behramiová. Švajčiarka, ktorá v minulej sezóne skončila v celkovom poradí na druhom mieste, zdolala Američanku Mikaelu Shiffrinovú o dve stotiny.