SP v alpskom lyžovaní žien – Obrovský slalom Sölden 2021. Petra Vlhová v úvodných pretekoch na pódiu (VIDEO)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien sa tradične začal v rakúskom Söldene a Petra Vlhová obsadila tretie miesto. Pozrite si kompletný program, výsledky SP v alpskom lyžovaní – Sölden.

Petra Vlhová skončila v úvodnom podujatí SP v zjazdovom lyžovaní rovnako ako v minulom roku na tretej priečke. Pred ňu sa dostali len víťazka Mikaela Shiffirnová a Lara Gutová-Behramiová.

PROGRAM A VÝSLEDKY ↓

SP v alpskom lyžovaní – Sölden 2021, Rakúsko

Američanka Mikaela Shiffirnová vyhrala jubilejné 70 víťazstvo v kariére. Závod obrovského slalomu sa neobišiel bez prekvapení. Najväčším bol výlet z trate držiteľky malého glóbusu za obrovský slalom Talianky Marty Bassinové 1. kole.

Závody z obidvoch kôl ste mohli sledovať na 7sport.sk ONLINE ↓

TIP ❱ Petra Vlhová 2021/22 program ›

Svetový pohár v lyžovaní, Sölden 2021 – program a výsledky

Nová sezóna Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, sa začne obrovským slalomom. O prvé body v rakúskom Söldene zabojuje aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá bude chcieť vstúpiť do novej sezóny s najlepším výsledkom.

• Obrovský slalom – 1.kolo: Lara Gutová-Behrami
  • Obrovský slalom – 2.kolo: Mikaela Shiffrinová

TIP ❱ Kalendár SP v zjazdovom lyžovaní ›

📆 Obrovský slalom žien, 1. kolo (sobota, 23. 10.)

Najrýchlejšou v prvom kole sa stala Lara Gutová-Behramiová. Švajčiarka, ktorá v minulej sezóne skončila v celkovom poradí na druhom mieste, zdolala Američanku Mikaelu Shiffrinovú o dve stotiny.

Češka Ester Ledecká nepostúpila do druhého kola.

VIDEO z jazdy 1. kolo Petra Vlhová

📆 Obrovský slalom žien, 2. kolo (sobota, 23. 10.)

Prvou víťazkou novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá ovládla preteky. Druhá došla Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, tretia víťazka celkového poradia SP v minulej sezóne Petra Vlhová.

VIDEO z jazdy 2. kolo Petra Vlhová

Kde sledovať alpské lyžovanie a Petru Vlhovú naživo?

Petru Vlhovú naživo a priamy prenos zo SP v alpskom lyžovaní v Soldene ste mohli sledovať LIVE na RTVS Dvojke.

Alpské lyžovanie odvysiela od novej sezóny JOJ Šport. Nová športová televízia získala vysielacie práva do roku 2026. Žiaľ, preteky z rakúskych stredísk tu neuvidíme.

Ak by ste chceli sledovať závody z Českej republiky, tak priamy prenos odvysielala stanica ČT sport. Na tomto programe môžete sledovať live prvé a druhé kolo obrovského slalomu.

TIP ❱ Ako sledovať alpské lyžovanie ›

Svetový pohár má v ponuke aj česká verzia Eurosport, ktorá je v ponuke na Slovensku a v Čechách u viacerých poskytovateľov televízie. Sledovať obľúbené športové udalosti ako napríklad Alpské lyžovanie môžete prostredníctvom Eurosport playeru.

Táto služba je platená, mesačné predplatné stojí 4,99€ a ročné 24,99€. Je to veľmi jednoduché, stačí sa len zaregistrovať.

Alpské lyžovanie 2021 novinky dnes – facebook, instagram, twitter

Všetky dôležité výsledky, štatistiky a najnovšie novinky z v alpského lyžovania môžete sledovať na oficiálnych kanáloch FIS.

ONLINE PRENOS: SP v alpskom lyžovaní, obrovský slalom žien Solden 2. kolo (sobota 23.10.)

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz