Športový TV kanál RTVS ŠPORT – program dnes. Aké súťaže a športy bude vysielať nový program?

Na slovenských obrazovkách sa objaví nový športový kanál RTVS Šport, ktorý bude spadať pod verejnoprávnu televíziu. RTVS Šport live bude vysielať športové priame prenosy, spravodajstvo, ale aj archívne zábery zo športových udalostí a to 24 hodín denne. 

RTVS Šport – prehľad a informácie

Čo bude vysielať RTVS Šport live TV?

Program RTVS Šport bude vysielať športové prenosy, ktoré sme doteraz mohli sledovať na Dvojke, resp. na Jednotke. Vlhová live dnes, biatlon, hokejové zápasy, futbal, cyklistika a mnoho ďalšieho uvidíte na novej stanici.

Okrem živých prenosov budeme môcť sledovať športové udalosti zo záznamu, dynamické športové spravodajstvo a okrem svetového športu dostane priestor aj regionálny šport.

Na rok 2022 má RTVS zazmluvnené športové podujatia a z nich odvysiela viac ako 3600 hodín priamych prenosov. Šport kanál začne svoje vysielanie 17. decembra o 17:00h, ale samotný program by sme mali naladiť o štyri dni skôr.

 ŠPORT RTVS
Kde sledovaťKáblové TV,  DVB-T
ŠportyLyžovanie, Hokej, Tenis, Futbal, Biatlon, TdF, ZOH …. [prehľad tu ›]
CenaV rámci balíčkov jednotlivých TV [prehľad tu ›]
Ako naladiťNávod ›
Dnes v TVProgram ›
HD prenosyÁNO
Internet / mobilÁNO
Webrtvs.sk

Ako naladiť RTVS Sport HD

Naladiť RTVS Šport by ste mali cez satelit  Astra 23,5°E, odkiaľ šíri služby Skylink a pridať by si ho mali aj ďalší operátori do svojho základného balíčka.

Šport bude šírený v HD v DVB-T v modernom kodeku HEVC aj v MPEG-4. Program bude dostupný na pozícii aktuálnej Trojky, v štandarde DVB-T2/HEVC a nebude šírený v MPEG-2.

Ak od 17. decembra nebudete mať program vo svojej ponuke, obráťte sa na zákaznícku podporu svojho TV operátora.

▶︎ Kompletný prehľad poskytovateľov ⇓

RTVS Šport online zadarmo na webe rtvs.sk

RTVS Šport online môžete sledovať aj zadarmo na webe rtvs.sk. Stačí mať pripojenie na internet a nachádzať sa na území Slovenska. Následne môžete spustiť online prenos na svojom PC, mobile či tablete.

Kde sledovať šport naživo

Už viac nemusíte hľadať ako sledovať športové prenosy. Okrem športového kanálu RTVS Šport si môžete vychutnať živé prenosy aj na ďalších športových staniciach ako sú napríklad Premier Sport, Eurosport, Nova Sport a ďalšie. Stačí si len vybrať podľa toho, aké športy a súťaže vás zaujímajú.

Prehľad športových kanálov na Slovensku:

Aké športy vysiela RTVS Šport live?

RTVS Šport live odvysiela športy ktoré sme mohli vidieť na Jednotke a Dvojke. Určite nebudú chýbať najzaujímavejšie športové eventy ako ZOH, MS v hokeji, Tour de France, alebo MS vo futbale.

Tieto športové udalosti budú najväčším lákadlom televízie a pozrieť si tu môžete tak live prenosy z alpského lyžovania, hokeja, futbalu, atletiky, volejbalu a ďalších, aj regionálnych športov. Ponuka priamych prenosov sa bude postupne rozširovať.

Šport RTVS program dnes a zajtra

Kompletný RTVS Šport program nájdete na oficiálnej stránke slovenskej televízie, kde nájdete aj program ostatných kanálov, ktoré spadajú pod RTVS.

Okrem televízie nájdete na stránke aj rozhlasový program staníc ako Rádio Slovensko, Rádio FM, Devín, Regina a ďalšie.

Rozhlasová stanica Slovensko vysiela naživo napríklad prenosy futbalovej a hokejovej reprezentácie v boji o účasť vrcholových podujatiach, alebo prenosy z MS v hokeji či futbalovej Ligy národov.

SLEDUJTE RTVS ŠPORT NAŽIVO
Zimné športy Zjazdové lyžovanie, Krasokorčuľovanie, Biatlon
HokejMS v hokeji, TIPOS Slovenská hokejová liga
FutbalReprezentácia SR, Európska, Konferenčná liga, Liga národov
CyklistikaTour de France, Pariž Rubaix
Atletika Svetová atletická liga
Ďalšie športyFutsal, Hádzaná, Volejbal, Basketbal, Plávanie, Gymnastika, Vodné pólo

Zimné športy

RTVS Šport vám bude prinášať asi to najzaujímavejšie zo zimných športov, tým je s určitosťou alpské lyžovanie a preteky Petry Vlhovej vo Svetovom pohári.

Nesmieme zabudnúť ani na Biatlon a vystúpenie slovenských biatlonistov a biatlonistiek, na čele s Paulínou Fialkovou.

Zjazdové lyžovanie live na RTVS Šport

Zjazdové lyžovanie live môžete sledovať okrem JOJ Šport a ja na RTVS. Vysielanie alpského lyžovanie na Slovensku je rozdelené a niektoré preteky odvysiela RTVS, niektoré zase JOJ Šport. Pozrite si ako sledovať lyžovanie live a na ktorom programe sa pôjdu jednotlivé preteky.

TIP ❱ Kalendár SP v alpskom lyžovaní ›

Biatlon naživo na RTVS Šport

Okrem lyžovania uvidíte aj biatlon live na RTVS Šport. naživo budeme môcť sledovať na RTVS Šport, ktorý prevezme vysielanie tohto zaujímavého športu od druhého programu. Vyvrcholenie SP v biatlone tak budeme sledovať na športovom kanály RTVS.

TIP ❱ Kalendár SP v biatlone ›

Hokej live na RTVS Šport HD

MS v hokeji live na RTVS Šport budeme môcť sledovať do roku 2024, od tohto termínu preberá vysielanie JOJ Šport. Okrem svetového hokeja uvidíme na obrazovkách RTVS aj vystúpenie slovenskej hokejovej reprezentácie na turnajoch.

Ďalším lákadlom bude domáca hokejová súťaž Tipos Extraliga alebo turnaj zoh 2022 hokej.

TIP ❱ Tipos Extraliga live ›

Futbal online na RTVS Šport

Na RTVS Šport môžete sledovať aj futbal online. Top podujatím s určitosťou budú MS 2022, ktoré bude vysielať práve RTVS Šport HD.

Doteraz sme mohli sledovať na verejnoprávnej televízii aj ME vo futbale, no nasledujúce dva turnaje RTVS nezískala a uvidíme ich na TV Markíza resp. Dajto.

Na štvrtý programový okruh sa presúva aj Európska liga live, Konferenčná liga a Liga národov, takže futbal z RTVS nadobro nevymizne.

TIP ❱ Konferenčná liga 2021/22 ›

Volejbal naživo na RTVS Šport

Volejbal naživo na RTVS Šport určite poteší fanúšikov tohto športu. Na tomto športovom kanáli by sme mohli vidieť MS vo volejbale mužov a žien, ktoré sa uskutočnia v roku 2022. Televízia však ponúkne oveľa viac live prenosov z tohto halového športu.

TIP ❱ ME volejbal ženy ›

Cyklistické preteky live na RTVS Šport

Na RTVS Sport nebudú chýbať najslávnejšie cyklistické preteky Tour de France, ktoré budete môcť sledovať naživo aj so zaujímavými hosťami v štúdiu.

Okrem cyklistickej Grand tour bude možné sledovať na športovom kanáli aj ďalšie cyklistické preteky ako sú Paríž-Roubaix.

TIP ❱ Program UCI World Tour ›

Atletika na RTVS Šport live vysielanie

Na kanáli Šport nebude chýbať atletika a atletický seriál Diamantová liga, ktorá v roku 2010 nahradila predošlú Zlatú ligu.

Ďalšie športy na RTVS Šport

Diváci sa môžu tešiť aj na ďalšie športy ako futsal euro 2022, hádzaná, volejbal, basketbal, plávanie, gymnastika, krasokorčuľovanie, vodné pólo a mnohé ďalšie, ktoré uvidíte na športovom programe RTVS Šport.

Poskytovatelia Šport HD

Poskytovateľmi športového kanálu Šport RTVS, by mali byť všetci TV operátori a program by mal byť zaradený do základného balíčka.

Krátky zoznam poskytovateľov TV na Slovensku, ktorí by mali mať športový program Šport RTVS HD v ponuke.

ANTIK Telecom, s.r.o., ARTOS, a.s, BBX, s.r.o., DIGI Slovakia,  EHS, s.r.o., freeSAT, GeCom, s.r.o., Kabelko, s.r.o., Korex Networks, Lepšia Káblovka, s.r.o., MAGIO TELEKOM, MARTICO, s.r.o., O2 Slovakia, s.r.o., Orange Slovensko, OSTV, s.r.o., Swan, SATRO, s.r.o., Skylink, SledovanieTV.sk, s.r.o., Slovanet, a.s., SlužbyT, s.r.o., Smart Comp, a.s., UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o.

Zoznam nemusí byt úplný, preto sa obráťte na svojho TV operátora v súvislosti s vysielaním Šport RTVS HD.

Zdroj: rtvs.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest