Slovnaft cup – Slovenský pohár vo futbale výsledky: Víťazom pohára sa stal Ružomberok!

Slovnaft cup – Slovenský pohár vo futbale. Sledujte všetko dôležité o 55. ročníku tejto pohárovej súťaže na našom území. Výsledky zápasov, predošlých víťazov a možnosti, ako a kde sledovať zápasy naživo. Trofej v sezóne 2023/24 získal Ružomberok! 

Slovnaft cup 2023/24

V aktuálnej sezóne 2023/24 sa opäť hral Slovenský pohár vo futbale. Organizuje sa od sezóny 1969/70 a súčasný názov nesie od ročníka 2011/12 podľa hlavného sponzora turnaja.

Slovenský klubový futbal teda ponúka okrem Niké liga program aj túto pohárovú vyraďovačku.

Spartak Trnava mal možnosť obhájiť titul aj tento rok a zavŕšiť víťazný hetrik, keď 1. mája od 15:00h nastúpil vo finále v Košiciach proti Ružomberku, no prehral 0:1 a trofej, aj s miestenkou do predkôl Konferenčnej ligy UEFA, získala „Ruža“.

Slovenský pohár

Slovenský pohár vo futbale

Slovenský pohár vo futbale hrajú všetky možné kluby zo Slovenska aj z tých najnižších regionálnych líg. Titul chcel obhájiť trnavský Spartak, ktorý vo finále minulého ročníka porazil bratislavský Slovan live, čím mu znemožnil získať zlaté double, no Spartakovcov pre tento rok zastavil Ružomberok.

Pozrite si v tabuľke nižšie základné informácie o pohári.

Slovnaft Cup 2023/2024
Krajina Slovensko
Založenie 1969
Počet tímov 282
Úradujúci šampión MFK Ružomberok
Vysielacie práva TV Niké, Joj Šport
Oficiálny web slovnaftcup.sk

Program Slovnaft cup

Program, ktorý prináša Slovnaft cup je najlepšie sledovať na oficiálnom webe celej súťaže. Tento rok sa predstavilo 282 tímov a je to zatiaľ najviac mužstiev koľko sa v súťaži zúčastnilo.

A to z toho dôvodu, že sa jednotlivé zápasy často prekladajú kvôli nepriaznivým podmienkam na štadiónoch či snahe fortunaligových klubov prispôsobiť si zápasy tak, aby čo najmenej zaťažovali tímy z najvyššej súťaže. Podobným štýlom s rôznymi dohrávkami funguje aj legendárny anglický FA Cup.

Súťaž slovenského pohára sa začala predkolom 22. júla 2023, kde sa stretli kluby z regionálnych súťaži a skončila 1. mája veľkou bitkou o titul.

Slovenský pohár pavúk

Slovenský pohár nemal dopredu jasne stanovený pavúk. Preto sa mohli spolu stretnúť akékoľvek tímy a do neskorších kôl sa mohol, vďaka šťastiu pri žrebe, prebojovať aj amatérsky klub z regionálnej ligy.

Vo finále slovenského ligového pohára proti sebe nastúpili v košickej aréne Ružomberok a Trnava, pričom Ružomberok po vysoko taktickom obrannom výkone vyhral 1:0.

SLOVNAFT CUP 23/24
Finále
1. 5. Ružomberok – Trnava 1:0
Semifinále
17.4. Podbrezová – Trnava 0:0
16.4. Ružomberok – Lipany 0:1
3.4. Trnava – Podbrezová 1:0
2.4. Lipany – Ružomberok 0:5
Štvrťfinále
13.3. Slovan – Podbrezová 1:3
6.3. Michalovce – Trnava 0:2
28.2. D. Streda – Ružomberok 0:1
28.2. Lipany – Skalica 1:0

Žreb slovnaft cup

Pred každým novým kolo má Slovnaft cup naplánovaný žreb. Ten je na slovenské pomery až nevídane propagovaný, keď priamy prenos z neho nájdete na YouTube kanáli Futbalnet TV.

Termín Slovnaft Cup

Pozrite si koľko tímov a kedy sa predstavia v slovenskej pohárovej súťaži.

 • Predkolo (od 22.7. 2023): 102 tímov oblastných a regionálnych súťaží
 • 1. kolo (od 26.8. 2023): 172 regionálnych mužstiev + 32 nasadených z 3. ligy
 • 2. kolo (23.8. 2023): 102 víťazov 1. kola + 26 nasadených tímov z najvyšších súťaží
 • 3. kolo (27.9. 2023): 64 víťazov z 2. kola
 • 4. kolo (25.10. 2023): 32 tímov z 3. kola
 • Osemfinále (8.11. 2023): 16 víťazných tímov
 • Štvrťfinále (2024): 8 najlepších tímov
 • Semifinále (2024): 4 víťazi štvrťfinále
 • Finále (2024): víťazi semifinále

Finále slovnaft cup 2024

Vo finále slovnaft cup 2024 sa stretnú najlepšie dva tímy súťaže – Spartak Trnava a MFK Ružomberok. Titul obhajuje trnavský Spartak a tento triumf by rad obhájil aj tento rok.

Sledujte Spartak live , a či sa podarí červeno-čiernym obhájiť víťazstvo z r. 2023.

Kde sa odohrá finále Slovnaft cup

Tohto sezónne finále Slovnaft cup 2024 sa odohrá v novo vybudovanej Košickej futbalovej aréne s kapacitou 12 625 divákov.

Slovnaft cup naživo

Sledovať Slovnaft cup naživo je možné v TV, na PC, tablete, alebo na mobilnom zariadení. Pozrite si, aké sú možnosti pre sledovanie slovenského pohára vo futbale.

Slovnaft cup live stream Niké TV

Zápasy Slovnaft cup live stream nájdete v prenosoch na internetovej televízii Niké TV. Prvá stávková spoločnosť na Slovensku ponúka možnosti pozerania zápasov zo slovenského pohára vo futbale.

Stačí splniť iba zopár jednoduchých podmienok a súboje môžete sledovať na svojom počítači, tablete alebo mobile, vďaka mobilnej aplikácii. Niké taktiež ponúka zaujímavý registračný bonus 20€ na prvé stávky.

SLEDUJTE NIKÉ TV ▷

 1. Registrujte sa do Niké
 2. Dokončite registráciu a overenie účtu online
 3. Po vytvorení účtu a overení, môžete sledovať živé prenosy bez obmedzenia
 4. Berte od Niké bonus 20 EUR zadarmo na stávky

Slovenský pohár v TV

Slovenský pohár vo futbale v TV vám prináša televízia JOJ šport live. Pre tých, ktorých operátori nemajú tento kanál zaradený vo svoj ponuke, odporúčame využiť online platformu Joj play.

Táto internetová služba za poplatok 5,99€ na mesiac ponúka okrem iných kanálov aj sledovanie Joj Šport live z PC, mobilu alebo tabletu.+

Slovnaft cup online futbalnet

Slovnaft cup okrem vyššie spomínaných možností ako Niké TV, Joj Šport či Joj play, ponúka aj online web futbalnet.tv. Ten, ako sme už spomínali vysiela žrebovanie pohára, ale taktiež aj niektoré zápasy tejto súťaže.

V kalendári priamych prenosov si môžete vždy pár dní dopredu pozrieť, či sa na obrazovky futbalnetu nedostane náhodou vaše družstvo.

Okrem slovenského pohára vo futbale vysiela futbalnet aj 2. ligu či zápasy mládežníckych – mužských aj ženských reprezentácii.

Slovnaft cup live stream na mobile

JOJ Sport nájdete aj na internetovej televízii Skylink, ktorá je dostupná vďaka aplikácii v mobile, alebo tablete.

Apka je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS a aj Android.

Slovenský pohár futbal výsledky

Všetky výsledky, ktoré prináša slovenský futbalový pohár, môžete sledovať vďaka webu s najlepším výsledkovým live servisom flashscore.sk.

Flashscore má k dispozícii aj vlastnú mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej ostanete neustále v dianí kdekoľvek a kedykoľvek.

Slovenský pohár vo futbale víťazi

Pozrite si v zozname nižšie, akí boli poslední desiati víťazi slovenského pohára vo futbale. Uplynulé roky je to však výrazná nadvláda bratislavského Slovana.

 • 2023 – Spartak Trnava
 • 2022 – Spartak Trnava
 • 2021 – Slovan Bratislava
 • 2020 – Slovan Bratislava
 • 2019 – Spartak Trnava
 • 2018 – Slovan Bratislava
 • 2017 – Slovan Bratislava
 • 2016 – AS Trenčín
 • 2015 – AS Trenčín
 • 2014 – MFK Košice
 • 2013 – Slovan Bratislava

Slovenský pohár futbal rekordy

Najviac krát vyhral slovenský pohár bratislavský Slovan. Tomu patrí 17 celkových triumfov. Po ňom nasleduje Spartak Trnava – 7 víťazstiev, no je predsa len ešte jedno mesto, ktoré má viacej triumfov, a tým sú Košice.

Košickí futbalisti získali slovenský pohár až 8-krát, no boli to štyri rôzne kluby – Lokomotíva Košice (3), ZŤS Košice (2), MFK Košice (2), 1. FC Košice (1).

 • Slovan Bratislava – 17 víťazstiev
 • Spartak Trnava – 8
 • Inter Bratislava – 6
 • Lokomotíva Košice – 3
 • ZŤS Košice, Dukla Banská Bystrica, Artmedia Petržalka, MFK Košice, AS Trenčín – 2
 • Jednota Trenčín, DAC Dunajská Streda, Tatran Prešov, 1. FC Košice, Chemlon Humenné, VTJ Koba Senec, Matador Púchov, MFK Ružomberok, Vion Zlaté Moravce, MŠK Žilina – 1

Slovnaft Cup info

Všetky informácie o slovenskom pohári vo futbale môžete sledovať aj na oficiálnych kanáloch súťaže – rozhovory, zostrihy, videá zo zákulisia, program a výsledky.


Slovnaft Cup finále 2023

Vo finále slovenského pohára 2023 sa stretli odveký rivali a 1. mája sme boli svedkami najsledovanejšieho derby na Slovensku Trnava vs Slovan.

SLOVNAFT CUP FINÁLE
1.5. Trnava – Slovan  3:1

Finále slovnaft cup 2022

V roku 2022 sa finále slovenského pohára vo futbale odohralo na Národnom štadióne v Bratislave medzi domácim Slovanom a trnavským Spartakom.

Spartak Trnava, pri rozlúčke Martina Škrtela s kariérou, zvíťazil 2:1 po predĺžení a získal svoj siedmy triumf v slovenskom pohári.

Zdroj: wikipedia.com, futbalnet.tv, slovnaftcup.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest