Slovnaft cup – Slovenský pohár vo futbale: program, žreb, výsledky, finále LIVE prenos

Slovnaft cup – Slovenský pohár vo futbale. Sledujte všetko dôležité o 55. ročníku tejto pohárovej súťaže na našom území. Výsledky zápasov, predošlých víťazov a možnosti, ako a kde sledovať zápasy naživo. Titul obhajuje Spartak Trnava! 

Slovnaft cup 2023/24

V aktuálnej sezóne 2023/24 sa opäť rozohrá Slovenský pohár vo futbale. Organizuje sa od sezóny 1969/70 a súčasný názov nesie od ročníka 2011/12 podľa hlavného sponzora turnaja.

Slovenský klubový futbal teda ponúka okrem Niké liga program aj túto pohárovú vyraďovačku.

Minulý ročník sa stal víťazom Spartak Trnava, ktorý vo finálovom zápase porazil Slovan 3:1 a okrem titulu získal aj možnosť zahrať si súťaž s názvom Európska Konferenčná liga UEFA.

Slovenský pohár

Slovenský pohár vo futbale

Futbalový Slovenský pohár vo futbale hrajú všetky možné kluby zo Slovenska aj z tých najnižších regionálnych líg. Titul obhájil trnavský Spartak, ktorý vo finále minulého ročníka porazil bratislavský Slovan live, čím mu znemožnil získať zlaté double.

Pozrite si v tabuľke nižšie základné informácie o Slovnaft Cupe.

Slovnaft Cup 2023/2024
Krajina Slovensko
Založenie 1969
Počet tímov 282
Úradujúci šampión FC Spartak Trnava
Vysielacie práva TV Niké, Joj Šport
Oficiálny web slovnaftcup.sk

Program Slovnaft cup

Program, ktorý prináša Slovnaft cup je najlepšie sledovať na oficiálnom webe celej súťaže. Tento rok sa predstaví 282 tímov a je to zatiaľ najviac mužstiev koľko sa v súťaži predstavilo.

A to z toho dôvodu, že sa jednotlivé zápasy často prekladajú kvôli nepriaznivým podmienkam na štadiónoch či snahe fortunaligových klubov prispôsobiť si zápasy tak, aby čo najmenej zaťažovali tímy z najvyššej súťaže. Podobným štýlom s rôznymi dohrávkami funguje aj legendárny anglický FA Cup.

Slovnaft Cup sa začal predkolom 22. júla 2023, kde sa stretli kluby z regionálnych súťaži.

Žreb slovnaft cup

Pred každým novým kolo má slovnaft cup naplánovaný žreb. Ten je na slovenské pomery až nevídane propagovaný, keď priamy prenos z neho nájdete na YouTube kanáli Futbalnet TV.

Slovenský pohár pavúk

Slovenský pohár nemá vďaka vyššie spomínanému žrebu dopredu jasne stanovený pavúk. Preto sa môžu spolu stretnúť akékoľvek tímy a do neskorších kôl sa môže, vďaka šťastiu pri žrebe, prebojovať aj amatérsky klub z regionálnej ligy.

Termín Slovnaft Cup

Pozrite si koľko tímov a kedy sa predstavia v slovenskej pohárovej súťaži.

 • Predkolo (od 22.7. 2023): 102 tímov oblastných a regionálnych súťaží
 • 1. kolo (od 26.8. 2023): 172 regionálnych mužstiev + 32 nasadených z 3. ligy
 • 2. kolo (23.8. 2023): 102 víťazov 1. kola + 26 nasadených tímov z najvyšších súťaží
 • 3. kolo (27.9. 2023): 64 víťazov z 2. kola
 • 4. kolo (25.10. 2023): 32 tímov z 3. kola
 • Osemfinále (8.11. 2023): 16 víťazných tímov
 • Štvrťfinále (2024): 8 najlepších tímov
 • Semifinále (2024): 4 víťazi štvrťfinále
 • Finále (2024): víťazi semifinále

Finále slovnaft cup 2024

Vo finále slovnaft cup 2024 sa stretnú najlepšie dva tímy súťaže. Titul obhajuje trnavský Spartak a tento triumf by rad obhájil aj tento rok.

Sledujte Spartak live a ako sa mu bude dariť v slovenskej futbalovej pohárovej súťaži.

Kde sa odohrá finále Slovnaft cup

Tohto sezónne finále Slovnaft cup 2024 sa odohrá v novo vybudovanej Košickej futbalovej aréne.

Práve mužstvo z metropoly východu sa po dlhých rokoch opäť predstaví v najvyššej slovenskej futbalovej lige.

Slovnaft cup naživo

Sledovať Slovnaft cup naživo je možné v TV, na PC, tablete, alebo na mobilnom zariadení. Pozrite si aké sú možnosti pre sledovanie slovenského pohára vo futbale.

Slovnaft cup live stream Niké TV

Zápasy Slovnaft cup live stream nájdete v prenosoch na internetovej televízii Niké TV. Prvá stávková spoločnosť na Slovensku ponúka možnosti pozerania zápasov zo slovenského pohára vo futbale.

Stačí splniť iba zopár jednoduchých podmienok a zápasy môžete sledovať na svojom počítači, tablete alebo mobile, vďaka mobilnej aplikácii. Niké taktiež ponúka zaujímavý registračný bonus 20€ na prvé stávky.

SLEDUJTE NIKÉ TV ▷

 1. Registrujte sa do Niké
 2. Dokončite registráciu a overenie účtu online
 3. Po vytvorení účtu a overení, môžete sledovať živé prenosy bez obmedzenia
 4. Berte od Niké bonus 20 EUR zadarmo na stávky

Slovenský pohár v TV

Slovenský pohár vo futbale v TV vám prináša televizia JOJ šport live. Pre tých, ktorých operátori nemajú tento kanál zaradený vo svoj ponuke, odporúčame využiť online platformu Joj play.

Táto internetová služba za poplatok 5,99€ na mesiac ponúka okrem iných kanálov aj sledovanie Joj Šport live z PC, mobilu alebo tabletu.+

Slovnaft cup online futbalnet

Slovnaft cup okrem vyššie spomínaných možností ako Niké TV, Joj Šport či Joj play, ponúka aj online web futbalnet.tv. Ten, ako sme už spomínali vysiela žrebovanie pohára, ale taktiež aj niektoré zápasy tejto súťaže.

V kalendári priamych prenosov si môžete vždy pár dní dopredu pozrieť, či sa na obrazovky futbalnetu nedostane náhodou vaše družstvo.

Okrem slovenského pohára vo futbale vysiela futbalnet aj 2. ligu či zápasy mládežníckych – mužských aj ženských reprezentácii.

Slovnaft cup live stream na mobile

JOJ Sport nájdete aj na internetovej televízii Skylink, ktorá je dostupná vďaka aplikácii v mobile, alebo tablete.

Apka je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS a aj Android.

Slovenský pohár futbal výsledky

Všetky výsledky, ktoré prináša slovenský futbalový pohár, môžete sledovať vďaka webu s najlepším výsledkovým live servisom flashscore.sk.

Flashscore má k dispozícii aj vlastnú mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej ostanete neustále v dianí kdekoľvek a kedykoľvek.

Slovenský pohár vo futbale víťazi

Pozrite si v zozname nižšie, akí boli poslední desiati víťazi slovenského pohára vo futbale. Uplynulé roky je to však výrazná nadvláda bratislavského Slovana.

 • 2022 – Spartak Trnava
 • 2021 – Slovan Bratislava
 • 2020 – Slovan Bratislava
 • 2019 – Spartak Trnava
 • 2018 – Slovan Bratislava
 • 2017 – Slovan Bratislava
 • 2016 – AS Trenčín
 • 2015 – AS Trenčín
 • 2014 – MFK Košice
 • 2013 – Slovan Bratislava

Slovenský pohár futbal rekordy

Najviac krát vyhral slovenský pohár bratislavský Slovan. Tomu patrí 17 celkových triumfov. Po ňom nasleduje Spartak Trnava – 7 víťazstiev, no je predsa len ešte jedno mesto, ktoré má viacej triumfov, a tým sú Košice.

Košickí futbalisti získali slovenský pohár až 8-krát, no boli to štyri rôzne kluby – Lokomotíva Košice (3), ZŤS Košice (2), MFK Košice (2), 1. FC Košice (1).

 • Slovan Bratislava – 17 víťazstiev
 • Spartak Trnava – 8
 • Inter Bratislava – 6
 • Lokomotíva Košice – 3
 • ZŤS Košice, Dukla Banská Bystrica, Artmedia Petržalka, MFK Košice, AS Trenčín – 2
 • Jednota Trenčín, DAC Dunajská Streda, Tatran Prešov, 1. FC Košice, Chemlon Humenné, VTJ Koba Senec, Matador Púchov, MFK Ružomberok, Vion Zlaté Moravce, MŠK Žilina – 1

Slovnaft Cup info

Všetky informácie o slovenskom pohári vo futbale môžete sledovať aj na oficiálnych kanáloch súťaže – rozhovory, zostrihy, videá zo zákulisia, program a výsledky.


Slovnaft Cup finále 2023

Vo finále slovenského pohára Slovnaft Cup sa stretli odveký rivali a 1. mája sme boli svedkami najsledovanejšieho derby na Slovensku Trnava vs Slovan.

SLOVNAFT CUP FINÁLE
1.5. Trnava – Slovan  3:1

Finále slovnaft cup 2022

V roku 2022 sa finále slovenského pohára vo futbale odohralo na Národnom štadióne v Bratislave medzi domácim Slovanom a trnavským Spartakom.

Spartak Trnava, pri rozlúčke Martina Škrtela s kariérou, zvíťazil 2:1 po predĺžení a získal svoj siedmy triumf v slovenskom pohári.

Zdroj: wikipedia.com, futbalnet.tv, slovnaftcup.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest