Slovnaft cup – Slovenský pohár vo futbale: program, žreb, výsledky, LIVE prenos

Slovnaft cup – Slovenský pohár vo futbale. Sledujte všetko dôležité o 54. ročníku tejto pohárovej súťaže na našom území. Program zápasov, ich výsledky, predošlých víťazov a možnosti, ako a kde sledovať LIVE živý prenos zo súťaže. 

Slovnaft cup 2022/23

V aktuálnej sezóne 2022/23 sa už po 54-krát rozbehol Slovenský pohár vo futbale. Organizuje sa od sezóny 1969/70 a súčasný názov Slovnaft cup nesie od ročníka 2011/12 podľa hlavného sponzora turnaja.

Slovenský klubový futbal teda ponúka okrem Fortuna liga program aj túto pohárovú vyraďovačku. A ten, komu sa podarí vyhrať Slovnaft cup získa okrem trofeje aj možnosť zahrať si súťaž s názvom Európska Konferenčná liga UEFA.

Slovenský pohár futbal

Slovenský pohár vo futbale

Slovenský pohár vo futbale hrajú všetky možné kluby zo Slovenska aj z tých najnižších regionálnych líg. Titul obhajuje trnavský Spartak live, ktorý vo finále minulého ročníka porazil bratislavský Slovan live, čím mu znemožnil získať zlaté double.

Pozrite si v tabuľke nižšie základné informácie o Slovnaft Cupe.

Slovnaft Cup 2022/2023
Krajina Slovensko
Založenie 1969
Počet tímov 260
Úradujúci šampión FC Spartak Trnava
Vysielacie práva TV Niké, Joj Šport
Oficiálny web slovnaftcup.sk

Program slovnaft cup

Program, ktorý prináša slovnaft cup je najlepšie sledovať na oficiálnom webe celej súťaže.

A to z toho dôvodu, že sa jednotlivé zápasy často prekladajú kvôli nepriaznivým podmienkam na štadiónoch či snahe fortunaligových klubov prispôsobiť si zápasy tak, aby čo najmenej zaťažovali tímy z najvyššej súťaže.

Podobným štýlom s rôznymi dohrávkami funguje aj legendárny anglický FA Cup.

Žreb slovnaft cup

Pred každým novým kolo má slovnaft cup naplánovaný žreb. Ten je na slovenské pomery až nevídane propagovaný, keď priamy prenos z neho nájdete na YouTube kanáli Futbalnet TV.

Slovnaft cup pavúk

Slovnaft cup nemá vďaka vyššie spomínanému žrebu dopredu jasne stanovený pavúk. Preto sa môžu spolu stretnúť akékoľvek tímy a do neskorších kôl sa môže, vďaka šťastiu pri žrebe, prebojovať aj amatérsky klub z regionálnej ligy.

Finále slovnaft cup

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa odohrá túto sezónu finále slovnaft cupu. V roku 2022 sa uskutočnilo 8. mája a podobný – májový termín, môžeme očakávať aj teraz.

Kde sa odohrá finále slovnaft cup

Každý rok je otázka, kde sa bude hrať finále slovnaft cupu, priam neriešiteľnou úlohou. Minulú sezónu sa ohľadom toho viedli rôzne spory, kedy mal byť zápas pôvodne v Trnave, ale nakoniec sa konal v Bratislave.

Túto sezónu dejisko taktiež zatiaľ známe nie je.

Slovnaft cup live prenos

Slovnaft cup nájdete live v prenosoch na internetovej televízii Niké TV. Prvá stávková spoločnosť na Slovensku ponúka možnosti pozerania zápasov zo slovenského pohára vo futbale.

Stačí splniť iba zopár jednoduchých podmienok a zápasy môžete sledovať na svojom počítači, tablete alebo mobile, vďaka mobilnej aplikácii. Niké taktiež ponúka zaujímavý registračný bonus 20€ na prvé stávky.

SLEDUJTE NIKÉ TV ▷

Slovenský pohár vo futbale v TV

V TV je možné sledovať slovenský pohár vo futbale na obrazovkách JOJ šport live. Pre tých, ktorých operátori nemajú tento kanál zaradený vo svoj ponuke, odporúčame využiť online platformu Joj play.

Táto internetová služba za poplatok 3,99€ na mesiac ponúka okrem iných kanálov aj sledovanie Joj Šport live z PC, mobilu alebo tabletu.

Slovenský pohár futbal výsledky

Všetky výsledky, ktoré prináša slovenský futbalový pohár, môžete sledovať vďaka webu s najlepším výsledkovým live servisom flashscore.sk. Flashscore má k dispozícii aj vlastnú mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej ostanete neustále v dianí.

Futbalnet slovnaft cup

Slovnaft cup okrem vyššie spomínaných možností ako Niké TV, Joj Šport či Joj play, ponúka aj online web futbalnet.tv. Ten, ako sme už spomínali, vysiela žreb z každého kola, ale taktiež aj niektoré zápasy tejto súťaže.

V kalendári priamych prenosov si môžete vždy pár dní dopredu pozrieť, či sa na obrazovky futbalnetu nedostane náhodou vaše družstvo. Okrem slovenského pohára vo futbale vysiela futbalnet aj 2. ligu či zápasy mládežníckych – mužských aj ženských reprezentácii.

Slovenský pohár vo futbale víťazi

Pozrite si v zozname nižšie, akí boli poslední desiati víťazi slovenského pohára vo futbale. Uplynulé roky je to však výrazná nadvláda bratislavského Slovana.

 • 2022 – Spartak Trnava
 • 2021 – Slovan Bratislava
 • 2020 – Slovan Bratislava
 • 2019 – Spartak Trnava
 • 2018 – Slovan Bratislava
 • 2017 – Slovan Bratislava
 • 2016 – AS Trenčín
 • 2015 – AS Trenčín
 • 2014 – MFK Košice
 • 2013 – Slovan Bratislava

Slovenský pohár futbal rekordy

Najviac krát vyhral slovenský pohár bratislavský Slovan. Tomu patrí 17 celkových triumfov. Po ňom nasleduje Spartak Trnava – 7 víťazstiev, no je predsa len ešte jedno mesto, ktoré má viacej triumfov, a tým sú Košice.

Košickí futbalisti získali slovenský pohár až 8-krát, no boli to štyri rôzne kluby – Lokomotíva Košice (3), ZŤS Košice (2), MFK Košice (2), 1. FC Košice (1).

 • Slovan Bratislava – 17 víťazstiev 
 • Spartak Trnava – 7
 • Inter Bratislava –
 • Lokomotíva Košice –
 • ZŤS Košice, Dukla Banská Bystrica, Artmedia Petržalka, MFK Košice, AS Trenčín – 2
 • Jednota Trenčín, DAC Dunajská Streda, Tatran Prešov, 1. FC Košice, Chemlon Humenné, VTJ Koba Senec, Matador Púchov, MFK Ružomberok, Vion Zlaté Moravce, MŠK Žilina –

Slovnaft Cup info

Všetky informácie o slovenskom pohári vo futbale môžete sledovať aj na oficiálnych kanáloch súťaže – rozhovory, zostrihy, videá zo zákulisia, program a výsledky.


Finále slovnaft cup 2022

V roku 2022 sa finále slovenského pohára vo futbale odohralo na Národnom štadióne v Bratislave medzi domácim Slovanom a trnavským Spartakom.

Spartak Trnava, pri rozlúčke Martina Škrtela s kariérou, zvíťazil 2:1 po predĺžení a získal svoj siedmy triumf v slovenskom pohári.

Zdroj: wikipedia.com, futbalnet.tv, slovnaftcup.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest