SP v alpskom lyžovaní žien La Thuile – program, výsledky. Alpská kombinácia zrušená!

Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien pokračuje cez víkend v talianskom stredisku La Thuile. Podľa posledných správ by na štarte super G a alpskej kombinácii nemala chýbať ani Slovenka Petra Vlhová. Pozrite si kompletný program, výsledky a sledujte Vlhovú ONLINE.

Talianska vláda síce vydala zákaz uskutočnenia športových podujatí pre viaceré časti krajiny najviac postihnuté koronavírusom, ale región Valle d’Aosta k nim nepatrí.

• Sobota: Super G  (Vlhová 4. miesto)
  • Nedeľa: Alpská kombinácia (preteky zrušené)

Petra Vlhová počas víkendu absolvovala v talianskom stredisku La Thuile v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok super G. Nedeľná alpská kombinácia bol pre počasie zrušená.

Uplynulý predĺžený víkend SP vo švajčiarskej Crans Montane nedopadol pre Petru Vlhovú vôbec dobre. Síce v zjazdoch získala 68 bodov do celkového poradia SP za 4. a 14. miesto, ale dobre sa vyvíjajúcu nedeľnú kombináciu pokazila „špicarom“ v slalome.

TIP ❱ Program a výsledky Vlhovej v 2020 ›

Svetový pohár v La Thuile 2020 – program, výslekdy

Petra Vlhová súťažila na víkendovom podujatí v talianskom La Thuile, kde je na programe v sobotu bol super-G a v nedeľu alpská kombinácia (1. kolo od 11.15 a 2. kolo od 14.15), oba preteky vysielala RTVS 2 v priamom prenose.

Super-G (sobota)

P. Vlhová obsadila v sobotňajšom Super G, krásne štvrté miesto a zatiaľ je to jej najlepší výsledok v kariére v tejto disciplíne.

1. Nina Ortliebová (Rak.) 1:11,72 min, 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,01 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,07, 4. Petra Vlhová (SR) +0,39, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,51, 6. Ester Ledecká (ČR) +0,55

Alpská kombinácia (nedeľa)

Alpská kombinácia žien v talianskom La Thuile bola zrušená!!! Organizátori zrušili preteky pre výdatné sneženie a náhradné preteky v tejto sezóne nebude možná.

Víťazka úvodných dvoch pretekov v tomto ročníku Talianka Federica Brignoneová sa tak stala držiteľkou malého glóbusu.