SP v alpskom lyžovaní žien Sestriere 2020. Vlhová v obrovskom slalome prvá, v „obráku“ vypadla už v šestnásťfinále (VIDEO)

Petra Vlhová zažíva úspešný vstup do roku 2020. Po výhre v Záhrebe a Flachau, Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien pokračuje v Taliansku. Na štarte obrovského slalomu a paralelného obrovského slalomu, uvidíme aj našu reprezentantku. Pozrite si kompletný program a výsledky SP v alpskom lyžovaní žien Sestriere.

• Paralelný obrovský slalom: Clara Direzová

Petra Vlhová vstúpila do tohto roku 2020 víťazstvami v Záhrebe, kde deklasovala zvyšok štartového poľa. Petra si pripísala v posledných dvoch závodoch do celkového poradia po 100 bodov.

Petra Vlhová skončila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere, na prvom mieste. Časom 2:21,15 minúty sa radovala  a delila o prvé miesto, spoločne s domácou Taliankou Federicou Brignoneovou, tretia skončila s odstupom jedinej stotiny sekundy Američanka Mikaela Shiffrinová.

TIP ❱ Program a výsledky Vlhovej v 2020 ›

Cez týždeň opäť potešila všetkých fanúšikov, keď vo Flachau obhájila minuloročné víťazstvo vo večernom najprestížnejšom slalome SP.

Vyhrali sme dva slalomy po sebe. Trochu nás mrzí vypadnutie v Levi, lebo sme mohli stiahnuť stratu ešte viac. Nevadí, ideme ďalej, skonštatoval. „Ešte si neuvedomujeme, čo sa stalo, doplnil Vlhovej brat Boris.

SP zjazdové lyžovanie Sestriere 2020 – výsledky

Slovenska Petra Vlhová a Talianka Federica Brignoneová spoločne obsadili prvé miesto v obrovskom slalome žien. Obe mali v súčte dvoch kôl identický čas 2:21,15 min a iba o jednu stotinu odsunuli na tretiu priečku Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Sobota, 18. január

Obrovský slalom

1. Petra Vlhová (SR) a Federica Brignoneová (Tal.) obe 2:21,15 min, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,01 s, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,38, 5. Alice Robinsonová (N. Zél.) +0,44, 6. Meta Hrovatová (Slovin.) +0,92

Poradie v hodnotení obrovského slalomu v SP (po 5 z 9 pretekov)

1. Federica Brignoneová (Tal.) 375 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 314, 3. Marta Bassinová (Tal.) 264, 4. Petra Vlhová (SR) 253, 5. Alice Robinsonová (N. Zél.) 200, 6. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) 199

Pozrite si tesný súboj Petry Vlhovej s Brignoneovou a Shiffrinovou

Nedeľa 19. január

Petra Vlhová obsadila v nedeľňajšom paralelnom obrovskom slalome až osemnáste miesto. V talianskom Sestriere získala trinásť bodov a udržala sa na čele poradia o malý glóbus.

Paralelný obrovský slalom žien

1. Clara Direzová (Fr.), 2. Elisa Mörzingerová (Rak.), 3. Marta Bassinová, 4. Federica Brignoneová, 5. Sofia Goggiová (všetky Tal.), 6. Kristin Lysdahlová, 7. Thea Louise Stjernesundová (obe Nór.), 8. Tina Robniková (Slov.), 9. Mikaela Shiffrinová (USA), 10. Wendy Holdenerová (Švaj.), … 18. Petra VLHOVÁ (SR)

Poradie paralelných súťaží (2 z 3): 1. VLHOVÁ 113, 2. Direzová 100, 3. Brignoneová 90, 4. Anna Swennová-Larssonová a Mörzingerová po 80, 6. Bassinová 78