Schladming svetový pohár 2022, Rakúsko – program, výsledky. Petra Vlhová nevyhrala, ale získala malý glóbus za slalom! (VIDEO)

SP Flachau bol pre koronavírus zrušený a premiestnený do Schladmingu. Petra Vlhová síce nevyhrala 26. víťazstvo, ale stala sa víťazkou malého glóbusu za slalom. Sledujte Petru Vlhovú VIDEO! Pozrite si program, výsledky Schladming svetový pohár v alpskom lyžovaní.

Petra Vlhová vyhrala malý glóbus

Petra Vlhová sa v predstihu stala držiteľkou malého glóbusu za slalom a ukazuje sa, že je v tejto disciplíne fantastická.

Jazda Petry Vlhovej v 2. kole Schladming

SP v alpskom lyžovaní – Schladming 2022, Rakúsko

Vlhová dnes

Petra Vlhová sa dnes večer predstaví v Schladmingu, kde je na programe atraktívny večerný slalom žien. Ten sa mal pôvodne konať vo Flachau, no pre nepriaznivú pandemickú situáciu organizátori podujatie presunuli.

Po prvom kole bola najrýchlejšia Petra Vlhová  a je veľmi blízko k prvej trofeji v sezóne. Zaujímavosťou, ktorá pridáva týmto pretekom na atraktivite je fakt, že Peťa môže už dnes získať malý krištáľový glóbus za slalom! Stačí jej skončiť na pódiu.

Sledujte 2. kolo, ktoré začne o 20:45h.

SP Schladming 2022 program a výsledky

 Utorok 11. január 2022

 • Slalom žien – 1. kolo: Petra Vlhová
 • Slalom žien – 2. kolo: Mikaela Shiffrin

TIP ❱ Kalendár SP v alpskom lyžovaní 2021/22 ›

UTOROK (11.1.) – Slalom Schladming ženy

Petra Vlhová sa stala držiteľkou malého glóbusu za slalom, keď si v predstihu zabezpečila, že ju už nikto nemôže bodovo predstihnúť. Slovenská lyžiarka skončila na druhom mieste, keď nestačila na Mikaelu Shiffrinovú. Tretia skončila Nemka Lena Duerrová.

Výsledky Slalomu Schladming

 1. Mikaela SHIFFRIN (USA) 1:32.66
 2. Petra VLHOVÁ (SVK) +0.15
 3. Lena DUERR (GER) +0.93
 4. Camille RAST (SUI) +1.05
 5. Chiara Mair (AUT) +1.05
 6. Leona POOPOVIC (CRO) +1.37
 7. Mina Fuerst HOLTMANN (NOR) +1.50
 8. Laurence ST.GERMAIN (CAN) +1.51
 9. Amelia SMART (CAN) +1.68
 10. Maria Therese TVIBERG (NOR) +1.72

Priebežné poradie SP v alpskom lyžovaní

Aktualizované 11.1. 2022 (20 z 37 pretekov)

 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 966 bodov
 2. Petra VLHOVÁ (SVK) 911
 3. Sofia Goggiová (ITA) 657
 4. Sara Hectorová (SWE) 582
 5. Wendy Holdenerová (SUI) 408

TIP ❱ Poradie SP v alpskom lyžovaní 2021/22 ›

SP vo Flachau nahradil Schladming

Medzinárodná lyžiarska federácia rozhodla o zrušení nočných pretekov vo Flachau, pre zvýšený počet prípadov Covid-19 v spolkovej krajine Salzbursko. Organizátori sa preto rozhodli pre zmenu dejiska SP a voľba padla na Schladming.


SP Schladming 2022 kto vysiela?

Pozrite si prehlaď možností, kde sledovať alpské lyžovanie a kto odvysiela SP Schladming live.

SP Schladming naživo na RTVS

SP Schladming naživo odvysiela v priamom prenose športový kanála SPORT RTVS, ktorý prevzal všetky športy vysielané na verejno-právnej televízii.

Slovenská televízia vysiela tie preteky SP v zjazdovom lyžovaní, ktoré sa idú v Rakúsku a vo Švajčiarsku, ostatné môžete sledovat na JOJ Sport.

Schladming svetový pohár live stream zadarmo

Schladming svetový pohár live stream zadarmo môžete sledovať na oficiálnej stránke RTVS. Livestream je možné sledovať na mobile, PC, alebo tablete, len ak sa nachádzate na území Slovenska.

TIP ❱ Lyžovanie live ›

Schladming live na ČT Sport

Schladming live si je možné sledovať aj na ČT Sport! Česká televízia ponúka live prenos z pretekov SP už niekoľko rokov a vy si tak môžete užiť sledovanie Petry Vlhovej s českým komentárom. TV stanica je dostupná u viacerých poskytovateľov TV na Slovensku.

Schladming svetový pohár 2021 live na Eurosport

Schladming svetový pohár 2021 live môžete sledovať na programoch televízie Eurosport live. Priamy prenos s českým komentárom je v ponuke na Slovensku aj v Čechách.

Zimné športy vrátane zjazdového lyžovania môžete sledovať aj prostredníctvom online platformy Eurosport player. Za túto službu sa platí, mesačné predplatné stojí 4,99€ a ročné 24,99€.

Vlhová dnes online Schladming

Vlhovú môžete sledovať aj cez online prenos na našom webe 7sport.sk. Vďaka písanému online komentáru ste informovaní o všetkom, čo sa deje na svahu.

Schladming svetový pohár 2022

Stadión Planai stane centrom lyžiarskeho sveta potom, čo sa Svetový pohár v alpskom lyžovaní presunie do mesta Schladmingu. Práve v tomto stredisku sa konajú večerné, alebo ak chcete nočné  preteky mužov.

Flachau svetový pohár 2022 (Rakúsko)

Flachau svetový pohár je považovaný za vrchol lyžiarskej sezóny, večerné preteky slalomu žien sa uskutočnia na slávnej trati SP  Hermanna Maiera. Najrýchlejšie slalomárky budú bojovať už po 12. krát o titul Snow Space Salzburg Princess a o najvyššiu peňažnú odmenu, akú možno vyhrať vo svetovom pohári.

Alpské lyžovanie 2022 dnes – facebook, instagram, twitter

Všetky dôležité výsledky, štatistiky a najnovšie novinky z v alpského lyžovania môžete sledovať na oficiálnych kanáloch FIS.

Bodovanie Svetového Pohára v alpskom lyžovaní

Po pretekoch sa body udeľujú body najlepším 30 pretekárkam. 100 bodov sa pripočítava víťazke, za druhé miesto 80 b, za tretie 60 a postupne sa body uberajú až po posledné spomínané 30. miesto, za ktoré sa udeľuje 1 bod.


Celkové výsledky slalom SP Flachau 2021

Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v slalome v rakúskom Flachau. Aktuálnej líderke Svetového pohára nepodarilo získať hetrik, keď tu triumfovala v rokoch 2019 a 2020.

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:47,92 min
2. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,19 s
3. Wendy Holdenerová (Šva.) +0,43 s
4. Petra Vlhová (SR) +0,62 s
5. Michelle Gisinová (Šva.) +1,52 s

SP v alpskom lyžovaní 2020 – Flachau, Rakúsko

Petra Vlhová po víťazstve v chorvátskom Záhrebe, ovládla aj slalom v rakúskom Flachau. Po dvoch kolách prišla do cieľa s náskokom 10 stotín sekundy pred Švédkou Annou Swennovou Larssonovou a 43 stotín sekundy stratila jej najväčšia rivalka Američanka Mikaela Shiffrinová.

Pozrite si ❱ Senzačné víťazstvo Petry Vlhovej vo Flachau z 2019 ›

Výsledky SP vo Flachau 2020 1. a 2. kolo

1. Petra Vlhová (SR) 1:53,65 min, 2. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,10 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,43, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,50, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,80, 6. Katharina Truppeová (Rak.) +1,61


ONLINE PRENOS: Svetový pohár žien v alpskom lyžovaní Schladming naživo Slalom 2. kolo (11.1. o 20:45)

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest