MS v lyžovaní 2023 Courchevel/Meribel – program, výsledky Vlhová

MS v lyžovaní 2023 sa konali od 6. do 19. februára vo francúzskych strediskách Courchevel/Meribel. Pozrite si všetko podstatné – program, výsledky pretekov, ako jazdila Vlhová a ostatní Slováci. Kde ste mohli sledovať live prenos z MS v zjazdovom lyžovaní 2023! 

MS v lyžovaní 2023

Tohtoročné MS v lyžovaní 2023 doplnili svetový pohár v alpskom lyžovaní. Začali sa 6. februára po celé 2 týždne a Petra Vlhová program ich mala na pláne tiež.

Naša hviezda tu obhajovala dve striebra zo slalomu a alpskej kombinácie, ktoré získala pred dvoma rokmi v Taliansku. Pozrite si všetko podstatné, vrátane informácii, kde  bolo možné sledovať majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní.

MS v zjazdovom lyžovaní 2023

MS v alpskom lyžovaní 2023

MS v alpskom lyžovaní 2023 sa konali v strediskách Courchevel/Meribel vo francúzskych Alpách, kde mal svetový pohár v alpskom lyžovaní minulý rok finále. MS sa začali od pondelka 6. februára do nedele 19. februára v podobnom termíne, ako MS biatlon 2023.

Reprezentovala nás na nich nielen Petra Vlhová live, ale aj pätica ďalších Slovákov. Pozrite si v tabuľke nižšie základné informácie o šampionáte.

francuzko-32  MS V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ 2023
Dejisko Courchevel/Meribel (Francúzsko)
Termín 6. – 19. február 2023
Nadmorská výška 1800 m
Pohorie Les 3 Vallées (Francúzske Alpy)
Slováci Petra Vlhová, Adam Žampa a ďalší…
Live stream TV Tipsport
TV prenos Joj Šport, ČT Sport, Eurosport
Ročník  47. (od r. 1931)
Off. web  courchevelmeribel2023.com

MS v lyžovaní 2023 program

Na MS v lyžovaní 2023 program sme videli 6 individuálnych disciplín v mužskej a ženskej časti, a taktiež jednu tímovú súťaž. Ženské súťaže prebiehajú v stredisku Meribel, mužské v Courcheveli.

Pozrite si v tabuľke nižšie kompletný program, a jednotlivých víťazov.

PROGRAM MS V LYZOVANI
Dátum Disciplína Víťaz
06.02. Alp. kombinácia – ženy F. Brignone
07.02. Alp. kombinácia – muži A. Pinturault
08.02. Super G – ženy M. Bassino
09.02. Super G – muži J. Crawford
11.02. Zjazd – ženy J. Flury
12.02. Zjazd – muži M. Odermatt
14.02. Tímová súťaž USA
15.02. Paralelný obr. slalom – ženy M.T. Tviberg
15.02. Paralelný obr. slalom – muži A. Schmid
16.02. Obrovský slalom – ženy M. Shiffrin
17.02. Obrovský slalom – muži M. Odermatt
18.02. Slalom – ženy L. St.Germain
19.02. Slalom – muži H. Kristoffersen

Majstrovstvá sveta v lyžovaní 2023 výsledky

Majstrovstvá sveta v lyžovaní 2023 výsledky – víťaza každej disciplíny si môžete pozrieť v našej programovej tabuľke vyššie. Kompletné výsledky všetkých pretekov nájdete na oficiálnom webe lyžiarskej federácie.

MS lyžovanie Vlhová

MS lyžovanie nevynechala ani Vlhová. Naša hviezdna reprezentantka túžila po majstrovskom zlate zo svojho obľúbeného slalomu. To ešte vo svojej kariére nezískala a v slalome má na konte zatiaľ bronz z MS 2019 a striebro z MS 2021.

Petra Vlhová bola okrem slalomu veľkou favoritkou aj v obráku (2019 – zlato). Bohužiaľ sme ju nevideli v alpskej kombinácii, v ktorej bola taktiež úspešná (2019, 2021 – striebro) a nepredstavila sa ani v paralelnom slalome.

Program MS v lyžovaní Vlhová

Program MS v lyžovaní má Vlhová okresaný na disciplíny, v ktorých by sa mohla umiestniť na popredných priečkach.

Pôvodne mala nastúpiť na štyri individuálne preteky, no nakoniec boli hlavnou doménou iba technické disciplíny – slalom a obrovský slalom, no v nich sa jej nepodarilo získať vytúženú medailu.

PROGRAM VLHOVEJ NA MS 2023
Dátum Disciplína Umiestnenie
16.02. Obrovský slalom 7. miesto
18.02. Slalom 5. miesto

MS zjazdové lyžovanie 2023 Slováci

MS zjazdové lyžovanie 2023 – okrem Vlhovej, ktorá štartovala v obráku (16.2.) a slalome (18.2) sa tu predstavili ďalší piati Slováci.

V prvý týždeň síce nepretekal ani jeden z nich, no v utorkovej tímovej súťaži (14.2. od 12:15h) sme nastúpili a obsadili 14. miesto

Adam Žampa program je zameraný na obrovský slalom, ktorý išiel 17. februára a nedokončil preteky..

To je disciplína, ktorú jazdí pravidelne a umiestňuje sa v TOP 30-tke SP. Do týchto pretekov naskočil aj jeho brat Teo Žampa, najmladší zo Žampovcov a skončil na 36. mieste.

Ďalej nás reprezentovali Martin Hyška obsadil v obrovskom slalome 36. miesto a vidieť by sme ho mohli aj v slalome mužov – 19.2. a

Petra Hromcová nedokončila slalom žien.

Kde sledovať MS v lyžovaní live

Tohtoročné MS v lyžovaní live môžete sledovať cez živý stream na internete a to aj online v mobile. Samozrejmosťou sú priame prenosy v televízii. Pozrite si nižšie súhrn všetkých možností.

MS v lyžovaní live stream zdarma

MS v lyžovaní live stream zdarma prinesie populárna TV Tipsport, na ktorej môžu fanúšikovia sledovať väčšinu pretekov SP v alpskom lyžovaní.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní tu teda tiež chýbať nebudú a pozerať ich môžete pohodlne nielen cez počítač, ale aj v mobile či tablete. Výhodou je aj registračný bonus 20€ zdarma pre nových hráčov.

Spustiť TV Tipsport ⇒

Ako sledovať MS v lyžovaní live stream

  1. Kliknite tu a registrujte v Tipsporte
  2. Po úspešnej registrácii sledujte live streamy po dobu 7 dní zadarmo.
  3. Potom stačí prestávkovať mesačne min. 1,20 EUR
  4. Navyše od Tipsportu po registrácii získate 20 EUR zadarmo na prvé stávky
  5. Náš tip: 20 EUR, ktoré získate za registráciu použite na sledovanie celej lyžiarskej sezóny!

MS v alpskom lyžovaní live na TV Tipsport

Majstrovstvá sveta v alpskom v lyžovaní live v TV

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní live v TV vysiela na Slovensku Joj Šport live. Športový kanál má pre divákov pripravené aj štúdia so zaujímavými hosťami a chýbať nebudú ani rozhovory s našimi reprezentantmi.

MS v alpskom lyžovaní 2023 vysiela aj ČT Sport live, ktorý je dostupný u viacerých poskytovateľov televízie na Slovensku.

TIP ❱ Možnosti ako sledovať lyžovanie naživo ›

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní – MS Courchevel/Meribel má v programe aj športová stanica Eurosport live, ktorá je mediálnym partnerom medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) už dlhé roky.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní online

Tohtoročné Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní online cez internet môžete sledovať viacerými spôsobmi. Ako sme uviedli vyššie, najlepšou možnosťou je live stream zdarma na TV Tipsport.

Ďalšími možnosťami sú: Joj Play – platená internetová platforma ponúkajúca vysielanie kanálu Joj Šport, stream na webe ceskatelevize.cz (dostupný len z územia ČR) alebo platené sledovanie kanálu Eurosport na webe eurosport.com či v mobilnej aplikácii.

MS alpské lyžování 2023 Courchevel/Meribel

Courchevel/Meribel spolu organizujú MS alpské lyžování 2023. Obidve strediska sa nachádzajú vo francúzskych Alpách v lokalite nazývanej Les 3 Vallées (Tri údolia).

Okrem týchto dvoch stredísk tvoria celý lyžiarsky komplex ešte ďalšie štyri – La Tania, Brides-les-Bains, les Menuires a Val Thorens.

Couchevel a Meribel sú známe aj z organizovania SP v alpskom lyžovaní a v sezóne 2021/22 tu bolo vyvrcholenie ročníka, kde sa odovzdávali glóbusy pre víťazov.

Majstrovstvá sveta lyžovanie

Majstrovstvá sveta lyžovanie – pozrite si najbližšie dve známe dejiská, ktoré budú organizovať toto podujatie po Courchevel/Meribel. Šampionát v lyžovaní sa v súčasnosti koná každé dva roky a tento rok je na programe ich 47. ročník.

  • 2025 – Saalbach, Rakúsko
  • 2027 – Crans Montana, Švajčiarsko

MS v lyžovaní 2023 dnes

MS v lyžovaní 2023 dnes – všetky dôležité výsledky, štatistiky, rozhovory a pohľady do zákulisia alpského lyžovanie môžete sledovať na oficiálnych weboch FIS a MS v alpskom lyžovaní.

1️⃣ Koľko slovákov sa predstaví na MS 2023?

Na MS v lyžovaní 2023 sa predstaví 6 slovákov: Petra Vlhová, Petra Hromcová, Rebeka Jančová, Adam Žampa, Teo Žampa a Martin Hyška.

2️⃣ Kde sledovať MS v lyžovaní 2023?

MS v lyžovaní 2023 sa dajú sledovať zadarmo cez live stream TV Tipsport a preteky odvysielajú aj TV kanály JOJ Šport, Eurosport a ČT Sport.


MS v alpskom lyžovaní 2021 Cortina d'Ampezzo, Taliansko

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní 2021 sa uskutočnili od 8. do 21. februára v talianskom známom lyžiarskom stredisku Cortina d'Ampezzo. Na Majstrovstvách sveta sme videli celkovo jedenásť pretekov mužov a žien a samozrejme najväčšia medailová nádej pre Slovensko bola Petra Vlhová.

Petra Vlhová výsledky MS 2021

Petra Vlhová sa zúčastnila skoro všetkých pretekov s výnimkou tímovej súťaže.

VÝSLEDKY VLHOVEJ NA MS 2021
Dátum Disciplína Umiestnenie
11.02. Super G 9. miesto
15.02. Alpská kombinácia 2. miesto
16.02. Paralelný slalom vypadla v kvalifikácii
18.02. Obrovský slalom 12. miesto
20.02. Slalom 2. miesto

MS V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2019 Are, Švédsko

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní sa konali 4. – 17. februára 2019  vo švédskom stredisku Are, ktoré leží asi 350 km južne od severného polárneho kruhu. V roku 2009 ho zaradili k najlepším lyžiarskym strediskám na svete.

Najúspešnejšími krajinami na MS bolo Nórsko a Švajčiarsko ktorí získali celkovo po 4 medaile (2x zlato, 1x striebro, 1x bronz). Úspešný šampionát mal aj výber USA, ktorý získal 4 medaile, zásluhou Mikaeli Schiffrinovej (2x zlato, 1x bronz) a Linsey Vonnovej (1x bronz).

Najviac medailí malo Rakúsko, celkovo až 8, ale z toho iba jednu zlatú (4x striebro, 3x bronz) . Slovensko získalo zásluhou Petry Vlhovej 3 medaile.

Petra Vlhová na MS v lyžovaní 2019 v Are

MS v lyžovaní 2019 výsledky

Okrem Petry Vlhovej, získalo Slovensko aj veľmi krásne umiestnenie v tímovej súťaži, keď obsadili 5. miesto. Slováci sa v konkurencii 16 tímov prešmykli do štvrťfinále, keď Slovincov zdolali za stavu 2:2 lepším súčtom časov.

MS V ALPSKOM LYŽOVANÍ 2019
Dátum Disciplína Víťaz/ka
5.2. Super G – ženy M. Schiffrinová (USA)
6.2. Super G – muži D. Paris (Tal.)
8.2. Kombinácia – ženy W. Holdenerová (Švaj.)
9.2. Zjazd – muži K. Jansrud (Nór.)
10.2. Zjazd – ženy I. Štuhecová (Slovi.)
11.2. Kombinácia – muži A. Pinturault (Fra.)
12.2. Tímová súťaž Švajčiarsko
14.2. Obrovský slalom – ženy Petra Vlhová
15.2. Obrovský slalom – muži H. Kristoffersen (Nor.)
16.2. Slalom – ženy M. Schiffrinová (USA)
17.2. Slalom – muži M. Hirscher (Rak.)

Zdroj: fis.com, youtube.com, wikipedia.com, 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest