SP v alpskom ly┼żovan├ş ┼żien Aare 2021, ┼áv├ędsko – program, v├Żsledky. Petra Vlhov├í po fantastickej jazde v 2. kole na celkovom ├┤smom mieste (VIDEO)

SP v alpskom ly┼żovan├ş bude hosti┼ą ┼ív├ędske Aare, kde sa v roku 2019 konal svetov├Ż ┼íampion├ít, na ktorom z├şskala Petra Vlhov├í tri cenn├ę kovy. Petra vyhrala prv├Ż slalom v piatok a v sobot┼łaj┼íom slalome skon─Źila na celkovom 8. mieste. SP v alpskom ly┼żovan├ş ┼żien Are 2021 program, v├Żsledky a video z j├ízd Petry Vlhovej.┬á

Petra Vlhov├í v sobot┼łaj┼íom slalome na 8. mieste

Petra Vlhov├í skon─Źila po fantastickej jazde v druhom kole slalomu v Are na celkovom 8. mieste. Vlhov├í pritom kv├┤li ve─żkej chybe v prvom kole ┼ítartovala z 27. mieste a v druhom kole tak dok├ízala zdola┼ą neuverite─żn├Żch 19 pretek├írok a z├şska┼ą tak potrebn├ę body do boja o ve─żk├Ż a mal├Ż kry┼ít├ílov├Ż gl├│bus.

V priebe┼żnom porad├ş SP tak m├í Vlhov├í moment├ílne┬á pred Larou Gutovou – Behramiovou n├ískok 96 bodov.

Petra Vlhov├í piatkov├Ż slalom a dostala sa do ─Źela bodovania

Slovensk├í ly┼żiarka vyhrala prv├Ż slalom v Aare, pred druhou Katharinou Liensbergerovou a Mikaelou Shiffrinovou. Petra si upevnila bodovanie v slalomovej discipline.

Petra Vlhov├í vyu┼żila ┼íancu a dostala sa na ─Źelo priebe┼żn├ęho poradia SP┬áa moment├ílne ma n├ískok pred Larou Gutovou-Behramiovou 64 bodov. Vo ┼ív├ędskom Are sa id├║ dva preteky slalomu, ─Źo je Petrina siln├í discipl├şna a jej ┼ívaj─Źiarska s├║perka tieto preteky po─Źas sez├│ny nejazd├ş. V hre je e┼íte bodov a bolo by super keby ich v sobotu z├şskala slovensk├í ly┼żiarka.

TIP ÔŁ▒ Program a v├Żsledky Vlhovej v 2020/21 ÔÇ║

SP v alpskom ly┼żovan├ş 2021 – Aare, ┼áv├ędsko

├ůre je jedn├Żm z┬ánajv├Ą─Ź┼í├şch a najzn├ímej┼í├şch┬ály┼żiarskych are├ílov v celej ┼ákandin├ívii.┬áLy┼żiarske stredisko sa sklad├í z piatich podoblast├ş Duved┬á,┬áTegefj├Ąll┬á,┬áR├Âdkullen┬á,┬á├ůre By┬áa┬á├ůre Bj├Ârnen.

­čŚô´ŞĆ Program a v├Żsledky SP v alpskom ly┼żovan├ş Aare 2021

Svetov├Ż poh├ír v zjazdovom ly┼żovan├ş, malo na programe dva z├ívody Slalomu.

Piatok, 12. marec 2021

 • Slalom ┼żien – 1. kolo: Petra Vlhov├í
 • Slalom ┼żien – 2. kolo: Petra Vlhov├í

Sobota, 13. marec 2021

 • Slalom ┼żien – 1. kolo: M. Shiffrinov├í
 • Slalom ┼żien – 2. kolo: K. Liensbergerov├í

TIP ÔŁ▒┬áKalend├ír SP v alpskom ly┼żovan├ş 2020/21 ÔÇ║

PIATOK (12.3.) ÔÇô Slalom ┼żien 1. a 2. kolo

Petra Vlhov├í sa stala celkovou v├ş┼ąazkou piatkov├ęho slalomu a v tejto sez├│ne z├şskala ┼ítvrt├ę slalomov├ę v├ş┼ąazstvo.┬á Vlhov├í vyhrala prv├ę kolo pred Ameri─Źankou Mikaelou Shiffrinovou o 41 stot├şn sekundy a tretie miesto patri Rak├║┼íanke Katharine Liensbergerovej.

Celkov├ę v├Żsledky Slalomu v Are

 1. Petra Vlhová (SR) 1:45.16
 2. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0.20
 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.64
 4. Wendy Holdenerová (Šva.) +0.69
 5. Lena Duerrová (Nem.) +1.67
 6. Frantiska Gritsch (Rak.) +1.80
 7. Michelle Gisin (Šva.), Ana Bucik (Slov.) obe +1.91

Slalom 2. kolo jazda Petry Vlhovej (Video)

Jazda Petry Vlhovej v 1. kole (Video)

SOBOTA (13.3.) ÔÇô Slalom ┼żien 1. a 2. kolo

Sobot┼łaj┼í├ş slalom vyhrala s ve─żk├Żm n├ískokom Rak├║┼íanka, Katharina Liensbergerov├í o 72 stot├şn sekundy pred Mikaelou Shiffrinovou. Tretie miesto patr├ş ┼ávaj─Źiarke Wendy Holdenerovej. Petra Vlhov├í po fantastickom v├Żkone v druhom kole skon─Źila na celkovom 8. mieste.

Celkov├ę v├Żsledky Slalomu v Are

 1. Katharina Liensbergerová (Rak.) 1:47.93
 2. Mikaela Shiffrinová (USA) + 0.72
 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) + 1.65
 4. Lena Duerrová (Nem.) + 1.78
 5. Paula Moltzanova (USA) + 2.00
 6. Kristin Lysdahlová (Nor) + 2.27
 7. Kristina Riis – Johannessenov├í (Nor) + 2.69
 8. Petra Vlhová (SVK) + 2.71

Jazda Petry Vlhovej v 2. kole (Video)

Jazda Petry Vlhovej v 1. kole (Video)

Celkov├ę poradie SP (po 29 z 32 s├║┼ąa┼ż├ş)

 1. Petra VLHOVÁ 1352,
 2. Lara Gutová-Behramiová (Šva.) 1256 bodov
 3. Michelle Gisinová (Šva.) 1025,
 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 915,
 5. Marta Bassinová (Tal.)  840,
 6. Federica Brignoneová (Tal.) 817,

Kde sledova┼ą alpsk├ę ly┼żovanie a Petru Vlhov├║ na┼żivo?

SP v alpskom ly┼żovan├ş a Petru Vlhov├║ v priamom prenose z Are, m├┤┼żeme vidie┼ą NA┼ŻIVO na RTVS Dvojke. Slalom ┼żien na┼żivo je dostupn├Ż aj na webovej str├ínke RTVS, ktor├║ m├┤┼żete sledova┼ą na mobile, tablete a PC. Live prenos cez str├ínku RTVS je dostupn├Ż len na ├║zem├ş Slovenska.

Ak chcete sledova┼ą z├ívody zo Are v ─îeskej republike, tak priamy prenos zo SP odvysiela stanica ─îT SPORT. Na tomto programe m├┤┼żete sledova┼ą live z├ívody Svetov├ęho poh├íra.

SP odvysiela aj ┼íportov├í stanica Eurosport, s ─Źesk├Żm koment├írom. Eurosport je v ponuke na Slovensku a v ─îech├ích u viacer├Żch telev├şznych poskytovate─żov. Sledova┼ą ob─ż├║ben├ę ┼íportov├ę udalosti ako napr├şklad Alpsk├ę ly┼żovanie, ale in├ę ┼íporty m├┤┼żete prostredn├şctvom Eurosport playeru.

TIP ÔŁ▒ Ako sledova┼ą alpsk├ę ly┼żovanie live ÔÇ║

SP v alpskom ly┼żovan├ş Petra Vlhov├í live zadarmo

Tipsport si pre v├ís pripravil novinku, ktorou je sledovanie alpsk├ęho ly┼żovania a t├Żm p├ídom m├┤┼żete sledova┼ą Petru Vlhov├║ na┼żivo na┬áTV Tipsport.

Sta─Ź├ş sa┬ázaregistrova┼ą┬ána Tipsport.sk a prv├Żch 7 dn├ş m├┤┼żete online telev├şziu sledova┼ą┬ázadarmo. Potom sta─Ź├ş za mesiac stavi┼ą 1,20 ÔéČ. Pri sledovan├ş live prenosu si m├┤┼żete tipn├║┼ą na svoju favoritku a vyhra┼ą peniaze zadarmo.

Alpsk├ę ly┼żovanie 2020 dnes ÔÇô facebook, instagram, twitter

V┼íetky d├┤le┼żit├ę v├Żsledky, ┼ítatistiky a najnov┼íie novinky z v alpsk├ęho ly┼żovania m├┤┼żete sledova┼ą na ofici├ílnych kan├íloch FIS.

SP v alpskom ly┼żovan├ş – Are 2019, ┼áv├ędsko

Slovensk├í reprezentantka Petra Vlhov├í, z├şskala historick├ę mal├ę gl├│busy za sez├│nne prvenstv├í v slalome a historick├Ż prv├Ż gl├│bus v├┤bec udelen├Ż za paraleln├ę discipl├şny.

Ve─żk├Ż gl├│bus celkovej v├ş┼ąazky SP z├şskala┬áBrignoneov├í┬ápo tom, ako sa zru┼íilo dev├Ą┼ą posledn├Żch pretekov seri├ílu. Talianka triumfovala s n├ískokom 153 bodov pred obhajky┼łou ve─żk├ęho gl├│busu┬áMikaelou Shiffrinovou, pri─Źom v┼íak Ameri─Źanka preru┼íila sez├│nu e┼íte sk├┤r po tragickom ├║mrt├ş otca.

ONLINE: Sledujte SP alpskom ly┼żovan├ş LIVE, Slalom ┼żien Aare 2.kolo (dnes 13.03. na┼żivo)

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz

Zdie─żan├ş
Zatvori┼ą reklamu
Zatvori┼ą reklamu

Pin It on Pinterest