Kde sledovať Tour de France naživo? TV a online prenosy, mobil, video

Zdieľaní

Tak isto ako každý rok, tak aj tento budeme môcť sledovať najslávnejšie cyklistické preteky Tour de France naživo. Na akých TV staniciach a online streamoch si budete môcť vychutnať všetky etapy sa dozviete v tomto článku.

Tour de France 2019

Celý program Tour de France v roku 2019 odštartuje v Bruseli, kde  etapa aj skončí. Začiatok tohto trojtýždňového šialenstva, umiestnili organizátori do Belgicka najmä, ako spomienku 50. výročia prvého víťazstva legendy tohto športu – Eddieho Merckxa.

Tento rok ide už o 106. ročník tejto legendárnej súťaže. Preteky sa budú skladať z 21 etáp, kde si prídu na svoje najmä vrchári. Čaká ich totiž až 5 horských dojazdov, z toho tri z nich budú vo výške viac ako 2000 metrov nad morom. Celá trať TdF má neskutočných 3460 kilometrov.

TDF 2019 ❱ Program, etapy, výsledky a video zostrihy ›

Na štarte sa na Tour de France 2019 predstaví celkovo až 22 tímov, z ktorých každý má po deväť jazdcov. Spolu to je takmer 200 cyklistov, ktorý sa pobijú o jeden z najcennejších dresov.

Samozrejme, obhájiť ich budú chcieť minuloročný víťazi Tour de France.
  • Žltý dres – Geraint Thomas ( Sky )
  • Zelený dres – Peter Sagan ( Bora Hansgrohe)
  • Bodkovaný dres – Julian Alaphilippe (Quick-Step)
  • Biely dres – Pierre Latour (AG2R La Mondiale)

Záverečná etapa je už klasicky v Paríži končiaca na slávnom Champs – Élysées. Program Tour De France začína 6. júla 2019 a končí o tri týždne neskôr 28.7.2019. Zaujímavosťou tohto ročníka bude aj fakt, že to bude už sto rokov, čo sa bojuje o žltý dres.

Kde sledovať Tour de France naživo?

Tour de France je už stabilne jednou z najviac sledovaných športových udalostí na svete. Uvedomujú si to aj televízie, a preto program TdF ponúka na svojich kanáloch veľké množstvo z nich.

Túto cyklistickú lahôdku si však môžete pozrieť aj na rôznych streamoch, alebo v rôznych mobilných aplikáciách.

Ako pozerať TDF 2019 na Slovensku live?

Práva na Tour de France 2019 na Slovensku vlastní Rozhlas a televízia Slovenska.

Tour de France na STV – priamy prenos v TV

RTVS fanúšikom cyklistiky ponúkne, tak ako každý rok, všetky etapy z programu Tour de France v priamom prenose. Všetky preteky budú s odborným komentárom bratov Velitsovcov, kde sa pri sledovaní častokrát dozviete aj množstvo zaujímavostí zo zákulisia. Pretekom predchádza televízne štúdio so zaujímavými hosťami a súťažou o skvelé ceny. Všetky prenosy sa vysielajú v HD kvalite.

Tour de France na RTVS – živé vysielanie na internete

Okrem televíznych prenosov ponúka RTVS svojim divákom aj online vysielanie TdF 2019 na svojej internetovej stránke zadarmo tdf.rtvs.sk Online stream je k dispozícii vo formáte HTML5. Priebeh pretekov tak môžete naživo sledovať kdekoľvek vo vysokom rozlíšení.

Online prenos TdF písaný komentár

Skvelou voľbou pre sledovanie Petra Sagana na TdF live sú naše online prenosy, kde vďaka kvalitným komentárom zistíte priebeh každej jednej etapy. Ak nemôžete sledovať etapu v televízii, určite bez váhania zavítajte do sekcie Online prenosy ›

Tour de France na Eurosport TV live

Stanica Eurosport už tradične naživo vysiela všetky etapy z programu Tour De France live. Väčšinou ide o 4 – 6 hodinové prenosy, vďaka ktorým môžete skutočne vidieť celý priebeh preteku s odborným komentárom bývalého pretekára Juana Antonia Flechu. Okrem toho pred aj po etape nasleduje Tour de France Extra, kde môžete vidieť rôzne rozhovory s pretekármi.

TDF 2019 na Eurosport player – online stream

Aj stanica Eurosport poskytuje svojim fanúšikom možnosť si pozrieť Tour de France online. To všetko vďaka internetovom prehrávači – Eurosport Player, kde si môžete za 5 eúr mesačne pozrieť Tour de France, ale aj iné športy,  na svojom mobile, tablete či počítači.

Eurosport Player naživo - PC, mobil, tablet
Sledujte Eurosport Player naživo – PC, mobil, tablet (4,99 € / mesiac – 24,99 € / rok)

Eurosport player na Amazon Prime – TdF livestream služba

Ďalšou možnosťou ako si skúsiť naladiť Eurosport player a pozerať Tour de France live je pomocou streamovacej služby Amazon Prime. Za skvelých 5 dolárov na mesiac si môžete pohodlne vychutnať prenosy zo staníc Eurosport 1 a Eurosport 2.

Sledujte Petra Sagana live na Tour de France

Slovenský cyklista Peter Sagan získal na minuloročnej Tour de France 2018 svoj šiesty zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže a vyrovnal tak historický rekord Nemca Erika Zabela.

Sagan (Bora-Hansgrohe) získal spolu počas 21. etáp neuveriteľných 477 bodov, čo je nový historický rekord na TdF.

Ako sledovať Tour de France v zahraničí

V zahraničí si môžu diváci program TdF 2019 vychutnať na staniciach Eurosport, alebo ČT sport.

Tour de France na ČT Sport živě

Práva na TdF 2019 v susedných Čechách vlastní stanica ČT Šport. Česká televízia taktiež odvysiela všetky etapy s odborným komentárom a vo vysokom rozlíšení. Minulý rok, ešte pred prvou etapou, odvysielali dokonca aj predstavenie všetkých tímov TdF. Takýto postup sa pravdepodobne bude opakovať aj tento rok.

Okrem samotného vysielania etapy sa na konci dňa môžete tešiť na podrobný zostrih toho najdôležitejšieho a taktiež na záver podrobný dokument o prebiehajúcom ročníku Tour De France.

Z českej stránky Českej televízie ich nemôžete sledovať, keďže vlastní internetové práva iba pre Česko a ľudí zo zahraničia blokuje.

Tour de France online vysielanie na ČT sport

Športová kanál ČT sport ponúka okrem klasického vysielania aj online stream vo vysokom rozlíšení. Táto možnosť je však funkčná len pre sledovanie TdF živě na území Českej republiky.

Le Tour na Fubo TV

Fubo TV by sme mohli popísať, ako streamovaciu platformu, ktorá vysiela online prenosy televíznych kanálov cez internet. Na ich stranke si môžeš pozrieť viac ako 100 televíznych kanálov a mimo iného aj prenosy etáp Tour de France.

Službu Fubo TV si môžete kúpiť za 55 dolárov za mesiac. V tejto cene je však zahrnuté aj nahrávanie prenosov, streamovanie televíznych kanálov a možnosť zdieľať účet na viacerých zariadeniach.

Živé prenosy Tour de France zo zahraničia

Pozrite si kompletný prehľad TV staníc, ktoré vysielajú Tour de France v priamom prenos v TV a online streamu na internete.

Živé vysielanie Tour de France na internete - live stream prenosy
Prehľad TV staníc, ktoré vysielajú Tour de France 2019 naživo

Sledujte Tour de France live na mobile

Jazdcov Tour de France a celkovo prenosy z etáp si môžete pozrieť už aj vo vašom mobile. Stačí len stiahnuť oficiálnu aplikáciu Tour de France, kde vždy zachytíte aktuálne dianie na pretekoch.

Oficiálna aplikácia Tour de France

Preteky Tour de France už môžete sledovať naozaj kdekoľvek a kedykoľvek. Oficiálna mobilná aplikácia Tour de France presented by Škoda vám ponúka množstvo skvelých možností.

Podrobné štatistiky z každej etapy, ktoré sú doplnené o rôzne reporty či prehľadný profil etapy s predpokladaným dojazdom. Nechýba ani aktualizovaný rebríček jazdcov bojujúcich o najcennejšie dresy.  Aplikácia obsahuje video sekciu, kde si môžete pozrieť všetky dôležité momenty z TdF online na mobile.

Toto všetko a ešte omnoho viac nájdete, keď si stiahnete online aplikáciu Tour de France, ktorá je dostupná na Google Play a AppStore.

Eurosport mobil aplikácia

Užitočnou pre vás môže byť aj oficiálna online mobilná aplikácia stanice Eurosport.

V nej nájdete všetky výsledky z prebiehajúcich športových podujatí, veľké množstvo článkov a videí. Appka ponúka aj možnosť chatu s novinármi. Hlavnou devízou je však možnosť live sledovania Tour de France, ale aj iných športových udalostí naživo v mobile.

Aplikácia je prepojená so službou Eurosport Player, o ktorej sme písali vyššie. Stiahnuť si ju môžete v obchodoch Google Play a AppStore.

AntikTV GO

Alternatívou televízie sa pre vás môže stať aplikácia AntikTV GO, ktorá vysiela streamy zo všetkých slovenských a českých televízií a teda aj RTVS a ČT Sport.

Skylink Live TV SK

Podobne ako AntikTV GO, svoju oficiálnu aplikáciu má aj Skylink, kde si môžete vychutnať prenos Tour de France 2019 vďaka stanici Eurosport.

SWAN GO

Služba SWAN GO taktiež podobne, ako vyššie spomínané, ponúka vysielanie Slovenských a Českých televíznych staníc. Aplikácia má okrem toho aj pestrý archív a veľmi intuitívne ovládanie.

Sledujte Tour de France priamo na mieste

Pozrieť si Tour de France naživo priamo na mieste je určite obrovským lákadlom pre množstvo ľudí. Tým, že jeden z najlepších cyklistov na svete je Peter Sagan, platí táto veta dvojnásobne. Ako sa tam však dostať?

Ak si chcete skutočne pozrieť TdF 2019 naživo, určite vám odporúčame si to poriadne naplánovať. Najlepším riešením je cestovať autom a vybrať si tú správnu etapu.

Pre tých neskúsených sa vždy odporúčajú Alpské etapy, keďže sú jednoduchšie ako tie v Pyrenejách. Veľkej návštevnosti, okrem vrchárskych etáp, sa tešia aj časovky.

V deň danej etapy Tour de France, vám vždy odporúčame ísť na svoje miesto oveľa skôr. Policajti vás totiž na známe stúpania, alebo do cieľu, na aute nepustia.

Väčšinou je to potrebné si vyšľapať. Pri trati sa nenachádzajú žiadne bufety, a preto vám odporúčame si zobrať dostatok jedla a pitia.

Tour de France je krásna v tom, že si na ňu nepotrebujete kúpiť žiadne vstupenky. Jednoducho tu platí, kto skôr príde, má lepšie miesto.

Ako sa sleduje pohyb cyklistov?

Ak sledujete Tour de France už dlhšiu dobu, isto viete, že na oficiálnych stránkach môžete vidieť pohyb každého závodníka z pelotónu. Presne si môžete pozrieť, v ktorej skupine sa nachádza a aký má čas. Za touto atraktívnou možnosťou stojí firma Dimension Data, ktorá celý systém vymyslela.

Pretekárom je pred začiatkom etapy pod sedadlo bicykla inštalovaný malý čip, ktorý všetky tieto informácie monitoruje. V snímači je samozrejme GPS, ale aj gyroskop alebo akcelerometer. Informácie z čipu sa následne sťahujú do počítačov, ktoré sú umiestnené v autách v pelotóne. Odtiaľ sú posielané do vrtulníku lietajúceho nad pretekármi, z ktorého sa presmerujú do kamiónov, kde sa dáta spracujú. Ide naozaj o komplikovaný systém, no je skvelé, že taká funkcionalita skutočne existuje.

Tour de France video zostrihy a highlights

Všetky dôležité udalosti z danej etapy Tour de France, môžete nájsť v oficiálnych zostrihoch na YouTube kanály, alebo Dailymotion kanály Tour de France. Highlights z každej etapy si môžete tiež pozrieť na webe RTVS.

Spustiť RTVS zostrihy ›
❱ Spustiť youtube ›
Spustiť dailymotion ›

Výsledky a štatistiky Tour de France

Dôležité štatistiky a výsledky každej etapy, ale aj celkové poradie pretekárov nájdete na stránke flashscore.sk . Využiť samozrejme môžete aj ich mobilnú aplikáciu.

Priebežné výsledky a najnovšie aktuality z Tour de France si môžete skontrolovať na oficiálnych kanáloch súťaže:

Facebook ›
Instagram ›
Twitter ›
Off. web Le Tour ›

Zdroj: wikipedia, letour.fr, zive.sk, eurosport.cz, flashscore.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest