Formula 1 Veľká cena Veľkej Británie 2023 – program, poradie, výsledky a live prenos!

V kalendári F1 2023 nechýbala tradičná GP, ktorou je Veľká cena Veľkej Británie. Tá bola 11. kolom ročníka a preteky sa konaly 9. júla na slávnom okruhu Silverstone. Prehľad, informácie o okruhu, program, výsledky, poradie a kde sledovať Formula 1 live.

F1 VC Veľká Británia 2023

Ďalším kolom F1 programu boly preteky F1 VC Veľká Británia, ktoré sa uskutočnily na legendárnom okruhu v Silverstone 9. júla.

S našim pretekovým programom nezmeškáte dôležité momenty Grand Prix.

Veľká cena Británie Formula 1

F1 Veľkej Británie

VC Veľkej Británie nesmie chýbať v F1 kalendári 2023. Pozrite si nižšie, ako jej výsledky zamiešali aktuálnym poradím vo všetkých disciplínach seriálu Formuly 1.

GB Grand Prix Veľkej Británie F1
Dejisko Silverstone
Dĺžka okruhu 5.891 km
Dĺžka pretekov 52 okruhov (306.198 km)
Najrýchlejšie kolo 1:27,097 (Max Verstappen – 2020)
Divácka kapacita 150 000
Minuloročný víťaz VC V. Británie Carlos Sainz (Ferarri) F1 2022
Rekordér v počte víťazstiev – jazdec Lewis Hamilton 8
Rekordér v počte víťazstiev – tím Ferrari 17
TV prenos Sport 1, Sport 2 (preteky, kvalifikácia)

Formula 1 dnes VC Británie program (7. – 9. 7.)

• Piatok 7.7. (od 13:30) – Tréning 1
  • Piatok 7.7. (od 17:00) – Tréning 2
  • Sobota 8.7. (od 12:30) – Tréning 3
  • Sobota 8.7. (od 16:00) – Kvalifikácia
  • Nedeľa 9.7. (od 16:00) – Preteky

Veľká cena Veľkej Británie F1 výsledky pretekov

VC Veľkej Británie vyhral Max Verstappen o necelé 4 sekundy pred domácim Lando Norrisom. Tretiu priečku obsadil tiež Brit a síce Lewis Hamilton.

F1 VC V. Británie 2023 výsledky kvalifikácie

Výsledky kvalifikácie F1 VC V. Británie 2023 aktualizujeme po jej skončení.

Formula 1 2023 poradie

Priebežné F1 poradie si môžete pozrieť na našom webe kliknutím na link. Poradie aktualizujeme po každých pretekoch.

VC Silverstone Veľká Británia F1

Britské preteky sú najstaršie v kalendári Formule 1, pretože závod v roku 1950 v Silverstone bol jedným z prvých majstrovských ročníkov. VC Silverstone je jedným z najväčších okruhov v kalendári F1 a prvý veľký závod na tomto okruhu, ktorý bol postavený na letiskovej dráhe RAF sa išiel v roku 1947.

Aj napriek niekoľkým zmenám, zostala charakteristická rýchlosť okruhu zachovaná. Trať má 18 zákrut a najrýchlejšia zákruta Copse, bola prejdená v rýchlosti 290 km/h. Grand Prix Great Britain by sa mala konať na okruhu v Silverstone až do roku 2026.

Zdroj: formula1.com

Formula 1 VC Británie live dnes

Formula 1 live sa dá v priamom prenose sledovať na viacerých platformách, či už v televízii, alebo online na mobile, PC alebo tablete. Pozrite si všetky možnosti, ako sledovať VC Veľkej Británie live.

Veľká cena Veľkej Británie naživo

Veľká cena Veľkej Británie naživo je možné sledovať na platených športových kanáloch Sport 1 a Sport 2, ktoré vám prinášajú prenos z kompletného súťažného víkendu, počnúc tréningami a až po samotné preteky.

Kvalifikáciu F1 si môžete pozrieť na programe Sport 1 live a nedeľňajšie preteky na stanici Sport 2 live.

VC V Británie F1 live stream

Okrem live prenosov v TV, môžete VCV. Británie F1 livestream pretekov sledovať cez oficiálnu platenú službu F1 TV.

Formula 1 online je dostupná aj cez vysielanie TV poskytovateľov, ktorí majú mobilné aplikácie (webové vysielanie) a ponúkajú program Sport 1 a Sport 2.

Obidve možnosti sú dostupné v PC, tablete, alebo mobile.

Kalendár F1 2023 – program pretekov

Majstrovstvá sveta Formuly 1 – aktuálny kalendár pretekov F1 program 2023.

F1 Veľkej Británie 2022 výsledky

Pozrite vysledky pretekárov v dramatickej F1 Veľkej Británie 2022, ktorú až 6 pretekárov nedokončilo. Líder celkového poradia Max Verstappen skončil navyše až na 7. mieste. Víťazom sa stal Carlos Sains na Ferrari.

1. Carlos Sainz (ESP/Ferrari) 2:17:50.311
  2. Sergio Perez (MEX/Red Bull) +3.779
  3. Lewis Hamilton (GBR/Mercedes) +6.225
  4. Charles Leclerc (MON/Ferrari) +8.546
  5. Fernando Alonso (ESP/Alpine) +9.571

VC Británie Formula 1 2021

Holandský pilot Max Verstappen vyhral šprint kvalifikáciu na VC Velkej Británie a v pretekoch odštartoval z 1. miesta. Hneď v 1. kole pretekov mal však kolíziu s Hamiltonom a tvrdo narazil do bariér. Nakoniec ho museli previezť do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Celkovým víťazom VC Veľkej Británie sa stal domáci jazdec Lewis Hamilton, ktorý triumfoval pred Leclercom na Ferrari. Tretí skončil Hamiltonov tímový kolega Valtteri Bottas.

1. Lewis Hamilton (V.Brit./Mercedes) 1:58:23.284
  2. Charles Leclerc (Mon./Ferrari) +3,871 sec.
  3. Valtteri Bottas (Fin./Mercedes) +11,125
  4. Lando Norris (V.Brit./McLaren) +28,573
  5. Daniel Ricciardo (Aus./McLaren) +42,624

Veľká cena Británie / Silverstone 2020

Veľkú cenu Británie Formuly 1 vyhral, obhajca titulu Lewis Hamilton a upevnil si vedenie v priebežnom poradí šampionátu. Pilot Mercedesu a šesťnásobný majster sveta si pre siedmu výhru v domácom závode došiel na troch kolesách, keď mu praskla pneumatika.