Ako a kde sledovať F1 naživo? TV a online prenosy, livestream na mobile!

Zdieľaní

Kolotoč veľkých cien Formuly 1 sa roztočil aj tento rok a vy opäť môžete sledovať súperenie jazdcov F1 naživo. Na akých televíznych staniciach a aké sú ďalšie možnosti sledovania Formuly 1 v priamom prenose vám odpovieme v tomto článku.

Formula 1

F1 je častokrát označovaná aj ako kráľovná motoristických športov. Ide o tú najvyššiu sériu automobilových závodov na svete. Formula 1 spadá pod Medzinárodnú automobilovú federáciu, ktorá je najvyššou zložkou a tieto Majstrovstvá sveta F1 organizuje.

Formula 1 2020 ❱ Kalendár pretekov, informácie a zaujímavosti ›

Kalendár 2019 Formule 1 odštartoval 17. marca veľkou cenou Austrálie. Celý kolotoč sa napokon uzavrie 1. decembra v milionárskom Abu Dhabi.

Titul majstra sveta sa pokúsi tento rok obhájiť už 5 – násobný šampión a jazdec Mercedesu, Lewis Hamilton.

Kde sledovať F1 naživo?

F1 je skutočne veľmi atraktívna súťaž pre divákov, a preto je jasné, že existuje množstvo spôsobov, ako ju sledovať. Jazdcov F1 si môžete pozrieť v televíznych prenosoch, na rôznych streamovacích službách, ale aj na mobile.

Kde sledovať F1 naživo na Slovensku?

Televízne práva na Majstrovstvá sveta Formuly 1 na Slovensku vlastní televízia Sport 1 a Sport 2.

Sledujte Formulu 1 na Sport 1 a Sport 2

Formula 1 a televízne stanice Sport 1 a Sport 2 tvoria už štyri roky nerozlučnú dvojicu, ktorú fanúšikovia monopostov milujú.

Program Formule 1 každej veľkej ceny už tradične na kanáloch začína štvrtkovými a piatkovými tréningami na kanály Sport 1. Samotný prenos cez víkend následne vysiela Sport 2. Už klasicky pred každým závodom môžeme vidieť televízne štúdio, kde skúsení komentátori podrobne analyzujú formu jazdcov či trať samotnej Grand Prix.

Sledujte Formulu 1 naživo v TV na Sport1 a Sport2

Kde naladiť kanály Sport 1 a Sport 2?

Diváci vlastniaci satelit, majú tieto dva programy k dispozícií v sieťach Skylink, UPC, Magio a Digi. Všetky tieto platformy ponúkajú oba programy a vy si tak môžete plnohodnotne vychutnať Formulu 1 v priamom prenose.

Kde pozerať F1 zo zahraničia?

Prenosy Formuly 1 patria medzi najpopulárnejšie, a preto je veľká šanca ich pohodlne sledovať aj zo zahraničia.

Ako sledovať Formulu 1 v Čechách

V Čechách, podobne ako na Slovensku, prenosy F1 vysielajú kanály Sport 1 a Sport 2, ktoré majú zmluvu do roku 2020. Po tomto roku, vďaka novému majiteľovi televíznych práv celej Formule 1, sa forma vysielania zmení.

Formula 1 live na satelite a zahraničných kanáloch

Priamy prenos Formuly 1 môžete sledovať aj na množstve zahraničných televízií či už platených, alebo bez poplatku.

V Anglicku si jazdcov F1 môžete vychutnať na stanici Sky Sports F1 alebo na Channel 4. Ten vysiela však len desať veľkých cien naživo.

V Nemecku kvalifikáciu Formuly 1 vysiela kanál RTL. Celý program F1 si môžete pozrieť len na kanály Sky Deutschland

 F1 online prenosy zadarmo

Skvelou voľbou pre sledovanie Grand Prix F1 live sú naše online prenosy. Pre tých, ktorí nemajú možnosť sledovať kvalifikáciu, alebo Velkú cenu F1 live je k dispozícií náš online písaný komentár. Ak nemôžete sledovať F1 v televízii, určite bez váhania zavítajte do sekcie ONLINE prenosy.

Formula 1 livestream

F1 TV Stream

Oficiálna stránka Formuly 1 prináša svojim fanúšikom F1 TV. Táto online televízia, ponúka kompletný prenos z každej veľkej ceny aj s podrobnými štatistikami. Ako doplnok sú rôzne zaujímavé dokumenty z prostredia kráľovnej motošportu a taktiež viac ako 650 historických závodov F1.

Toto všetko môžete získať za priaznivých 27 eur na rok.

F1 TV livestream

F1 live stream na Amazon Prime

Spoločnosť Amazon sa minulý rok dohodla na spustení oficiálnej televízie Formuly 1 – F1 TV, priamo na ich prémiovej streamovacej službe Amazon Prime. Podobne, ako na oficiálnej stránke Formuly, si tak môžete televíziu vychutnať aj na tejto platforme.

F1 streaming na Youtube

Podobnú vysielaciu platformu ako Amazon nedávno predstavilo Youtube. Online prenos Formuly 1 si tak môžete pozrieť na streamovacej službe Youtube TV vďaka programom ESPN a ESPN 2.

Služba stojí 40 dolárov mesačne a ponúka niekoľko prémiových kanálov.

F1 streaming na Hulu

Hulu taktiež patrí medzi dnes už veľmi populárne streamovacie platformy. Podobne ako YoutubeTV vysiela prenos Formuly 1 vďaka staniciam ESPN a ESPN 2.

Predplatné platformy Hulu stojí 49 dolárov na mesiac.

Formula 1 na mobile live

Áno, je to tak. Formulu 1 už môžete sledovať naozaj kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí vám k tomu len váš mobilný telefón.

V aplikácii F1 máte prístup ku všetkým štatistikám a výsledkom. Chýbať nemôžu ani podrobné analýzy a komentár od expertov Formuly 1. Novinky ohľadom jazdcov a tímov sú samozrejmosťou.

Vylepšené boli biografie vodičov a taktiež notifikácie informujúce o každej závažnej novinke. Vďaka prepracovaným telemetrickým údajom si z celého víkendového programu F1 odnesiete ten najlepší zážitok.

Formulu 1 live z mobilu môžete sledovať vďaka oficiálnej aplikácií F1 dostupnej na Apple Store a Google Play.

Sledujte F1 v mobile
Živý prenos F1 na Androide a iPhone už tak nie je ničím nemožným.

Mobilné aplikácie pre sledovanie F1 v mobile

Okrem oficiálnej aplikácie sú však na Google Play a Apple Stores ďalšie aplikácie približujúce priebeh veľkej ceny Formuly 1. Za povšimnutie určite stojí aplikácia Fubo TV či oficiálne aplikácie Sky Sports alebo BBC Sports.

Vďaka nim tak teraz môžete sledovať F1 na SkySports alebo BBC Sports v mobile.  Vďaka týmto skvelým aplikáciám tak môžete sledovať Formulu 1 v mobile a nič podstatné vám už neunikne.

Formula 1 výsledky a štatistiky

Všetky časy vašich obľúbených pilotov F1 z tréningov či kvalifikácií môžete sledovať na stránke Flashscore.sk. Na nej si okrem toho môžete pozrieť aktuálne poradie jazdcov, ale aj jednotlivých tímov. Pozrite si program Grand Prix a výsledky F1 na jednom mieste.

Formula 1 video zostrihy

Tie najlepšie momenty a highlighty z tréningov, kvalifkácie a každej veľkej ceny F1 nájdete na oficiálnej stránke Formuly 1 v sekcii Video, alebo na officiálnom Youtube kanály.

Program F1 v sezóne 2019

Kolotoč Formuly 1 v roku 2019 sa začal oficiálnou veľkou cenou v austrálskom Melbourne 17. marca. Ide už celkovo o 70. ročník tohto svetového šampionátu.

Zdroj: formula1.com, wikipedia, sport1tv.cz, flashscore, hulu.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest