Formula 1 live – kde sledovať F1 v TV, online a cez live stream v mobile!

Zaujíma vás, ako a kde sa dá sledovať Formula 1 live? Aké televízne stanice vysielajú tréningy, kvalifikáciu, samotné preteky, kde sa dá nájsť TV program a kde si pozrieť F1 online? Prinášame vám kompletný prehľad o tom, ako sledovať F1 live v TV, online na internete či cez live stream v mobile. 

Formula 1 live

Pozrite si kompletný prehľad možností, ako a kde sa dá sledovať Formula 1 live v TV, online či cez live stream v mobile. F1 program sľubuje aj v sezóne 2023 skvelú show, ktorá rozhodne stojí za pozretie.

Formula 1 dnes online

Formula 1 dnes v TV

Pozrite si prehľad možností, kde sa dá sledovať Formula 1 dnes v TV a užijete si tak kompletný F1 program 2023. Všetky VC u nás vysiela kompletne – kvalifikáciu aj hlavné preteky, stanica Sport  a Sport 2.

Sledovať tieto stanice sa dá napríklad cez operátora Skylink a to nielen v televízii, ale aj cez PC, tablet alebo mobil.

Satelitná a internetová televizia ponúka Sport 1 aj 2 a k tomu aj veľa ďalších kanálov, pričom záleží len na balíčku, ktorý si zvolíte.

TV program Formula 1

Zaujíma vás, ktorý TV program vysiela preteky Formula 1? Motoristický seriál F1 môžete u nás sledovať na kanáloch Sport 1 live a Sport 2 live (AMC Networks International). Športové stanice sú neodlúčiteľnou dvojicou v Česko-Slovensku a svoju spoluprácu predĺžili až do konca roku 2023.

Program F1 každej veľkej ceny začína už tradične piatkovými tréningami na kanáli Sport 1. Na tomto programe je možné sledovať aj kvalifikáciu a samotné preteky vysiela športová stanica Sport 2.

Pred každými pretekmi si navyše môžete pozrieť televízne štúdio, kde skúsení komentátori podrobne analyzujú formu jazdcov či trať samotnej Grand Prix.

TIP ❱ Ako sledovať preteky MotoGP ›

Ako naladiť kanály Sport 1 a Sport 2?

Diváci vlastniaci satelit, majú tieto dva programy k dispozícií v sieťach Skylink, UPC, Magio a Digi. Všetky tieto platformy ponúkajú oba programy a vy si tak môžete plnohodnotne vychutnať Formulu 1 v priamom prenose. Väčšina TV poskytovateľov ponúka vysielanie aj cez internet.

Napríklad TV operátor Skylink má v ponuke kanály Sport 1 a 2 v najlacnejšom balíčku satelitnej služby (balíček Flexi 10) aj internetovej TV (balíček Multi).

Cena balíčka je pri satelitnej službe 13,20€ a ak si vyberiete internetovú televíziu, tak balíček Multi vás vyjde na 11,50€.

So Skylink mobilnou aplikáciou získate prístup k najlepšiemu televíznemu obsahu v mobile a tablete. Využívať ju možete až na 4 zariadeniach súčasne.

CHCEM SKYLINK ▷

Formula 1 Naživo prenos na Sport 1 a Sport 2.
Formula 1 Naživo na Sport 1 a Sport 2. (zdroj: sport1tv.cz)

F1 live v zahraničí

Nižšie nájdete prehľad možností, ako sledovať F1 live v zahraničí. Formula 1 je svetovým fenoménom a preto sa nemusíte báť, že by ste si ju v zahraničí nepozreli.

F1 live stream cz

F1 live stream v Česku, podobne ako na Slovensku, vysielajú kanály Sport 1 a Sport 2, ktoré majú zmluvu do roku 2023. Po tomto roku, vďaka novému majiteľovi televíznych práv celej Formule 1, sa forma vysielania zmení.

Formula 1 live na zahraničných kanáloch

Šampionát Formula 1 live môžete sledovať aj na množstve zahraničných televízií či už platených, alebo bez poplatku.

U našich susedov v Rakúsku vysiela preteky kanál ORF Eins ktorý je zadarmo, ale má v ponuke len 12 VC F1 naživo. U našich južných susedov pravidelne vysiela Formulu 1 športový kanál M4 Sport.

V Anglicku si jazdcov F1 môžete vychutnať na stanici Sky Sports F1, ten má licenciu až do roku 2029, alebo na Channel 4, ktorý vysiela iba VC V. Británie live a záznamy zo všetkých kvalifikácii a pretekov.

V Nemecku Formulu 1 vysiela aj kanál RTL, ktorý má práva len na 4 GP a to VC  Emilia-Romagna, V. Britániu, VC Holandska a VC Brazílie. Všetky preteky F1 si môžete pozrieť výhradne na kanáli Sky Sport F1 Deutschland.

TIP ❱ Pozrite si kalendár MotoGP ›

Formula 1 online

Okrem live prenosov v TV, si môžete vychutnať šampionát F1 online na svojom PC, tablete alebo mobile.

To vám ponúka operátor Skylink, ktorý má svoju mobilnú aplikáciu a alebo môžete sledovať live prenosy na PC cez webový prehliadač.

F1 online prenos

Oficiálna stránka pretekov prináša svojim fanúšikom F1 online prenos cez tzv. F1 TV. Táto online televízia, ponúka kompletný prenos z každej veľkej ceny aj s podrobnými štatistikami. Ako doplnok sú tu rôzne zaujímavé dokumenty z prostredia kráľovnej motošportu a taktiež viac ako 650 historických závodov F1.

F1 TV livestream
Online televízia F1 TV (zdroj: f1tv.formula1.com)

Na vyber máte z dvoch ponúkaných možností F1 TV Pro a F1 TV AccessV prvej možnosti máte prístup takmer ku všetkému, dokonca aj k rádio vysielačkám. Za tento prístup si zaplatíte 49,99 € ročne.

Lacnejšia je verzia F1 TV Access, ktorá vám umožní sledovanie pretekov zo záznamu a máte prístup k palubným kamerám, sledovať môžete aj záznamy z  F1, F2, F3 či Porsche Supercup. Za tento prístup zaplatíte 26,99 EUR ročne.

Zakúpiť si môžete aj mesačne predplatné, ktoré vás vyjde pre TV Pro 5,99€ a TV Access 2,99€.

Preteky F1 online na Fubo TV

Ďalšou možnosťou ako sledovať preteky F1 online je na Fubo TV, ktoré má v ponuke program ESPN a ten vysiela preteky Formule 1.

Služba je známa tým, že má rozsiahly športový katalóg kanálov, takže je to vo všeobecnosti skvelá voľba pre všetkých športových fanúšikov. Predplatné začína na 69,99 USD mesačne.

Formula 1 dnes online na Youtube

Tohtoročná Formula 1 dnes online sa dá sledovať aj cez vysielaciu platformu Youtube. Online prenos Formuly 1 si tak môžete pozrieť na streamovacej službe Youtube TV vďaka programom ESPN a ESPN 2. Služba stojí 40 dolárov mesačne a ponúka niekoľko prémiových kanálov.

F1 online stream na Hulu

F1 online stream je dostupný aj na Hulu. Táto služba patrí dnes už medzi veľmi populárne streamovacie platformy. Podobne ako Youtube TV, vysiela prenos Formuly 1 vďaka staniciam ESPN a ESPN 2. Predplatné platformy Hulu stojí 69,99 dolárov na mesiac.

TIP ❱ Ako sledovať motošport live ›

F1 live na mobile

Vedeli ste o tom, že F1 live môžete sledovať aj na mobile? Áno, je to tak. Formulu 1 je už možné sledovať naozaj kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí vám k tomu len váš mobilný telefón.

Formulu 1 live z mobilu môžete sledovať vďaka oficiálnej aplikácií F1 TV dostupnej na Apple Store a Google Play.

V aplikácii F1 máte prístup ku všetkým štatistikám a výsledkom. Chýbať nemôžu ani podrobné analýzy a komentár od expertov Formuly 1. Novinky ohľadom jazdcov a tímov sú samozrejmosťou.

Vylepšené boli biografie jazdcov a taktiež notifikácie informujúce o každej závažnej novinke. Vďaka prepracovaným telemetrickým údajom si z celého víkendového programu F1 odnesiete ten najlepší zážitok.

Sledujte F1 v mobile
Živý prenos F1 na Androide a iPhone už tak nie je ničím nemožným. (zdroj: F1.com)

Aplikácie pre sledovanie F1 v mobile

Okrem oficiálnej aplikácie sú však na Google Play a Apple Stores ďalšie aplikácie približujúce priebeh veľkej ceny Formuly 1. Za povšimnutie určite stojí aplikácia Fubo TV či oficiálne aplikácie Sky Sports alebo BBC Sports.

Vďaka nim tak teraz môžete sledovať F1 na SkySports alebo BBC Sports v mobile. Prostredníctvom týchto mobilných aplikácií tak môžete sledovať Formulu 1 v mobile a nič podstatné vám už neunikne.

Ak máte Magio TV, alebo Skylink, obe majú svoje mobilné aplikácie na ktorých môžete sledovať Formulu 1 live stream naživo.

Formula 1 výsledky a štatistiky

Všetky výsledky a štatistiky zo šampionátu Formula 1, časy vašich obľúbených pilotov F1 z tréningov či kvalifikácií a ďalšie informácie môžete sledovať na stránke Flashscore.sk. Na nej si okrem toho môžete pozrieť aktuálne F1 poradie jazdcov, ale aj jednotlivých tímov.

Formula 1 video zostrihy

Tie najlepšie momenty a highlighty z tréningov, kvalifikácie a každej veľkej ceny F1 nájdete na oficiálnej stránke Formuly 1 v sekcii Video, alebo na oficiálnom Youtube kanáli.

F1 2024 live na Nova Sport

Od sezóny 2024 sa F1 vráti na televízne obrazovky Nova Sport, ktorá získala výhradné vysielacie práva na túto prestížnu motoristickú triedu na niekoľko rokov.

Diváci Nova Sport tak opäť uvidia živé prenosy veľkých cien F1, ktoré obohatia existujúce motoristické preteky ako MotoGP a NASCAR.

Formula 1 nebola súčasťou programov Nova Sport už vyše desiatich rokov. Otázne zostáva, kto bude zápolenia komentovať, nakoľko doterajšiu úlohu vynikajúco zastávali Števo Eisele a Josef Král.

Zdroj: formula1.com, wikipedia, sport1tv.cz, flashscore, hulu.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest