Kto je Vlasto Čepo? Profil slovenského MMA bojovníka, štatistiky a výsledky. Čepo s ďalšou výhrou na turnaji Oktagon 27! (VIDEO)

Vlasto Čepo je jeden z najobľúbenejších MMA bojovníkov na Slovensku a to vďaka svojmu atraktívnemu štýlu v postoji. Je to bývalý boxer, ktorý sa rozhodol pokračovať v MMA kariére a momentálne bojuje v organizácii Oktagon MMA. Pozrite si kompletný profil slovenského fightera, jeho životopis, zápasy, štatistiky a mnoho ďalšieho na jednom mieste!  

Vlasto Čepo zvíťazil na turnaji Oktagon 27

Vlasto Čepo sa po dlhšej pauze vrátil na domácu pôdu a predstavil sa 11. septembra na turnaji Oktagon 27 v Bratislave. Všetkým fanúšikom ukázal, že vo welterovej divízii nie je len do počtu. Svojho súpera Milosa Kostiča porazil expresne rýchlo v prvom kole na TKO!

VIDEO: celý zápas Čepo vs. Kostic

Kto je Vlasto Čepo?

Vlasto Čepo je slovenský MMA bojovník v organizácii Oktagon MMA. Čepo zápasí vo welterovej váhovej kategórii do 77 kilogramov a na svoje zápasy sa pripravuje v chorvátskom Zagrebe, v pobočke známeho tímu American Top Team.

VLASTO „EL CHAPO“ ČEPO
Vlasto ČEPO SKVK profil bojovníka
Meno Vlastislav Čepo
Prezývka El Chapo
Vek 26 rokov
Bydlisko Zagreb
Výška 185 cm
Váha 85 kg
Váhová kategória welterová váha
Organizácie v ktorých bojoval Oktagon MMA, FNC, PCF, DFN
Najväčší úspech Víťaz Oktagon Underground, MSR v boxe
Všetky zápasy v MMA 8 zápasov (7 – 1 – 0)
Výhry v MMA 7 (5x KO/TKO; 2x submisia)
Prehry v MMA 1 (1x submisia)
Tím Spartakus Fight Gym
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Vlasto Čepo životopis

Vlasto Čepo je slovenský bojovník so srbským pôvodom, ktorý sa začal venovať bojovým športom už v detstve. Nešlo však o MMA, ale o box. V tomto športe získal aj niekoľko významných úspechov. Ten najväčší je rozhodne zisk titulu Majstra Slovenska v profi boxe z roku 2018.

VIDEO: Kód bojovníka Vlasta Čepa

Vlasto Čepo výška, váha, štýl boja

Vlasto Čepo bojuje vo welterovej váhovej kategórií do 77 kg. Jeho výška je 185 cm, čo je ideálne pre túto divíziu. V minulosti však zvykol zápasiť aj vo vyšších váhových kategóriách.

Keďže sa niekoľko rokov venoval boxu, jeho štýl boja je najmä v postoji. Aj keď je to prevažne stand-up fighter, v poslednom období výrazne zlepšil prácu na zemi a stáva sa z neho komplexný bojovník.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator ›

Vlasto Čepo začiatky MMA

Začiatky profesionálnej MMA kariéry siahajú do roku 2019, keď sa Čepo prvýkrát predstavil v riadnom MMA zápase na turnaji Night Of Gladiators 6. Na tomto evente porazil svojho súpera menom Sinisa Koncic už v 1. kole nečakane na submisiu. 

Na submisiu vyhral aj svoj druhý MMA zápas len týždeň neskôr na turnaji Combat Fight Night 2, kde si poradil s Vladimirom Pericom za 1 minútu a 19 sekúnd.

TIP ❱ Kalendár turnajov Oktagon MMA v roku 2021 ›

Vlasto Čepo Oktagon MMA

Fighter Vlasto Čepo sa po prvýkrát predstavil v organizácii Oktagon MMA na začiatku roka 2020. Kvôli pandémii koronavírusu Covid-19 sa zrušili všetky kultúrne i športové podujatia a tým pádom sa zrušilo aj niekoľko naplánovaných MMA turnajov.

Organizácia Oktagon MMA však prišla s nápadom, ako potešiť fanúšikov bojových športov aj v tomto kritickom období. Vytvorila nový projekt Oktagon Underground, v ktorom bojovali zápasníci pod upravenými pravidlami. Vďaka tomu sa mohli turnajov zúčastniť aj postojári a medzi nimi nechýbal ani Čepo!

TIP ❱ Kde sledovať turnaje Oktagon MMA ›

Vlasto Čepo Oktagon Underground

Slovenský bojovník Vlasto Čepo na turnaji Oktagon Underground 2 porazil Patrika Jevického na TKO v 1. kole. Zároveň išlo o jeden z najkrajších zápasov v celej histórii Oktagonu. Obaja borci sa do seba pustili už od samého začiatku a na jednej i druhej strane padli skutočne tvrdé údery.

VIDEO: Zápas Čepo vs. Jevický na Oktagon Underground 2

Čepo vs. Tlkanec

V semifinále slovenskej pyramídy na turnaji Oktagon Underground 4 sme videli zápas Čepo vs. Tlkanec. Podobne ako kedysi Vlasto Čepo, tak aj Erik Tlkanec je najmä boxer a tak sa dala očakávať poriadna prestrelka

Prognózy sa aj naplnili a presnejšie a tvrdšie údery mal Čepo. Slovenský bojovník so srbským pôvodom poslal Tlkanca 3x do počítania, čo znamenalo koniec zápasu. Týmto víťazstvom si Čepo zároveň vybojoval postup do finále slovenskej pyramídy projektu Oktagon Underground.

VIDEO: Zápas Čepo vs. Tlkanec na turnaji Oktagon Underground 4

Vlasto Čepo vs. Samuel Pirát Krištofič

Na turnaji Oktagon Underground 6 prebehlo finále slovenskej pyramídy, v ktorom sme videli zápas Vlasto Čepo vs. Samuel Pirát Krištofič. Išlo o veľmi očakávaný zápas, keďže obaja bojovníci trénovali v rovnakom gyme. Akonáhle však vošli do klietky, kamarátstvo išlo bokom.

V zápase dominoval Čepo, ktorý nakoniec aj vyhral po troch kolách na bodové rozhodnutie. Samuel Pirát Krištofič po zápase úprimne zablahoželal Čepovi k víťazstvu.

VIDEO: Zápas Čepo vs. Pirát na turnaji Oktagon Underground 6

Oktagon 17: Vlasto Čepo vs. Strzelczyk

Svoju MMA premiéru v Oktagone zažil Čepo na turnaji Oktagon 17, kde sa postavil proti nebezpečnému súperovi z Poľska menom Mateusz Strzelczyk. Poľský bojovník využil svoje skúsenosti na zemi a porazil Čepa v druhom kole na submisiu.

Čepo sa po tomto zápase rozhodol dať si niekoľko mesačnú pauzu, aby mohol zlepšiť boj na zemi a dotrénovať to, v čom mal rezervy. V najbližšom zápase pod hlavičkou organizácie Oktagon MMA sa chce ukázať úplne v inom svetle.

VIDEO: Zápas Čepo vs. Strzelczyk na turnaji Oktagon 17

Vlasto Čepo štatistiky a výsledky zápasov

Sledujte aktualizované štatistiky MMA zápasov Vlasta Čepa.

Všetky zápasy v MMA: 8 zápasov (7 – 1 – 0)

  • Výhry: 7 (5x KO/TKO; 2x submisia)
  • Prehry: 1 (1x submisia)
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

Výsledok Súper Spôsob Kolo(čas) Podujatie Dátum
Výhra Milos Kostic TKO 1 Oktagon 27 (BA) 11.9.2021
Výhra Slobodan Djordevic TKO 1 (1:00) FNC Armagedon 2 17.7.2021
Výhra Leon Krajacic TKO 1 (3:11) FNC Armagedon 4 10.4.2021
Prehra Mateusz Strzelczyk Submisia 2 (4:21) Oktagon 17 (Brno) 17.10.2020
Výhra Filip Le TKO 1 (1:55) PCF 21 21.12.2019
Výhra Danijel Arandjelovic TKO 1 (1:52) DFN 1 5.10.2019
Výhra Vladimir Peric Submisia 1 (1:19) CFN 2 21.6.2019
Výhra Sinisa Koncic Submisia 1 (1:50) NOG 6 14.6.2019

Vlasto Čepo vs. Matěj Peňáz

Ako sme už spomínali súboj Vlasto Čepo vs. Matěj Peňáz sa mal odohrať na podujatí Superfinále Oktagon Underground. Kvôli zraneniu Peňáza sa však tento súboj musel zrušiť. Týmto sa to ale nekončí a je veľmi pravdepodobné, že skôr či neskôr sa tento zápas uskutoční a to už zrejme pod pravidlami MMA.

Český bojovník Matěj Peňáz totiž dávnejšie obvinil Čepa z toho, že sype a medzi oboma bojovníkmi to poriadne vrie. Čepo sa zas vyjadril na adresu Peňáza, že keď sa vráti do Oktagonu, tak ho rozmení na drobné.

Vlasto Čepo – Spartakus Fight Gym Trnava

Čepo prestúpil v auguste 2021 do tímu Spartakus Fight Gym Trnava, kde je hlavným trénerom známy bojovník Attila Végh. Čepo sa predtým pripravoval v American Top Team v Zagrebe, kde má tento populárny tím jednu zo svojich pobočiek.

V SFG trénuje po boku svojho bývalého parťáka Piráta Krištofiča a ďalších skvelých bojovníkov, ako sú Ľudovít Klein, Roman Paulus či Ivan Buchinger.

TIP ❱ Profil Ľudovíta Kleina ›

Vlasto Čepo priateľka, súkromie

Súkromie si Vlasto väčšinou drží v tajnosti, no všetci praví fanúšikovia MMA dobre vedia, že jeho priateľka je Lucia Krajčovič, ktorá je taktiež MMA bojovníčka. Niektorí z vás ju poznajú pod prezývkou „Pretty Beast“ a vidieť ste ju mohli napr. na turnaji Oktagon Prime 3. Okrem toho sa predstavila aj v 4. sérii reality show Oktagon Výzva.

Vlasto Čepo Instagram, Facebook

Aktuálne informácie o najbližších zápasoch, videá z tréningov ale aj zaujímavosti zo súkromia zdieľa Čepo so svojimi fanúšikmi aj na sociálnych sieťach Instagram a Facebook.

Vlasto Čepo Wikipedia

Na webe wikipedia síce nenájdete momentálne žiadne info o Vlastovi Čepovi, no môžete si tu pozrieť zaujímavé informácie o ďalších skvelých MMA bojovníkoch ako sú Attila Végh či Karlos Vémola.

Vlasto Čepo merch

Čepo má aj svoj vlastný merch, ktorý tvoria rôzne mikiny či tričká s jeho motívmi. Zakúpiť si ho môžete na webe merch.sk

Čepo Sherdog, Tapology

Štatistiky zo zápasov Vlasta Čepa je možné sledovať aj na weboch Sherdog a Tapology, čo sú najpopulárnejšie weby o bojových športoch.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest