MS v hokeji maskot 2024 – mená maskotov, ako vyzerajú, história, video

K veľkým športovým podujatiam, ako MS v hokeji, maskot patrí a inak tomu nie je ani v roku 2024. Šampionát sa tentokrát koná v českých mestách Praha a Ostrava. Preto nie je prekvapením, že maskotmi sú ikonické české rozprávkové postavičky! 

MS v hokeji maskot 2024

MS v hokeji 2024 sú na programe od 10. do 26. mája a medzi fanúšikmi na tribúnach nebude chýbať ani maskot. Teda, v tomto prípade hneď dvaja.

Oficiálnymi maskotmi sa totiž stali, podobne ako v roku 2015 počas MS v Česku, rozprávkové králiky Bob a Bobek. V článku si pozrite video z predstavenia maskotov či video históriu oficiálnych maskotov.

MS v hokeji Ostrava – Praha, maskot

Maskot na MS v hokeji v Česku

Maskot na MS v hokeji v Česku je známy od septembra 2023, no a opäť ním budú dva králiky z klobúka Bob a Bobek. Tí sú známi z Večerníčka a sú podobne legendárni, ako napríklad Včielka Mája, Pat a Mat či Maťko a Kubko.

Fanúšikom na tribúnach a vo fanzónach budú počas celých dvoch týždňov spríjemňovať svojimi kúskami MS v hokeji program v Ostrave aj Prahe.

Rovnakých maskotov mala Česká republika aj na MS 2015, preto organizátori uvažovali nad tým, žeby to teraz mohol byť puk, no nakoniec ostali verní dvojici Bob a Bobek.

VIDEO: Predstavenie maskotov MS v hokeji 2024

MS hokej maskoti história

História oficiálnych maskotov na MS v hokeji sa tiahne od roku 1998. Vtedy sa prvýkrát objavil maskot, ako oficiálna súčasť turnaja, a to v rámci MS vo Švajčiarsku. Šlo o tučniaka menom Bullz.

Odvtedy sa maskotmi stávali väčšinou zvieratá charakterizujúce danú krajinu/y, no občas sa vyskytlo aj niečo iné. A to práve rozprávkové postavičky Bob a Bobek, alebo Asterix a Obelix počas MS 2017 vo Francúzsku.

Všetci si taktiež dozaista pamätáme maskota Goolyho – vlka z MS 2011 na Slovensku alebo jeho nasledovníka – medveďa Macejka z MS 2019 u nás.

Na videách nižšie si môžete pozrieť kompletnú históriu maskotov zo svetových šampionátov 1998 – 2023, ktorí okupovali MS v hokeji štadióny po celom svete.

VIDEO: Maskoti na MS v hokeji 1998-2018

VIDEO: MS v hokeji 2019 na Slovensku maskot Macejko

VIDEO: Spiky na MS v hokeji 2021 a 2023

Logo na MS hokej 2024 bolo podrobené veľkej kritike širokej českej verejnosti. Ide totiž o obyčajný puk so šťastným výrazom v tvári, no organizátori si ho však obhájili tým, že Česko je jedným z hlavných výrobcov pukov na svete.

K tomu prispôsobili aj slogan – „heart of the game“, čo sa dá preložiť ako „srdce do hry“. Práve od loga pôvodne plánovali odvodiť aj maskota, ale nakoniec sa vrátili k Bobovi a Bobekovi.

Všetky podstatné info z prostredia organizácie šampionátu a taktiež MS v hokeji vstupenky 2024 nájdete na oficiálnom webe iihf.com.

VIDEO: Srdce do hry – MS hokej 2024 v Česku, trailer

Zdroj: wikipedia, iihf.com, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest