MS v hokeji 2024 štadióny – informácie, parkovanie, mapy, vstupenky

MS v hokeji 2024 štadióny, v ktorých sa odohrá šampionát, sú O2 Arena a Ostravar Arena. Informácie o štadiónoch, ako sa k nim dostať, kde zaparkovať, či kde si zakúpiť vstupenky na turnaj, nájdete v našom článku nižšie. 

MS v hokeji 2024 štadióny

Svetový šampionát MS v hokeji 2024 privítajú od 10. do 26. mája štadióny v Prahe a Ostrave, ktoré sú hokejovým fanúšikom už dosť známe, keďže sa na nich konali aj MS v rokoch 2015 a 2004.

Prečítajte si podrobné informácie o týchto dvoch arénach, vrátane toho, ako sa do nich najlepšie dostať, či aké sú možnosti parkovania.

Štadióny MS hokej 2024

O2 Arena, Praha

O2 Aréna Praha patrí medzi najmodernejšie haly v Európe a je každoročne miestom desiatok atraktívnych športových a kultúrnych udalostí. MS v hokeji program hostí táto aréna po tretíkrát.

Otvorená bola prvýkrát pre hokejové MS 2004 a odvtedy ju navštívi ročne viac ako 600-tisíc divákov. Má kapacitu takmer 17 500 miest a je domovom hokejového klubu Tipsport extraligy HC Slavia Praha.

V pražskej O2 Arene sú na pláne stretnutia A-skupiny, konkrétne tu nastúpi domáce Česko, Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko a Veľká Británia.

V rámci play-off sa tu potom odohrajú dva štvrťfinálové zápasy, semifinále a súboje o medaily.

O2 ARENA
Adresa Českomoravská 2345/17a, Praha
Kapacita 17 383 miest
Zápasy skupina A, 2x štvrťfinále, semifinále, o bronz, finále
Web www.o2arena.cz
Telefón +420 266 771 000

Ako sa dostať do O2 Arény

Ak plánuje navštíviť zápasy v Prahe na MS hokej 2024 a neviete, ako sa dostať do O2 Arény, máme pre vás niekoľko tipov.

Najlepšou voľbou, ako sa jednoducho a rýchlo dostať do haly, je s použitím verejnej dopravy, čím sa vyhnete dopravným zápcham.

METROM

 • Stanica metra Českomoravská sa nachádza na trase B (žltá) a je spojená s vchodom do O2 Arény, len pár metrov od východu stanice.

AUTOBUS

 • K hale sa dostanete autobusmi s číslami 151, 152, 375, zastávka s názvom Českomoravská. Ďalšími spojmi sú č. 136, 145, 177 a 195, a s nimi sa dostanete na zástavku Nádraží Libeň.

ELEKTRIČKA

 • Ak plánujete využiť električku, tak zvoľte číslo 8, alebo 25, ktoré idu smerom do zastávky Aréna Libeň jih.

VLAK

 • Z hlavnej stanice je najjednoduchšie použiť metro do stanice Florenc (trasa C), tam prestúpiť na trasu B, výstup na stanici Českomoravská.
 • Zo stanice Masarykovo nádraží a Smíchovského nádraží metrom trasou B.
 • Z vlakovej stanice Libeň je to pešo do arény asi 500m.

TIP ❱ MS v hokeji maskot 2024 ›

Parkovanie pri O2 Aréne

Ak cestujete do Prahy autom, tak najlepšou možnosťou, je nechať auto na záchytných parkoviskách R + P a ďalej k hale pokračovať metrom.

Počas šampionátu bude s určitosťou problém zaparkovať v parkovacom dome O2 Arény alebo v jej blízkom okolí.

Mapa O2 Aréna Praha

Nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerá mapa, kde sa nachádza O2 Aréna Praha.

Ostravar Aréna, Ostrava

Druhým dejiskom šampionátu je vítkovická Ostravar aréna v Ostrave, kde Slováci na MS v hokeji odohrajú svoje zápasy v skupine B.

Táto hala bola dokončená v roku 1986 a v rokoch 2003 až 2004 prešla rozsiahlou rekonštrukciou.

Aréna hostila seniorské MS aj v rokoch 2004 a 2015, a v 2020 spoluorganizovala s Třincom MS v hokeji do 20 rokov. Hala je známa, aj ako Palác kultúry a športu, alebo tiež ako ČEZ Aréna a nachádza sa v mestskej časti Zábřeh.

Ostravar Aréna má kapacitu 8812 divákov, ktorí tu uvidia hrať hokej Slovensko proti ich skupinovým súperom. Okrem skupiny B sa tu odohrajú aj dve štvrťfinálové stretnutia.

OSTRAVAR ARÉNA
Adresa Ruská 3077/135, Ostrava
Kapacita 8812 miest
Zápasy skupina B, 2x štvrťfinále
Web www.arena-vitkovice.cz
Telefón +420 596 707 301

Ako sa dostať do Ostravar Arény

Do Ostravar Arény sa dostanete počas MS v hokeji najlepšie verejnou dopravou. Nižšie si prečítate, aké sú najbližšie autobusové zastávky, ktorá je najbližšia stanica vlaku, a kde vystúpiť ak cestujete električkou.

VLAK

 • Zo železničnej stanice Svinov a takisto z Hlavnej stanice, vás odvezie k hale električka č 2.

AUTOBUS

 • Najbližšia autobusová zastávka pri hale je Městský stadion a k nej sa dostanete spojmi 31, 45, 61.

ELEKTRIČKA

 • Najbližšia električková zastávka pri štadióne, je Sport Aréna a čísla spojov, ktoré cez ňu prechádzajú sú 2, 3, 7, 11, 19, na ulici Závodní.
 • Ďalšia zástavka, ktorá sa nachádza v blízkosti je Palkovského, tam jazdí č.12.

AUTO

 • Zo smeru od diaľnice D1, Havířova, Frýdku-Místku a Opavy, je najlepšie ísť trasou po ulici Rudná a potom Zavodní. K aréne vás vedie ukazovateľ Sport Arena.
 • Na parkovisko je vstup z ulice Závodná.

TIP ❱ MS v hokeji pravidlá a hrací systém ›

Parkovanie pri Ostravar Aréne

Počas svetového šampionátu je parkovanie pri Ostravar Aréne komplikovanejšie. V blízkosti štadióna je k dispozícii 959 miest a 51 pre ZŤP.

Ďalšie možnosti možno nájdete na parkovisku pri Mestskom štadióne, areál Vitkovice a.s., alebo pri vlakovej stanici Vítkovice.

Mapa Ostravar Arena Ostrava

Nižšie si môžete skontrolovať ako vyzerá mapa, kde sa nachádza Ostravar Arena.

MS hokej 2024 live

Šampionát MS v hokeji live, môžete sledovať viacerými spôsobmi či už prostredníctvom internetu alebo naživo v TV, ak sa vám neušli vstupenky na štadióny v Prahe a Ostrave.

Pozerať MS v hokeji live stream na mobile cez aplikáciu je dnes veľmi jednoduché. Takúto službu nájdete v internetovom vysielaní TV Tipsport, kde môžete vidieť live všetky zápasy.

Okrem sledovania zápasov máte možnosť využiť registračný bonus 30€ pre nových hráčov na prvé stávky.

MS hokej v priamom prenose, uvidíte najbližšie roky na na televízii TV JOJ. Tá odvysiela zápasy na športovej stanici JOJ Šport live a stretnutia slovenskej hokejovej reprezentácie na JOJ-ke.

Hokej môžete vidieť aj prostredníctvom ČT Sport, ktorý nájdete u poskytovateľov TV na Slovensku. Stanice, ktoré vysielajú Majstrovstvá sveta v hokeji, má v ponuke operátor SKYLINK, a UPC.

MS v ľadovom hokeji 2024 štadióny a mestá

MS v ľadovom hokeji 2024 štadióny a mestá sú rovnaké, ako v rokoch 2004 a 2015, kedy sa v Česku konali hokejové podujatia – O2 aréna v Prahe a Ostravar Aréna v Ostrave.

Zdroj: iihf.com,o2arena.cz, arena-vitkovice.cz, joj.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest