Kto je Monika Chochlíková – profil a ďalšie zaujímavosti! Chochlíková získala svetový titul WMC! (VIDEO)

Monika Chochlíková je prvá bojovníčka zo Slovenska, ktorá zápasila v druhej najlepšej MMA organizácii na svete Bellator. Svoj debut zvládla víťazne, keď donútila svoju súperku zápas vzdať. Životopis, informácie, úspechy zápasy Moniky Chochlíkovej.

Monika Chochlíková získala striebro na MS organizácie WAKO!

Monika Chochlíková získala striebro na MS organizácie WAKO, ktoré sa konali v Taliansku. Slovenská bojovníčka súťažila v prestížnej kategórii K1. V kategórii do 51 kg porazila 3 súperky a dostala sa až do finále. Tam nestačila na súperku menom Melissa Martinez z Mexika.

Kto je Monika Chochlíková?

Monika Chochliková je profesionálna zápasníčka Thajského boxu, K1 a MMA. Predstavila sa aj v organizácii Oktagon MMA a stala sa prvou Slovenkou, ktorá sa dostala do druhej najlepšej organizácii MMA na svete Bellatoru, kde zápasil aj Attila Végh.

Po úspešnej premiére Ľudovíta Kleina v UFC, má Slovensko aj úspešnú premiéru v Bellator. Počas svojej krátkej kariéry, sa stala niekoľkokrát šampiónkou a vzhľadom na jej mladý vek, ešte nejaké tie tituly určite vyhrá a možno aj v MMA (Mix Martial Art).

MONIKA CHOCHLÍKOVÁ

Monika Chochlíková SKVK profil
MenoMonika Chochlíková
PrezývkaVolcano
Dátum narodenia13.1.1996, Trenčín
NárodnosťSlovenská
Výška170 cm
Váhová kategória50-52 kg
OrganizácieBellator
TrénerTomáš Tadlánek
Všetky zápasy MMA2 (2 – 0 – 0)
Výhry MMA2 (1x submisia, 1x rozhodnutie)
Prehry MMA0
Tím Victory Gym Trenčín
NovinkySociálne siete

Monika Chochlíková životopis

Monika Chochlíková sa narodila v Trenčíne a od svojich šiestich rokoch robila 10 rokov karate, ktoré ju neskôr omrzelo a chcela vyskúšať iný druh bojového športu.

Náhodou sa dostala k Thajskému boxu, v ktorom sa stala úspešnou slovenskou bojovníčkou v bojovom športe Muay Thai a zároveň šampiónkou Európy Muay Thai IFMA.

Okrem Thai boxu sa venuje Kickboxu, v ktorom získala zlatú medailu v slovinskom Maribore na ME a stala prvou slovenskou šampiónkou K1.

Je prvou Slovenkou, ktorú ste mohli vidieť v druhej najlepšej MMA organizácii na svete Bellator.

TIP ❱ Profil Attilu Végha ›

Monika Chochlíková MMA Bellator

Po úspešnej premiére Ľudovíta Kleina v UFC, sa Slovensko dočkalo ďalšiemu štartu v prestížnej MMA organizácii. Talentovaná zápasníčka absolvovala svoju profesionálnu premiéru v zmiešaných bojových umeniach v organizácii Bellator.

Chochlíková vs. Jorand Bellator MMA

Slovenská bojovníčka dostala príležitosť v druhej najprestížnejšej organizácii sveta Bellatore, ktorú dokonale využila. V Bellator 247 porazila submisiou Francúzsku Jade Jorand (vo videu v čase cca 20:00) a nadviazala na úspešné účinkovanie Attilu Végha v tejto organizácii.

Video Chochlíková vs. Jorand Bellator

Zápas Moniky Chochlíkovej v Oktagon MMA Underground

Monika sa predstavila aj v najpopulárnejšej MMA organizácii v Čechách a na Slovensku Oktagone. V projekte ktorý niesol názov Oktagon Underground 6, si v zápase superfighte poradila na body s Viktóriou Bulinovou.

Video Monika Chochlíková MMA Oktagon Underground

Monika Chochlíková štatistky a výsledky zápasov

Všetky zápasy v MMA: 2 zápasov (2 – 0 – 0)

 • Výhry: 2  výhier – 0x TKO/KO, 1x donútenie, 1x rozhodnutie
 • Prehry: 0 prehier
 • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

VýsledokSúperSpôsobKolo(čas)PodujatieDátum
VýhraGiulia ChinelloRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 25 (Brno)19.6.2021
VýhraJade JorandDonútenie2 (3:50)Bellator 247 (Miláno, Taliansko)01.10.2020

Monika Chochlíková získala svetový titul WMC!

Monika Chochlíková získala svetový titul WMC! Popri MMA sa totiž stále venuje aj thajskému boxu a v sobotu 7. augusta ju na podujatí Muay Thai Evening 11: Araver Fight Night čakal životný zápas. Ten však zvládla, keď porazila  tureckú súperku Fundu Alkayis. Monika sa tak stala majsterkou sveta, čo je vrchol v tomto športe!

Monika Chochlíková na turnaji Oktagon 25!

Slovenská bojovníčka Monika Chochlíková zažila na turnaji Oktagon 25 víťaznú premiéru v organizácii Oktagon MMA. Jej súperkou bola talianska bojovníčka Giulia Chinello, ktorú Chochlíková porazila na body, keď v zápase rozdala až 215 úderov. Najbližšie sa Monika predstaví na turnaji Oktagon 27.

Predstaví sa Monika Chochlíková v UFC?

UFC je bezpochyby cieľom každého MMA fightera a Chochlíková určite nie je žiadnou výnimkou. Ale už to že sa predstavila v druhej najlepšej MMA organizácii na svete Bellator, je veľký úspech. A práve víťazstvo v Bellatore, ju môže v jej kariére len posunúť dopredu a možno si jej zápasy všimne prezident UFC Dana White.

TIP ❱ Kde sledovať UFC

Monika Chochlíková MMA prvý tréning

Monika išla na svoj prvý tréning do bratislavského OFA, kde na ňu dohliadal otec slovenského MMA Ilija Škondrič.

Monika Chochlíková podpísala zmluvu s Oktagon MMA!

Slovenská bojovníčka Monika Chochlíková podpísala zmluvu s organizáciou Oktagon MMA! Po tom, ako absolvovala zápas v Bellatore, tak prichádza späť na domácu scénu.

Monika Chochlíková Sherdog MMA

Na webovej stránke ktorá sa predovšetkým venuje MMA s názvom Sherdog, si môžete prečítať štatistiky aj o Monike Chochlíkovej. Na stránke nájdete takmer každého profi MMA zápasníka.

TIP ❱ Kde sledovať Oktagon MMA live

Monika Chochlíková majsterka sveta v K1

Monika Chochlíková sa stala šampiónkou v kategórii do 52. kg na majstrovstvách sveta WAKO v Sarajeve. Z bosnianskeho hlavného mesta si v silnej konkurencii v najsilnejšej disciplíne K1 odniesla zlatú medailu.

Vo finále porazila Marianu Nunezovú z Brazílie. Chochlíková ako aktuálna majsterka Európy v tejto disciplíne tak získala svoju prvú medailu zo svetového šampionátu v kickboxe.

Najväčšie úspechy Moniky Chochlíkovej K1 a Muay thai

 • 2019: Majstrovstvá sveta WAKO v Sarajevo – 1. miesto (K1)
 • 2019: Bojové hry EUSA, Záhreb – 1. miesto (K1)
 • 2019: Majstrovstvá sveta IFMA v Thai boxe, Bangkok – 3. miesto
 • 2018: Majstrovstvá Európy WAKO, Bratislava  – 1. miesto (K1)
 • 2018: Majstrovstvá Európy v Thai boxe, Praha  – 1. miesto
 • 2017: Európsky pohár WAKO, Praha  – 1. miesto (K1)
 • 2017: Svetové hry, Vroclav – 2. miesto (K1)
 • 2017: Svetový pohár WAKO, Rimini  – 1. miesto (K1)
 • 2017: Svetový pohár WAKO, Innsbruck  – 1. miesto (K1)
 • 2016: Majstrovstvá Európy WAKO, Maribor – 1. miesto (K1)

Monika Chochlíková súkromie

Monika je veľmi všestranná. Je profesionálnou vojačkou členkou Armádneho športového centra Banská Bystrica, zápasníčkou v MMA, Kickboxu, Členka rady ministra pre šport, má ukončene magisterské štúdium a Influencerka.

YouTube

Ak chcete vedieť podrobnosti z jej zápasov priamo od aktérky, tak Monika má veľmi zaujímavý YouTube kanál, kde sa dozviete veľa zaujímavého z jej života, tréningu a zákulisia zápasov.

TIP ❱ Kde sledovať jednotlivé športy

Monika Chochlíková Instagram

Informácie z jej života a hlavne tréningov môžete vidieť na jej Instagrame, ktorý sleduje niečo cez 21- tisíc ľudí.

Priateľ Moniky Chochlíkovej

Jej priateľ a zároveň tréner je Tomás Tadlánek, ktorý začínal s Thajským boxom. Je držiteľom titulu majstra Európy v K1 a stal sa aj svetovou jednotkou v rebríčku amatérskej organizácie WAKO v K1. WAKO je najprestížnejšia organizácia kickboxu medzi amatérmi.

Na svetovom šampionáte v K1 vybojoval bronzovú medailu.

Zdroj: wikipedia.com, facebook.com, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest