MS v malom futbale 2023 – program, skupiny, Slováci, live prenos

MS v malom futbale 2023 sú vrcholom sezóny v rámci tohto síce menšinového, no napriek tomu stále viac a viac populárnejšieho športu. Pozrite si všetko podstatné o šampionáte – aký je program turnaja, skupiny, s kým a kedy hrajú Slováci, a kde nájdete live prenos. 

MS v malom futbale 2023

Od 26. októbra do 4. novembra sa po štyroch rokoch konajú MS v malom futbale 2023, kde nechýbajú ani slovenskí futbalisti. Po minuloročných ME v malom futbale nás teda čaká ďalší prestížny turnaj.

Kompletné info o ňom môžete sledovať v našom článku.

Majstrovstvá sveta v malom futbale 2023

Malý futbal MS 2023

Malý futbal MS 2023 je štvrtým svetovým šampionátom tohto športu v histórii. Organizátorom sú Spojené arabské emiráty v termíne od 26. októbra do 4. novembra.

Slovensko sa tohto turnaja zúčastní druhýkrát po sebe, pred štyrmi rokmi v Austrálii sme skončili na 7. mieste po prehre vo štvrťfinále. Dohromady tu hrá 32 tímov z celého sveta.

MS malý futbal 2023
Termín 26. októbra – 4. novembra
Miesto Spojené arabské emiráty (SAE)
Počet tímov 32
TV prenosy RTVS Šport, ČT Sport
Založenie 2015 (4. ročník)
Predošlý víťaz Mexiko (2019)
Off.web wmfworldcup.com

MS malý futbal 2023 Slovensko

Slovensko hrá na MS malý futbal 2023 v skupine F, ktorá je jedinou čisto európskou skupinou na turnaji.

Stretneme sa v nej s Francúzskom, Albánskom a Anglickom, ktoré bolo nedávno našim súperom na EMF Nations Games v Galante.

Program zverencov trénera Branislava Škorca s pravidelne aktualizovanými výsledkami tu nájdete pred začiatkom turnaja.

Majstrovstvá v malom futbale tabuľka

Majstrovstvá sveta v malom futbale tabuľka skupiny F, v ktorej sú naši futbalisti. Tú budeme pravidelne aktualizovať po každom kole zápasov. Prvé dva tímy postupujú do osemfinále

SKUPINA F
TÍM Z V R P S B
1. SLOVENSKO 0 0 0 0 0:0 0
2. Anglicko 0 0 0 0 0:0 0
3. Francúzsko 0 0 0 0 0:0 0
4. Albánsko 0 0 0 0 0:0 0

MS v malom futbale program

MS v malom futbale program tu nájdete hneď ako bude známe, kto a kedy bude hrať. Nateraz poznáme iba zloženie skupín a všeobecný termín turnaja v SAE od 26. októbra do 4. novembra.

Je však jasné, že potenciálny víťaz odohrá na turnaji 7 zápasov (3 v skupine a 4 v play-off od osemfinále).

Majstrovstvá sveta v malom futbale skupiny

Majstrovstvá sveta v malom futbale skupiny – je ich 8 po štyri tímy, rovnako ako tomu býva na MS v klasickom futbale. Z každej zo skupín postúpia dve najlepšie mužstvá do vyraďovacej fázy.

  • A-skupina: Spojené arabské emiráty, Kazachstan, Ghana, India
  • B-skupina: Mexiko, Guatemala, Gruzínsko, Írsko
  • C-skupina: Česko, Ukrajina, Izrael, Thajsko
  • D-skupina: Rumunsko, USA, Španielsko, Libanon
  • E-skupina: Brazília, Bulharsko, Čierna Hora, Japonsko
  • F-skupina: SLOVENSKO, Francúzsko, Anglicko, Albánsko
  • G-skupina: Azerbajdžan, Tunisko, Egypt, Irak
  • H-skupina: Maďarsko, Srbsko, Líbya, Portugalsko

Majstrovstvá malý futbal výsledky

Majstrovstvá malý futbal výsledky, nájdete okrem nášho webu aj na webe s pravidelne v reálnom čase aktualizovaným výsledkovým servisom flashscore.sk.

MS v malom futbale 2023 online

Kde pozerať MS v malom futbale 2023 online a live v televízii? Pozrite si nižšie prehľad základných možností, ktoré by vám nemali ujsť.

Malý futbal MS live prenos

Malý futbal MS live prenos by mal priniesť slovenský športový kanál RTVS Šport live. Verejnoprávna televízia ponúka aj online prenos cez svoj web rtvs.sk, no ten môžete sledovať len v prípade, že ste na území SR.

Podobne by MS malý futbal 2023 mala priniesť aj česká verejnoprávna ČT Sport live. Aj tu funguje živý webový prenos na princípe, ako u nás, a cez web ceskatelevize.cz ho môžete sledovať iba ak ste na území ČR.

Majstrovstvá sveta v malom futbale história

Majstrovstvá sveta v malom futbale nesprevádza až taká dlhá história. Prvý svetový šampionát mužov v tomto športe sa uskutočnil v roku 2015 v USA a práve domáci reprezentanti ho ovládli po triumfe 5:3 nad Mexikom.

Mexiko bolo porazeným finalistom aj na MS 2017 v Tunisku, kde vtedy vyhrali českí reprezentanti 3:0. V Austrálii 2019 sa to však už Mexičanom na tretí pokus podarilo a vo finále zdolali Brazíliu 4:0.

Pôvodne sa turnaj mal konať v r. 2021, no kvôli pandémii Covid-19 bol štvrtý ročník presunutý na rok 2023 a to aj s druhou účasťou Slovákov.

V r. 2019 naši postupne porazili Japonsko (6:0), remizovali s Tuniskom (1:1) a vyhrali nad Kostarikou (4:0). Svoju skupinu ovládli, keď získali sedem bodov a v osemfinále na penalty zdolali Moldavsko 4:3. V štvrťfinále nám však stopku vystavili budúci finalisti z Brazílie (1:2).

VIDEO: Slováci na MS v malom futbale 2019

WMF World Cup 2023 info

Všetky informácie o svetovom šampionáte v malom futbale WMF World Cup 2023 nájdete aj na oficiálnych stránkach podujatia alebo Slovenského zväzu malého futbalu.

Zdroj: wikipedia.com, wmfworldcup.com, malyfutbal.sk, youtube.com 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest