EMF Nations Games 2023 – malý futbal: výsledky, Slovensko, nominácia, live prenos

EMF Nations Games 2023 Galanta – prestížny turnaj v malom futbale bol opäť u nás. Konal sa za účasti šiestich popredných reprezentácii v termíne 7. a 8. mája. Pozrite si výsledky turnaja, ktoré tímy nastúpili a ako sa darilo Slovensku. 

EMF Nations Games 2023

Celá Galanta sa teší z organizácie turnaja EMF Nations Games 2023, ktorý je po minuloročných ME v malom futbale, ďalším veľkým podujatím tohto športu na našom území.

Dvojdňový turnaj, ktorý sa organizuje od r. 2019, odštartoval svoju históriu práve u nás. Tohtoročným víťazom sa stal výber USA. Slovenská reprezentácia skončila na peknom 3. mieste.

EMF Nations Games Galanta

EMF Nations Games malý futbal

Malý futbal EMF Nations Games (európske hry v malom futbale) je súbor turnajov, na ktoré sa tešia všetci fanúšikovia tohto čoraz populárnejšieho športu.

Toto podujatie sa konalo zatiaľ iba raz – v r. 2019. Vtedy sa odohralo päť rôznych turnajov počas celého roka, a to na Slovensku (Galanta), na Ukrajine (Kyjev), v Rakúsku (Graz), v Bosne (Vitez) a v Česku (Brno).

Potom ho na dva roky stopla pandémia a minulý rok sa nekonal kvôli európskemu šampionátu. Pozrite si v našej tabuľke nižšie základné informácie o tohtoročnom podujatí v Galante.

EMF NATIONS GAMES GALANTA
Termín 7. – 8. mája
Miesto Galanta
Počet tímov 6
TV prenosy RTVS Šport
Online stream rtvs.sk
Predošlý víťaz Česko (r. 2019)
Off.web nationsgames.eu

EMF Nations Games program

EMS Nations Games program sa v Galante odohral počas dvoch dní 7. a 8. mája 2023. V prvý deň (v nedeľu) sa hrali zápasy v trojčlenných skupinách a v druhý deň (pondelok) stretnutia o umiestnenie.

Pozrite si v tabuľke nižšie výsledky skupinových zápasov.

EMF NATIONS GAMES – PROGRAM SKUPÍN
Dátum Skupina Zápas Výsledok
7.5. A-skupina SLOVENSKO – Anglicko 5:0
7.5. B-skupina Maďarsko – USA 1:3
7.5. A-skupina SLOVENSKO – Rumunsko 4:3
7.5. B-skupina Maďarsko – Bulharsko 3:1
7.5. A-skupina Anglicko – Rumunsko 2:7
7.5. B-skupina Bulharsko – USA 1:3

Malý futbal EMF Nations Games play-off

Malý futbal EMF Nations Games play-off hrali všetky tímy. Zápasy o umiestnenie odohralo všetkých šesť tímov, pričom o 5. pozíciu sa hrali dokonca dva súboje.

Prvé dva tímy z oboch skupín postúpili do semifinále, zvyšné dve mužstvá hrali práve tento súboj o 5. priečku. Pozrite si kompletné výsledky vyraďovacej časti.

EMF NATIONS GAMES – PLAY-OFF
FINÁLE
8.5. Maďarsko – USA 0:1
O 3. MIESTO
8.5. Slovensko – Rumunsko 3:2
SEMIFINÁLE
8.5. USA – Rumunsko 3:2
8.5. Slovensko – Maďarsko 1:3
O 5. MIESTO
8.5. Anglicko – Bulharsko 4:3
8.5. Bulharsko – Anglicko 5:4

EMF Nations Games Galanta tímy

Na EMF Nations Games Galanta sa predstavili kvalitné reprezentácie. Okrem Slovenska, tu hraku vicemajstri Európy z Rumunska, bronzoví medailisti na ME z Bulharska, štvrtý tím z posledných MS – Maďarsko, ďalej taktiež Angličania a osemfinalisti MS z USA.

  • A-skupina: SLOVENSKO, Anglicko, Rumunsko
  • B-skupina: Bulharsko, Maďarsko, USA

Za víťazstvo v skupine sa dávajú tri body, za remízu jeden bod. Prvé dva tímy z každej skupiny postúpili do semifinále. Posledné tímy v skupinách hrali dva súboje o 5. miesto.

EMF Nations Games Slovensko

Slovensko, samozrejme, nechýba na domácich EMF Nations Games. Slováci v tomto športe podávajú dobré výkony na rôznych vrcholných podujatiach, keď na ME vypadli smolne vo štvrťfinále a na MS v malom futbale 2019 skončili na 7. mieste.

Na posledných EMF Nations Games 2019 v Galante remizovali s Anglickom a Maďarskom 1:1 a porazili Čechov 4:3. Česi však vďaka víťazstvám vo zvyšných dvoch zápasoch skončili na prvom mieste a naši o jeden bod za nimi na druhej pozícii.

Tohto turnaja sa potom Slováci zúčastnili aj v rakúskom Grazi, kde zvíťazili vo všetkých troch zápasoch, keď porazili Belgicko (4:0), Taliansko (6:0) a domáce Rakúsko (8:1). V Brne potom obsadili 3. miesto po prehre s Rumunskom (1:3), remíze s Čechmi (1:1) a víťazstve so Španielmi (11:2).

EMF Nations Games nominácia Slovenska

Nominácia Slovenska na EMF Nations Games obsahuje okrem stálych opôr, ktoré sme už viackrát videli na veľkých turnajoch, aj jedno veľké meno z prostredia normálneho futbalu.

A tým nie je nik iný, než bývalý úspešný reprezentant a účastník MS vo futbale 2010 a ME vo futbale 2016 – Miroslav Stoch, alebo ak chcete Miňo Stoch. Pozrite si celú nomináciu, ktorú na tento turnaj vybral tréner Branislav Škorec.

Brankári: Martin Kapraľ (Prešov), Tomáš Mičuda (Banská Bystrica), Stanislav Pella (Košice), Martin Orichel (Trnava)

Hráči v poli: Rudolf Beliš, Juraj Kuhajdík, Tomáš Mikluš (všetci Prešov), Martin Antol, Adam Bombicz, Peter Brestovanský, Boris Juhás, Dušan Krcho (všetci Trnava), Marek Blažej, Martin Bučák, Emil Haladej, Michal Javnický, Martin Jurkemik, Marek Paštrnák (všetci Bratislava), Roland Černák, Miroslav Porvazník (obaja Humenné), Michal Gere, Filip Kis (obaja Košice), Juraj Remeň (Martin), Jaroslav Repa (Trenčín), Miroslav Stoch (Praha)

Náhradníci: Šimon Paluba(B), Marián Sabolčík, Matúš Varga (obaja Prešov), Milan Valášik (B), Michal Böhmer, Matej Dolník, Matúš Šlehofer (všetci Bratislava), Martin Ďuráči (Trenčín), Dušan Dzíbela (Trnava), Pavol Gere (Košice), Matúš Paukner (Nitra), Vladimír Vlček (Praha)

EMF Nations Games 2023 live prenos

Turnaj EMF Nations Games 2023 z Galanty vysiela v live prenose verejnoprávna televízia RTVS Šport live ako exkluzívny vysielateľ. Tento športový kanál ponúkne aj online prenos cez web rtvs.sk a v mobilnej aplikácii RTVS.

Daný live stream je však možné sledovať iba z územia Slovenskej republiky.

Malý futbal Slovensko

Malý futbal Slovensko začína čím ďalej, tým viac podporovať. Náš tím naberá na popularite a my veríme, že sa našim reprezentantom bude aj naďalej dariť minimálne tak, ako doteraz.

Najlepšími hráčmi sú na Slovensku v súčasnosti brankár Stanislav Pella a hráči v poli ako Adam Bombicz, Peter Brestovanský, Juraj Kuhajdík, Tomáš Mikluš či Dušan Dzíbela.

Sledovať všetky aktuality o malom futbale na Slovensku môžete na webe malyfutbal.sk, kde nájdete najčerstvejšie informácie aj o turnaji EMF Nations Games Galanta, ale aj o ligách v malom futbale, ktoré sa u nás organizujú.

Malý futbal Galanta

Malý futbal, ktorý privíta Galanta, môžete sledovať vďaka oficiálnym informačným kanálom podujatia Nations Games a slovenského malého futbalu.

Zdroj: wikipedia.com, malyfutbal.sk, nationsgames.eu

Zdieľaní

Pin It on Pinterest