ME v malom futbale 2021 – program, termíny, skupiny, výsledky, žreb a dôležité informácie! Turnaj sa presúva na rok 2022!

Najbližšie Majstrovstvá európy v malom futbale sa mali konať v roku 2021 na Slovensku. Kvôli zhoršujúcej sa pandemickej situácii okolo vírusu Covid-19 sa turnaj presúva na rok 2022, pričom dejisko zostáva nezmenené. Sledujte aktuálny program, dôležité termíny, podstatné informácie a cestu Slovenskej reprezentácie na ME v malom futbale.  

ME v malom futbale 2021, Slovensko

Čo by ste mali vedieť o ME v malom futbale 2021 na jednom mieste:

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V MALOM FUTBALE
Termínrok 2022
Počet tímov24 (skupiny TU)
Hosťujúca krajinaSlovensko
Miesto turnajaSteel Arena, Košice
Live prenosyRTVS, ČT sport
Úradujúci šampiónČesko
Najúspešnejší tímRumunsko
Založenie2010
Webminifootball.eu

ME v malom futbale 2021 – informácie

Po 11 rokoch bude európsky šampionát v malom futbale opäť hostiť Slovensko. Turnaj sa mal pôvodne uskutočniť už v roku 2020, no organizátori museli podujatie zrušiť z dôvodu pandémie koronavírusu. Kvôli rovnakému dôvodu sa žiaľ ruší turnaj aj v roku 2021 a mal by sa uskutočniť až v roku 2022.

Slovenská reprezentácia sa bude snažiť nadviazať na skvelé výsledky z MS v malom futbale 2019, ktoré sa konali v Austrálii a Slovensko skončilo na výbornom 7. mieste.

TIP ❱ Futsal EURO 2022

KEDY sa budú konať ME v malom futbale

ME v malom futbale 2021 sa mali konať od 30. októbra do 6. novembra 2021. Kvôli nárastu počtu prípadov koronavírusu sa však turnaj presúva a mal by sa uskutočniť v prvej polovici roku 2022.

KDE sa budú hrať Majstrovstvá Európy v malom futbale 2021?

Všetky zápasy na Majstrovstvá Európy v malom futbale 2021 sa budú hrať v Košiciach, na Slovensku. Druhé najväčšie mesto Slovenska bude hostiť kontinentálny šampionát v malom futbale po prvýkrát v histórii. Zápasy sa odohrajú v Steel Arene.

Kompletný program ME v malom futbale 2021, Slovensko

Program ME v malom futbale 2021 zatiaľ nebol zverejnený. O titul majstra Európy sa pobije 24 tímov, ktoré budú rozdelené do šiestich základných skupín. Tri najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do osemfinále. Následne bude prebiehať play-off a to vyraďovacím systémom na 1 zápas.

Dôležité termíny ME 2021 v malom futbale

  • 20. september: žreb skupín

Turnaj bol presunutý na rok 2022 a presný termín šampionátu zatiaľ nepoznáme. Informácie budeme aktualizovať priamo tu.

TIP ❱ Všetko o MS vo futbale 2022!

Skupiny na Majstrovstvách Európy 2021

Skupiny na Majstrovstvách Európy v malom futbale 2021 budú známe po oficiálnom žrebe, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2021. Rozlosovanie všetkých skupín si budete môcť pozrieť priamo tu.

Cesta Slovenska na Majstrovstvá Európy v malom futbale

Rozpis zápasov, program, výsledky, nomináciu Slovenskej reprezentácie a množstvo ďalších informácií ohľadom nášho tímu budete môcť sledovať priamo tu. Informácie priebežne aktualizujeme.

Ako sledovať ME v malom futbale naživo?

Zápasy ME v malom futbale 2021 môžete sledovať naživo na RTVS, Dvojka. Slovenská verejnoprávna televízia RTVS odvysiela všetky zápasy Slovenskej reprezentácie. Pozrieť si môžete priamy prenos alebo vysielanie zo záznamu.

Pokiaľ sa nachádzate na území SR, tak na internetovej stránke RTVS môžete ME v malom futbale sledovať dokonca úplne zadarmo! Zápasy Českej reprezentácie odvysiela TV stanica ČT sport.

TIP ❱ Sledujte svetový futbal live ›

Majstrovstvá Európy v malom futbale 2021 štadión

Majstrovstvá Európy v malom futbale 2021 sa budú konať na štadióne Steel Arena v Košiciach. Ide o hokejovú arénu, v ktorej domáci klub HC Košice hráva zápasy Tipos extraligy.

Hokejová hala sa však na jeden týždeň v roku zmení na futbalový stánok. Odohrajú sa tu všetky zápasy turnaja od základných skupín až po finále play-off.

Steel Arena hostila množstvo významných udalostí, ako napríklad MS v hokeji či rôzne koncerty hudobných skupín zo Slovenska i zahraničia.

Steel Arena na ME v malom futbale 2021
Štadión Steel Arena bude dejiskom ME v malom futbale 2021 (zdroj: malyfutbal.sk)

História Majstrovstiev Európy v malom futbale

História Majstrovstiev Európy v malom futbale sa začala písať v roku 2010, keď prvý európsky šampionát hostilo práve Slovensko v Bratislave. Slovenská reprezentácia v tomto roku získala striebro a ide tak doposiaľ o jediné medailové umiestnenie z ME.

Najúspešnejšou krajinou je Rumunsko, ktoré dokázalo získať titul majstra európy až neuveriteľných 6 rokov po sebe. Úradujúcim majstrom európy  je Česko, ktoré vyhralo turnaj v roku 2018 na Ukrajine.

HISTÓRIA ME
RokUsporiadateľVíťaz
2010Slovensko (Bratislava)Rumunsko
2011Rumunsko (Tulcea)Rumunsko
2012Moldavsko (Kišinev)Rumunsko
2013Grécko (Rethymno)Rumunsko
2014Čierna Hora (Herceg Novi)Rumunsko
2015Chorvátsko (Vrsar)Rumunsko
2016Maďarsko (Székesfehérvár)Kazachstan
2017Česko (Brno)Rusko
2018Ukrajina (Kyjev)Česko
2021Slovensko (Košice)

Čo je malý futbal?

Malý futbal je odvodeným športom od známeho futsalu a hrá sa na zmenšených ihriskách s umelou trávou. Malý futbal sa hrá 2 x 25 minút na ihrisku s rozmermi 46 – 50 m x 26 – 30 m.

Tímy nastupujú v zostave 5 hráčov + 1 brankár. Tresty sú rovnaké ako v klasickom futbale, avšak pri červenej karte môže po piatich minútach nastúpiť do hry iný hráč.

Zdroj: facebook.com, wikipedia.com, malyfutbal.sk, minifootball.eu

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest