NHL Draft 2022 (7. -8. júl 2022) – program, Slováci, výsledky. Juraj Slafkovský je najvyššie nasadený Slovák!

Vstupný NHL draft sa uskutoční 7. a 8. júla 2022 a nádejní mladí hráči budú mať veľkú šancu podpísať zmluvu s tímom NHL. Aké sú šance Slovákov a ktorý hráč je najvyššie nasadený? Pozrite si program draftu, hráčov zo Slovenska, výsledky a ako sledovať draft NHL. 

SLEDUJTE NHL LIVE ▶︎

NHL Draft 2022 – informácie

NHL Draft 2022

Vstupný draft NHL je proces, ktorý umožní tímom vybrať si práva na hráčov vo veku od 18 do 20 rokov. NHL program má tento rok naplánovaný draft na 7.-8. júla a predstavia sa v ňom aj viacerí slováci.

 NHL DRAFT 2022
Dátum 7. – 8. júl
Miesto Bell Centre, Montreal (Kanada)
Prvý draft 1963
Draftová jednotka Shane Wright
Slovenská jednotka Juraj Slafkovský
Slováci 1. kolo Slafkovský, Nemec, Mešár, Latkoczy
Live prenosy live v TV
Livestream NHL Draft Tracker

Draft NHL 2022 rebríček nasadených hráčov

Draft NHL 2022 rebríček najvyššie nasadených hráčov. Draftovou jednotkou by mal byť podľa predpokladov Shane Wright, ale po skončenom hokejovom turnaji ZOH 2022 do rebríčka výrazne prehovoril aj Slovák Juraj Slafkovský.

Hráči sú hodnotení na základe predpokladov a sú rozdelení podľa toho, kde hokejisti pôsobia. To znamená, že za Severnú Ameriku môžu figurovať aj hráči z Európy.

SEVERNÁ AMERIKA:

 1. Shane Wright (CAN, center)
 2. Logan Cooley (USA, center)
 3. Matthew Savoie (CAN, center)
 4. Conor Geekie (CAN, center)
 5. Pavel Mintyukov (RUS, obranca)

EURÓPA:

 1. Joakim Kemell (FIN, pravé krídlo
 2. Juraj Slafkovský (SVK, ľavé krídlo)
 3. Danila Yurov (RUS, pravé krídlo)
 4. David Jiríček (CZE, obranca)
 5. Brad Lambert (FIN, center)

Dúfame, že niektorý tím NHL siahne aj po slovenskom brankárovi menom Šimon Latkoczy, ktorý stal v bráne Slovenska na MS v hokeji U20.

V NHL drafte bude vyberať prvý Montreal

V NHL drafte bude ako prvý vyberať tím Montreal Canadiens. Montreal bol najväčším favoritom na víťazstvo v lotérii, pretože skončil v základnej časti s najhoršou bilanciou zo všetkých klubov súťaže.

Poradie tímov v Drafte NHL 2022

 1. Montreal Canadiens
 2. New Jersey Devils
 3. Arizona Coyotes
 4. Seattle Kraken
 5. Philadelphia Flyers
 6. Columbus Blue Jackets (cez Chicago Blackhawks)
 7. Ottawa Senators
 8. Detroit Red Wings
 9. Buffalo Sabres
 10. Anaheim Ducks
 11. San Jose Sharks
 12. Columbus Blue Jackets
 13. New York Islanders
 14. Winnipeg Jets
 15. Vancouver Canucks
 16. Buffalo Sabres (cez Vegas Golden Knights)

NHL Draft 2022 Slováci

V NHL draft 2022 Slováci nebudú chýbať a skvelá správa pre slovenský hokej je, že v prvom kole by sa mohla objaviť hneď štvorica hráčov.

Najvyššie postavený je útočník Juraj Slafkovský a v prvej desiatke by mohol byť draftovaný aj obranca Šimon Nemec. Dvojicu by v prvom kole výberu mohol doplniť ešte Filip Mešár.

Prvé kolo draftu by mohlo vyjsť aj brankárovi slovenskej 21tky Šimonovi Latkoczymu, ktorý pôsobí v USHL – najvyššej juniorskej hokejovej lige USA.

V druhom kole výberu by sa mohli ešte objaviť mená Adam Sýkora a Alex Sotek.

Ostatní Slováci v drafte: Servác Petrovský, Jozef Viliam Kmec, Marián Moško, Adam Žlnka, Jakub Kopecký, Luca Krakovský, Sebastian Nahálka, Jakub Križan, Pavol Štetka, Matej Tomáš.

NHL Draft 2022 live

Zatiaľ ešte nie je známe, kto odvysiela NHL Draft 2022 live v TV Čechách a na Slovensku.

Minuloročný draft bolo možné sledovať aj na YouTube. O tom, kde budete môcť pozerať vstupný draft NHL, vás budeme informovať priamo tu.

NHL Draft online

NHL Draft online je možné pozerať ja na oficiálnej stránke NHL Draft Tracker.

Online prenos pravdepodobne budete môcť sledovať aj vo forme písaného online komentára na našom webe.

TIP ❱ Ako sledovať NHL naživo ›

Výsledky Draft NHL 2022

Výsledky Draftu NHL 2022 budeme priebežne aktualizovať na tomto mieste.

Juraj Slafkovský Draft

Juraj Slafkovský v drafte bude jasnou slovenskou jednotkou. Jediným negatívom v jeho prípade bolo, že pred ZOH hokej 2022 bola jeho produktivita v tíme TPS Turku 1 gól a 4 asistencie v 21 zápasoch.

Pre Slovensko bol Slafkovský na olympiáde nenahraditeľný, keď 17-ročný hráč strelil 7 gólov a stal sa najlepším hráčom turnaja. Jeho fyzická predispozícia z neho robí tvrdého hráča, ktorý zapracoval na presnosti streľby a stáva sa obávaným strelcom.

Šimon Nemec Draft

Šimon Nemec bude v drafte silný adept na najvyššie nasadeného obrancu. Nielenže je lídrom v kabíne, je aj ofenzívny obranca, ktorý sa vynikajúco pohybuje s pukom a je tiež  fyzicky silným hráčom. Ukazuje vynikajúcu hernú rovnováhu, sebavedomie a začína byť tvorcom hry.

Filip Mešár Draft

Filip Mešár je dynamický a obratný krídelník, veľkou devízou je jeho rýchlosť a kontrola puku, čo z neho robí skutočnú hrozbu pri prechode do útočného pásma. Na ľade hrá s veľkým presvedčením a sebavedomým.

Hokej Draft NHL 2022 miesto

Hokejový draft NHL 2022 sa bude konať v kanadskom meste Montreal v Bell Centre, kde hrá svoje zápasy tím Monetral Canadiens. Kapacita tohto stánku je 21 302 divákov a je to najväčšia hokejová hala spomedzi všetkých v NHL.

Draft NHL 2021

Draft NHL 2021 sa odohral 23. a 24 . júla 2021 v Secaucus New Jersey a 31 hráčov bolo vybraných v prvom kole draftu.

Najlepších 5 hráčov draftu, ktorí dostali šancu podpísať zmluvy v NHL: 1. Owen Power (obranca, Buffalo Sabres), 2. Matty Beniers (center, Seattle Kraken), 3. Mason McTavish (center, Anaheim Ducks), 4. Luke Hughes (obranca, New Jersey Devils), 5. Kent Johnson (center, Columbus Blue Jackets)

TIP ❱ NHL All Star Game ›

NHL Draft 2023

NHL draftu 2023 sa budú môcť zúčastniť hráči narodení medzi 1. január 2003 a 15. september 2005. Kde sa bude vstupný výber konať ešte nie je známe.

Hráči zo Severnej Ameriky narodení v roku 2002 majú povolenie sa zúčastniť aj tohto draftu a to i napriek tomu, že sa zúčastnili draftu v roku 2021, no nepodpísali zmluvu s tímom NHL.

Zdroj: wikipedia.com, nhl.com, hockeyslovakia.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest