NHL Draft 2022 (7. -8. júl 2022) – program, Slováci, poradie, výsledky. Jednotkou draftu Slafkovský, dvojkou Nemec (VIDEO)

Vstupný NHL draft sa uskutoční 7. a 8. júla 2022 a nádejní mladí hráči budú mať veľkú šancu podpísať zmluvu s tímom z profiligy. Slováci ovladli 1. kolo draftu, Slavkovský sa stal jednotkou a Nemec dvojkou. Pozrite si program, poradie draftu 2022, hráčov zo Slovenska, výsledky a ako sledovať draft NHL online. 

Juraj Slafkovský jednotkou draftu

Juraj Slavkovský sa stal jednotkou NHL draftu 2022. Z najvyššej pozície si mladého Slováka vybral klub Montreal Canadiens, ktorý mal právo prvej voľby. Canadiens siahli aj po Filipovi Mešárovi, ktorého vybrali ako tretieho Slováka v 1. kole z 26. miesta

VIDEO: výber Juraja Slafkovského

Šimon Nemec dvojka NHL Draft

Šimon Nemec sa stal dvojkou tohto ročného NHL Draft 2022, ked si ho z druhého miesta vybral tím New Jersey Devils. Aj on ako Safkovsky prekonali doterajší slovenyk´rekord Mariána Gáborika, ktoré v roku 2000 vybrala Minnesota Wild z 3. miesta na drafte.

VIDEO: výber Šimona Nemca

Draft NHL 2022 výsledky

 1. Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)
 2. Šimon Nemec (New Jersey Devils)
 3. Logan Cooley (Arizona Coyotes)
 4. Shane Wright (Seattle Kraken)
 5. Cutter Gauthier (Philadelphia Flyers)
 6. David Jiříček (Columbus Blue Jacket)
 7. Kevin Korchinski (Chicago Blackhawks)
 8. Marco Kasper (Detroit Red Wings)
 9. Matthew Savoie (Buffalo Sabres)
 10. Pavel Mintyukov (Anaheim Ducks)

26. Filip Mešár (Montral Canadiens)
63. Adam Sýkora (New York Rangers)
185. Servác Petrovický (Minnesota Wild)
204. Adam Žlnka (Arizona Coyotes)

NHL Draft 2022 – prehľad

Dlho očakávaný NHL draft 2022 je tu! Zo štvrtka na piatok sme spoznali nádejných hokejistov, ktorí obohatia NHL program v nasledujúcich sezónach. Nás môže tešiť, že sa Juraj Slafkovský stal jednotkou draftu, Šimon Nemec dvojkou.

Vstupný draft NHL

Draft NHL 2022

Vstupný draft NHL je proces, ktorý umožní tímom vybrať si práva na hráčov vo veku od 18 do 20 rokov. NHL má tento rok naplánovaný draft na 7.-8. júla a predstavia sa v ňom aj viacerí Slováci.

 NHL DRAFT 2022
Dátum 7. – 8. júl
Miesto Bell Centre, Montreal (Kanada)
Prvý draft 1963
Draftová jednotka Juraj Slafkovský
Slováci 1. kolo Slafkovský, Nemec, Mešár
Live prenosy live v TV
Livestream NHL Draft Tracker

Kedy je draft NHL 2022?

Ak sa pýtate, kedy je draft NHL 2022, tak si rovno môžete poznačiť dátum 7.-8. júl 2022. NHL draft 2022 potrvá 2 dni. Vo štvrtok o 19:00 miestneho času v Montreale začne 1. kolo, v ktorom spoznáme prvých 32 vybraných hráčov.

V piatok 8. júla od 11:00 miestneho času uskutoční 2. až 7. kolo výberu. V našom časovom pásme začne táto druhá časť draftu v piatok o 17:00 večer.

Kde sa koná NHL draft 2022?

Hokejový NHL draft sa koná v kanadskom meste Montreal v Bell Centre, kde hrá svoje zápasy tím Monetral Canadiens. Kapacita tohto stánku je 21 302 divákov a je to najväčšia hokejová hala spomedzi všetkých v NHL.

Poradie draftu 2022 tímy

Poradie draftu 2022 sme spoznali začiatkom mája. Ako prvý vyberal tím Montreal Canadiens. Montreal bol najväčším favoritom na víťazstvo v lotérii, pretože skončil v základnej časti s najhoršou bilanciou zo všetkých klubov súťaže.

 1. Montreal Canadiens
 2. New Jersey Devils
 3. Arizona Coyotes
 4. Seattle Kraken
 5. Philadelphia Flyers
 6. Columbus Blue Jackets (cez Chicago Blackhawks)
 7. Ottawa Senators
 8. Detroit Red Wings
 9. Buffalo Sabres
 10. Anaheim Ducks
 11. San Jose Sharks
 12. Columbus Blue Jackets
 13. New York Islanders
 14. Winnipeg Jets
 15. Vancouver Canucks
 16. Buffalo Sabres (cez Vegas Golden Knights)

NHL Draft 2022 Slováci

V NHL draft 2022 nechýbali Slováci a hneď z 1. kola draftu si tými NHL vybrali troch. Juraj Slafkovský putuje do Montrealu Canadiens z 1. miesta draftu, druhý vyber patril New Jersey Devils a vybrali si Šimona Nemca.

Tretieho slovenské hokejistu Filipa Mešára si z 26. miesta NHL draft 2022 vybral Montreal.

Slováci mali úspech aj v ďalších kolach draftu. Zo 63, miesta si slávny klub New York Rangers vybral útočníka Adama Sýkoru. Piatym slovenským draftovaným hokejistom sa stal Servác Petrovický, po ktorom zo 185. miesta siahla Minnesota Wild.

Posledným draftovaným Slovákom sa stal Adam Žlnka, ktorému pripadlo 204. miesto a vybrala si ho Arizona Coyotes.

NHL Draft 2022 live

NHL Draft 2022 live v TV na Slovensku bude možné sledovať na športovom program RTVS Šport live. Zároveň si môžete pozrieť draft aj online na webe RTVS a to úplne zadarmo, pokiaľ sa nachádzate na území Slovenska.

Draft NHL naživo bude vysielať aj ďalšia slovenská TV stanica Dajto live, ktorá má v programe zápasy z top hokejovej ligy sveta počas celého roka. Draft 2022 online bude k dispozícii aj na streamovacej platforme VOYO live.

TIP ❱ Ako sledovať NHL naživo ›

Juraj Slafkovský Draft

Juraj Slafkovský bol v drafte jasnou slovenskou jednotkou a málokto čakal že sa stane číslom jedna na drafte. Montreal Canadiens získal mladého perspektívneho hráča.

Jediným negatívom v jeho prípade bolo, že pred ZOH hokej 2022 bola jeho produktivita v tíme TPS Turku 1 gól a 4 asistencie v 21 zápasoch.

Pre Slovensko bol Slafkovský na olympiáde nenahraditeľný, keď 17-ročný hráč strelil 7 gólov a stal sa najlepším hráčom turnaja. Jeho fyzická predispozícia z neho robí tvrdého hráča, ktorý zapracoval na presnosti streľby a stáva sa obávaným strelcom.

Šimon Nemec Draft

Šimon Nemec sa stal zaslúžene dvojkou v drafte 2022 a najvyššie nasadený obranca. Nielenže je lídrom v kabíne, je aj ofenzívny obranca, ktorý sa vynikajúco pohybuje s pukom a je tiež  fyzicky silným hráčom. Ukazuje vynikajúcu hernú rovnováhu, sebavedomie a začína byť tvorcom hry.

Z druhého miesta si ho vybralo New Jersey Devils a Nemec má predpoklady stať sa druhým Ľubomírom Višnovským.

Filip Mešár Draft

Filip Mešár je dynamický a obratný krídelník, veľkou devízou je jeho rýchlosť a kontrola puku, čo z neho robí skutočnú hrozbu pri prechode do útočného pásma. Na ľade hrá s veľkým presvedčením a sebavedomým, čo by v Montreale mohli v budúcnosti oceniť.

Draft NHL 2022 rebríček nasadených hráčov

Draft NHL 2022 rebríček najvyššie nasadených hráčov. Draftovou jednotkou mal byť podľa predpokladov Shane Wright, ale po skončenom hokejovom turnaji ZOH 2022 do rebríčka výrazne prehovoril Slovák Juraj Slafkovský, ktorý sa stal jednotkou výberu.

Hráči boli hodnotení na základe predpokladov a rozdelení podľa toho, kde hokejisti pôsobil.

Predbežné poradie draftu 2022

SEVERNÁ AMERIKA:

 1. Shane Wright (CAN, center)
 2. Logan Cooley (USA, center)
 3. Matthew Savoie (CAN, center)
 4. Conor Geekie (CAN, center)
 5. Pavel Mintyukov (RUS, obranca)

EURÓPA:

 1. Joakim Kemell (FIN, pravé krídlo)
 2. Juraj Slafkovský (SVK, ľavé krídlo)
 3. Danila Yurov (RUS, pravé krídlo)
 4. David Jiríček (CZE, obranca)
 5. Brad Lambert (FIN, center)

Dúfame, že niektorý tím NHL siahne aj po slovenskom brankárovi menom Šimon Latkoczy, ktorý stal v bráne Slovenska na MS v hokeji U20.

Draft NHL 2021

Draft NHL 2021 sa odohral 23. a 24 . júla 2021 v Secaucus New Jersey a 31 hráčov bolo vybraných v prvom kole draftu.

Najlepších 5 hráčov draftu, ktorí dostali šancu podpísať zmluvy v NHL:

 1. Owen Power (obranca, Buffalo Sabres),
 2. Matty Beniers (center, Seattle Kraken),
 3. Mason McTavish (center, Anaheim Ducks),
 4. Luke Hughes (obranca, New Jersey Devils),
 5. Kent Johnson (center, Columbus Blue Jackets)

TIP ❱ NHL All Star Game ›

NHL Draft 2023

NHL draftu 2023 sa budú môcť zúčastniť hráči narodení medzi 1. január 2003 a 15. september 2005. Kde sa bude vstupný výber konať ešte nie je známe.

Hráči zo Severnej Ameriky narodení v roku 2002 majú povolenie sa zúčastniť aj tohto draftu a to i napriek tomu, že sa zúčastnili draftu v roku 2021, no nepodpísali zmluvu s tímom NHL.

ONLINE: NHL Draft 2022

Textový online prenos bude pridaný pred začiatkom draftu NHL.

Zdroj: wikipedia.com, nhl.com, hockeyslovakia.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest