TV kanál RTVS 1 a 2 LIVE – program dnes. Aké športy a súťaže môžete sledovať naživo?

TV kanály RTVS 1,2 nie sú výhradne športové stanice, no i napriek tomu ponúkajú veľké množstvo živých prenosov z rôznych športov a súťaží. Zaujíma vás futbal, hokej, tenis, cyklistika, biatlon či zjazdové lyžovanie? Pripravili sme pre vás podrobný prehľad, v ktorom sa dozviete aké športy a súťaže môžete sledovať na kanáloch RTVS live.  

RTVS – prehľad a informácie dnes

Prečo sledovať TV RTVS 1,2 HD?

Televízna stanica RTVS je výnimočná tým, že na internete ponúka športové live prenosy úplne zadarmo. Bez poplatku si tak môžete vychutnať  MS v hokeji, cyklistické preteky Tour de France a množstvo iných online prenosov.

Na televíznej stanici RTVS sú všetky live prenosy so slovenským komentárom. Okrem toho verejnoprávna televízia RTVS má svoj vlastný archív, kde si môžete pozrieť športové prenosy zo záznamu kedykoľvek budete chcieť.

RTVS 1,2
Kde sledovať Digi TV, Orange TV, Magio TV, Skylink
TV kanály STV1 (Jednotka), STV2 (Dvojka), STV3 (Trojka)
Športy Futbal, Hokej, Cyklistika, Tenis, Biatlon, Alpské lyžovanie, …  [prehľad tu ›]
Cena V rámci balíčkov jednotlivých TV [prehľad tu ›]
Ako naladiť Návod ›
Dnes v TV Program ›
HD prenosy ÁNO
Internet / mobil ÁNO
Majiteľ Verejnoprávna televízia
Web rtvs.sk

Ako naladiť kanál RTVS / STV live

Televízne kanály STV môžete sledovať ešte dnes. Stačí si zakúpiť televízny balíček u niektorého zo slovenských televíznych poskytovateľov. Získate programy Jednotka, Dvojka a navyše množstvo ďalších televíznych staníc.

▶︎ Kompletný prehľad poskytovateľov ⇓

RTVS online stream úplne zadarmo

Za športové prenosy nemusíte zaplatiť ani cent. Na webovej stránke RTVS si vychutnáte online prenosy úplne zadarmo! Platí to pre každého, kto sa nachádza na území Slovenskej Republiky. Športové prenosy si tak môžete pozrieť online na svojom PC, tablete či smartfóne.

▷ Live:1Live:2Live:3Live:O

RTVS Archív online

Pokiaľ si nestihnete pozrieť športové prenosy naživo, nič sa nedeje. Televízia RTVS ponúka na svojom webe archív zadarmo. Môžete tu sledovať rôzne športové udalosti i niekoľko sezón dozadu. Vyhľadávanie v archíve je intuitívne a určite si veľmi rýchlo nájdete svoj obľúbený šport.

RTVS poplatky a platby, úhrada

Každý občan (fyzická osoba), ktorý je odberateľom elektriny na Slovensku, je povinný zo zákona platiť koncesionárske poplatky. Táto povinnosť platí bez ohľadu na výber poskytovateľa TV signálu.

Základná sadzba úhrady je 4,64 eur za každý mesiac. Povinnosť platiť úhradu vám vzniká od nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom ste sa stali odberateľom elektriny. Od poplatkov sú oslobodení dôchodcovia a osoby ŤZP.

Kde sledovať šport naživo dnes

I keď televízne kanály RTVS 1,2 vysielajú množstvo športových prenosov, niektoré konkrétne športy či súťaže je možné sledovať len na výhradne športových staniciach. Najobľúbenejšie športové programy na Slovensku sú NOVA Sport 1,2 , Eurosport, Sport 1,2, DIGI Sport alebo nová Premier Sport.

Prehľad športových kanálov na Slovensku:

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy naživo ›

RTVS sport – Aké športy vysiela RTVS online?

Na TV kanáloch RTVS – Jednotka a Dvojka môžete sledovať bohatú ponuku športových prenosov. Najpočetnejšie zastúpenie živých prenosov majú športy ako futbal, hokej, biatlon, či cyklistika.

Navyše, RTVS vysiela tie najväčšie športové podujatia akými sú olympijské hry, majstrovstvá sveta či majstrovstvá európy.

RTVS program dnes a zajtra

Televízne kanály RTVS 1,2 nevysielajú športové prenosy celý deň, ako je to u iných športových staníc. Televízny kanál si zapnete vtedy, keď práve vysielajú vami vybraný prenos. Aktuálny program je zverejnený na oficiálnej stránke televízie.

SLEDUJTE RTVS 1,2 NAŽIVO
Zimné športy Zjazdové lyžovanie, Biatlon
Futbal Fortuna liga, Európska liga, Konferenčná liga, EURO 2021, Kvalifikácia MS 2022, MS 2022, Liga národov, ME v malom futbale
Hokej Tipos Extraliga, MS v hokeji, MS U20
Cyklistika Tour de France, MS, ME, Vuelta
Tenis Davis cup, Fed cup, Laver cup, WTA finals
Basketbal Kvalifikácia žien na ME, Kvalifikácia mužov na MS
Hádzaná MS, ME
Olympijské hry LOH, ZOH
Ďalšie športy Florbal, Konské dostihy, Stolný tenis, Rally Dakar
Športové správy Góly-Body-Sekundy

Zimné športy na RTVS online

Televízne stanice RTVS Jednotka a RTVS Dvojka vysielajú množstvo online prenosov i záznamov z nasledujúcich zimných športov:

Zjazdové lyžovanie a Petra Vlhová live na RTVS

V zimných mesiacoch je hlavným ťahákom na RTVS zjazdové lyžovanie. Slovenská televízna stanica vysiela preteky svetového pohára i majstrovstvá sveta. V priamom prenose si môžete užiť výkony Petry Vlhovej. Tešiť sa môžete na všetky preteky žien a obrovský slalom mužov, v ktorom súťaží slovák Adam Žampa. 

TIP ❱ Ako sledovať zjazdové lyžovanie live ›

Biatlon naživo na kanáli Dvojka

Na televíznom programe Dvojka je možné sledovať biatlon naživo. Svetový pohár mužov a žien či majstrovstvá sveta v biatlone si pozriete na jednom mieste. Vychutnať si môžete všetky disciplíny. Slovensko úspešne reprezentujú  Paulína a Ivona Fialková, ktoré pravidelne bodujú vo svetovom pohári.

TIP ❱ Ako a kde sledovať biatlon naživo ›

Futbal naživo na STV 1 a STV 2

Na televíznych programoch RTVS – STV 1 a STV 2 si dnes môžete pozrieť množstvo futbalových prenosov naživo. Domáca Fortuna Liga, Európska liga, Konferenčná liga či zápasy slovenskej reprezentácie na jednom mieste.

Fortuna liga na RTVS Dvojka

Potešíme všetkých fanúšikov domáceho futbalu. Na televíznejs tanici RTVS Dvojka je možné sledovať slovenskú Fortuna ligu naživo. V priamom prenose si môžete užiť jeden zápas v rámci kola.

Televízia RTVS vyberá vždy najatraktívnejší zápas kola a tak sa môžete tešiť na derby Slovan Bratislava – Spartak Trnava a množstvo ďalších zaujímavých zápasov.

Fortuna ligu bude vysielať TV Markíza

Od novej sezóny bude Fortuna ligu vysielať TV Markíza, ktorá získala exkluzívne práva na domácu súťaž až do roku 2024. Živé prenosy budú aj na platforme VOYO a tiež na televíznej stanici Dajto.

TIP ❱ Kde sledovať Fortuna ligu live›

Európska liga live na STV 2

Na kanáloch RTVS môžete sledovať Európsku ligu live. RTVS ponúka v hrací deň jeden zápas v priamom prenose. Online prenos si môžete vychutnať na kanále STV 2.

Slovenská televízia uprednostňuje zápasy domácich tímov v EL alebo tímov, v ktorých hrajú slovenskí reprezentanti. Tešiť sa môžete samozrejme aj na finálový zápas.

TIP ❱ Prehľad ako sledovať Európsku ligu naživo ›

MS vo futbale na STV 1

Na televíznom programe STV 1 si môžete pozrieť najväčšiu futbalovú udalosť a tou sú MS vo futbale. RTVS live vysiela všetky zápasy majstrovstiev sveta. Väčšinu zápasov v priamom prenose a zvyšné zápasy zo záznamu. Zápasy sú sprevádzané odborným slovenským komentárom a nechýba ani predzápasové štúdio.

Na televíznom kanáli STV1 je možné sledovať aj Kvalifikáciu na MS 2022. Slovenská televízia RTVS ponúka všetky zápasy slovenskej reprezentácie v kvalifikácii a aj barážové zápasy, pokiaľ sa do nich Slovensko prebojuje.

ME vo futbale na TV stanici Jednotka

Slovenská verejnoprávna televízia RTVS vysiela aj ME vo futbale na stanici Jednotka. Tešiť sa môžete na väčšinu zápasov základných skupín a všetky zápasy vyraďovacej časti. Na televíznej stanici si môžete pozrieť aj Kvalifikáciu na EURO.

ME v malom futbale na RTVS

Na RTVS si môžete pozrieť aj ME v malom futbale. Televízia odvysiela všetky zápasy slovenskej reprezentácie a tiež zápasy vyraďovacej časti.

Hokej na RTVS live

Na RTVS si môžete pozrieť ten najlepší hokej v priamom prenose. Domáce zápasy najvyššej slovenskej súťaže či slovenská reprezentácia na majstrovstvách sveta. To všetko na jednom mieste, v HD kvalite a bez akýchkoľvek reklám.

Tipos extraliga na STV 2 naživo

Televízia RTVS pravidelne vysiela zápasy Tipos Extraligy naživo na kanáli STV 2. V každom kole je vysielaný jeden zápas. V HD kvalite si môžete užiť duely základnej časti i play-off vyraďovačku.

TIP ❱ Ako sledovať Tipos Extraligu live ›

MS v hokeji na RTVS Jednotka livestream

RTVS každý rok vysiela livestream z MS v hokeji na hlavnej stanici Jednotka. Tešiť sa môžete na kompletnú porciu zápasov základných skupín a tiež všetky stretnutia play off. Pre svojich divákov RTVS ponúka tiež predzápasové štúdio, v ktorom sa dozviete dôležité informácie a analýzy od zaujímavých hostí.

TIP ❱ Ako sledovať MS v hokeji naživo ›

Cyklistika na RTVS online prenosy

Fanúšikov cyklistiky potešia online prenosy z najväčších cyklistických pretekov. Televízia RTVS pravidelne vysiela preteky Tour de France, Majstrovstvá sveta či španielsku Vueltu.

Všetky oči sú každú sezónu upriamené hlavne na Petra Sagana, ktorý nielenže dosahuje výborné výsledky, ale taktiež vie urobiť skvelú show na bicykli i mimo neho.

Cyklistické preteky na RTVS naživo

TIP ❱ Kde sledovať cyklistiku live ›

Tenis na RTVS live

Na televíznych kanáloch RTVS live si môžete pozrieť aj tenisové turnaje ako Davis Cup, Laver Cup či Fed Cup. Televízia navyše vysiela niektoré WTA turnaje a tiež turnaj WTA Finals na konci sezóny.

Tenisové turnaje na RTVS online

TIP ❱ Kde sledovať tenis naživo ›

Basketbal naživo na RTVS Dvojka

Na televíznom kanáli RTVS Dvojka si môžete pozrieť aj Basketbal naživo. Slovenská televízia vysiela kvalifikáciu žien na ME a tiež kvalifikáciu mužov na MS. Sledovať môžete všetky zápasy slovenskej reprezentácie.

Hádzaná na STV 2 livestream

Fanúšikov hádzanej poteší, že na RTVS je možné sledovať mužskú hádzanú. Kanály Jednotka a Dvojka vysielajú livestream majstrovstiev sveta mužov a tiež kvalifikáciu na majstrovstvá európy. V priamom prenose uvidíte všetky zápasy Slovenska.

Olympijské hry na RTVS live

Na televíznych programoch je možné sledovať aj vrchol športových podujatí a tým sú olympijské hry. Tešiť sa môžete na LOH aj zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. RTVS pravidelne ponúka svojim divákom aj štúdio priamo z dejiska OH.

Ďalšie športy

Slovenská verejnoprávna televízia vysiela aj ďalšie športy ako sú Rally Dakar, Florbal, Konské dostihy a Stolný tenis.

Športové správy RTVS

Slovenská televízia RTVS vysiela najlepšie športové správy na Slovensku. V relácii góly-body-sekundy sa každý deň dozviete podrobné výsledky a všetky dôležité informácie zo sveta športu. Špeciálny dôraz je venovaný výkonom slovenských športovcov, ako sú Ján Volko a mnohí ďalší.

RTVS 1,2 SK – poskytovatelia

Televízne kanály RTVS – Jednotka a Dvojka je možné sledovať u nižšie uvedených poskytovateľov. Veľkou výhodou u všetkých poskytovateľov je možnosť sledovať kanály RTVS 1,2 aj online na svojom mobile kdekoľvek sa nachádzate.

*cena v tabuľke je uvádzaná za mesiac
POSKYTOVATELIA TV KANÁLOV RTVS
Poskytovateľ Možnosti Aplikácia Cena (od)
Skylink TV, satelit, internet Android, iOS 5,80 € 
DIGI Slovakia  TV, satelit, internet Android, iOS 6,00 €
Orange TV TV, satelit, internet Android, iOS 6,00 €
Slovak Telekom TV, satelit, internet Android, iOS 10,90 €

Televízny poskytovateľ Skylink je na Slovensku veľmi obľúbený a televízne kanály RTVS sa nachádzajú v každom televíznom balíčku. Skylink ponúka svoje služby cez satelit alebo internetovú televíziu. Vysielanie cez kábel nie je dostupné.

Pre športových divákov odporúčame balíček Multi. Televízny balík Multi je v internetovej televízii prvých 30 dní zadarmo, potom na 6 mesiacov v akcii len za 6,40€ mesačne. Ďalej za bežnú cenu 8,10 € mesačne.

 • Kábel: Nie
 • Satelit: Áno – od 5,80 €/mes.
 • Internet: Áno – od 5,80 €/mes.
 • Mobil: Áno / LIVE TV
 • Aplikácia: Áno / Android, iOS
 • Web: skylink.sk

DIGI Slovakia

Ďašlou možnosťou ako sledovať kanály RTVS 1,2 je cez poskytovateľa DIGI Slovakia. V rámci základného televízneho balíčku Štandard získate televízne kanály Jednotka a Dvojka od RTVS. Balík Štandard stojí 9,60 €/mes. 

Športové prenosy si môžete užiť aj online. Cez aplikáciu DIGI GO môžete sledovať šport až na 2 zariadeniach súčasne a to kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzate. Obľúbený program si v aplikácii navyše môžete zastaviť, pretočiť a pustiť znova a to až 1,5 hodiny dozadu.

 • Kábel: ÁNO – od 9,60 €/mes.
 • Satelit: ÁNO – od 9,60 €/mes.
 • Internet: ÁNO – od 6 €/mes.
 • Mobil: ÁNO / DIGI GO
 • Aplikácia: ÁNO / Android, iOS
 • Web: digislovakia.sk

Orange TV

Jedným z poskytovateľov televízie, ktorý vysiela aj kanály STV1 a STV2 od RTVS je spoločnosť Orange. Orange TV ponúka pre svojich zákazníkov niekoľko televíznych balíčkov cez internet, kábel i satelit.

Pre športových fanúšikov je najlepší balík Orange Sport cez internet. Balík ponúka kanály RTVS 1,2 a tiež všetky kanály Orange Sport. Jeho cena je 12 eur mesačne a v priamom prenose si okrem iného môžete užiť futbalovú Ligu Majstrov so slovenským komentárom.

 • Kábel: ÁNO – od 10 €/mes.
 • Satelit: ÁNO – od 6 €/mes.
 • Internet: ÁNO – od 6 €/mes.
 • Mobil: ÁNO / OrangeSport
 • Aplikácia: ÁNO / Android, iOS
 • Web: oragne.sk

Telekom Magio TV

Televízne kanály RTVS 1,2 môžete sledovať aj v rámci Magio TV od Telekomu. Vybrať si môžete taktiež z viacerých televíznych balíčkov, ktorých cena sa líši od počtu ponúkaných programov.

Najvýhodnejší je balík Magio televízia M za 10,90 eur mesačne, ktorý okrem programov Jednotka a Dvojka ponúka množstvo ďalších športových staníc.

Športové prenosy v HD kvalite si môžete pozrieť aj cez aplikáciu Magio GO. V tejto aplikácii určite oceníte 7-dňový Archív Magio GO na viac ako 120 kanáloch. Všetky online prenosy navyše sledujte úplne bez reklám a kdekoľvek. Aplikácia Magio GO je dostupná ako pre Android, tak aj pre iOS.

 • Kábel: ÁNO – od 10,90 €/mes.
 • Satelit: ÁNO – od 10,90 €/mes.
 • Internet: Áno – 10,90 €/mes.
 • Mobil: Áno / MAGIO GO
 • Aplikácia: Áno / Android, iOS
 • Web: telekom.sk

RTVS – informácie a majiteľ

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) je slovenská verejnoprávna, národná, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

RTVS vznikla v roku 2011 zlúčením Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu. Generálny riaditeľ televízie má 5-ročné funkčné obdobie a do funkcie je volený  hlasovaním poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.

Športoví reportéri RTVS

Najlepší športoví reportéri na Slovensku sú práve v televízii RTVS. Medzi najznámejších športových komentátorov patria Marcel Merčiak, Ľuboš Hlavena, Vladimír Genda a Pavol Gašpar.

Zdroj: wikipedia.com, rtvs.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest