United Cup – tenis: program, formát turnaja, tímy, skupiny, live prenos

United Cup je úplne nový tenisový turnaj  zmiešaných reprezentačných tímov, ktorý sa koná od 29. decembra 2022 do 8. januára 2023 v Austrálii. Pozrite si program podujatia, formát turnaja, skupiny, tímy a kde sledovať live prenos! 

United Cup tenis

Tenisový United Cup je generálkou na prvý grandslam sezóny Australian Open 2023. Veľkým bonusom tohto turnaja je to, že sa jedná o zmiešanú súťaž mužov a žien.

Fanúšikovia tak uvidia najlepších svetových hráčov a hráčky na jednom a tom istom podujatí spoločne proti sebe v národných farbách. A to v dňoch od 29. decembra 2022 do 8. januára 2023 v mestách Perth, Brisbane a Sydney.

United Cup 2023

United Cup

Nový tenisový turnaj s názvom United Cup prináša výnimočný formát mužsko-ženského reprezentačného súperenia. Nielen v rámci podujatí ako Davis Cup či Fed Cup sa tak budú môcť porovnať najlepšie tenisové krajiny.

Na tomto turnaji nastúpi celkovo 18 reprezentácii, ktoré môžu nominovať 8 hráčov (štyri tenistky a štyroch tenistov). Počas jedenástich dní pôjde o veľkú zábavu a víťazná krajina získa navyše aj podstatnú tenisovú prestíž.

TENIS UNITED CUP 2023
Miesto konania Austrália – Perth, Brisbane, Sydney
Založenie 2022
Dátum 29. december 2022 – 8. január 2023
Dejisko finále Ken Rosewall Arena (Sydney)
Kategória ATP/WTA 500 (500 bodov)
Povrch Tvrdý (Green Set)
Počet tímov 18
Počet hráčov/iek 144 (72 tenistov + 72 tenistiek)
Dotácia 15 000 000 USD
TV prenosy Eurosport 1, 2
Livestream TV Tipsport, Fortuna TV
Off.web unitedcup.com

United Cup program

Program tenisového turnaja United Cup sa začne 29. decembra zápasmi v skupinách. Po týchto stretnutiach sa odohrá baráž o postup do semifinále, pričom 5. januára budú mať tímy z Brisbane a Perthu voľný deň na presun do Sydney.

Vyvrcholenie turnaja „final four“ sa odohrá práve tam od 6. do 8. januára 2023. Presný program turnaja s rozpisom jednotlivých zápasov tu nájdete krátko pred samotným začiatkom podujatia.

TIP ❱ Sledujte tenisové prenosy live ›

United Cup formát

Formát turnaja United Cup je naozaj zaujímavý. 18 tímov je rozdelených do šiestich trojčlenných skupín. Tu medzi sebou odohrajú vzájomné zápasy, ktoré sa budú skladať z dvoch mužských a ženských dvojhier, a zmiešanej štvorhry.

Týchto šesť skupín je rozdelených do troch miest – Perth, Brisbane a Sydney. Víťazi skupín v rámci toho istého mesta sa stretnú v baráži o postup do semifinále. Tieto tri tímy ešte doplní jeden porazený z baráže, ktorý bude mať v skupinách najlepšie výsledky.

Zloženie semifinále bude teda nasledovné – víťaz z Perthu, víťaz z Brisbane, víťaz zo Sydney a najlepší porazený z baráže. V semifinále proti sebe nastúpi najlepší tím doterajšieho priebehu proti najhoršiemu a 2. naj proti 3. naj. Víťazi týchto zápasov si zahrajú finále.

TIP ❱ Kompletný kalendár ATP ›

United Cup skupiny

Skupiny na turnaji United Cup si môžete pozrieť nižšie. Dva zostávajúce kvalifikované tímy zatiaľ nie sú známe, no budú doplnené priebežne.

 • Skupina A (Perth): Grécko, Belgicko, Bulharsko
 • Skupina B (Brisbane): Poľsko, Švajčiarsko, Kazachstan
 • Skupina C (Sydney): USA, Nemecko, Česko
 • Skupina D (Sydney): Španielsko, Austrália, Veľká Británia
 • Skupina E (Perth): Taliansko, Brazília, Nórsko
 • Skupina F (Brisbane): Francúzsko, Chorvátsko, Argentína

TIP ❱ Kalendár WTA turnajov ›

United Cup tímy

Pozrite si hráčske zloženie, aké si pripravili jednotlivé tímy na United Cupe. Nominácie sú, samozrejme, predbežné a môžu sa ešte meniť vzhľadom na aktuálny zdravotný stav a priebeh prípravy jednotlivých účastníkov.

V každom tíme môžu byť nominovaní štyria mužskí zástupcovia a štyri ženské zástupkyne. Tímy sú nasadené v poradí podľa ich kvality, ktorá sa hodnotí na základe postavenia jednotlivých hráčov v tenisový rebríček.

Nižšie nájdete lídrov z ATP a líderky z WTA, ktoré by mali poviesť jednotlivé tímy. V zátvorke sa nachádza rebríčkové postavenie daného hráča v čase nominácie na turnaj.

 • Grécko: Stefanos Tsitsipas (3), Maria Sakkari (6)
 • Poľsko: Hubert Hurkacz (11), Iga Swiatek (1)
 • USA: Taylor Fritz (9), Jessica Pegula (3)
 • Španielsko: Rafael Nadal (2), Paula Badosa (13)
 • Taliansko: Matteo Berrettini (16), Martina Trevisan (28)
 • Francúzsko: Arthur Rinderknech (44), Caroline Garcia (4)
 • Austrália: Nick Kyrgios (22), Ajla Tomljanovic (33)
 • Chorvátsko: Borna Čorič (26), Petra Martič (39)
 • Švajčiarsko: Stan Wawrinka (151), Belinda Benčič (12)
 • Nemecko: Alexander Zverev (12), Laura Siegemund (57)
 • Brazília: Thiago Monteiro (65), Beatriz Haddad Maria (15)
 • Belgicko: David Goffin (53), Elise Mertens (29)
 • Česko: Jiří Lehečka (74), Petra Kvítová (16)
 • Veľká Británia: Cameron Norrie (14), Harriet Dart (98)
 • Argentína: Diego Schwartzman (25), Nadia Podorska (193)
 • Nórsko: Casper Ruud (4), Ulrikke Eikeri (375)

United Cup live v TV

Live prenos z United Cupu by mal vysielať tv kanál Eurosport live. Ten vysiela počas roka najviac kvalitných mužských turnajov ATP a vysielal taktiež ATP cup, ktorého náhradou je práve organizácia United Cupu.

Eurosport má k dispozícii aj online vysielanie na internete a to cez webovú stránku eurosport.com alebo cez aplikáciu funkčnú na Android aj Apple. Takéto sledovanie vás vyjde na cca 5,30 eur mesačne a máte k dispozícii nielen live prenosy, ale aj záznamy.

United Cup livestream

Livestream z tenisového United Cupu odvysielajú stávkové kancelárie Tipsport a Fortuna, prevádzkujúce svoje vlastné internetové televízie.

Okrem sledovania zápasov tu môžete diskutovať s ostatnými priaznivcami tenisu vo fóre a taktiež využiť bonus na prvé stávky pre nových hráčov.

UNITED CUP LIVE
TV Tipsport ✅ Mobil LIVE › 20 € zadarmo
Fortuna TV ✅ Mobil LIVE › 30 € bez rizika

United Cup dejisko

Dejisko United Cupu je Austrália, konkrétne mestá Perth, Brisbane a Sydney. Vo všetkých troch sa odohrajú dve skupiny a barážové stretnutia o postup do semifinále. Semifinále a finále sa odohrajú už iba v Sydney.

 • Perth: RAC Arena – kapacita 15 500 divákov
 • Brisbane: Pat Rafter Arena – 5 500
 • Sydney: Ken Rosewall Arena – 10 500

United Cup tennis info

Všetky dôležité info o premiérovom ročníku medzinárodného turnaja zmiešaných reprezentačných družstiev nájdete aj na oficiálnych stránkach podujatia.

Zdroj: wikipedia.com, atptennis.com, wtatennis.com, unitedcup.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest