SP v alpskom lyžovaní – Courchevel 2019 program a výsledky. Vlhová skončila štvrtá (VIDEO)

Zdieľaní

Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien pokračuje obrovským slalom vo francúzskom Courchevel. Pozrite si program a výsledky SP Courchevel 2019 – video a online prenos na 7sport.sk.

SP v alpskom lyžovaní žien – Courchevel 2019, Francúzsko

Courchevel hostil tretie kolo ženského obrovského slalomu, vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová, vyštartovala do prvého kola v obrovskom slalome z poradovým číslom sedem  a darilo sa jej veľmi dobre. Po prvom kole obrovského slalomu Svetového pohára na štvrtej priečke.  Na víťazku 1.  kola Nórku Miny Fuerst Holtmannoú strácala 16 stotín, ale na svoju veľkú rivalku Mikaelu Shiffrinovú získala 1,20 s. Ako prvá vyšla na štart Američanka Mikaela Schiffrinová.

Aj do druhého kola vyštartovala Liptovská rodáčka skvelo a dokonca pár metrov pred cieľom to vyzeralo na priebežne prvé miesto. Bohužiaľ malá chybička ju stala pódium, na ktoré jej chýbalo 4 stotiny. Aj tak je to pre Petru Vlhovú skvelý výsledok.

Víťazkou sa stala Talianka Federicou Brignoneovou,  druhá Mina Fürst Holtmannová z Nórska a tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová, Vlhová obsadila pekné 4. miesto. Michaela Schiffrinová napokon na obsadila len 17. priečku.

Vlhová vyhrala paralelný slalom na SP v St. Moritzi

Petra Vlhová cez víkend absolvovala vo švajčiarskom St. Moritzi paralelný slalom, v ktorom získala prvé víťazstvo v tejto sezóne. Pre problémy s holeňou kosťou to vyzeralo, že nebude vôbec štartovať, vynechala super-G, ale v paralelnom slalome nedala nikomu šancu a využila absenciu Mikaela Schiffrinovej.

SP alpské lyžovanie žien Courchevel – program a výsledky

  • utorok 17. december – Obrovský slalom 1.kolo (Miny Fuerst Holtmann)
  • utorok 17. december – Obrovsky slalom 2.kolo ( Federica Brignone)

Obrovský slalom žien  Courchevel – 1. kolo

1. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) 1:07,15 min
2. Marta Bassinová +0,10 s
3. Federica Brignoneová (obe Tal.) +0,13
4. Petra Vlhová (SR) +0,16
… 17. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,33

Obrovský slalom žien  Courchevel – 2. kolo

1. Frederica Brignone (Tal.)
2. Mina Fürst Holtmann (Nór.) +0.04
3. Wendy Holdener (Švaj.) +0.44
4. Petra Vlhová (SR) +0.48

Celkové poradie SP (po 9 zo 43 súťaží):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 532 bodov,
2. Federica Brignoneová (Tal.) 281,
3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 261,
4. Petra Vlhová (SR) 238,
5. Corinne Suterová (Švaj.) 225,
6. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 218

SP – obrovský slalom žien Courchevel 2019 Video


Zjazdové lyžovanie
Obrovský slalom žien, 2. kolo, Courchevel
utorok 17. decembra 2019 o 13:30
Online prenos
Tak ako sa očakávalo, druhé kolo bolo veľmi napínavé a rozhodovalo sa až na konci. Mina Fürst Holtmannová predviedla skvelú jazdu aj v druhom kole, ale prvé miesto obhájiť nedokázala. Federica Brignoneová z Talianska sa tak raduje z prvenstva a svoje prvé pódim v karieré čo sa týka obrovského slalomu si vybojovala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska.

Petra Vlhová napokon končí na štvrtom mieste, keď nezvládla absolutný záver trate a tesne jej tak ušlo pódium. Veľkým sklamaním je dnes určite konečné umiestnenie Shiffrinovej, ale aj ona je len človek a tak na dnešný zlý výkon musí zabudnúť.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa!
Cieľ
Druhé kolo obrovského slalomu žien v Courcheveli sa skončilo!
1
Tak to bol strhujúci zaver! Holtmannová išla suverérne, ale prišli dve zaváhania, najprv v strede trate a potom pred cieľom, podobne zavázahla ako naša reprezentantka. Napokon je Mina Fürst Holtmannová na druhom mieste, čiže dnes zvíťazila Federica Brignoneová z Talianska!
1
A teraz tu je veľký oráznik! Dokáže Holtmannová zopakovať famóznu jazdu z prvého kola?
2
Jej krajanka Bassinová ide až na šieste miesto. Nevyšla jej jazda v druhom kole ako chcela a tak sa na pódium nedostane.
3
Predposlená reprezentantka Talianska Brignoneová ide jasne na prvé miesto! Už má teda isté pódium, predviedla skvelú jazdu s náskomom 44 stotín.
4
Tak to je veľká škoda! Peťa na každom medzičase viedla a už to vyzeralo, že Holdenerovú zdolá, ale nevyšiel jej príchod do cieľa a napokon stratila štyri desatiny a ide na druhé miesto!
4
Pozor, ide slovenská reprezentatka Petra Vlhová!
5
Holdenerová zo Švajčiarska patrí takisto medzi favoritky na pódium. Prvé kolo jej však moc nevyšlo, v druhom to napravila a v tesnom súboji pred cieľom si vybojovala predbežné prvé miesto.
6
Švédska reprezentantka Hectorová výrazne atakovala prvé miesto. Napokon je to veľmi tesné, ale Hectorová sa musí uspokojiť s predbežným druhým miestom.
7
Robinsonová z Nového Zélandu jej chcela veľmi konurovať, tiež išla veľmi agresívne. Škoda zaváhania v strednej časti, to ju stále lepšie miesto. Momentálne je na štvrtom mieste.
8
Prvá osmička je poriadne nabitá, takže už ide do tuhého, tu by sa malo rozhodovať o pódiach. Rebensburgová z Nemecka začala agrsívne, ale potom nastal menší útlm. Na prvé miesto to však stačilo.
9
Behramiová je tou druhou pretekárkou na deviatom mieste po prvom kole. Švjačiarka od druhého medzičasu postupune stácala a napokon ide na predbežné piate miesto.
9
Do tretice ďalšie delené miesto, konkrétne deviate. Na trať išla z dvojice ako prvá ďalšia reprezentantka Francúzska Worleyová. Veľmi skúsená pretekárka po pokazenom závere ide na tretie miesto.
11
Sombetová z Francúzka išla na úvod trate veľmi dobré, ale postupune narastala jej strata a napokon putuje na predbežné tretie miesto.
12
Aj 12. miesto bolo delené. Slovinská reprezentantka Hrovatová predviedla o niečo lepšiu jazdu a rakúskej reprezentankte uchmatla tretie mieso.
12
A na trati sa ukázala ďalšia reprezentantka z Rakúska a v druhom kole posledná, konkrétne to je Haaserová. Predbežne sa dostáva na tretie miesto, so záverom trate nemôže byť spokojná.
14
Po nej sa na trať dostala reprezentantka Rakúska Truppeová. Ani jej druhé kolo úplne nevyšlo a napokon berie Lysdahlovej piate miesto.
14
Po prvom kole tu bolo delené 14. miesto medzi Lysdahlovou a Truppeovou. Po krátkej prestávke išla na trať prvá menovaná, ale po štarte nechytila správny rytmus a ide na piate miesto.
16
Ďalšia reprezentantka z Nórska Tvibergová sa pustila do druhej jazdy veľmi agresívne. Predviedla výborný výkon, je rýchlejšia o tri stotiny a ide na prvé miesto!
17
Hneď za ňou išla jej krajanka Bremová. Ani ona svoj čas z prvého kola nevylepšila, chybovala v závere a ide na siedme miesto.
18
Liensbergerová z Rakúska tiež nie je spokojná. Po druhom kole je na piatom mieste, ale zrejme pôjde v poradí postupne nižšie.
19
Shiffrinová dnes nemá svoj deň. Ani druhé kolo jej nevyšlo a výrazný posun vpred to nebude. Zatiaľ sa dostáva na tretie miesto, otvára sa tak šanca ostatným pretekárkam.
20
Ako prvá z Nemecka sa v druhom kole dostala na trať Schmotzová. Stáva sa novou líderkou s novým najlepším časom druhého kola, veľmi dobrá jazda.
21
Jediným zástupcom Veľkej Británie v druhom kole je Tilleyová. Išla dobre, ale ani jej nevyšiel záver podľa predstáv a momentálne je na štvrtom mieste.
22
Aj druhý zástupca Slovinska už má dnes odjazdené. Robniková začala dobre, ale postupune začala strácať. V tejto chvíli je štvrtá, stráca na prvé miesto viac ako sekundu.
23
Nórsko má dnes v druhom kole početné zastúpenie. Ako ďalšia sa na trať dostala mladá Norbyeová. Pustila sa agresívne do svojej jazdy, škoda nezvládnutej záverečnej časti, momentálne je tretia.
24
Dnešný celý pretek už absolvovala aj kanadská reprezentantka. Gagnonová začala veľmi dobre, ale vážna chyba prišla v strede trate a s výraznou stratou je posledná. Zrejme to vyzerá, že dnes skončí na konečom 30. mieste.
25
Druhé kolo už má za sebou aj druhá reprezentantka tejto krajiny. Curtoniová svoju krajanku výrazne neohrozila, predbežne je na piatom mieste.
26
Reprezentantka Talianska Goggiaová začala výborne. V strede trate zaváhala, ale ihneď to zlepšila a napokon ide na druhé miesto s náskom 0,58. Goggiaová išla naozaj dobre, môže pomýšľať aj na umiestnenie do 20. miesta.
27
Ako ďalšia išla na trať reprezentantka Slovinska Buciková. Začala celkom dobre, ale v závere sa nevyhla chybám a ide na predbežné druhé miesto.
28
Daniothová zo Švajčiarska sa na prvé miesto nedostala, v strede trate chybovala a stráca na Nórku 14 desatín sekundy.
29
Louise Stjernesundová z Nórska ide jasne na prvé miesto, keď bola lepšia o osem desatín sekundy. Táto jazda jej celkom vyšla určite môže pomýšľať aj na vyššie konečné umiestnenie.
30
Ako prvá sa na trať v druhom kole dostala Gisinová zo Švajčiarska. Nevyhla sa väčším chybám a do cieľa prichádza s časom 2:15.41.
Start
Druhé kolo obrovského slalomu žien v Courchevel sa práve začalo!
Na druhé kolo je už všetko pripravené, čoskoro by sa malo odštartovať. Rozdiely sú na popredných miestach len minimálne, tak verme, že druhé kolo bude ešte poriadne napínavé.
Poradie po 1. kole:

1. Mina Fürst Holtmannová (NOR) 1:07,15
2. Marta Bassinová (ITA) +0,10
3. Federica Brignoneová (ITA) +0,13
4. Petra Vlhová (SVK) +0,16
5. Wendy Holdenerová (SUI) +0,37
6. Sara Hectorová (SWE) +0,47
7. Alice Robinsonová (NZL) +0,49
8. Viktoria Rebensburgová (GER) +0,51
9. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,84
9. Tessa Worleyová (FRA) +0,84
11. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +0,88
12. Meta Hrovatová (SLO) +1,01
12. Ricarda Haaserová (AUT) +1,01
14. Katharina Truppeová (AUT) +1,08
14. Kristin Lysdahlová (NOR) +1,08
16. Maria Therese Tvibergová (NOR) +1,13
17. Eva-Maria Bremová (AUT) +1,16
18. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,25
19. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,33
20. Marlene Schmotzová (GER) +1,52
21. Alexandra Tilleyová (GBR) +1,71
22. Tina Robniková (SLO) +1,83
23. Kaja Norbyeová (NOR) +1,85
24. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,97
25. Irene Curtoniová (ITA) +1,99
26. Sofia Goggiaová (ITA) +2,00
27. Ana Buciková (SLO) +2,10
28. Aline Daniothová (SUI) +2,11
29. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,25
30. Michelle Gisinová (SUI) +2,26
Prajem príjemné športové popoludnie. Dnes sa v Courchevelu koná obrovský slalom žien a pochopiteľne je to aj so slovenskou účasťou. Prvé kolo už úspešne prebehlo a podľa očakávana sa do druhého kola prebojovala aj Petra Vlhová. Slovenská reprezentantka predviedla v prvom kole agresívnu jazdu, ktorá sa však nezaobišla bez menších chýb. Napokon to stačilo na štvrté miesto so stratou 0,16 stotín na prvé miesto. Líderská pozícia po prvom kole patrí troška prekvapivo Fürst Holtmannovej z Nórska, ale ešte väčším prekvapením je až 19. miesto Shiffrinovej! Líderka celkovej klasifikácie a aj obrovského slalomu stráca na prvé miesto až 1,33 sekundy. Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa popasuje s druhým kolom. My budeme samozrejme držať palce Petre Vlhovej, aby z toho bola pódiové umiestnenie.

Druhé kolo má naplánovaný začiatok o 13:30, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.

Zdieľaní

Pin It on Pinterest