Kto je Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź? Profil slovensk├ęho fightera MMA organiz├ície Oktagon (VIDEO)

Zdie─żan├ş

Samuel „Pir├ít“ Kri┼ítofi─Ź patr├ş medzi naj├║spe┼ínej┼í├şch MMA bojovn├şkov na Slovensku. Jeho cesta ┼żivotom nebola jednoduch├í, no pr├íve v─Ćaka tomu je dnes tam, kde je. Nikdy sa nevzd├íva, o ─Źom sved─Ź├ş i fakt, ┼że hral aj so zlomenou rukou. Pozrite si zauj├şmav├ę inform├ície o slovenskom fighterovi, jeho profil, ┼ítatistiky a mnoho ─Ćal┼íieho.┬á

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź sa zranil a ─Źak├í ho dlh├í pauza!

Slovensk├Ż MMA fighter Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź sa mal predstavi┼ą na turnaji Oktagon 22, kde by sa stretol s franc├║zom Alexom Lohor├ę. Av┼íak, v pr├şprave na z├ípas si v├í┼żne poranil koleno a tak ho ─Źak├í nieko─żkomesa─Źn├í pauza. Zatia─ż nie je zn├íme, kedy by sa mohol vr├íti┼ą do klietky, no o v┼íetk├Żch novink├ích v├ís budeme informova┼ą priamo tu.

Kto je Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź?

Samuel┬á KRI┼áTOFI─î┬áSKVK profil bojovn├şka
Meno Samuel Kri┼ítofi─Ź
Prez├Żvka Pir├ít
Dátum narodenia 15. augusta 1989, Bratislava, Slovensko
Bydlisko Gab─Ź├şkovo
N├írodnos┼ą Slovensk├í
V├Ż┼íka 183 cm
Váha 84 kg
Váhová kategória stredná váha
Organiz├ície v ktor├Żch bojoval Oktagon, FNG, CFN
Najv├Ą─Ź┼í├ş ├║spech V├ş┼ąaz 2. s├ęrie Oktagon V├Żzva
V┼íetky z├ípasy v MMA 16 z├ípasov (13 ÔÇô 3 ÔÇô 0)
V├Żhry v MMA 13 v├Żhier┬á (4x TKO/KO, 5x don├║tenia, 4x rozhodnutia)
Prehry v MMA 3 prehier (3x rozhodnutie)
Rem├şzy 0 rem├şzy
T├şm Spartakus Fight Gym
Sociálne siete: Instagram, YouTube, Facebook

Samuel Kri┼ítofi─Ź ┼żivotopis

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź sa narodil 15. augusta 1983 v Bratislave. Na soci├ílnej sieti sa vyjadril, ┼że jeho detstvo neprekvitalo kr├ísou a pop├şsal pomery v rodine. (viac n├íjdete v ─Źl├ínku ni┼ż┼íie)

Ako mlad├ęmu chalanovi mu u─Źaroval thajsk├Ż box, ktor├Ż bol skvelou pr├şpravou do MMA a pr├íve zmie┼ían├ę bojov├ę umenie sa stalo jeho ┼żivotnou cestou. Tr├ęnuje v trnavskom Spartakus Fight Gyme a jeho tr├ęnerom je Attila V├ęgh. V reality show Oktagon V├Żzva II sa stal jej v├ş┼ąazom.

Je slobodn├Ż, ┼żije v Bernol├íkove, m├í sn├║benicu Janku, s ktorou ─Źak├í die┼ąa a dokonca mu nie je cudz├ş ani hokejbal.

Samuel Kri┼ítofi─Ź vek, v├Ż┼íka, v├íha, v├íhov├í kateg├│ria

Pir├ít Kri┼ítofi─Ź m├í 31 rokov, meria 183 centimetrov a v├í┼żi pribli┼żne 84 kilogramov. Naj─Źastej┼íie nastupuje vo welterovej v├íhovej kateg├│rii do 77 kg, ale niektor├ę z├ípasy vezme aj v strednej v├íhe do 84 kg. Ide o komplexn├ęho bojovn├şka, ktor├Ż nem├í probl├ęm potr├ípi┼ą s├║pera na zemi ─Źi v postoji.

Samuel „Pir├ít“ Kri┼ítofi─Ź a za─Źiatky v MMA

Samuel Kri┼ítofi─Ź sa zozn├ímil s bojov├Żm umen├şm v─Ćaka thajsk├ęmu boxu, po ktorom mu ale u─Źaroval svet MMA a za─Źal sa venova┼ą zmie┼ían├Żm bojov├Żm umeniam.

Svoju MMA kari├ęru za─Źal v roku 2015, ke─Ć vo svojom prvom profesion├ílnom z├ípase porazil Eduarda Jedinaka submisiou. Svojho s├║pera u┼íkrtil takzvan├Żm triangle choke za necel├ę dve min├║ty.

TIP ÔŁ▒ ─îo je to MMA?

Vo svojich v├ş┼ąazn├Żch z├ípasoch pokra─Źoval necel├ę tri roky a na svoju prv├║ prehru si musel po─Źka┼ą a┼ż do roku 2018, ke─Ć ho dok├ízal porazi┼ą a┼ż rozhodnut├şm rozhodcov gruz├şnsky bojovn├şk Nodar Kudukhashvili.

Prv├í prehra Samuela Kri┼ítofi─Źa v MMA

POZRITE SI ÔŁ▒┬áAko sledova┼ą MMA na┼żivo?

Samuel Pirát Krištofic v Oktagon MMA

Do prv├ęho z├ípasu v najlep┼íej ─îesko-slovenskej organiz├ícii Oktagon MMA, kde si za─Źal budova┼ą skvel├║ v├ş┼ąazn├║ ┼ín├║ru, vst├║pil po piatich v├ş┼ąazstv├ích. V Oktagon 2 sa stretol s Bohumilom Lungrikom a tento nap├şnav├Ż z├ípas trval cel├ę tri kol├í. O v├ş┼ąazstve Pir├íta rozhodli a┼ż rozhodcovia. (Pozrite si jeho prv├Ż z├ípas.)

Prv├Ż z├ípas Kri┼ítofi─Źa v organiz├ícii Oktagon MMA

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź v├ş┼ąazom Oktagon V├Żzvy 2

Kri┼ítofi─Ź sa stal 12. novembra 2017 v bratislavskej HANT Ar├ęne v├ş┼ąazom druhej s├ęrie reality ┼íou Oktagon V├Żzva. Vo fin├íle do 84 kg porazil ─Ćal┼íieho slovensk├ęho bojovn├şka Radovana ├Ü┼íkrta v 3. kole.

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź ┼ítatistiky a v├Żsledky z├ípasov

V┼íetky z├ípasy v MMA: 16 z├ípasov (13 ÔÇô 3 ÔÇô 0)

  • V├Żhry: 13 v├Żhier – 4x TKO, 5x don├║tenia, 4x rozhodnutia
  • Prehry: 3 prehier: 3x rozhodnutia
  • Rem├şzy: 0

Pre zobrazenie celej tabu─żky v mobile, si ho sta─Ź├ş oto─Źi┼ą 7sport.sk v mobile alebo pos├║va┼ą tabu─żku do str├ín

V├Żsledok S├║per Sp├┤sob Kolo(─Źas) Podujatie D├ítum
V├Żhra Mateusz Strzelczyk TKO 2 (0:59) Oktagon 19 (Brno) 05.12.2020
V├Żhra Robert Puka─Ź Rozhodnutie 5 (5:00) Oktagon 14 (Bratislava) 14.09.2019
V├Żhra Anderson de Queiroz Diniz TKO 1 (0:29) Oktagon 12 (Bratislava) 08.06.2019
Prehra David Kozma Rozhodnutie 5 (5:00) Oktagon 11 (Ostrava) 16.03.2019
Prehra Grzegorz Siwy Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 9 (Bratislava) 15.09.2018
V├Żhra Ondrej Ra┼íka KO 1 (3:14) Oktagon 6 (Ko┼íice) 26.05.2018
Prehra Nodar Kudukhashvili Rozhodnutie 3 (5:00) FNG – Fight Nights Global 84 (Bratislava) 02.03.2018
V├Żhra Radovan ├Ü┼íkrt Don├║tenie 3 (2:02) Oktagon V├Żzva 2 Fin├íle (Bratislava) 12.11.2017
V├Żhra Ondrej Ra┼íka Don├║tenie 2 (1:40) Oktagon V├Żzva 2 Semifin├íle (Bratislava) 01.11.2017
V├Żhra Kalman Kovacs Don├║tenie 1 (4:40) Dark Night Vol. 2 (Nov├ę Z├ímky) 24.06.2017
V├Żhra Bohumil Lungrik Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 2 (Bratislava) 07.04.2017
V├Żhra Laszlo Szogyenyi Don├║tenie 2 (3:23) X Fight – X Fight 1 (Bratislava) 20.05.2016
V├Żhra Tomas Vasicek TKO 1 (3:27) LCC – Fight Night (Bratislava) 30.04.2016
V├Żhra Martin Sudor Rozhodnutie 2 (5:00) Fight of Gladiators 5 (Nitra) 09.04.2016
V├Żhra Martin Kostolansky Rozhodnutie 3 (5:00) PCF 13 – Revenge (Tren─Ź├şn) 21.11.2015
V├Żhra Eduard Jedinak Don├║tenie 1 (1:46) Champions Fight Night 1 (Bratislava) 10.07.2015

Z├ípas Karlos Termin├ítor V├ęmola vs Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź sa mus├ş odlo┼żi┼ą

V roku 2018 zaplavila soci├ílne siete inform├ícia, ┼że Karlos Termin├ítor V├ęmola vyzval na s├║boj Samuela Pir├íta Kri┼ítofi─Źa. V tej dobe Karlos z├ípasil pre organiz├íciu XFN a Pir├ít pre Oktagon a tak k tomuto z├ípasu nemohlo d├┤js┼ą.

Termin├ítor v┼íak prest├║pil do Oktagonu a tak v┼íetci fan├║┼íikovia videli Z├ípas storo─Źia: V├ęgh vs V├ęmola namiesto z├ípasu s Kri┼ítofi─Źom.

Tento z├ípas sa v┼íak zd├í, ┼że je op├Ą┼ą na program d┼ła, ke─Ć┼że Pir├ít vyzval V├ęmolu na Oktagone 20. Moment├ílne je v┼íak Kri┼ítofi─Ź zranen├Ż a tak si budeme musie┼ą na tento s├║boj e┼íte po─Źka┼ą.

Pirat Kristofi─Ź na Oktagon Underground – cesta pyram├şdou

V semifin├íle Oktagon Underground 4, sa Pir├ít stretol s bojovn├şkom Luk├í┼íom Eli├í┼íom, ktor├ęho porazil TKO v prvom kole. Potvrdil tak ├║lohu favorita a vo fin├íle slovenskej ─Źasti sa stretne s kamar├ítom Vlastislavom ─îepom.

Samuel Pir├ít Kristofic sa predstavil v novom projekte Oktagon Underground, ktor├Ż n├ím po─Źas pand├ęmie nahr├ídza z├ípasy v MMA. Ide o turnaj kde sa v pyram├şde predstavia skvel├ş fighteri a z├ípasy sa nepripo─Ź├ştavaj├║ do celosvetovej ┼ítatistiky, preto┼że ide sk├┤r o exhibi─Źn├ę z├ípasy, ale o o skuto─Źn├ę peniaze.

V ├║vodom z├ípase na Oktagon Underground 2, si Samuel poradil na body (rozhodnut├şm) nad najlep┼í├şm bojovn├şkom v thajskom boxe na Slovenku Jakubom Benkom.

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź vo fin├íle Oktagon Underground

Pir├ít neuspel v slovenskej fin├ílovej ─Źasti MMA z├ípasov├ęho turnaja Oktagon Underground 6, ke─Ć prehral rozhodnut├şm bratovra┼żedn├ęho s├║boja proti Vlastovi ─îepovi, ktor├Ż sa n├ísledne predstavil na turnaji Oktagon 17.

Pre oboch kamar├ítov to bol zvl├í┼ítny z├ípas, preto┼że obaja fighteri tr├ęnovali spolo─Źne v bratislavskom Chaos Gyme. Vo vyrovnanom hlavnom z├ípase ve─Źera, vyhral rozhodnut├şm ─îepo, ktor├Ż uspel u dvoch rozhodcov (30:28, 30:29), u jedn├ęho pri┼ílo k rem├şze (29:29).

Najlep┼íie MMA z├ípasy Samuela Pir├íta Kri┼ítofi─Źa

Pir├ít m├í v Oktagone dobr├║ bilanciu, ke─Ć┼że prehral iba jeden z├ípas proti Davidovi Kozmovi a to dokonca na rozhodnutie. V┼íetky jeho doteraj┼íie prehry boli rozhodnut├ę bodov├Żmi rozhodcami, nikdy ho ┼żiadny s├║per neukon─Źil pred─Źasne.

Oktagon 14: Kri┼ítofi─Ź vs Puka─Ź

V jednom z hlavn├Żch z├ípasov Oktagon 14, Samuel Kri┼ítofi─Ź zv├ş┼ąazil v bitke o Bratislavu nad R├│bertom Puka─Źom na body. Bol to p├Ą┼ą kolov├Ż s├║boj na zimnom ┼ítadi├│ne Ondreja Nepelu, kde videlo skvel├ę vyvrcholenie v podobe hlavn├ęho z├ípasu vy┼íe 9-tis├şc fan├║┼íikov. Po─Źas tohto z├ípasu si Pir├ít zlomil ruku.

Oktagon 12: Kri┼ítofi─Ź vs Falla Mansa Diniz

Na Oktagone 12 sa predstavili aj tak├ę men├í ako Attila V├ęgh, Makhmud Muradov, ─Żudov├şt Klein ─Źi G├íbor Bor├íro┼í. V Bratislave bola k videniu siln├í z├ípasn├şcka karta.

Pir├ít na karte nech├Żbal a proti nemu v hlavnom predz├ípase nast├║pil braz├şlsky fighter Anderson De Queiroz Diniz „Falla Mansa“. Bratislavsk├Ż rod├ík si pred dom├ícim publikom so svoj├şm s├║perom poradil za 29 sek├║nd v prvom kole TKO.

Oktagon 19: Pirat Krištofic vs. Matesutz Strzelczyk

Samuel „Pir├ít“ Kri┼ítofi─Ź sa do klietky Oktagonu vr├ítil po dlhej, viac ako ro─Źnej pauze. Na turnaji Oktagon 19 sa postavil proti nepr├şjemn├ęmu Poliakovi, Mateuszovi Strzelczykovi, ktor├Ż predt├Żm na turnaji Oktagon 17 ukon─Źil Pir├ítovho kamar├íta Vlasta ─îepa.

Kri┼ítofi─Ź predviedol v tomto z├ípase skuto─Źne dominantn├Ż v├Żkon a v┼íetk├Żm tak uk├ízal, ┼że je sp├Ą┼ą a treba s n├şm r├íta┼ą.

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź vs Petr Kare┼í

Petr Kare┼í je v MMA zn├ímy hlavne ako hlavn├Ż promot├ęr organiz├ície XFN, ktor├í po ├║spe┼ín├Żch turnajoch skrachovala. Ve─ża fan├║┼íikov bojov├Żch umen├ş, h├íd┼że vinu pr├íve na neho. Obaja si dohodli z├ípas v Double Red Fight Night v barmskom boxe. Tento z├ípas skon─Źil rem├şzou. Kri┼ítofi─Ź nesk├┤r vyhl├ísil, ┼że si v tre┼ąom kole zlomil obe ruky.

─îo je barmsk├Ż box?

Ten je ┼ípeci├ílny t├Żm, ┼że sa bojuje bez rukav├şc, iba s band├í┼żami a povolen├ę s├║ ├║dery hlavou, kopy, lakte a neexistuje ┼żiadny bodov├Ż syst├ęm. Ak chce fighter vyhra┼ą, mus├ş da┼ą s├║perovi KO, alebo ho zrani┼ą tak aby nemohol v boji pokra─Źova┼ą. Ak do z├ípasov├ęho limitu obaja z├ípasn├şci stoja, z├ípas kon─Ź├ş rem├şzou.

Samuel „Pir├ít“ Kri┼ítofi─Ź a jeho detstvo

Samuel je zn├ímy nie len svojimi z├ípasmi, ale aj drsn├Żm vystupovan├şm. Za t├Żm v┼íetk├Żm sa ale skr├Żva pod─ża neho drsn├ę detstvo, ktor├ę fan├║┼íikom MMA odhalil na soci├ílnej sieti Instagram.

Boli dni, ke─Ć som vstal s postele. Vo┼íiel do kuchyne a mama mi vravela zo slzami v o─Źiach ┼że mne a mojej sestre dnes nem├í ─Źo da┼ą na ra┼łajky. Tak├Żch dn├ş bolo viac. Boli dni ke─Ć som odi┼íiel z domu do ┼íkoly, bez koruny a ke─Ć som sa vr├ítil ve─Źer domov, od hladu som jedol surov├ę zemiaky.

Pri spomienke na spom├şnan├ę situ├ície to vo mne vyvol├íva zmie┼ían├ę pocity. Miestami sa mi tla─Źia slzy do o─Ź├ş, ko─żko bolesti musela znies┼ą moja mamina ktor├í trpela alkoholika ─Źo bil ju a jej deti.

Svoje mimoriadne n├íro─Źn├ę detstvo po boku otca alkoholika Pir├ít pop├şsal aj v siahodlhom rozhovore pre projekt Bez Fr├íz├ş, kde hovoril o svojom detstve, ale aj o tom, ako mohol pokojne skon─Źi┼ą vo v├Ązen├ş.

Pir├ít Kri┼ítofi─Ź pesni─Źka

Pir├ít m├í trochu netradi─Źn├║ n├ístupov├║ pesni─Źku. Sme zvyknut├ş na r├┤zne ┼ż├ínre, ale Samuel m├í ako svoju n├ístupovku pesni─Źku od skupiny Zapre┼íi─ç Boys s n├ízvom Igraj moja Hrvatska, ktor├í sa spieva po chorv├ítsky a je o Chorv├ítsku.

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź Sherdog, Tapology

Ak by ste chceli n├íjs┼ą kompletn├Ż preh─żad z├ípasov Samuela Kri┼ítofi─Źa, n├íjdete ich na najlep┼íej svetovej str├ínke o MMA Sherdog. Podrobn├ę ┼ítatistiky zo z├ípasov si m├┤┼żete pozrie┼ą aj na port├íli Tapology.

Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź – Instagram, Facebook, YouTube

V┼íetky inform├ície z tr├ęningov, z pr├şpravy na z├ípas ─Źi zauj├şmavosti zo s├║kromia m├┤┼żete sledova┼ą na soci├ílnych sie┼ąach. Pir├ít je akt├şvny najm├Ą na Instagrame, kde m├í viac ako 73 000 followerov. M├í taktie┼ż vlastn├Ż YouTube kan├íl, kde pravidelne prid├íva zauj├şmav├ę vide├í nielen z MMA.

Zdroje: oktagon MMA, sherdog.com, youtube

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest