Kto je Samuel Pirát Krištofič? Profil slovenského MMA bojovníka, štatistiky, výsledky a informácie. (VIDEO)

Samuel „Pirát“ Krištofič patrí medzi najúspešnejších MMA bojovníkov na Slovensku. Jeho cesta životom nebola jednoduchá, no práve vďaka tomu je dnes tam, kde je. Nikdy sa nevzdáva, o čom svedčí i fakt, že hral aj so zlomenou rukou. Pozrite si zaujímavé informácie o slovenskom fighterovi, jeho profil, štatistiky a mnoho ďalšieho. 

Pirát vs. Karlos Vémola na turnaji Oktagon 30!

Už na turnaji Oktagon 30 budeme maž možnosť vidieť dlho očakávaný zápas Pirát vs. Karlos Vémola! Po tom, ako Karlos Vémola prišiel o titul keď nenavážil a následne ho čakala dlhá pauza kvôli zraneniu, Pirát sa stal dočasným šampiónom strednej váhy.

Karlos Vémola to však nemôže strpieť a podľa jeho slov si ide po to, čo je jeho. K zápasu však nakoniec nemusí ani prísť, keďže Karlos Vémola odmieta ísť do modrého rohu ako vyzývateľ. Podľa neho je Pirát len fake champ a titul si vôbec nezaslúži. Bude zaujímavé sledovať, ako sa to celé vyvinie.

Kto je Samuel Pirát Krištofič?

Samuel  KRIŠTOFIČ SKVK profil bojovníka
MenoSamuel Krištofič
PrezývkaPirát
Dátum narodenia15. augusta 1989, Bratislava, Slovensko
BydliskoGabčíkovo
NárodnosťSlovenská
Výška183 cm
Váha84 kg
Váhová kategóriastredná váha
Organizácie v ktorých bojovalOktagon, FNG, CFN
Najväčší úspechVíťaz 2. série Oktagon Výzva
Všetky zápasy v MMA17 zápasov (14 – 3 – 0)
Výhry v MMA14 výhier  (4x TKO/KO, 5x donútenia, 5x rozhodnutia)
Prehry v MMA3 prehier (3x rozhodnutie)
Remízy0 remízy
TímSpartakus Fight Gym
Sociálne siete:Instagram, YouTube, Facebook

Samuel Krištofič životopis

Samuel Pirát Krištofič sa narodil 15. augusta 1983 v Bratislave. Na sociálnej sieti sa vyjadril, že jeho detstvo neprekvitalo krásou a popísal pomery v rodine. (viac nájdete v článku nižšie)

Ako mladému chalanovi mu učaroval thajský box, ktorý bol skvelou prípravou do MMA a práve zmiešané bojové umenie sa stalo jeho životnou cestou. Trénuje v trnavskom Spartakus Fight Gyme a jeho trénerom je Attila Végh. V reality show Oktagon Výzva II sa stal jej víťazom.

Je slobodný, žije v Bernolákove, má snúbenicu Janku, s ktorou čaká dieťa a dokonca mu nie je cudzí ani hokejbal.

Samuel Krištofič vek, výška, váha, váhová kategória

Pirát Krištofič má 31 rokov, meria 183 centimetrov a váži približne 84 kilogramov. Najčastejšie nastupuje vo welterovej váhovej kategórii do 77 kg, ale niektoré zápasy vezme aj v strednej váhe do 84 kg. Ide o komplexného bojovníka, ktorý nemá problém potrápiť súpera na zemi či v postoji.

Samuel „Pirát“ Krištofič a začiatky v MMA

Samuel Krištofič sa zoznámil s bojovým umením vďaka thajskému boxu, po ktorom mu ale učaroval svet MMA a začal sa venovať zmiešaným bojovým umeniam.

Svoju MMA kariéru začal v roku 2015, keď vo svojom prvom profesionálnom zápase porazil Eduarda Jedinaka submisiou. Svojho súpera uškrtil takzvaným triangle choke za necelé dve minúty.

TIP ❱ Čo je to MMA?

Vo svojich víťazných zápasoch pokračoval necelé tri roky a na svoju prvú prehru si musel počkať až do roku 2018, keď ho dokázal poraziť až rozhodnutím rozhodcov gruzínsky bojovník Nodar Kudukhashvili.

Prvá prehra Samuela Krištofiča v MMA

POZRITE SI ❱ Ako sledovať MMA naživo?

Samuel Pirát Krištofic v Oktagon MMA

Do prvého zápasu v najlepšej Česko-slovenskej organizácii Oktagon MMA, kde si začal budovať skvelú víťaznú šnúru, vstúpil po piatich víťazstvách. V Oktagon 2 sa stretol s Bohumilom Lungrikom a tento napínavý zápas trval celé tri kolá. O víťazstve Piráta rozhodli až rozhodcovia. (Pozrite si jeho prvý zápas.)

Prvý zápas Krištofiča v organizácii Oktagon MMA

Samuel Pirát Krištofič víťazom Oktagon Výzvy 2

Krištofič sa stal 12. novembra 2017 v bratislavskej HANT Aréne víťazom druhej série reality šou Oktagon Výzva. Vo finále do 84 kg porazil ďalšieho slovenského bojovníka Radovana Úškrta v 3. kole.

Samuel Pirát Krištofič štatistiky a výsledky zápasov

Všetky zápasy v MMA: 17 zápasov (14 – 3 – 0)

  • Výhry: 14 výhier – 4x TKO, 5x donútenia, 5x rozhodnutia
  • Prehry: 3 prehier: 3x rozhodnutia
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

VýsledokSúperSpôsobKolo(čas)PodujatieDátum
Karlos VémolaOktagon 30 (O2 Arena)30.12.2021
VýhraMarcin NaruszczkaRozhodnutie5 (5:00)Oktagon 26 (Štvanice)24.07.2021
VýhraAl MatavaoRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 25 (Brno)19.06.2021
VýhraMateusz StrzelczykTKO2 (0:59)Oktagon 19 (Brno)05.12.2020
VýhraRobert PukačRozhodnutie5 (5:00)Oktagon 14 (Bratislava)14.09.2019
VýhraAnderson de Queiroz DinizTKO1 (0:29)Oktagon 12 (Bratislava)08.06.2019
PrehraDavid KozmaRozhodnutie5 (5:00)Oktagon 11 (Ostrava)16.03.2019
PrehraGrzegorz SiwyRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 9 (Bratislava)15.09.2018
VýhraOndrej RaškaKO1 (3:14)Oktagon 6 (Košice)26.05.2018
PrehraNodar KudukhashviliRozhodnutie3 (5:00)FNG – Fight Nights Global 84 (Bratislava)02.03.2018
VýhraRadovan ÚškrtDonútenie3 (2:02)Oktagon Výzva 2 Finále (Bratislava)12.11.2017
VýhraOndrej RaškaDonútenie2 (1:40)Oktagon Výzva 2 Semifinále (Bratislava)01.11.2017
VýhraKalman KovacsDonútenie1 (4:40)Dark Night Vol. 2 (Nové Zámky)24.06.2017
VýhraBohumil LungrikRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 2 (Bratislava)07.04.2017
VýhraLaszlo SzogyenyiDonútenie2 (3:23)X Fight – X Fight 1 (Bratislava)20.05.2016
VýhraTomas VasicekTKO1 (3:27)LCC – Fight Night (Bratislava)30.04.2016
VýhraMartin SudorRozhodnutie2 (5:00)Fight of Gladiators 5 (Nitra)09.04.2016
VýhraMartin KostolanskyRozhodnutie3 (5:00)PCF 13 – Revenge (Trenčín)21.11.2015
VýhraEduard JedinakDonútenie1 (1:46)Champions Fight Night 1 (Bratislava)10.07.2015

Pirat Kristofič na Oktagon Underground – cesta pyramídou

V semifinále Oktagon Underground 4, sa Pirát stretol s bojovníkom Lukášom Eliášom, ktorého porazil TKO v prvom kole. Potvrdil tak úlohu favorita a vo finále slovenskej časti sa stretne s kamarátom Vlastislavom Čepom.

Samuel Pirát Kristofic sa predstavil v novom projekte Oktagon Underground, ktorý nám počas pandémie nahrádza zápasy v MMA. Ide o turnaj kde sa v pyramíde predstavia skvelí fighteri a zápasy sa nepripočítavajú do celosvetovej štatistiky, pretože ide skôr o exhibičné zápasy, ale o o skutočné peniaze.

V úvodom zápase na Oktagon Underground 2, si Samuel poradil na body (rozhodnutím) nad najlepším bojovníkom v thajskom boxe na Slovenku Jakubom Benkom.

Samuel Pirát Krištofič vo finále Oktagon Underground

Pirát neuspel v slovenskej finálovej časti MMA zápasového turnaja Oktagon Underground 6, keď prehral rozhodnutím bratovražedného súboja proti Vlastovi Čepovi, ktorý sa následne predstavil na turnaji Oktagon 17.

Pre oboch kamarátov to bol zvláštny zápas, pretože obaja fighteri trénovali spoločne v bratislavskom Chaos Gyme. Vo vyrovnanom hlavnom zápase večera, vyhral rozhodnutím Čepo, ktorý uspel u dvoch rozhodcov (30:28, 30:29), u jedného prišlo k remíze (29:29).

Pirát sa stal dočasným šampiónom strednej váhy!

Slovenský MMA fighter Samuel Pirát Krištofič sa na turnaji Oktagon 26 stal dočasným šampiónom strednej váhy. Svojho súpera Marcina Naruszczku porazil po 5-kolovej bitke na body. Najbližšie by sa mal v titulovom zápase stretnúť s Karlosom Vémolom, pokiaľ bude zdravotne v poriadku.

VIDEO – celý zápas Naruszczka vs. Pirát Krištofič

Najlepšie MMA zápasy Samuela Piráta Krištofiča

Pirát má v Oktagone dobrú bilanciu, keďže prehral iba jeden zápas proti Davidovi Kozmovi a to dokonca na rozhodnutie. Všetky jeho doterajšie prehry boli rozhodnuté bodovými rozhodcami, nikdy ho žiadny súper neukončil predčasne.

Oktagon 14: Krištofič vs Pukač

V jednom z hlavných zápasov Oktagon 14, Samuel Krištofič zvíťazil v bitke o Bratislavu nad Róbertom Pukačom na body. Bol to päť kolový súboj na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde videlo skvelé vyvrcholenie v podobe hlavného zápasu vyše 9-tisíc fanúšikov. Počas tohto zápasu si Pirát zlomil ruku.

Oktagon 12: Krištofič vs Falla Mansa Diniz

Na Oktagone 12 sa predstavili aj také mená ako Attila Végh, Makhmud Muradov, Ľudovít Klein či Gábor Borároš. V Bratislave bola k videniu silná zápasnícka karta.

Pirát na karte nechýbal a proti nemu v hlavnom predzápase nastúpil brazílsky fighter Anderson De Queiroz Diniz „Falla Mansa“. Bratislavský rodák si pred domácim publikom so svojím súperom poradil za 29 sekúnd v prvom kole TKO.

Oktagon 19: Pirat Krištofic vs. Matesutz Strzelczyk

Samuel „Pirát“ Krištofič sa do klietky Oktagonu vrátil po dlhej, viac ako ročnej pauze. Na turnaji Oktagon 19 sa postavil proti nepríjemnému Poliakovi, Mateuszovi Strzelczykovi, ktorý predtým na turnaji Oktagon 17 ukončil Pirátovho kamaráta Vlasta Čepa.

Krištofič predviedol v tomto zápase skutočne dominantný výkon a všetkým tak ukázal, že je späť a treba s ním rátať.

Samuel Pirát Krištofič vs Petr Kareš

Petr Kareš je v MMA známy hlavne ako hlavný promotér organizácie XFN, ktorá po úspešných turnajoch skrachovala. Veľa fanúšikov bojových umení, hádže vinu práve na neho. Obaja si dohodli zápas v Double Red Fight Night v barmskom boxe. Tento zápas skončil remízou. Krištofič neskôr vyhlásil, že si v treťom kole zlomil obe ruky.

Čo je barmský box?

Ten je špeciálny tým, že sa bojuje bez rukavíc, iba s bandážami a povolené sú údery hlavou, kopy, lakte a neexistuje žiadny bodový systém. Ak chce fighter vyhrať, musí dať súperovi KO, alebo ho zraniť tak aby nemohol v boji pokračovať. Ak do zápasového limitu obaja zápasníci stoja, zápas končí remízou.

Samuel „Pirát“ Krištofič a jeho detstvo

Samuel je známy nie len svojimi zápasmi, ale aj drsným vystupovaním. Za tým všetkým sa ale skrýva podľa neho drsné detstvo, ktoré fanúšikom MMA odhalil na sociálnej sieti Instagram.

Boli dni, keď som vstal s postele. Vošiel do kuchyne a mama mi vravela zo slzami v očiach že mne a mojej sestre dnes nemá čo dať na raňajky. Takých dní bolo viac. Boli dni keď som odišiel z domu do školy, bez koruny a keď som sa vrátil večer domov, od hladu som jedol surové zemiaky.

Pri spomienke na spomínané situácie to vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Miestami sa mi tlačia slzy do očí, koľko bolesti musela zniesť moja mamina ktorá trpela alkoholika čo bil ju a jej deti.

Svoje mimoriadne náročné detstvo po boku otca alkoholika Pirát popísal aj v siahodlhom rozhovore pre projekt Bez Frází, kde hovoril o svojom detstve, ale aj o tom, ako mohol pokojne skončiť vo väzení.

Pirát Krištofič pesnička

Pirát má trochu netradičnú nástupovú pesničku. Sme zvyknutí na rôzne žánre, ale Samuel má ako svoju nástupovku pesničku od skupiny Zaprešić Boys s názvom Igraj moja Hrvatska, ktorá sa spieva po chorvátsky a je o Chorvátsku.

Samuel Pirát Krištofič Sherdog, Tapology

Ak by ste chceli nájsť kompletný prehľad zápasov Samuela Krištofiča, nájdete ich na najlepšej svetovej stránke o MMA Sherdog. Podrobné štatistiky zo zápasov si môžete pozrieť aj na portáli Tapology.

Samuel Pirát Krištofič – Instagram, Facebook, YouTube

Všetky informácie z tréningov, z prípravy na zápas či zaujímavosti zo súkromia môžete sledovať na sociálnych sieťach. Pirát je aktívny najmä na Instagrame, kde má viac ako 73 000 followerov. Má taktiež vlastný YouTube kanál, kde pravidelne pridáva zaujímavé videá nielen z MMA.

Zdroje: oktagon MMA, sherdog.com, youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest