Kto je Samuel Pirát Krištofič? Profil slovenského fightera MMA organizacie Oktagon (VIDEO)

Zdieľaní

Samuel „Pirát“ Krištofič patrí medzi najúspešnejších MMA bojovníkov na Slovensku. Ako sám priznal, od detstva to Pirát nemal ľahké, ale ani táto ťažká životná skúška ho neoslabila, dokonca ho urobila lepším bojovníkom. Prinášame Vám zaujímave informácie o slovenskom fighterovi, o ktorom je známe, že bojoval aj so zlomenou rukou.

Viete s kým mal Krištofič zápasiť? Aké boli jeho najlepšie zápasy (video) a kompletný prehlad súbojov, sa dočítate v našom článku.

Kto je Samuel Pirát Krištofič?

Samuel Krištofič životopis

Samuel Pirát Krištofič sa narodil 15. augusta 1983 v Bratislave. Na sociálnej sieti sa vyjadril, že jeho detstvo neprekvitalo krásou a popísal pomery v rodine. (viac nájdete v článku nižšie)

Ako mladému chalanovi mu učaroval thajský box, ktorý bol skvelou prípravou do MMA a práve zmiešané bojove umenie sa stalo jeho životnou cestou. Trénuje v bratislavskom Chaos Gyme/BJJ Slovakia a v reality show Oktagon Výzva II sa stal jej víťazom.

Je slobodný, žije v Bernolákove, má priateľku Janku a dokonca mu nie je cudzí ani hokejbal.

Samuel  KRIŠTOFIČ  profil bojovníka
MenoSamuel Krištofič
PrezývkaPirát
Dátum narodenia15.augusta 1989, Bratislava, Slovensko
BydliskoGabčíkovo
NárodnosťSlovenská
Výška183 cm
Váha 84 kg
Váhová kategóriastredná váha
Organizácie v ktorých bojovalFNG, CFN,  Oktagon
Najväčší úspechVíťaz druhej série Oktagon Výzva
Všetky zápasy v MMA15 zápasov (12 – 3 – 0)
Výhry v MMA12 výhier  (3x TKO/KO, 5x donútenia, 4x rozhodnutia)
Prehry v MMA3 prehier (3x rozhodnutie)
Remízy0 remízy
TímChaos Gym/BJJ Slovakia
Sociálne siete:Instagram, YouTube, Facebook

Pirat Kristofič na Oktagon Underground – ďalší zápas?

Samuel Pirát Kristofic sa predstavil v novom projekte Oktagon Underground, ktorý nám počas pandémie nahrádza zápasy v MMA. Ide o turnaj kde sa v pyramíde predstavia skvelí fighteri a zápasy sa nepripočítavajú do celosvetovej štatistiky, pretože ide skôr o exhibičné zápasy, ale o o skutočné peniaze.

V úvodom zápase na Oktagon Underground 2, si Samuel poradil na body (rozhodnutím) nad najlepším bojovníkom v thajskom boxe na Slovenku Jakubom Benkom.

V ďalšom zápase do 90 kg, sa stretne s Pirátom víťaz druhého štvrťfinále Lukáš Eliaš na Underground 4.

Teraz si môžete staviť na akýkoľvek zápas Piráta.

Stavte si na Oktagon

Samuel „Pirát“ Krištofič a začiatky v MMA

Samuel Krištofič sa zoznámil s bojovým umením vďaka thajskému boxu, po ktorom mu ale učaroval svet MMA a začal sa venovať zmiešaným bojovým umeniam.

Svoju MMA kariéru začal v roku 2015, keď vo svojom prvom profesionálnom zápase porazil Eduarda Jedinaka submisiou. Svojho súpera uškrtil takzvaným triangle choke, za necelé dve minúty.

TIP ❱ Čo je to MMA?

Vo svojich víťazných zápasoch pokračoval necelé tri roky a na svoju prvú prehru si musel počkať až do roku 2018, keď ho dokázal poraziť až rozhodnutím rozhodcov gruzínsky bojovník Nodar Kudukhashvili.

Prvá prehra Samuela Krištofiča v MMA

Samuel „Pirát“ Krištofič Instagram a jeho detstvo

Samuel je známy nie len svojimi zápasmi, ale aj drsným vystupovaním. Za tým všetkým sa ale skrýva podľa neho drsné detstvo, ktoré fanúšikom MMA odhalil na sociálnej sieti Instagram, kde má jeho účet viac ako 40-tisíc sledovateľov.

Boli dni, keď som vstal s postele. Vošiel do kuchyne a mama mi vravela zo slzami v očiach že mne a mojej sestre dnes nemá čo dať na raňajky. Takých dní bolo viac. Boli dni keď som odišiel z domu do školy, bez koruny a keď som sa vrátil večer domov, od hladu som jedol surové zemiaky.

Pri spomienke na spomínané situácie to vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Miestami sa mi tlačia slzy do očí, koľko bolesti musela zniesť moja mamina ktorá trpela alkoholika čo bil ju a jej deti.

View this post on Instagram

Boli dní, keď som vstal s postele. Vošiel do kuchyne a mama mi vravela zo slsami v očiach ze mne a mojej sestre dnes nemá čo dať na raňajky. Takých dní bolo viac. Boli dní keď som odišiel z domu do školy, bez koruny a keď som sa vrátil vecer domov, od hladu som jedol surové zemiaky. Pri spomienke na spomínané situácie to vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Miestami sa mi tlačia slzi do očí, koľko bolesti musela zniesť moja mamina ktorá trpela alkoholika co bil ju a jej deti. Na druhej strane mi to vytvára úsmev na tvári, že je to preč. Ze doba hladu a bolesti pominula a ze môžem pracovať na sebe samom, že robím co má napĺňa a mam okolo seba ľudí ktorý stoja zato! Prečo to píšem? Rozhodne nie preto aby ste ma lutovali. Viem ze je nekonečne veľa ľudí s ešte ťažším osudom. Týmto som skôr chcel len vysloviť malé prianie ktoré znie takto. 😊 Za každým verte vo svoje schopnosti. Vazte si co mate. Vazte si ľudí ktorý stoja pri Vás. Ako v dobrých aj zlých časoch. Pretože verím ze to najcennejšie nieje to co más na ruke, nohe, čo šoféruje, koľko máš na účte ale to, kto stojí po tvojom boku. Neviem, no myslím, že na konci našej cesty, sa nám budú premietať práve zážitky prežité s našimi najvernejsimi. Aaaahojte 😊🙏 #asimijeblovhlave #prepacte #😅 #love #loyality #truth #staytrue #goodlife #goodday #smile #family #lifestyle #motivation #muaythai #mylife #hardwork #man #big #stay #way #respect #friends #heart #life #xperiaxz3 #sony

A post shared by Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic) on

Tento jeho príspevok na jeho Instagramovom účte, podľa komentárov oslovilo veľa ľudí, ktorí na neho zmenili názor.

POZRITE SI ❱ Ako sledovať MMA naživo?

Samuel Pirát Krištofic v Oktagon MMA

Do prvého zápasu v najlepšej Česko-slovenskej organizácii Oktagon MMA, kde si začal budovať skvelú víťaznú šnúru, vstúpil po piatich víťazstvách. V Oktagon 2 sa stretol s Bohumilom Lungrikom a tento napínavý zápas trval celé tri kolá. O víťazstve Piráta rozhodli až rozhodcovia. (Pozrite si jeho prvý zápas.)

Samuel Pirát Krištofič víťazom Oktagon Výzvy 2

Krištofič sa stal 12. novembra 2017 v bratislavskej HANT Aréne víťazom druhej série reality šou Oktagon Výzva. Vo finále do 84 kg porazil ďalšieho slovenského bojovníka Radovana Úškrta v 3. kole.

Zápas Karlos Terminátor Vémola vs Samuel Pirát Krištofič sa neuskutočnil

V roku 2018 zaplavila sociálne siete informácia, že Karlos Terminátor Vémola vyzval na súboj Samuela Piráta Krištofiča. V tej dobe Karlos zápasil pre organizáciu XFN a Pirát pre Oktagon a tak tomuto zápasu nemohlo dôjsť.

Terminátor však prestúpil do Oktagonu a tak všetci fanúšikovia videli Zápas storočia: Végh vs Vémola namiesto zápasu s Krištofičom.

Najlepšie zápasy MMA Samuela Piráta Krištofiča

Pirát mal v Oktagone v roku 2019 dobru formu a prehral iba jeden zápas proti Davidovi Kozmovi a to iba rozhodnutím. Všetky jeho doterajšie prehry boli rozhodnuté rozhodcami, nikdy ho žiadny súper neknokautoval, alebo mu dal submisiu.

Oktagon MMA 14: Krištofič vs Pukač

V jednom z hlavných zápasov Oktagon 14, zvíťazil Samuel Krištofič v bitke o Bratislavu nad Róbertom Pukačom na body. Bol to päť kolový súboj na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde videlo skvelé vyvrcholenie v podobe hlavného zápasu vyše 9-tisíc fanúšikov. Počas tohto zápasu si Pirát zlomil ruku.

Oktagon MMA 12: Krištofič vs Falla Mansa Diniz

Na Oktagone 12 sa predstavili aj také mená ako Attila Végh, Makhmud Muradov, Ľudovít Klein či Gábor Borároš. V Bratislave bola k videniu silná zápasnícka karta.

Pirát na karte nechýbal a proti nemu v hlavnom predzápase nastúpil brazílsky fighter Anderson De Queiroz Diniz „Falla Mansa“. Bratislavský rodák si pred domácim publikom, so svojím súperom poradil za 29 sekúnd v prvom kole TKO.

Samuel Pirát Krištofič vs Petr Kareš

Petr Kareš je v MMA známy hlavne ako hlavný promotér organizácie XFN, ktorá po úspešných turnajoch skrachovala. Veľa fanúšikov bojových umení, hádže vinu práve na neho. Obaja si doholi zápas v Double Red Fight Night v barmskom boxe. Tento zápas skončil remízou. Krištofič neskôr vyhlásil, že si v treťom kole zlomil obe ruky.

Čo je barmský box?

Ten je špeciálny tým, že sa bojuje bez rukavíc, iba s bandážami a povolené sú údery hlavou, kopy, lakte a neexistuje žiadny bodový systém. Ak chce fighter vyhrať, musí dať súperovi KO, alebo ho zraniť tak aby nemohol v boji pokračovať. Ak do zápasového limitu obaja zápasníci stoja, zápas končí remízou.

Samuel Pirát Krištofič Sherdog

Ak by ste chceli nájsť kompletný prehľad zápasov Samuela Krištofiča, nájdete ich na najlepšej svetovej stránke o MMA Sherdog.com.

Všetky zápasy v MMA: 15 zápasov (12 – 3 – 0)

  • Výhry: 12 výhier – 3x TKO, 5x donútenia, 4x rozhodnutia
  • Prehry: 3 prehier: 3x rozhodnutia
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

Aktualizované 26.05.2020
VýsledokSúperSpôsobKolo(čas)PodujatieDátum
VýhraRóbert PukačRozhodnutie5 (5:0)Oktagon 14 (Bratislava)14.09.2019
VýhraAnderson de Queiroz DinizTKO1 (0:29)Oktagon 12
(Bratislava)
08.06.2019
PrehraDavid KozmaRozhodnutie5 (5:00)Oktagon 11 (Ostrava)16.03.2019
PrehraGrzegorz SiwyRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 9 (Bratislava)15.09.2018
VýhraOndrej RaškaKO1 (3:14)Oktagon 6 (Košice)26.05.2018
PrehraNodar KudukhashviliRozhodnutie3 (5:00)FNG – Fight Nights Global 84 (Bratislava)02.03.2018
VýhraRdovan ÚškrtDonútenie3 (2:02)Oktagon Výzva 2 Finále (Bratislava)12.11.2017
VýhraOndrej RaškaDonútenie2 (1:40)Oktagon Výzva 2 Semifinále (Bratislava)01.11.2017
VýhraKalman KovacsDonútenie1 (4:40)Dark Night Vol. 2 (Nové Zámky)24.06.2017
VýhraBohumil LungrikRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 2 (Bratislava)07.04.2017
VýhraLaszlo SzogyenyiDonútenie2 (3:23)X Fight – X Fight 1 (Bratislava)20.05.2016
VýhraTomas VasicekTKO1 (3:27)LCC – Fight Night (Bratislava)30.04.2016
VýhraMartin SudorRozhodnutie2 (5:00)Fight of Gladiators 5 (Nitra)09.04.2016
VýhraMartin KostolanskyRozhodnutie3 (5:00)PCF 13 – Revenge (Trenčín)21.11.2015
VýhraEduard JedinakDonútenie1 (1:46)Champions Fight Night 1 (Bratislava)10.07.2015

Pirát Krištofič pesnička

Pirát má trosku netradičnú nástupovú pesničku. Sme zvyknutí na rôzne žánre, ale Samuel má ako nástupový song od skupiny Zaprešić Boys s názvom Igraj moja Hrvatska , ktorý sa spieva v po chorvátsky a je o Chorvátsku.

Zdroje: oktagon MMA, sherdog.com, youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest