Anglický FA Cup 2023/2024 – program, výsledky, zápasy, kde sledovať live prenos

FA Cup je najstaršia futbalová súťaž na svete. Prvý ročník bol odohratý už v roku 1871. Pozrite si dôležité informácie o ligovom pohári, program, výsledky, kedy sa hrajú zápasy a možnosti, kde sledovať legendárny pohár naživo! 

FA Cup program 2023/24

FA Cup započal svoj program v rámci sezóny 2023/24, prvým kolom už v sobotu 4. novembra 2023. Veľké finále je významnou udalosťou, ktorá sa uskutoční až po skončení sezóny Premier League dňa 25. mája 2024.

Pozrite si v našom článku kompletné informácie o 143. ročníku anglického pohára, vrátane možností, ako sledovať finálový zápas LIVE.

Anglicko FA Cup

Futbal Anglicko FA Cup

Futbal Anglicko FA Cup je najstaršia futbalová súťaž na svete a každý rok ju sleduje množstvo fanúšikov.

Nielen v Anglicku, ale vo svete sa futbaloví nadšenci radi pozrú na napínavé zápasy, ktoré prinášajú plno prekvapení na úkor TOP klubov.

Pozrite si program a možnosti, ako sledovať zápasy úplne zadarmo. Na rozdiel od sledovania Premier League naživo je FA Cup v našich končinách omnoho dostupnejší.

FA CUP 2023/2024
Krajina Anglicko
Založenie 1871
Počet tímov 732
Úradujúci šampión Manchester City (7.titul)
Vysielacie práva Tipsport, VOYO, Nova Sport 1 a 2
Trofej FA Challenge Trophy
Príbuzná súťaž Carabao Cup, Community Shield
Hodnotenie: 9/10

Program FA Cup 2024 finále

Vo finále FA Cup 2024 sa stretnú manchesterské tímy City a United. Citizens sa podarilo vyhrať najtesnejším rozdielom nad Chelsea 1:0.

Red Devils vyhrávali v zápase s Coventry už 3:0, ale nakoniec museli o druhom finalistovi rozhodnúť až pokutové kopy. United nakoniec vyhrali 4:3.

 • 25.5. Manchester United – Manchester City LIVE

Semifinále FA Cupu 2024

Semifinále FA Cup 2024 bol na programe 20. a 21. apríla. V tejto časti súťaže sme videli zaujímavé zápasy a jedného prekvapivého semifinalistu.

Stretnutia sa odohrali na neutrálnom ihrisku tradične vo Wembley.

 • 20.4. Manchester City – Chelsea 1:0
 • 21.4. Coventry – Manchester United 3:4 pp

FA Cup zápasy

Kompletný program anglického pohára a dátumy, kedy sa hrajú zápasy v jednotlivých kolách si môžete pozrieť v nasledujúcom zozname.

Tímy Premier League a Championship vstupujú do tretieho kola, pričom tieto zápasy sa odohrajú cez víkend 6. januára 2024.

 • 25. august 2023 – Prvé kolo kvalifikácie
 • 22. september – Druhé kolo kvalifikácie
 • 1. október – Tretie kolo kvalifikácie
 • 15. október – Štvrté kolo kvalifikácie
 • 4. november – 1. kolo
 • 2. december – 2. kolo
 • 6. január 2024 – 3. kolo
 • 27. január – 4. kolo
 • 28. február – 5. kolo
 • 16. marec – Štvrťfinále
 • 20. apríl – Semifinále
 • 25. máj – Finále

TIP ❱ ME vo futbale 2024 live ›

FA Cup livestream

Livestream z obľúbenej pohárovej súťaže FA Cup môžete sledovať na webe stávkovej kancelárie Tipsport, ktorá prevádzkuje svoju vlastnú Tipsport TV.

Okrem sledovania prenosov naživo môžete využiť aj špeciálny bonus na prvé stávky. Na Tipsporte nájdete aj bohaté tímové štatistiky a zápasové analýzy.

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▶

Postup, ako sledovať zápasy na TV Tipsport zadarmo

 1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
 2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „FUTBAL“
 3. Zvoľte zápas, ktorý chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 30 € na prvé stávky.

TV Tipsport live stream online player

FA Cup VOYO live

Futbalový anglický pohár môžete sledovať aj prostredníctvom platformy VOYO. Tá má v ponuke Nova Sport 1 a 2, takže zápasy budete môcť sledovať na svojom počítači, tablete, smart TV či mobile úplne pohodlne.

Predplatné VOYO live stojí 5,99€ na mesiac a okrem anglického pohára tam môžete sledovať napríklad aj najlepšiu hokejovú ligu NHL live. Voyo si taktiež môžete vyskúšať na 7 dní zadarmo a zhodnotiť či sa predplatné oplatí.

Avšak v skúšobnej lehote 7 dní nemôžete sledovať športové stanice Nova Sport, ale filmy a seriály, takže výhodnejšie zaplatiť predplatné.

FA Cup v TV naživo

Futbalové zápasy FA Cup v TV naživo vysielajú dlhodobo športové stanice Nova Sport 1 a 2 live.

Obidva TV kanály sú v ponuke u najrôznejších slovenských poskytovateľov (DIGI Slovakia, Slovak Telekom, Skylink).

V ponuke má platené športové kanály aj UPC, ktorá poskytuje, aj vysielanie v mobile.

FA Cup online v mobile

Ak chcete sledovať FA Cup online b mobile tak odporúčame aplikáciu Skylink, ktorá má kanály Nova Sport vo svojom portfóliu.

Online v mobile môžete FA cup pozerať, vďaka aplikácii stávkovej spoločnosti Tipsport, aplikácii VOYO alebo aplikácii Digi GO.

TIP ❱ Sledujte svetový futbal live ›

Čo je FA Cup

Anglický pohár je vyraďovacia pohárová súťaž tímov z anglickej Premier League a aj z najnižších futbalových súťaží. Tímy proti sebe nastupujú náhodne vybraným žrebovaním, ktorý sa pre jeho populárnosť často vysiela v televízii.

Ide o najstaršiu futbalovú súťaž na svete organizovanú od roku 1871. Pohár začína v auguste, keď neligové a amatérske tímy vstúpia do žrebovania.

Veľké profesionálne kluby ako Manchester United, Manchester City, Tottenham, Chelsea, Arsenal či Liverpool sa do súťaže zapájajú až v 3. kole.

FA Cup final 2024

Final FA Cupu je na programe až po konci sezóny v Premier League. V tomto ročníku sa odohrá finále 25. mája 2024 tradične na legendárnom Wembley.

Anglická liga sa pritom končí už v nedeľu 19. mája 2023 a 14. júna sa začína ME vo futbale 2024.

Finále FA Cup

Finále a aj semifinále FA Cup sa hrá na národnom štadióne Wembley, ktorý má kapacitu 90 tisíc divákov.

FA Cup výsledky

Kompletné FA Cup výsledky a pavúka celého pohára nájdete na stránkach s najlepším výsledkovým servisom v našich končinách flashscore.sk .

Tam vás čakajú aj podrobné štatistiky o všetkých účastníkoch či možnosti sledovať zápasy online. Nezabudnite využiť aj ich mobilnú aplikáciu dostupnú na Apple aj Android.

TV FA Cup

TV FA Cup nájdete na oficiálnom YouTube kanáli, kde si môžete pozrieť video highlights – zostrihy zo zápasov a omnoho viac zaujímavých videí z anglického pohára.

Tento kanál má viac ako 1,6 milióna odberateľov a je medzi fanúšikmi mimoriadne obľúbený.

Víťazi FA Cupu

FA Cup winners posledných 10 víťazov, ktorí sa stali šampiónmi anglického pohára. Celkovo najúspešnejším tímom je londýnsky Arsenal, ktorý trofej vyhral 14 krát.

 • 2023:Manchester City
 • 2022: Liverpool FC
 • 2021: Leicester City
 • 2020: Arsenal
 • 2019: Manchester City
 • 2018: Chelsea
 • 2017: Arsenal
 • 2016: Manchester United
 • 2015: Arsenal
 • 2014: Arsenal
 • 2013: Wigan Athletic
 • 2012: Chelsea

TIP ❱ Kde sledovať Ligu majstrov naživo ›

FA Cup žrebovanie

Pre fanúšikov futbalu na ostrovoch je žrebovanie anglického pohára niečím výnimočným, pretože čakajú, s kým bude hrať ich obľúbený tím. FA Cup draw je vysielaný naživo v televízii.

Celkovo sa do žrebu zapojí až 732 menších, či väčších klubov z Veľkej Británie. Žreb 1. kola sa uskutočnil 15. októbra 2023.

V prvých kolách pohára FA pôsobia hlavne tímy z najnižších anglických súťaží, ktoré majú však tiež veľké množstvo fanúšikov a v FA cupe sa môžu stretávať aj s veľkoklubmi.

Mnohokrát sa stanú aj prekvapenia, kedy totálny outsider vyradí klub z PL.

FA Cup fixtures

Kompletný program zápasov alebo FA Cup fixtures, nájdete na hlavnej stránke thefa.com. Na oficiálnom webe nájdete všetky informácie týkajúce sa anglického pohára, ale aj anglického národného tímu.

FA Cup wiki

Ak by ste chceli vedieť viacej informácii o anglickom FA Cupe nájdete ich na Wikipédii. Okrem kompletných výsledkov najstaršej futbalovej súťaže, nájdete na tejto stránke aj všetkých víťazov pohára od roku 1871.


FACUP 2022

Víťazom v roku 2022 sa stal Liverpool FC, pre ktorý to bol triumf č.8 v najstaršej pohárovej súťaži na svete. Vo finále porazil Chelsea, pre ktorú to bolo tretie neúspešné finále tejto súťaže v rade.

Finále: Liverpool – Chelsea 1:0pp

Vo finále 2022 sa stretli Liverpool a Chelsea. The Reds si v semifinále poradili s lídrom Premier League Manchestrom City a Chelsea v londýnskom derby porazila Crystal Palace.

Finálové stretnutie sa odohralo na štadióne Wembley v sobotu 14.5. od 17:45. Vyrovnaný zápas museli rozhodnúť až penalty, v ktorých bol úspešnejším tímom FC Liverpool.

VIDEO: Zostrih finále Liverpool vs. Chelsea


Anglicko FA Cup finále 2021

Finále 2021 prekvapivo vyhral tím Leicester City nad londýnskou Chelsea 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral Youri Tielemans. V tomto zápase bolo umožnené navštíviť štadión Wembley iba 20 000 divákom, pre pandémiu Covid-19.

VIDEO: zostrihy finále Chelsea – Leicester City


Finále 2020

Arsenal vyhral finále anglického pohára v roku 2020 už 14. krát a stal sa tak suverénnym lídrom víťazstiev v tejto súťaží.

V londýnskom derby zápase porazil FC Chelsea 2:1, keď sa dva krát presadil Aubameyang a za The Blues skoroval Pulišič.

VIDEO: zostrihy finále Arsenal – Chelsea

Zdroj: youtbe.com, wikipedia.com, thefa.com,

Zdieľaní

Pin It on Pinterest