MS v hokeji do 18 rokov 2019: Program, zápasy Slovenska, skupiny

Začínajú sa MS v hokeji do 18 rokov 2019 a na šampionáte vo Švédsku nebude chýbať slovenská reprezentácia. Pozrite si program slovenských mladíkov.

Tréner Čacho vycestoval do Švédska s 25 hráčmi – traja brankári, deviati obrancovia a trinásti útočníci. Väčšina tímu tvoria hráči ktorí pôsobia mimo Slovenska, tích ktorí pôsobia v domácej lige je len deväť.

MS v hokeji do 18 rokov 2019 (Švédsko)

Slováci sa budu chcieť umiestniť lepšie, ako na predchádzajúcom šampionáte v Rusku, kde obsadili slovenskí mladíci 7. miesto. Vo štvrťfinále prehrali so Švédmi.

Skupiny na MS v hokeji U-18 2019

Zverenci trénera Viliama Čacha v základnej B-skupine v Örnsköldsviku, sa stretnú postupne proti výberom z Ruska, USA, Švédska a Lotyšska.

A-SKUPINA (Umeå):  Bielorusko, Č, esko, Fínsko, Kanada, Švajčiarsko

B-SKUPINA (Örnsköldsvik): Lotyšsko, Rusko, SLOVENSKO, Švédsko, USA

Program Slovenska na MS v hokej do 18 rokov

  • 18. apríl 2019 o 15:30: Rusko – Slovensko 6:3
  • 19. apríl 2019 o 15:30: Slovensko – USA 5:12
  • 21. apríl 2019 o 19:30: Slovensko – Švédsko
  • 22. apríl 2019 o 15:30: Lotyšsko – Slovensko

Kompletný program MS v hokeji do 18 rokov 2019

18. apríl 2019 (štvrtok)

  • 15:30 Česko – Bielorusko
  • 15:30 Rusko – Slovensko
  • 19:30 Kanada – Fínsko
  • 19:30 Švédsko – USA

19. apríl 2019 (piatok)

  • 15:30 Kanada – Švajčiarsko
  • 15:30 Slovensko – USA
  • 19:30 Bielorusko – Fínsko
  • 19:30 Švédsko – Lotyšsko

20. apríl 2019 (sobota)

  • 15:30 Lotyšsko – Rusko
  • 15:30 Švajčiarsko – Česko

21. apríl 2019 (nedeľa)

  • 15:30 Fínsko – Česko
  • 15:30 USA – Rusko
  • 19:30 Bielorusko – Kanada
  • 19:30 Slovensko – Švédsko

22. apríl 2019 (pondelok)

  • 15:30 Lotyšsko – Slovensko
  • 15:30 Švajčiarsko – Bielorusko

23. apríl 2019 (utorok)

  • 15:30 Fínsko – Švajčiarsko
  • 15:30 USA – Lotyšsko
  • 19:30 Česko – Kanada
  • 19:30 Rusko – Švédsko

24. apríl 2019 (streda)

Voľný deň

25. apríl 2019 (štvrtok)

Zápas o udržanie č.1:

  • 11:30 ?

Štvrťfinále:

  • 15:30 ?
  • 15:30 ?
  • 19:30 ?
  • 19:30 ?

26. apríl 2019 (piatok)

Voľný deň

27. apríl 2019 (sobota)

Semifinále:

  • 15:30 ?
  • 19:30 ?

Zápas o udržanie č.2:

  • 15:30 ?

28. apríl 2019 (nedeľa)

Zápas o tretie miesto:

  • 15:30 ?

Finále:

  • 19:30 ?

Nominácia Slovenska na MS v hokeji do 18 rokov

Brankári: Samuel Hlavaj (Lincoln Stars, USHL), Šimon Latkóczy (DUKLA Trenčín), Patrik Kozel (Vaasan Sport, Fín.)

Obrancovia: Michal Beňo (JYP Jyväskylä, Fín.), František Gajdoš (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Golian (HC 07 Detva), Matúš Hlaváč (HC Olomouc, ČR), Samuel Kňažko, (TPS Turku, Fín.), Matúš Lukáš Lavička, (MHA Martin), Dávid Mudrák, (TUTO Hockey, Fín.), Oliver Turan, (Acadie-Bathurst Titan, QMJHL)

Útočníci: Maxim Čajkovič, (Saint John Sea Dogs, QMJHL), Juraj Elia, (EC Red Bull Salzburg, Rak.), Jozef Haščák, (HK DUKLA Trenčín), Martin Chromiak, (HK DUKLA Trenčín), Simon Jellúš, (Lulea HF, Švéd.), Samuel Krajč, (HK DUKLA Trenčín/MHK Dubnica), Alex František Kupka, (HC SLOVAN Bratislava), Ján Lašák, (South Florida Hockey Academy, USA), Michal Mrázik, (Rögle BK, Švéd.), Dominik Sojka, (HC ’05 Banská Bystrica), Lukáš Škvarek, (Springfield Jr. Pics, USPHL), Artur Turanský, (Selects Hockey Academy, USA), Adrián Valigura, (HK ŠKP Poprad)
Realizačný tím Slovenskej reprezentácie

Manažér: Imrich Antal, Hlavný tréner: Viliam Čacho, Asistenti trénera: Richard KapušRóbert Rehák, Tréner brankárov: Rastislav Staňa, Kondičný tréner: Matej Thomka, Lekár: Stanislav Beli, Maséri: Miroslav Harvančík, Michal Hrtús, Média: Jakub Homoľa

Zdroj: hockeyslovakia.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest