MS v krasokorčuľovaní 2024 – program, disciplíny, výsledky, Slováci, live prenos

MS v krasokorčuľovaní 2024 sa konajú v termíne od 18. do 24. marca v kanadskom Montreale. V našom článku nájdete všetko podstatné – program svetového šampionátu, aké sa idú disciplíny, výsledky a ako si počínajú Slováci. Sledujte live prenos z Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní!

MS v krasokorčuľovaní 2024

Tohtoročné MS v krasokorčuľovaní 2024 opäť raz prinášajú päť dní napínavých súbojov medzi najlepšími krasokorčuliarmi sveta.

Slovenským želiezkom v ohni je Adam Hagara, ktorý je veľkým talentom slovenského krasokorčuľovania. Live prenosy z MS nájdete aj na našej verejnoprávnej RTVS Šport.

MS v krasokorčuľovaní

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní 2024

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní 2024 organizuje Kanada, konkrétne mesto Montreal.

Svetový šampionát má bohatú históriu, veď v mužskej časti sa organizuje už od roku 1896 a v ženskej od roku 1906. Koná sa každoročne, pričom výnimkou boli vojnové roky počas 1. a 2. svetovej vojny a rok 2020, kvôli pandémii.

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní
Termín 18. – 24. marca 2024
Miesto Montreal
Počet športovcov viac ako 150
Slováci – športovci
Najúspešnejšia krajina USA (57 zlatých)
TV prenosy RTVS Šport, Eurosport, ČT Sport
Live stream rtvs.sk, eurosport.com, skylink.sk

MS v krasokorčuľovaní program

MS v krasokorčuľovaní program sa začne súťažne v stredu 20. marca ostrými súbojmi športových dvojíc a zároveň aj otváracím ceremoniálom. Ešte pred samostatným začiatkom, sa uskutočnia dva tréningové dni.

Koniec podujatia je naplánovaný na nedeľu 24. marca a vyvrcholí obľúbenou exhibíciou. Pozrite si celý program v tabuľke nižšie, kde budeme postupne dopĺňať aj víťazov.

MS KRASOKORČUĽOVANIE 2024 – PROGRAM
Dátum Disciplína Víťaz
20.3. Páry – krátky program
20.3. Ženy – krátky program
21.3. Muži – krátky program
21.3. Páry – voľné jazdy
22.3. Tanečné páry – rytmické tance
22.3. Ženy – voľné jazdy
23.3. Tanečné páry – voľné tance
23.3. Muži – voľné jazdy
24.3. Záverečná exhibícia

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní disciplíny

Disciplíny na Majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní sú tradične rovnaké už dlhé roky. Všetky obsahujú dva typy jázd – krátky program a voľné jazdy. V prípade tanečných párov hovoríme o rytmických tancoch a voľných tancoch.

Víťazom sa stáva jednotlivec/pár, ktorý za oba typy jázd získa v súčte najviac bodov.

Zaujímavosťou je, že sa na šampionáte medailami nehodnotí iba celkové poradie za získané body v súčte oboch jázd, ale udeľujú sa aj tzv. malé medaily za jednotlivé jazdy. Medailu teda môžu krasokorčuliari získať aj konkrétne za krátky program či voľnú jazdu.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy ›

MS 2024 v krasokorčuľovaní výsledky

MS 2024 v krasokorčuľovaní výsledky nájdete v našej programovej tabuľke vyššie, kde po každej disciplíne zapíšeme víťazov jednotlivých disciplín. Kompletné info nájdete na oficiálnom webe podujatia wfc2023.jp.

MS krasokorčuľovanie 2024 Slováci

MS krasokorčuľovanie 2024 nebude bez slovenskej účasti. Na svetovom šampionáte sa predstavia Adam Hagara, Vanesa Šelmeková, Anna Simova a Kirill Aksenov.

Veľkú šancu na víťazstvo má 17-ročný Hagara, ktorý sa začína v krasokorčuliarskom svete byť čoraz populárnejší.

Na Zimných olympijských hrách mládeže 2024 Kangwon, striebornú medailu, a z juniorských Grand Prix Final z Pekingu, si odniesol bronzovú medailu.

MS v krasokorčuľovaní live prenos

MS v krasokorčuľovaní live prenos je možné, na radosť všetkých fanúšikov tohto športu, sledovať pomocou viacerých možností v TV aj online.

V televízii vysielajú tento šampionát slovenská verejnoprávna RTVS Šport live, taktiež česká verejnoprávna televízia ČT Sport a už tradičný vysielateľ zimných športov Eurosport live.

MS krasokorčuľovanie livestream

Sledovať MS krasokorčuľovanie livestream, je možné cez tv poskytovateľa Skylink, ktorý má športový program vo svojej ponuke.

Vďaka aplikácii Skylink, môžete pozerať krasokorčuľovanie na mobile kdekoľvek.

Ďalšou možnosťou pre sledovanie na smart zariadeniach, je aplikácia od RTVS, ktorá vysiela všetky svoje TV programy.

MS v krasokorčuľovaní 2024 online

MS v krasokorčuľovaní 2024 online môžete pozerať cez webové stránky vyššie spomínaných televíznych kanálov. RTVS Šport na rtvs.sk a ČT Sport na ceskatelevize.cz.

Tieto weby sú však obmedzené vzhľadom na geografické územie a sledovať online vysielanie sa tu dá iba z územia SR resp. ČR.

Eurosport je zas možné pozerať odkiaľkoľvek na webe eurosport.com, ale takéto vysielanie je spoplatnené mesačne sumou cca 5,46 eur. Využiť však môžete aj výhodnejšie ročné predplatné v sume 27€/rok.

MS v krasokorčuľovaní Montreal 2024

Šampionát MS v krasokorčuľovaní Montreal 2024 sa uskutoční v hale Bell Center, ktorá je domovom tímu NHL Montreal Canadiens, za ktorý hráva slovenský útočník Juraj Slafkovsky.

Hala je multifunkčnou arénou, ktorá so svojou špičkovou technológiou zaisťuje dokonalé prostredie vo všetkých aspektoch.

Bell Center je moderný stánok s kapacitou takmer 22 000 divákov, a je to jedno z najväčších športových zariadení v Kanade. Aréna hostí rôzne kultúrne a spoločenské udalosti.

MS v krasokorčuľovaní Ondrej Nepela

MS v krasokorčuľovaní viackrát ovládol aj legendárny Slovák Ondrej Nepela. Ten v rokoch 1969 a 1970 len tesne nedosiahol na titul svetového šampióna a skončil strieborný.

Potom však trikrát po sebe 1971-1973 nenašiel premožiteľa a stal sa trojnásobným svetovým šampiónom. Okrem toho získal aj päť titulov Majstra Európy (1969-1973) a zlatú medailu z olympijských hier 1972 v Sappore.

Dá sa povedať, že v období počiatku 70-tych rokov nebolo lepšieho krasokorčuliara, akým bol Ondrej Nepela a dodnes je jednou z najväčších legiend tohto športu.

World Figure Skating Championships 2024

Všetky informácie o svetovom šampionáte v krasokorčuľovaní – World Figure Skating Championship 2024 v Kanade, nájdete aj na oficiálnych stránkach podujatia a medzinárodnej korčuliarskej federácie.

Zdroj: wikipedia.com, isu.org

Zdieľaní

Pin It on Pinterest