MS v krasokorčuľovaní 2023 – program, disciplíny, výsledky, Slováci, live prenos

MS v krasokorčuľovaní 2023 sa konajú v termíne od 22. do 26. marca v japonskom meste Saitama. V našom článku nájdete všetko podstatné – program svetového šampionátu, aké sa idú disciplíny, výsledky a ako si počínajú Slováci. Sledujte live prenos z Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní!

MS v krasokorčuľovaní 2023

Tohtoročné MS v krasokorčuľovaní 2023 opäť raz prinesú päť dní napínavých súbojov medzi najlepšími krasokorčuliarmi sveta.

Slovensko reprezentujú štyria krasokorčuliari a live prenosy nájdete aj na našej verejnoprávnej RTVS Šport. Pozrite si všetky podrobné info v našom článku nižšie.

MS v krasokorčuľovaní

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní 2023

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní 2023 organizuje Japonsko, konkrétne mesto Saitama v termíne 22. až 26. marca.

Svetový šampionát má bohatú históriu, veď v mužskej časti sa organizuje už od roku 1896 a v ženskej od roku 1906. Koná sa každoročne, pričom výnimkou boli vojnové roky počas 1. a 2. svetovej vojny a rok 2020, kvôli pandémii.

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní
Termín 22. – 26. marca 2023
Miesto Saitama (Japonsko)
Počet športovcov viac ako 150
Slováci 4 športovci
Najúspešnejšia krajina USA (57 zlatých)
TV prenosy RTVS Šport, Eurosport, ČT Sport
Live stream rtvs.sk, eurosport.com, ceskatelevize.cz
Off.web wfc2023.jp

MS v krasokorčuľovaní program

MS v krasokorčuľovaní program začína v stredu 22. marca ostrými súbojmi športových dvojíc a zároveň aj otváracím ceremoniálom.

Koniec podujatia je naplánovaný na nedeľu 26. marca a vyvrcholí obľúbenou exhibíciou. Pozrite si celý program v tabuľke nižšie, kde budeme postupne dopĺňať aj víťazov.

MS KRASOKORČUĽOVANIE 2023 – PROGRAM
Dátum Disciplína Víťaz
22.3. Športové dvojice – krátky program Miuraová, Kihara (JAP)
22.3. Ženy – krátky program Sakamotová (JAP)
23.3. Športové dvojice – voľné jazdy 18:00h
23.3. Muži – krátky program 22:50h
24.3. Tanečné páry – rytmické tance 18:45h
25.3. Ženy – voľné jazdy 01:20h
25.3. Tanečné páry – voľné tance 20:30h
26.3. Muži – voľné jazdy 01:20h
26.3. Záverečná exhibícia 23:00h

Majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní disciplíny

Disciplíny na Majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní sú tradične rovnaké už dlhé roky. Všetky obsahujú dva typy jázd – krátky program a voľné jazdy. V prípade tanečných párov hovoríme o rytmických tancoch a voľných tancoch.

Víťazom sa stáva jednotlivec/pár, ktorý za oba typy jázd získa v súčte najviac bodov.

Zaujímavosťou je, že sa na šampionáte medailami nehodnotí iba celkové poradie za získané body v súčte oboch jázd, ale udeľujú sa aj tzv. malé medaily za jednotlivé jazdy. Medailu teda môžu krasokorčuliari získať aj konkrétne za krátky program či voľnú jazdu.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy ›

MS 2023 v krasokorčuľovaní výsledky

MS 2023 v krasokorčuľovaní výsledky nájdete v našej programovej tabuľke vyššie, kde po každej disciplíne zapíšeme víťazov jednotlivých disciplín. Kompletné info nájdete na oficiálnom webe podujatia wfc2023.jp.

MS krasokorčuľovanie 2023 Slováci

MS krasokorčuľovanie 2023 nevynechajú v japonskej Saitame ani Slováci. Medzi mužmi nás bude reprezentovať 16-ročný Adam Hagara, ktorý sa v januári predstavil na európskom šampionáte, kde skončil 18-ty.

Medzi ženami to bude 19-ročná Ema Doboszová, pre ktorú to bude premiéra na takejto veľkej scéne. V kategórii tanečných párov ukáže svoje umenie dvojica Anna Simova/Kirill Aksenov, ktorí na európskom šampionáte obsadili 14-ste miesto.

MS v krasokorčuľovaní live prenos

MS v krasokorčuľovaní live prenos je možné, na radosť všetkých fanúšikov tohto športu, sledovať pomocou viacerých možností v TV aj online.

V televízii vysielajú tento šampionát slovenská verejnoprávna RTVS Šport live, taktiež česká verejnoprávna televízia ČT Sport a už tradičný vysielateľ zimných športov Eurosport live.

MS v krasokorčuľovaní 2023 online

MS v krasokorčuľovaní 2023 online môžete pozerať cez webové stránky vyššie spomínaných televíznych kanálov. RTVS Šport na rtvs.sk a ČT Sport na ceskatelevize.cz.

Tieto weby sú však obmedzené vzhľadom na geografické územie a sledovať online vysielanie sa tu dá iba z územia SR resp. ČR.

Eurosport je zas možné pozerať odkiaľkoľvek na webe eurosport.com, ale takéto vysielanie je spoplatnené mesačne sumou cca 5,46 eur. Využiť však môžete aj výhodnejšie ročné predplatné v sume 27€/rok.

MS v krasokorčuľovaní Saitama 2023

Japonské mesto Saitama je dejiskom MS v krasokorčuľovaní 2023. Konkrétne sa budú konať v Saitama Super Arene s kapacitou 37 000 divákov. Táto aréna je dejiskom šampionátu už po tretíkrát.

Japonci tú obhajujú zlaté medaily z kategórie mužov – Shoma Uno a žien – Kaori Sakamoto. Medzi tanečnými pármi sú obhajcami Francúzi Gabriella Papadakis a Guillaume Cizeron. Napokon v športových dvojiciach obhajujú Alexa Knierim s Brandonom Frazierom z USA.

Na tomto šampionáte budú chýbať zástupcovia Ruska a Bieloruska kvôli ruskej vojne na Ukrajine. Už predtým to však mali ruskí krasokorčuliari nahnuté, keďže bolo odhalených viacero dopingových škandálov.

MS v krasokorčuľovaní Ondrej Nepela

MS v krasokorčuľovaní viackrát ovládol aj legendárny Slovák Ondrej Nepela. Ten v rokoch 1969 a 1970 len tesne nedosiahol na titul svetového šampióna a skončil strieborný.

Potom však trikrát po sebe 1971-1973 nenašiel premožiteľa a stal sa trojnásobným svetovým šampiónom. Okrem toho získal aj päť titulov Majstra Európy (1969-1973) a zlatú medailu z olympijských hier 1972 v Sappore.

Dá sa povedať, že v období počiatku 70-tych rokov nebolo lepšieho krasokorčuliara, akým bol Ondrej Nepela a dodnes je jednou z najväčších legiend tohto športu.

World Figure Skating Championships 2023

Všetky informácie o svetovom šampionáte v krasokorčuľovaní – World Figure Skating Championship 2023 v Japonsku nájdete aj na oficiálnych stránkach podujatia a medzinárodnej korčuliarskej federácie.

Zdroj: wikipedia.com, wfc2023.jp, isu.org

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest