Slováci na Wimbledone – program, výsledky, zápasy, live prenos

Slováci na Wimbledone nebudú chýbať ani tento rok. V hlavnej fáze turnaja nás reprezentovali traja, pričom piati z našich neprešli kvalifikáciou. Sledujte program Slovákov, výsledky ich zápasov, a kde nájdete live prenos z legendárneho turnaja. 

Slováci na Wimbledone

Fanúšikovia tenisu sú zvedaví, aké výkony predvedú Slováci na Wimbledone. Ani jeden z našich  reprezentantov nemá trávnatý povrch výrazne v obľube, no Wimbledon 2023 môže priniesť, ako obvykle, aj nejaké prekvapenie.

Sledujte v našom článku všetky aktuálne informácie o slovenských tenistoch na najprestížnejšom turnaji roka.

Slováci vo Wimbledone

Wimbledon 2023 Slováci program

Wimbledon 2023 Slováci nevynechali. Vďaka tomu ako dnes vyzerá tenisový rebríček, tak bolo jasné, že v hlavnej fáze sa automaticky objavili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová, vďaka svojmu priaznivému postaveniu v rankingu.

Slovensko už nemá zastúpenie vo dvojhre, ale do osemfinále štvorhry zas postúpil čisto slovenský pár.

Slovenská dvojica Viktoriia Hrunčáková a Tereza Mihalíková si poradili s duom Nuculecuová – Podorosková a v ďalšom kole zdolali aj domáci britský pár Watsonová/Dartová. Oba zápasy otočili z 0:1 na sety.

Ich ďalšie súperky boli domáce Britky – Bains/Lumsden, pričom slovenská dvojica bola v tomto zápase pomerne jasne favorizovaná. Žiaľ, napínavú bitku naše nezvládli a prehrali 2:1 na sety, pričom z turnaja vypadávajú.

Wimbledon – Slovenky štvorhra
OSEMFINÁLE
10.7. Hrunčáková/Mihalíková – Bains/Lumsden 1:2
16-FINÁLE
8.7. Hrunčáková/Mihalíková – Dart/Watson 2:1
2. KOLO
7.7. Peterson/Schmiedlová – Kostyuk/Ruse 0:2
7.7. Hrunčáková/Mihalíková – Niculescu/Podoroska 2:1

V 1. kole hlavnej časti turnaja dvojhry Alex Molčan nastúpil proti Eliasovi Ymerovi (168.), ktorý sa na turnaj dostal ako lucky looser a vyradil slovenského tenistu 3:0 na sety.

Viktória Hrunčáková nestačila na favorizovanú Belgičanku Elise Mertens a podľahla jej 2:0 na sety.

Schmiedlová zas prehrala s Golubicovou, a tak všetci Slováci vypadli v 1. kole bez zisku setu.

Wimbledon – Slováci v hlavnej fáze
1. KOLO
6.7. Golubic – Schmiedlová 2:0
3.7. Ymer E. – Molčan 3:0
3.7. Mertens – Hrunčáková 2:0
Wimbledon – Slováci v kvalifikácii
3. KOLO
29.6. Tauson – Hrunčáková 1:2
2. KOLO
28.6. Lokoli – Gombos 2:0
28.6. Klein – Mochizuki 1:2
28.6. Čepelová – Siegemund 0:2
28.6. Fourlis – Hrunčáková 0:2
28.6. Tauson – Šramková 2:0
1. KOLO
26.6. Kovalík – Nardi 1:2
26.6. Gombos – Moreno 2:1
26.6. Klein – Kopřiva 2:0
27.6. Ormachea – Hrunčáková 0:2
27.6. Shymanovich – Šramková 1:2
27.6. Danilovic – Čepelová 0:2

Wimbledon Slováci výsledky

Výsledky zápasov, na ktoré nastupujú Slováci na Wimbledone, budeme pravidelne aktualizovať v našej programovej tabuľke vyššie.

Kompletné výsledky z turnaja aktualizované v reálnom čase nájdete na webe flashscore.sk.

Slováci vo Wimbledone live

Kto chce sledovať, ako si vedú Slováci vo Wimbledone live, ten má viacero možností. Kompletný program všetkých duelov naživo aj s kvalifikačnou fázou prinesú stávkové spoločnosti vysielajúce tento turnaj.

Je len na vás, ktorú z nich si vyberiete, či tú, kde už máte svoj vlastný účet, alebo vás zaujme registračná ponuka bonusov nejakej ďalšej.

Wimbledon zápasy Slovákov naživo

Wimbledon zápasy Slovákov naživo v TV môžete sledovať aj na kanáloch Eurosport live. To však ale iba v prípade, že sa niektorí z našich hráčov dostanú na tie najprestížnejšie kurty.

Podobne ako tomu bolo na Roland Garros, keď Molčan nastupoval proti Zverevovi alebo Schmiedlová proti Gauffovej.

Ak chcete pozerať všetky zápasy Slovákov od začiatku ich pôsobenia na turnaji, tak sú najlepšou voľbou vyššie spomínané stávkové kancelárie, ktoré vysielajú kompletne všetky súboje Wimbledonu z každého kurtu.
Grandslam live na Fortuna TV

Slováci na Wimbledone 2022

Minulý rok Slováci na Wimbledone predviedli vcelku solídne výkony na pomery nášho súčasného tenisu. Alex Molčan sa dostal do 3. kola, kde ho po výhrach nad Martinezom a Gironom vyradil v troch setoch Taylor Fritz.

Do 2. kola sa dostala Schmiedlová, ktorá vypadla na rakete Magdaleny Frech a taktiež aj Kristína Kučová, ktorú vyradila Petra Martic. V 1. kole po päťsetovej bitke vypadol kvalifikant Lukáš Klein po prehre s Broadym.

Vo štvorhre podal najlepšie výkony Filip Polášek so svojím partnerom Johnom Peersom. Dostali sa do štvrťfinále, kde ich porazili neskorší víťazi celého turnaja Ebden/Purcell.

Slováci vo Wimbledone história

V rámci samostatnej histórie Slovenska si história vo Wimbledone pamätá najmä fantastický výkon vo dvojhre od Magdalény Rybárikovej, ktorá sa v r. 2017 v Londýne dostala do semifinále. Tú vtedy vyradila neskoršia víťazka Garbine Muguruza.

Tak ďaleko sa zo žien ani mužov vo dvojhre už nikto nedostal. Najďalej sa v mužskej dvojhre kvalifikoval zo Slovákov Karol Kučera v r. 1999, keď postúpil do osemfinále. V mužskej štvorhre to ešte ďalej – a to do semifinále, dotiahol Filip Polášek v r. 2019.

Ako krajina však máme aj víťazku Wimbledonu a to v zmiešanej štvorhre. Hantuchová v r. 2001 vtedy vyhrala turnaj s Leošom Friedlom a započala ním svoju cestu za kariérnym Grandslamom v tejto kategórii.

VIDEO: Postup Magdalény Rybárikovej do semifinále Wimbledonu

Zdroj: wikipedia.com, youtube.com, wimbledon.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest