Niké bonus bez limitu + bonus bez vkladu až 20 EUR zadarmo

Tenisový WTA Turnaj majsteriek 2020 – Tento rok sa kvôli COVID-19 nehrá! (VIDEO)

Zdieľaní

WTA Turnaj majsteriek 2020, kde sa každý rok stretne osem najlepších singlových tenistiek a deblistiek, sa tento rok kvôli koronavírusu neodohrá. 

WTA Turnaj majsteriek 2020

Dejiskom tohtoročného turnaja majsteriek  sa mala stať opäť  aréna Šen – Čen Bay Sport Center, ktorá bude domovom WTA Finals dlhých desať rokov až do roku 2028. Turnaj sa mal uskutočniť od 8. novembra až do 15. novembra, no napokon bol kvôli situácii s COVID-19 zrušený.

Hráčky tak tento rok prišli o príležitosť na zisk prestížnej Billie Jean King Trophy, bonusu vo výške 3,5 milióna dolárov a 750 bodov do svetového rebríčka,  plus body získané v zápasoch v skupine.

Vo štvorhre mali hráčky bojovať o Trofej Martiny Navrátilovej, za ktorej vybojovanie by si pripísali na svoje konto 700 tisíc dolárov a 750 bodov do rebríčku WTA.

Čo je WTA Finals  – Turnaj majsteriek

Ženský WTA Turnaj majstrov vznikol v roku 1972 a teda dva roky po svojom staršom bratovi prestížnom ATP Turnaji majstrov.

Podobne, ako pri mužoch, tak aj tu chceli organizátori proti sebe postaviť osem najlepších tenistiek sveta za danú sezónu, ktoré divákom na kurtoch predvedú svetový tenis a nezabudnuteľný zážitok.

Oba turnaje sa pomerne rýchlo stali neoddeliteľnou súčasťou kalendára ATP a WTA Tour.

Minuloročnou víťazkou WTA Finals 2019 sa stala Austrálčanka Asleigh Bartyová, ktorá si poradila s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

V ženskej štvorhre zase zvíťazil tandem Timea Babosova a Kristina Mladenovicova, ktoré zdolali Barboru Strýcovú s Hsieh Su-wei.

Turnaje, kde sa proti sebe postavia najlepší hráči a hráčky sveta láka svojou prestížou množstvo divákov. Dôkazom toho je aj úspech pomerne mladého Laver Cupu, kde proti sebe hrá výber tenistov z Európy a výber tenistov zo zvyšku sveta.

Hrací formát turnaja majsteriek 2020

WTA Finals, sa podobne ako pri mužskej verzii turnaja, hrá veľmi jednoduchým formátom. Aj pri dvojhre aj pri štvorhre sa hráčky rozdelia do dvoch skupín po štyroch.

Hrá sa klasickým spôsobom každý z každým, kde dve najlepšie hráčky, alebo tímy z každej skupiny postupujú do vyraďovacej fázy.  Singlistky hrajú celkovo na tri sety, zatiaľ čo pri štvorhre sa hrá na dva sety plus tie-break.

Kde sledovať WTA Turnaj majsteriek 2020 live v TV?

Svetový tenis už dlhé roky na Slovensku patrí pod záštitu stanice Digi Sport a inak tomu nie je ani pri vysielaní prestížneho Turnaja majsteriek. Okrem ATP Finals, tak Digi vždy odvysiela kompletnú porciu zápasov aj v ženskej verzii turnaja.

Športová ponuka stanice Digi Sport je skutočne vyšperkovaná, keďže okrem tenisu ponúka televízne prenosy z La Ligy, Premier Leauge, Bundesligy či Serie A.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy live

Ako sledovať live prenosy z WTA Finals online?

Ďalšou možnosťou, ako sledovať počínanie najlepších svetových tenistiek je prostredníctvom online live streamov. Prenosy zápasov tenisu sú vo všeobecnosti veľmi obľúbeným artiklom najmä u stávkových kancelárií.

V rámci svojich televízií je preto jasné, že živé vysielanie z WTA Turnaja majsteriek, bude vysielať Fortuna, Tipsport aj Niké.

Jednou z možností je aj využiť oficiálnu stránku kanála Tennis Channel, kde sa bude Turnaj majsteriek vysielať.

TIP ❱ Kde sledovať tenis live?

Sledujte WTA Turnaj majsteriek na mobile online

Najlepší ženský svetový tenis si teraz už môžete skutočne kdekoľvek a kedykoľvek. Je to vďaka mobilnej aplikácii kanálu Tennis Channel, ktorá pomocou nej vysiela live stream všetkých zápasov.

Využiť môžete aj mobilné aplikácie stávkových kancelárií, kde si vďaka ich televíziám môžete živé online prenosy z turnaja majsteriek pozrieť tiež.

WTA Finals – aktuálne výsledky a novinky

Všetky dôležité výsledky, štatistiky a novinky zo súťaže môžete sledovať na oficiálnych kanáloch WTA.

Hráčky s najväčším počtom titulov Turnaja majsteriek

  1. Martina Navrátilová – 8 titulov
  2. Serena Williamsová – 5 titulov
  3. Steffi Graf – 5 titulov
  4. Chris Evertová – 4 tituly
  5. Monica Selesová – 3 tituly

Kto si zahrá na WTA Turnaji majsteriek 2019?


WTA Turnaj majsteriek  2019

Ashleigh Bartyová z Austrálie sa stala víťazkou turnaja WTA Finals 2019 v čínskom Šen-čene. Vo finále zdolala nasadenú osmičku Ukrajinku Jelinu Svitolinovú.


WTA Turnaj majsteriek 2018

V roku 2018 sa posledný krát odohral Turnaj majsteriek v luxusnom Singapure. Trofej Billie Jean King vyhrala pre seba Jelina Svitolinová. Vo štvorhre sa z výhry tešili Timea Babosova a Kristina Mladenovicova.

Dominika Cibuľková a turnaj majsteriek 2016

V roku 2016 zachvátilo celé Slovensko doslova tenisové šialenstvo, keď naša Dominika Cibuľková po skvelom výkone zdolala vo finále Turnaja majsteriek Angeliku Kerberovú a tešila sa z víťazstva tohto prestížneho turnaju. Za celú históriu Slovenska bola Cibuľková prvou tenistkou, ktorej sa takéto významné podujatie podarilo vyhrať.

Zdroje: www.shiseidowtafinalsshenzhen.com, wikipedia.com, digisport.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest