Soldeu svetový pohár 2024 – program, výsledky

Soldeu svetový pohár hostí ďalšie preteky v lyžiarskej sezóne 2023/24. Pozrite si výsledky obrovského slalomu a slalomu. 

Soldeu svetový pohár 2023

Lyžiarske stredisko Soldeu v Andore, minulý rok hostilo finále svetového pohára v alpskom lyžovaní a tento raz privítalo najlepšie lyžiarky na svete v pretekoch obrovského slalomu a slalomu.

Obrovský slalom sa uskutočnil v sobotu 10. februára a slalomové preteky o deň neskôr 11. 2. 2024. Dve top lyžiarky Mikaela Shiffrin a Petra Vlhová tu však kvôli zraneniam chýbali, a tak triumfy zbierali iné pretekárky.

Soldeu lyžovanie

Petra Vlhová Soldeu

Na svetovom pohári Soldeu, sa v minulej sezóne Petra Vlhová tešila z víťazstva v slalomových pretekoch. Rovnaký úspech chcela získať aj v obrovskom slalome, ale v ňom spadla a preteky nedokončila.

Predstavila sa aj v pretekoch Super-G, a v ňom obsadila 20. priečku. Program Petry Vlhovej mal byť na pláne v tomto stredisku aj v sezóne 2023/24, no kvôli zraneniu už túto sezónu nedokončí.

Lyžovanie live na TV Tipsport

Soldeu obrovský slalom program

Program Soldeu obrovského slalomu v sobotu ovládla Lara Gut-Behrami, ktorá sa vďaka tomuto víťazstvu stala líderkou celkového poradia Svetového pohára.

Po prvom kole bola síce na 9. pozícii, no v 2. kole predviedla skvelý výkon, ktorým sa katapultovala na prvú priečku o jednu stotinu pred Alice Robinsonovú.

Svetový pohár Soldeu obrovský slalom výsledky

Prvé kolo ovládla Marta Bassino pred svojou talianskou kolegyňou Federicou Brignone o 3 stotiny sekundy. Na treťom mieste bola o 11 desatín Alice Robinson.

Pri neúčasti Shiffrinovej a Vlhovej išlo o extrémne vyrovnané preteky, ktoré ovládla Lara Gut-Behrami. Hviezdne Talianky skončili nakoniec mimo pódia.

 1. L. Gut-Behrami (SUI) 1:59.27
 2. A. Robinson (NZL) + 0.01
 3. A. Hurt (USA) + 0.15
 4. F. Brignone (ITA) + 0.22
 5. T.L. Stjernesund (NOR) + 0.29
 6. M. Bassino (ITA)+ 0.32
 7. M. F. Holtmann (NOR) + 0.41

Soldeu slalom program

Nedeľňajší slalom Soldeu sa začal rovnako ako sobotu obrák, 1. kolo odštartovalo od 10:30h a 2. kolo začalo o 13:30h.

Preteky ovládla švédska pretekárka Anna Swenn-Larsson, ktorá vyhrala 1. kolo a najlepšia bola aj po druhom. Za ňou sa umiestnila Zrinka Ljutič s mankom 0.35 a Paula Moltzan so stratou 0.83.

Svetový pohár Soldeu slalom výsledky

Pozrite si výsledky slalomu v Soldeu. Pri absencii Vlhovej a Shiffrinovej to boli opäť ťažko tipovateľné preteky, ktoré nakoniec vcelku suverénne ovládla Anna Swenn-Larsson.

 1. A. Swenn-Larsson (SWE) 1:49.25
 2. Z. Ljutič (CRO) + 0.35
 3. P. Moltzan (USA) + 0.83
 4. M. Gisin (SUI) + 0.88
 5. C. Rast (SUI) + 1.02
 6. L. Duerr (GER) + 1.38
 7. A. Nullmeyer (CAN) + 1.39

Kde sledovať alpské lyžovanie Soldeu

Priamy prenos zo SP v alpskom lyžovaní Soldeu naživo, môžete pozerať zadarmo v mobile cez TV Tipsport, alebo v televízii na JOJ Sport, ČT Sport, alebo Eurosport.

Soldeu svetový pohár live stream zadarmo

Soldeu svetový pohár live stream zadarmo môžete sledovať online na TV Tipsport. Stávková kancelária vysiela naživo všetky preteky SP, okrem tých ktoré sa konajú v Rakúsku.

Stačí sa zaregistrovať/prihlásiť na tipsport.sk a môžete sledovať prenos online na internete – pc, tablete alebo mobile.

Spustiť TV Tipsport ⇒

Postup ako sledovať lyžovanie Soldeu na TV Tipsport zadarmo?

 1. Kliknite tu a vytvorte si účet v Tipsporte
 2. Teraz môžete sledovať live streamy po dobu 7 dní zadarmo.
 3. Potom si stačí tipnúť aspoň v hodnote 1,20 EUR
 4. Navyše od Tipsportu po registrácii získate 20 EUR zadarmo na prvé stávky

Svetový pohár Soldeu naživo na JOJ Šport

Priamy prenos v TV zo SP Soldeu odvysiela televízia JOJ Sport. Preteky ktoré nebude vysielať Joj Sport, alebo TV Tipsport budete môcť pozerať na RTVS Šport.

SP Soldeu live ČT Sport

SP Soldeu live si pozriete aj na ČT Sport! Česká TV stanica, ktorá je dostupná na Slovensku u viacerých poskytovateľov televízie, ponúkne svojim divákom live prenos z pretekov SP!

TIP ❱ Ako sledovať alpské lyžovanie live ›

Lyžovanie Soldeu na Eurosporte

Lyžovanie Soldeu môžete sledovať aj na Eurosport live. Priamy prenos s českým komentárom je v ponuke na Slovensku a v Čechách.

Cez aplikáciu Eurosport, môžete tento športový kanál sledovať aj na mobile, či tablete alebo na webe. Za túto službu sa ale platí.

Svetový pohár Soldeu

Stredisko svetový pohár Soldeu je umiestené priamo v centre lyžiarskeho areálu, má široké zjazdovky a najextrémnejšie zjazdovky pre milovníkov snehu na najvýnimočnejšom prírodnom pozadí.

Je to legendárne miesto pretože na svahu Avet, sa konalo v roku 2019 finále Svetového pohára a dejiskom záverečných pretekov bolo aj v roku 2023.

Bodovanie SP lyžovanie ženy

Bodovanie SP v lyžovaní sa určuje podľa umiestnenia v pretekoch. Po pretekoch sa boduje najlepších 30 pretekárok a víťazka získava na svoje konto 100 bodov, za druhé miesto sa udeľuje 80, za tretie 60.

Počet bodov sa zostupne boduje menej a posledná pretekárka z tridsiatich si na svoje konto pripíše 1 bod.

Alpské lyžovanie Soldeu 2024 dnes

Najnovšie a najdôležitejšie výsledky z v alpského lyžovania v Soldeu, môžete sledovať na oficiálnych kanáloch FIS.


SP Soldeu výsledky 2023

Svetový pohár v alpskom lyžovaní ukončil lyžiarsku sezónu v andorrskom stredisku. Na programe boli dva tréningy (pondelok/utorok), nasledovali rýchlostné disciplíny – Zjazd (streda), Super G (štvrtok) a tímová súťaž v paralelnom slalome (piatok).

Sezónu zjazdového lyžovania žien ukončili cez víkend technické disciplíny Slalom (sobota) a Obrovský slalom (nedeľa).

SVETOVÝ POHÁR SOLDEU ŽENY
Dátum Disciplína Víťaz
13.3. Tréning#1 Laura Gauche
14.3. Tréning #2 Nina Ortlieb
15.3. Zjazd Ilka Stuhec
16.3. Super G Lara Gut-Behrami
17.3. Tímová súťaž Nórsko
18.3. Slalom Petra VLHOVÁ
19.3. Obr. slalom Mikaela Shiffrin

Zdroj: tipsport.sk, fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest