Slovenská hokejová pesnička MS v podaní Ondreja Kandráča (VIDEO)

Zdieľaní

Slovenská hokejová pesnička v podaní skupiny Kandráčovcov, naspieval spevák tejto skupiny Ondrej Kandráč. Pesnička „Hokejová“ je taký mix slovenského folklóru a populárnych skladieb na hokejových zápasoch.

Slovenská hokejová pesnička MS uzrela svetlo sveta

Pesnička Hokejová, odkazuje na slovenský folklór, no má v sebe aj prvky skladieb ktoré môžeme počuť na hokejových zápasoch.

Je to pieseň maskota Macejka. Pri jej tvorbe sme spojili tri nádherné slovenské ľudovky s fantastickým textom Vlada Puchalu, ktorý už pre nás otextoval aj skladbu Hej sokoly a ďalšie hity. Srdce rockera pri jej tvorbe ukázal aj Jimmy Cimbala, ktorý má tiež rád hokej. Skladba má atribúty, ktoré by mali fungovať, ale či to tak naozaj bude, to sa ukáže až neskôr, prezradil Ondrej Kandráč.

Nie je to Slovenská hokejová hymna

Asi najznámejšou slovenskou hokejovou pesničkou je bezpochyby Nech bože dá.

Skupina Gladiátor naspievala taktiež veľmi známu Slovenko, či bude aj táto mať taký úspech sa dozvieme po MS 2019.

Táto skladba nemá ambíciu byť hymnou šampionátu. Je to predovšetkým pieseň maskota Macejka. Budeme radi, ak bude medzi fanúšikmi populárna a stane sa ďalšou piesňou, ktorá bude znieť na štadiónoch aj po skončení šampionátu, prezradila riaditeľka komunikácie MS 2019 Michaela Grendelová.

Zdroj: youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest