Vráti sa Zinedine Zidane do Realu Madrid? V hre je aj Jose Mourinho (VIDEO)

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez, sa v kritickej situácii zahráva s myšlienkou návratu ex-trénera Zinedine Zidane do Realu Madrid.

Vráti sa Zinedine Zidane do Realu Madrid?

O vyradení Realu Madrid Ajaxom Amsterdam z Ligy majstrov sa popísalo veľa. Teraz viaceré španielske médiá vrátane denníka AS prinieslo informáciu, že prezident Perez žiada aby sa vrátil ako tréner Zinedine Zidane do Realu Madrid a nadviazal na predošlé úspechy.

Prezident Realu prisľúbil Zidanovi obrovskú podporu, bude mať absolútnu kontrolu nad tímom a dostane dostatok financií, aby si postavil mužstvo podľa svojich predstáv.

Keď odišiel Zidane a Ronaldo, nedokázal byť s tímom úspešný bývalý lodivod Španielska Julen Lopetegui a predčasne na lavičke Bieleho baletu skončil.

Jeho nástupcom sa stal Santiago Solari, no ani ten neožil slavu svojho predchodcu. Prehral El Clásico, vypadol s Barcelonou zo Španielskeho pohára a čerešničkou na torte bolo úplné zlyhanie v osemfinálovej odvete proti Ajaxu.

Bude Mourinho tou správnou voľbou

Prezident Realu rozmýšľa aj nad druhou alternatívou (ak mu Zidane neprikývne na ponuku). A tou je Jose Mourinho. Ten je po “vyhodení“ z Manchesteru United volným trénerom a v Reale to dobre pozná, veď Biely balet viedol v rokoch 2010-2013

Prečo odišiel Zinedine Zidane z Realu Madrid, keď bol tak úspešný?

Zidane vyhral s tímom tri krát ušatú trofej v Lige majstrov po sebe a to sa predtým nikomu nepodarilo. Uviedol že potrebuje zmenu a tak z pozície trénera Realu odstúpil.

Iný názor mal bývalý prezident Realu Ramón Calderón, ktorý vyhlásil, že Zidane trval na udržaní Cristiana Ronalda v kádri a predaji Garetha Bala. Prezident klubu Florentino Pérez však urobil opak. Predal Cristiana Ronalda a Balea si v time nechali.

Zdroj: ta3

Zdieľaní

Pin It on Pinterest