4. etapa Okolo Kalifornie 2019: Sagan finišoval tretí (VIDEO)

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil tretie miesto vo štvrtej etape na pretekoch Okolo Kalifornie, ktoré sú zaradené do prestížneho kalendára WorldTour.

Sagan sa vďaka tretiemu miesto vrátil na čelo bodovacej súťaže, jej lídrom bol aj po úvodnej etape, ktorú vyhral.

Cyklistické preteky Okolo Kalifornie 2019 sa uskutočnia v termíne od 12. do 18. mája.

4. etapa Okolo Kalifornie 2019 LIVE

Peter Sagan špurtoval v 4. etape Okolo Kalifornie 2019 na treťom mieste. V závere 215 kilometrov dlhej etapy, ktorá sa pre náročné poveternostné podmienky išla takmer šesť hodín, nestačil na dvojicu Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step), Jasper Philipsen (UEA Team Emirates).

Juraj Sagan skončil na 53. mieste a Erik Baška (obaja Bora-Hansgrohe) na 79. priečke v rovnakom čase ako mal víťaz.

Výsledky 4. etapy Okolo Kalifornie 2019

Raceway Laguna Seca – Morro Bay (214,5 km):

1. Fabio Jakobsen (Hol.) Deceuninck – Quick Step 5:53.22 h
2. Jasper Philipsen (Belg.) UAE-Team Emirates
3. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe
4. Nacer Bouhanni (Fr.) Cofidis, Solutions Crédits
5. Reinardt Janse van Rensburg (JAR) Dimension Data – všetci rovnaký čas ako víťaz

39. Erik Baška (SR) 2.

Profil 4. etapy: Raceway Laguna Seca – Morro Bay (214,5 km)

4. etapa sa pôjde popri brehoch Tichého oceánu a pretekári sa budú výlučne pohybovať na diaľnici známej ako „Highway 1“. Dlhá previerka s krásnymi scenériami bude prechádzať po zvlnenom teréne s tromi horskými prémiami, ale posledná tretina etapy je jednoduchá, čo bude motivovať šprintérske celky, aby dostali pod kontrolu vedúcu skupinu.

V meste Morroa Bay však nebude čakať na najrýchlejších jazdcov priamočiary finiš, ale pred páskou sa objaví niekoľko zákrut.

Profil 4. etapy Amgen Tour of California 2019 (zdroj: amgentourofcalifornia.com)