Kwiatkowski prišiel o červený dres. Peter Sagan skončil na 149. mieste (VIDEO)

5. etapu Vuelty vyhral Austrálčan Simon Clarke na druhom mieste skončil Holanďan Bauke Mollema. Peter Sagan sa nedostal medzi najlepších.

Vuelta má po 5. etape nového lídra, stal sa ním Francúz Rudy Molard z tímu Groupama-FDJ, ktorý obsadil 6. priečku s mankom 8 sekúnd na Clarka.

Na druhom mieste skončil Holanďan Bauke Mollema (Trek-Segafredo), na tretej pozícii finišoval Talian Alessandro de Marchi vo farbách zoskupenia BMC Racing.

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) sa ani v stredu nedostal medzi najlepších, v cieli mu patrilo 149. miesto s mankom 17:24 min. Etapa štartovala v Granade a merala necelých 189 km.

Výsledky – Vuelta a Espaňa 2018:

5. etapa (Granada – Roquetas de Mar, 188,7 km):

1. Simon Clarke (Aus.) EF-Drapac Cannondale 4:36:07 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Trek-Segafredo, 3. Alessandro de Marchi (Tal.) BMC Racing – obaja rovnaký čas ako víťaz… 23. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Sky +4:55 min,… 149. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +17:24

Poradie po 5. etape:

1. Rudy Molard (Fr.) Groupama-FDJ 18:27:20 h, 2. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Sky +1:01 min, 3. Emanuel Buchmann (Nem.) Bora-Hansgrohe +1:08… 147. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +42:55

Zdroj: facebook, youtube