Má Peter Sagan na MS v cyklistike šancu vyhrať štvrtý titul v rade?

Preteky Elite sú hlavným lákadlom MS v cyklistike. Trasa v Innsbrucku favorizuje vrchárov, ale toto jedinečné podujatie dokáže vytvoriť prekvapenia a to chce využiť Peter Sagan.

MS v cyklistike 2018 – Kompletný program a informácie >>>

Innsbuck pripravil horskú trať, ktorá bude štartovať v Kufsteine a po 258,5 kilometroch bude končiť v spomínanom Innsbrucku. Trať bude pozostávať aj zo záverečných okruhov a bude ich sedem. Šesť krátkych okruhov (jeden s dĺžkou 23,8 km) a jeden väčší ktorý má 31 km, plus zvyšných 84,7 km.

Peter Sagan a jeho najväčší konkurenti na MS v cyklistike 2018

Bude úspešní Francúzi?

Francúzsky tím disponuje hneď niekoľkými cyklistami s víťaznými ambíciami. Najlepšiu formu z nich má najmä Julian Alaphilippe, ktorý má všetky predpoklady, aby zakončil úspešnú sezónu dúhovým dresom. Avsak za Francúzsko pôjdu aj Romain Bardet s Thibautom Pinotom a nesmieme zabúdať na Tonyho Gallopina.

Kolumbia s Quintanom

Kvalitných vrchárov má aj Kolumbia. Hlavnými postavami tímu budú Nairo Quintana, Miguel López a Rigoberto Urán. Quintana nemá tu najlepšiu formu a ani nevie jazdiť klasiky, ale v závere môže prekvapiť.

Taliansko na MS v cyklistike

V talianskej reprezentácii vypadol z nominácie Fabio Aru kvôli slabej forme a ideálnu prípravu nemá za sebou Vincenzo Nibali. Jazdec tímu Bahrajn – Merida je však známy tým, že sa dokáže vrátiť do hry. Pozornosti neunikol ani Gianniho Moscona. Moscon má formu ako hrom, jeho hlavnou výzvou budú tvrdé úseky.

Španielsko môže prekvapiť

Španielska zostava bude na trati veľmi silná a aj to bude jeden z jeho tromfov. S kvalitnou podporou môže mať súperov pod kontrolou dlhú dobu a ich líder bude Alejandro Valverde. Na Vuelte ponúkol skvelú formu a má atribúty, ktoré budú potrebné na úspech na MS.

Británia na MS v cyklistike bez Frooma a Thomasa

Veľkej Británii budú chýbať Froome, Cavendish, Thomas, no aj napriek tomu bude patriť medzi hlavných kandidátov na zlatú medailu. Súrodenci Simon a Adam Yatesovci vzbudzujú na takomto profile trate obrovský rešpekt.

Holanďania sa spoliehajú na súdržnosť tímu

Kvalitu do Innsbrucku privezie aj holandský tím. Tom Dumoulin patrí medzi kvalitných jazdcov na jednodňové podujatia, náročný profil len vyzdvihne jeho vrchársku odolnosť. Spolu s ním sa vydajú na trať Bauke Mollema, Steven Kruijswijk a Wout Poels

Belgicko aj s Van Avermaetom

Belgičania sa budu spoliehať na tímovú spoluprácu Wellensa, Teunsa, Van Avermaeta, alebo Benoota.

Poľsko s dvoma silnými borcami

V poľskej zostave budú hrať prvé husle Rafal Majka a Michal Kwiatkowski. Uvidíme či sa aspoň jeden s tejto dvojice pokúsi o útok.

Česko na MS v cyklistike 2018

V českej zostave sa budú spoliehať na Romana Kreuzigera, ktorému bude sekundovať Jan Hirt.

“Čierne kone“ na MS v cyklistike

Na štarte budu aj ďalšie známe mená, ktoré môžu byt „čiernym koňom“ závodu. Daniel Martin, ktorý môže načerpať inšpiráciu zo svojich najlepších výkonov. Alebo bude trať vyhovovať jazdcom ako Fuglsang, Jungels, Woods, zvedaví budeme na Zakarina. Ťažkú trasu s brutálnym záverečnom kopcom môže zvládnuť aj George Bennett.

Víťazstvá Petra Sagana na MS v cyklistike

Peter Sagan po troch rokoch za sebou v dúhovom drese, čo sa nikomu v histórii nepodarilo, príde obhajovať majstrovský titul na trasu, ktorá je poskladaná výlučne pre vrchárov. Peter Sagan si môže pomôcť spomienkami na to, ako na TdF podal niekoľko skvelých výkonov v únikoch horských etáp a dosiahol pekné výhry v náročných previerkach na Okolo Švajčiarska či Tirreno – Adriatico.

MS v cyklistike 2015 Richmond, USA (27. semtember 2015)

MS v cyklistike 2016 Doha, Katar (16. október 2016)

MS v cyklistike 2017 Bergen, Nórsko (24. semtember 2017)

Zdroj: cyclingnews, youtube

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest