Peter Sagan v časovke Vuelta a San Juan 2019 siedmy (VIDEO)

Peter Sagan v časovke Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne skončil na siedmom mieste. Tretia etapa pretekov, bola individuálna časovka na 12 km so štartom aj cieľom v Pocite.

Peter Sagan v časovke v prvej desiatke aj s Grossschartnerom

Krátka časovka sa jazdila takmer na úplnej rovine spôsobom tam a naspať. Po šiestich kilometroch sa cyklisti otočili a po tej istej trase sa vrátili do priestoru štartu, ktorý bol zároveň cieľ. Víťazom a zároveň novým lídrom sa stal francúzsky cyklista Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step).

O 12 sekúnd zaostal na druhej priečke Talian Valerio Conti (UAE-Team Emirates) a rovnaké manko 12 sekúnd mal aj belgický cyklista Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step), ktorý skončil tretí.

Úspešnú časovku mali aj jazdci nemeckej stajne Bora-Hansgrohe. Felix Grossschartner skončil iba 16 sekúnd za víťazom na štvrtom mieste a Peter Sagan v časovke došiel do cieľa s mankom 26 sekúnd na siedmom mieste.

Ďalší Slováci Erik Baška prišiel do cieľa na 43. priečke a 19-ročný Matúš Štoček na 73. mieste.

Pozrite si kompletný program etáp, výsledky a video zostrihy Vuelta a San Juan 2019 ›

48. Erik Baška Bora-Hansgrohe +1:30 min,
73. Matúš Štoček (všetci SR) Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze +1:55.

Poradie po 3. etape:

1. Julian Alaphilippe (Fr.) Deceuninck – Quick Step 7:15:16 h,
2. Fernando Gaviria (Kol.) UAE-Team Emirates +18 s,
3. Valerio Conti (Tal.) UAE-Team Emirates +22,
4. Remco Evenepoel (Belg.) Deceuninck – Quick Step +22,
5. Felix Grossschartner (Rak.) Bora-Hansgrohe +26, 6.
6. Winner Anacona (Kol.) Movistar +26,
7. Peter Sagan Bora-Hansgrohe +32,

70. Matúš Štoček Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze +3:54 min,
105. Erik Baška Bora-Hansgrohe (všetci SR) +6:51.

Mladí jazdci do 23 rokov:

1. Remco Evenepoel (Belg.) Deceuninck – Quick Step 7:15:38 h,
2. Gino Mäder (Švaj.) Dimension Data +35 s,
3. Sebastian Alexander Castaňo (Kol.) Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze +1:23 min,

11. Matúš Štoček (SR) Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze +1:49 min.

Zdroj: eurosport