Prvú etapu Vuelta a San Juan vyhral Gaviria. Peter Sagan v prvej desiatke (VIDEO)

Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil na deviatom mieste v úvodnej etape 37. ročníka pretekov Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne. Prvú etapu Vuelta a San Juan vyhral Fernando Gaviria.

TIP: Vuelta a San Juan 2019 – program etáp, výsledky a video zostrihy ›

Peter Sagan pomáhal tímovému kolegovi

V šprintérskom závere etapy so štartom v San Juane a cieľom v Pocite (159,1 km) zvíťazil kolumbijský cylista Fernando Gaviria z tímu UAE Emirates, pred Talianom Matteom Malucellim (Caja Rural – Seguros RGA) a Írom Samom Bennettom (Bora-Hansgrohe).

Tím Bora-Hansgrohe pomáhala hlavne Bennetovi. Okrem Sagana bol v závere vidieť aj jeho tímový kolega z Bory Erik Baška, ktorý skončil štrnásty.

14. Erik Baška Bora-Hansgroghe,
25. Matúš Štoček (všetci SR) Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze – všetci rovnaký čas ako víťaz