Eden Hazard a Real Madrid sú dohodnutí (VIDEO)

Dlho očakávaný megatransfer je realitou. Belgický futbalista Eden Hazard a Real Madrid sa dohodli na prestupe, ktorý potvrdil španielsky klub a oznámil, že sa s dvadsaťosemročnú hviezdou dohodol na päťročnej zmluve. Za reprezentačného záložníka zaplatí podľa španielskych médií 100 miliónov eur a s bonusmi by to mohlo byt až 150 miliónov.,

Eden Hazard a Real Madrid oznámili prestup leta

O Hazarda, ktorého zmluva v londýnskom klube mala vypršať budúci rok v lete, prejavil záujem po návrate na lavičku „Bieleho baletu“ tréner Zinedine Zidane. Podľa oficiálneho vyhlásenia sa Hazard fanúšikom predstaví 13. júna po lekárskej prehliadke.

Eden Hazard chcel hrať za Real Madrid

O jeho prestupe na štadión San Bernabéu sa špekulovalo dlhšiu dobu. Už v októbri držiteľ bronzovej medaile z vlaňajších majstrovstiev sveta vyhlásil, že od detstva je jeho snom zahrať si za Real.

Po finále Európskej ligy, v ktorom pomohol Chelsea k triumfu 4:1 nad Arsenalom dvoma gólmi pripustil, že išlo pravdepodobne o jeho posledný zápas v drese „Blues“.

Do Chelsea prišiel Hazard v roku 2012 z francúzskeho Lille za 32 miliónov libier. Hneď v prvej sezóne s tímom vyhral Európsku ligu, v ďalších rokoch potom pridal aj dva tituly z Premier League a po jednom z Anglického, Ligového pohára. V uplynulej sezóne, v ktorej Chelsea skončila tretia, si pripísal 16 gólov a pripravil 15 asistencií.

Zdroj: marca, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest